Son İletiler

Sayfa: 1 2 [3] 4 5 ... 10
21
Seçim zamanı gelince bu konuda pişmeye başladı.

Toplumda ciddi bir mide bulantısı, baş dönmesi mevcut.

Artık eli ayağı tutan Arap!, Afgan, Kürt! görmek istenmiyor.


Şimdi biz yıllarca bunlara şu, bu dedik. Millet kafatascı misin diye kendince laf söyler oluyordu.

Çıban iyice batmaya başladığında gördük kü bu konu ciddi bir gelecek konusu. Biz belki de söve söve zaman geçirecez. Ancak bizden sonra gelenler, torunlar, onların çocukları.. Asıl acı gerçekle onlar yüzleşecek.

Uzun süre kapalı kalan, ahırda çıkmış bir hayvan nasıl davranıyorsa, bunlarda malesef aynen öyle. Ortada bir gerçek var o da çok acı.

Ah vah demeden önlem alınmalı.
22
Geçen haftalarda muhacir bunlar, din kardeşiyiz.

İnsaf biraz da... deniliyordu.

Ne oldu da plân değişti, plânlar yapılır oldu.
23
GÜNCEL / Ynt: Osman Kavala
« Son İleti Gönderen: [Hun Türk] 04 Mayıs 2022 »
Yıllar geçtikçe karşımızdaki zihniyet aynı. Değişen hiç bir şey yok. Ancak sosyal medya zımbırtısı dediğimiz bu dalgayı bu unsurlar çok rahatlıkla kullanır oldular. Saf, temiz ruhlu insanımız sırf muhalefet yapayım dedikçe bunları güçlendirmeye devam ediyor.

Her bayrak sallayanı, her Atatürk diyeni vatandaş hemen başka bir konuma konumlandırmakta. Aynen din olayında olduğu gibi. Bu tür olaylar hiç bir zaman bitmeyecek ama iletişim araçları hep baki kalacak.

Bu ne olduğu bilinmeyen canlıyı dikkat edin baş düşman Almanya başta olmak üzere; adamı olan hayırdır demeye başladı. Yuları tutan konuşacak elbet. Sen yeter ki semer vurulacak duruma düşme aynen eski yıllarda olduğu gibi.

Kavala ya da adı ne olursa olsun. Bunların biteceği olmayacak hiç bir zaman.

Bu arada Kavala'nın davası da bence Anayasa Mahkemesine gider ve tekrar yargılama istenir.
24
GÜNCEL / Ynt: Osman Kavala
« Son İleti Gönderen: Üçoklu Börü Kam 03 Mayıs 2022 »
Geldiğimiz noktada, taşlar yerine oturdukça, sular durulup, belirsizlik ortadan kalkınca, olaylar esnasında Gezi Parkı / Taksim olayları ile ilgili olarak yaptığımız açıklamalar ve olayları yorumlamadaki sağduyulu isabetimiz, zaman ilerledikçe daha da belirginleşip, anlam kazanmıştır.
Çünkü biz olaylara herhangi bir çıkarla bakmıyor, sadece ve sadece Türk milleti ve devletinin varlığı endişesiyle, milliyetçi bir duyarlılıkla bakıyor, değerlendiriyoruz.

Buyurun göz atın.

TAKSİM OLAYLARI ve SON GELİŞMELERE DAİR GÖKBÖRÜ TÜRKÇÜLER DERNEĞİNDEN AÇIKLAMA - 1


TAKSİM OLAYLARI ve SON GELİŞMELERE DAİR GÖKBÖRÜ TÜRKÇÜLER DERNEĞİNDEN AÇIKLAMA - 2


GÖKBÖRÜ TÜRKÇÜLER DERNEĞİNDEN ZORUNLU BİR AÇIKLAMA


Kök Teñğri Türk'e Kut ve Utku Versin!

25
Tarihte Bugün / Ynt: 3 Mayıs Türkçüler Günü
« Son İleti Gönderen: Üçoklu Börü Kam 03 Mayıs 2022 »
Dr. Oğuz TÜRK / GAİP (Güney Azerbaycan İstiklal Partisi) Araştırmacısı.

