Gönderen Konu: OSMANLILAR DÖNEMİNDE TÜRKLÜĞE BAKIŞ  (Okunma sayısı 35873 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı NTürk

• Türkçü-Turancı
Ynt: OSMANLILAR DÖNEMİNDE TÜRKLÜĞE BAKIŞ
« Yanıtla #30 : 18 Ocak 2008 »
Evet okudum üyelik iptalini.Girip okursa cahilliğini görsün istedim.
HARAY HARAY MEN TÜRKEM!!!

ilteris6

• Ziyaretçi
« Yanıtla #31 : 18 Ocak 2008 »
Osmanlıyla ilgili hala gereksiz tartışmaların yaşandığını görüyoruz.Otağa yeni üye olan kişilerin öncelikle yapacağı şey Otağ kurallarını ve ileti ekleyecekleri başlıktaki tüm yazıları okumaktır.
Biz Türkçülerin bu meselelerle alâkalı fikirleri bellidir.Osmanlı Devletini en önemli Türk Devletlerinden biri sayıyoruz.Osmanlı Tarihini de Türk tarihinin bir parçası sayıyoruz.İnkarcılıkla ve hamasi söylemlerle bir yere varılmaz.Bunun yanısıra da Osmanlı Devleti döneminde Türklüğe verilen birçok zararı da unutmuş değiliz.Bunları da sonuna kadar eleştiriyoruz.Bir Türkçü,Türk Tarihine objektif olarak bakmalıdır.

Türkçülük,Şah İsmail kadar Yavuz'u

Türkçülük,Yıldırım kadar Timur'u sevebilmektir..

Bu meseleyle ilgili Türklüğün lehine olan her türlü bilgi paylaşımı yapılabilir.Gereksiz iletiler silinecek ve bu konuda bizim gibi düşünmeyen üyelere tölerans gösterilmeyecektir.

Esen Kalın.

TTK

Çevrimdışı Bozkurt Umut

• Türkçü-Turancı
  • **
  • Ne Mutlu Türk'üm Diyene..!
« Yanıtla #32 : 18 Ocak 2008 »
Otağ kurallarına uymayan bu iletiler silinmiştir.

ilteris6

• Ziyaretçi
« Yanıtla #33 : 18 Ocak 2008 »
Bozkurt Umut;  sabır taşırdığın,Otağ kurallarına uymadığın için Üyeliğin İptal Edilmiştir.

Güle güle.

ilteris9

• Ziyaretçi
« Yanıtla #34 : 19 Ocak 2008 »
İlteriş Ata Türkçü Hareket olarak din, dil ve târihe olan bakış açımızı standart hâle getirecek bir çalışma hazırlıyoruz. Bu çalışma bitince, tartışmalı konulara da son noktayı koyacağız.

Çevrimdışı ARDA FAZIL

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #35 : 28 Ocak 2008 »
oncelikle ben yeni uyeyim ve kandaslarima saygilarimi iletiyorum..

yavuzun boyle bir katliam yaptigindan haberim yoktu aydinlattiginiz icin cok sagolun.

Din konusu gercekten Turkluk ruhunu asip devletin yonetimine kadar islemistir

Din , bir onceki sayflarda arkadasimin belirttigi gibi kisiyle TANRI nin arasinda olan birseydir .

Turk un asil kani daha ortada din yokken bile vardi buna onem verilmesi gerekilirdi Osmanli Devletin de.