3 Mayıs, Dünya Türkçülük Günü Qutlu Olsun!

İnsanlıq tarixinde Türk varlığı ve Türklük, minler yoxedici tehlükelerden qurtlulub modern zamanımıza gelib yetişmişdir. Çinli’lerin, Rus’ların ve Ereb’lerin milyonlar milyonlar Türkü qırqın etdiği, Türksüzleşdirdiği ve köle etdiği qaranlıq geçmişimize, Türk dilinin dünyada en yayqın olmadığı ve Türk milletinin dünyada en güclü, en çox nufuslu, ve en ileri olmadığı tanıqdır. Türk milleti her zaman yoxluq ve varlıq savaşında olmuşdur. Ereb’lerden ve sonralar Rus’lardan Türklük yerine silah ve ayratma gücü ile yerleşdirilen yoxedici düşünceler, Türk’ü ve Türkçülüğü içinden çürüdüb, be’zen Türk düşmanı haline getirmişdir.

Ne yazıq ki, hele de, modern çağımızda, Rus’lar, Çinliler, ve onların uşaqlrı olan Fars’lar ve Ermeni’ler Türk topraqlrının çoxunluğunu öz işqalı altında ve Türk milletini aşağalıq ve insanlığa yaraşmayan durumda tutmaqdadırlar. Rus Fedrasıyası adlanan nizami siyasi sistem, Maskova bölgesinden öte, bütün Türk topraqlarını işqal etmiş bulunur. Bu zorbalıqlar yayılma politikası’nın en son simgelerinden Dağlıq Qarabağın Rus-Ermeni, ve Qırım’ın Rus terefinden işqal edilmesidir. Tarixi Türk topraqlrından Güney Azerbaycan, hele de, Rus’ların uşağı olan sözde İran sözde İslam ve sözde Cumhuriyeti işqalı altındadır. Güney Azerbaycan Türk milleti geçmiş 100 ilde, İran-Fars işqalı altında her türlü insanlıq düşmanı ve Türklük düşmanı felakete me’ruz qalmışdır. Milyonlar Türk, Farslaşdırılmışdır, sürgüne sürülmüşdür, işkence olmuşdur, öldürülmüşdür, beyni çalınıb, İran’lılaşıb, Türk düşmanı olmuşdur.

Başda Bilge xaqan kimin, Tumruz Xaqanım kimin, Alp Er Tunqa kimin, İstemi Xaqan kimin sayısız Türk önderleri olaraq, modern çağımızda Böyük Bozqurd, Başbuğumz Müstafa Kamal Atatürk’ün ve silahdaşlarının yeniden canlandırdığı modern Türkçülük yolunda, Bozqurd Nihal Atsız’ın ve ülküdaşlarının verdiği mücadilelerin istiqametinde, 70 ilden beri, May’ın üçü Dünya Türklüğü Günü olaraq sayqı ile anılır. Düşman milletlerin ve onların önünde gelen Rus yayılma politikası’nın Komonizm düşüncesi örtüsü altında Türk milletini Türksüzleşdirme ve Türk devletlerini etgisiz halına getirme siyasetlerine qarşı mücadile verib, yaşamını qurban veren, işkence olan, ve sürgüne sürülen her Türkün önünde baş eğirik ve yollarını devam etmeğe canımıza and içirik. Türkiye’de, İran işqalnda olan Güney Azerbaycan’da, Qırım’da, Süriye’de, Iraq’da, Çin’de ve dünyanın her yerinde Türk’e ve Türklüğe olunan heç bir zülümün ve heç bir heqsizliğin cavabsız qalmayacağına and içirik. Türk düşmanlarına, insanlığın ve Türk edaletin berpa edileceğine söz veririk. Bizi bu qutsal yolumuzdan ne Allah’ları razı salmaq maskası altında, ne de proltaria egemenliği şarlatanlığı ile topraqlarımızı işqal edib milletimizi Türksüzleşdirmeğe çalışanlara uymayacağık. Biz daha uyduruq ve yapay sözde idiologilere aldanmayacağık. Türk’e Türk yeter. Türkçülük Türk’e yeterli düşünce sisetmidir.