Çevrimdışı TamTÜRK

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #36 : 28 Ocak 2008 »
Arkadaşlar benim anlayamadığım birşey var. siz sadece Cengiz'in Türk olmasından dolayı kurduğu devleti ki çok sayıda insanı katletmiştir(aralarında Türk soylu insanlarda vardır), Türk dev. olarak görürken şuanda yaşadığımız coğrafya da kurulmuş ve 600 yıl devam etmiş padişahları öz be öz Türklerden oluşan halkında binlerce belki de milyonlarca Türkün yaşadığı ve diğer ülkelerin Türk devleti olarak gördükleri Osmanlıya olan bu düşmanlığınız nedendir hala anlamış değilim?? Yavuz alevileri katletmiştir ki kendisine göre haklıdır da, devletin bekası için gerekli ise 50 bin kişi de öldürülür 500 bin kişi de. kaldı ki Şah ismailin Osmanlı'nın doğusunda yaptığı şiilik propagandası sonucu böyle bir olay olmuştur sanırım siz bunları benden daha iyi biliyorsunuz.
Belki de beni bu mesajımdan ötürü üyeliğimi iptal ediceksiniz ama gerçekten buna bir anlam veremiyorum. ?

ilteris6

• Ziyaretçi
« Yanıtla #37 : 28 Ocak 2008 »
Arkadaşlar benim anlayamadığım birşey var. siz sadece Cengiz'in Türk olmasından dolayı kurduğu devleti ki çok sayıda insanı katletmiştir(aralarında Türk soylu insanlarda vardır), Türk dev. olarak görürken şuanda yaşadığımız coğrafya da kurulmuş ve 600 yıl devam etmiş padişahları öz be öz Türklerden oluşan halkında binlerce belki de milyonlarca Türkün yaşadığı ve diğer ülkelerin Türk devleti olarak gördükleri Osmanlıya olan bu düşmanlığınız nedendir hala anlamış değilim?? Yavuz alevileri katletmiştir ki kendisine göre haklıdır da, devletin bekası için gerekli ise 50 bin kişi de öldürülür 500 bin kişi de. kaldı ki Şah ismailin Osmanlı'nın doğusunda yaptığı şiilik propagandası sonucu böyle bir olay olmuştur sanırım siz bunları benden daha iyi biliyorsunuz.
Belki de beni bu mesajımdan ötürü üyeliğimi iptal ediceksiniz ama gerçekten buna bir anlam veremiyorum. ?
TamTÜRK isyanın kime? Bu başlıkta defalarca yazdık çizdik,daha fikrimizi anlayamadın mı? Başlıkta yazılan yazıların tümünü tekrar oku.Cevabını bekliyorum.

ilteris6

• Ziyaretçi
« Yanıtla #38 : 28 Ocak 2008 »
Osmanlıyla ilgili hala gereksiz tartışmaların yaşandığını görüyoruz.Otağa yeni üye olan kişilerin öncelikle yapacağı şey Otağ kurallarını ve ileti ekleyecekleri başlıktaki tüm yazıları okumaktır.
Biz Türkçülerin bu meselelerle alâkalı fikirleri bellidir.Osmanlı Devletini en önemli Türk Devletlerinden biri sayıyoruz.Osmanlı Tarihini de Türk tarihinin bir parçası sayıyoruz.İnkarcılıkla ve hamasi söylemlerle bir yere varılmaz.Bunun yanısıra da Osmanlı Devleti döneminde Türklüğe verilen birçok zararı da unutmuş değiliz.Bunları da sonuna kadar eleştiriyoruz.Bir Türkçü,Türk Tarihine objektif olarak bakmalıdır.

Türkçülük,Şah İsmail kadar Yavuz'u

Türkçülük,Yıldırım kadar Timur'u sevebilmektir..

Bu meseleyle ilgili Türklüğün lehine olan her türlü bilgi paylaşımı yapılabilir.Gereksiz iletiler silinecek ve bu konuda bizim gibi düşünmeyen üyelere tölerans gösterilmeyecektir.

Esen Kalın.

TTK

OKUYUN!

Çevrimdışı KILIÇARSLAN

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #39 : 15 Şubat 2008 »
 Osmanlı Devleti bizim devletimizdir ancak bazı gerçekleride kabul etmek gerekir.
 Örneğin Balkan Savaşları malubiyeti sonrası cepheden kaçan askerlerle ilgili olarak BAŞBUĞ ATATÜRKÜ ün Osmanlı Devleti Anadolu Türkü nü sadece savaştan savaşa hatırlamıştır bu kaçış normaldir sözü sanırım bir ders niteliğindedir...