Düşman ve reqib milletlerin sözde idiologileri ile quşanıb bizim qarşımıza çıxanlara aldanmışdan, safdan, xainden başqa ne diye bilirik? Türk milletinin aydınları da Türk ve Türkçüdür. Türk milletinin menfe’etlerini özüne amac bilmeyen özünü aydın saya bilmez. Olsa olsa başqa milletlerin egemenlik qaranlıqlarını yayan bir manqut olur. İran işqalı altında olan Güney Azerbaycan Türkünü öz yolundan caydırmaq isteyen ve şaşırtmaq isteyen, ve düşmanın duzağında tutan sözde aydın geçinenlerin qullanım tarixleri geçmişdir, ve kimsenin derdine deymezler. Bize, Güney Azerbaycan Milli Hereketinde, Tebriz’de Urmu’da, Sulduz’da ve başqa şeherlerimizde, faşist İran terorist pasdarlarının önünde duran, 15 yaşında bir gencimiz, özlerini sözde Azerbaycan aydını yerine geçirtmeye çalışan, İrançı, İslamcı, ve Rusculardan, minler defe, milyonlar defe, daha deyerli, önemli, ve yararlıdır. Türk’e ve Türkçülüğe ürek yandırmayan, min iller varsın olmasın. Ne ferq eder ki? Özgelerin çirağına yağ olan aydın mı? Türk Aydını olaraq, Atatürk yetmez mi? Atsız yetmez mi? Raha Oğuz Türk Xan yetmez mi? Elçibey yetmez mi?

Biz, Güney Azerbaycan Türk’ünün qurtuluş sesi olaraq, bütün Türklüğe ve dünyaya seslenirik, ve İran-Fars eli ile, bir vetenin, bir toprağın, bir tebi’tin, bir toplumun, bir milletin, bir insanlığın en zülümlü, en basqılı ve en hilekar şertler altında yox edilmeğine diqqet çekirik. Bizim bağımsızlığa ve özgürlüğe geden yolumuz Türkçülükden gedir. Bunu min iller boyu acı gecmişimizden öğrenmişik. Türkçülük bize bir qurtuluşcu düşünce olaraq önemli ve gereklidir. Düşman veya reqib milletlerin önünde veya yanında, bizim varlıqda qalma ve qurtuluş silahımız Türkçülük düşüncesidir. Türkçülük düşüncesi bizimdir, özümüzündür, ve bize sunulmamışdır. Bize tehmil edilmemişdir. Türkçülük düşüncesi bizim öz be öz varlığımızın gizemidir. Türkçülük düşüncesi bize meyve dolu bağçalı yerlede sütlü ballı içqilerin yanında bakire qızları va’ad etmir. Türkçülük düşüncesi bize bütün insanların eşit olduğu, ve güllü çiçekli qızıl gelecekde sonsuz komün göstermir. Ancaq Türkçülük düşüncesi, Türkü ve Türklüğü başqa milletlerin işqalından ve istilasından uzaq, başqa milletler ile qarşılıqlı barış ve sayqi içinde, bağımsızlıq ve özgürlük içinde erdemli, insani ve gerçek bir mutlu ve sa’adatli yaşam yolunu gösterir.

Güney Azerbaycan Türkünün Türkçülüğü heç bir milleti üstün ya aşağa görücü değildir. O tarixi milletlerin yarışı olaraq görür, ve bu toplumsal, geçimsel, ve bilimsel yarışda elbette ki ileri olmaq ister. Bizim temel ilkemiz olaraq Türkçülük, İran-Fars işqalından qurtuluş motoru kimindir. Bu güclü ve her türlü xeste edici düşman ve reqib milletlerin uydurduğu ve yalnız onların işine geldiği sözde idiologilerden uzaq ve öte, Türkçülük düşüncesi, biz Güney Azerbaycan Türkünün bağımsızlığa götüren tek ve yalnız aracdır. Biz Dünya Türkçülük Günü'nü bir qutlu gün kimin eziz tutub, dünyada her Türkün, öz topraqlarında ve öz devletinde yaşamğını amac bilib, bu böyük sa’adeti, Güney Azerbaycan Türküne elde etmeğe çalışır.

Yolumuz ve davamız qutlu ve başarılı olsun.

Ne mutlu Türküm Diyene

Dr. Oğuz TÜRK / GAİP (Güney Azerbaycan İstiklal Partisi) Araştırmacısı.
26
GÜNCEL / Osman Kavala
« Son İleti Gönderen: [Hun Türk] 03 Mayıs 2022 »
Ana başlığımız "Osman Kavala".

Ancak doğrudan aşağıdaki başlıklarla da ilgili.

GAVUR EKMEĞİ YİYİP; TÜRKLÜĞE KARŞI, GAVUR KILINCI SALLAYANLAR


MİSYONERLİK: HAÇLI BATI'NIN, TÜRKLÜĞE KARŞI, BİN YILLIK SİLAH


Öncelikle bu canlıyı bu kadar canlı tutmaya çalışan gündem, Gezi zihniyetinin unsurları olduğunu, dolaylı ya da doğrudan bunu besleyen örgütlerle soyut ya da somut ilişkileri olduğunu, zekâ gerililiği olmayanların rahatlıkla anlayabildiği bir durum.

Öncelikle ağımızda bir arama yaparak hemen şu başlığığa varıyoruz. Yıllardan 2006. Artık ülkeyi yönetenlerin yavaş yavaş Kürt Açılımı adı altında ülkemize girdapa sürüklemeye başladığı anlarda, soysuz köpekler diye kızdığımız, sonrasında amma da muhalafet yapıyor, AKP'ye ne laf çaktı diye alkışlananlarında yer aldığı; boy boy imza atmanın moda olduğu listelerden birinde bakın da kimin adı var. Kavala denen kişilik.
Savaşın değil Barışın Dilini Konuşacakmışız

https://hunturk.net/forum/gavur-ekmegi-yiyip-turkluge-karsi-gavur-kilinci-sallayanlar-2572.html

Sonrasın üsteki başlıkta var ama zaten davaya esas konu da bu vakıfa üye olma olayı.

Devam edeceğiz başlık açıkta kalsın hele...
27
GÜNCEL / Ynt: Bayramınız Kutlu Olsun!
« Son İleti Gönderen: [Hun Türk] 03 Mayıs 2022 »
Bayamınız kutlu olsun!
28
Tarihte Bugün / Ynt: 3 Mayıs Türkçüler Günü
« Son İleti Gönderen: Üçoklu Börü Kam 03 Mayıs 2022 »3 Mayıs 1944

Türkçülük Bayrağının şahlanışı olan 3 Mayıs Türkçüler Günü'nün 78. Yılı, Acun var oldukça, daha nice yıllarını kutlamak dileğiyle, Altay Dağlarından Macaristan'a kadar, mensubu olmaktan şeref duyduğumuz, Büyük Türk Budunu'na, uğurlu ve Kut'lu olsun!

3 Mayıs Türkçüler Günü'nde, başta Gâzi Başbuğumuz ATATÜRK ve Ziya Gökalp Beğ olmak üzere, Türkçülük Ülküsüne hayat veren bütün Ulularımızı ve Türkçülük Bayrağını Tanrı Dağlarına kadar yükselten, yılbaşçımız Uluğ Bilge Atsız Ata ve 1944 Türkçülük-Turancılık Davasındaki dava arkadaşlarını; rahmet, minnet, şükran ve saygıyla anarım.

Kutlu ruhları şad, durakları; Tanrıdağları ve Türk Uçmağı olsun!

3 MAYIS RUHU SONSUZA DEK YAŞAYACAKTIR!

NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE!

NE MUTLU TÜRK KALANA!

Kök Teñğri Türk'e Kut ve Utku Versin!
29
ÖZBEKİSTAN CUMHURİYETİ YÜKSEK VE İKİNCİL
ÖZEL EĞİTİM BAKANLIĞI
TAŞKENT DEVLET DOĞU ARAŞTIRMALARI ENSTİTÜSÜ

Yoshlarga ko‘rsatilayotgan g’amxo‘rlik, yaratilayotgan sharoitlar ularni
puxta bilim egallab, har sohaning yetuk mutaxassisi bolib yetishishlari uchun
zamin yaratadi. Ayniqsa, oliy o‘quv yurtlarining tubdan isloh qilinishi, o‘quv
jarayonlarini jahon miqyosi darajasiga olib chiqilishi buning yaqqol misoli
hisoblanadi. Shu o‘rinda yoshlarning bilim olishga bo‘lgan ishtiyoqlari, chet
tillarini o‘rganishga bo‘lgan qiziqishlari tobora ortib bormoqda. Shu nuqtai
nazardan qaraganda oliy o‘quv yurtlaridagi adabiyotlar bilan ta’minlanganlik
darajasi ham doim e’tibor markazidadir. Garchi shunday ekan, soha
mutaxassislarining o‘z fanlari doirasida darsliklar, o‘quv qo‘llanmalari yaratishi
ayni muddaodir. Shu jihatdan qaraganda ushbu qo‘llanmaning ahamiyati kattadir. Ushbu o‘quv qo‘llanma turkologiya yo‘nalishida tahsil olayotgan 3- bosqich talabalarga mo‘ljallangan bo‘lib, mavzular dars soatlaridan kelib chiqqan holda taqsimlangan. O‘quv qo‘llanmadagi mavzular asosiy sharq tilining namunaviy hamda ishchi dasturlariga mos keladi.

( Gençlere gösterilen özen, onlar için yaratılan koşullar
kapsamlı bilgi edinmek ve her alanda olgun uzmanlar olmak
zemini oluşturur. Özellikle yüksek öğretimde radikal reform, eğitim
süreçlerini dünya ölçeğine getirmek bunun açık bir örneğidir.
Aynı zamanda gençlerin öğrenme isteği yabancıdır.
Dil öğrenmeye ilgileri artıyor. Mesele bu
yükseköğretimde literatüre erişim açısından
seviyesi de her zaman odaktadır. Öyle olmasına rağmen, alan
uzmanlar kendi alanlarında ders kitapları ve kılavuzlar oluşturur
aynı terimdir. Bu bakımdan bu rehber çok önemlidir.
Bu ders kitabı Türkoloji öğreniminin 3. aşamasıdır.
Öğrenciler için, ders saatlerine dayalı konularla
dağıtıldı. Ders kitabındaki konular temel Doğu dillerinden örneklerdir.
ve çalışma programlarıyla uyumludur. )

Çalışma Rehberi
5120100 - Filoloji ve dil öğretimi


Bu ders kitabında bulunan Serdar Yıldırım'ın yazdığı hikayeler şunlardır:
Karagöz İle Hacivat: Parayı Kim Buldu? 46. Sayfadadır.
Keloğlan Dağlar Padişahı 52 ve 53. Sayfadadır.

https://arm.tdpushf.uz/kitoblar/fayl_2040_20211104.pdf
 
30
GÜNCEL / Ynt: Bayramınız Kutlu Olsun!
« Son İleti Gönderen: Üçoklu Börü Kam 02 Mayıs 2022 »
Bayram demek takvimdeki yazı mı?
Bayram hasret, bayram ağrı, sızı mı?
Açıp yüreğimi, yumup gözümü,
Özüne girdiğim bayramlar hani?


Abdurrahim KARAKOÇ

Ramazan Bayramının; uğuru, Kut'u ve bereketi; müminlerin, mazlûmların ve iyi insanların üzerine olsun!

Sağlık ve esenlik içerisinde daha nice bayramlara kavuşmak dileğiyle; dost, arkadaş ve gönül birliğimiz olan kardeşlerime en içten selâm, sevgi ve saygılarımı sunarım!

Turan’da kutlanacak bayramların tez günde gelmesi umuduyla...

Kök Teñğri Türk'e Kut ve Utku Versin!
Sayfa: 1 2 [3] 4 5 ... 10