Gönderen Konu: Eyyy Kandaşım... Ne kadar Türksün... Soyunu anlat...  (Okunma sayısı 129443 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ayhun

• Yeni Üye
  • *
  • Tanrima Sükkürler olsun ki Anam Atam Türktür..

Merhaba Kandaslarim,

Adim AYHUN,
Kayi Soyundan,Karakecili Boyundan Toros Yörügü bir Türk`üm
Anam Dulkadir Ogullarindan,Atam ise Karakecilidir.yani anamda ,atamda Türkmen Yörügü
TÜRKTÜR.

selam ve saygilar

ayhun
Kayi Soyundan,Karakecili Boyundan Bir Türkmenim.

ayhun

Çevrimdışı Gökçe Ana

• Türkçü-Turancı
  • **
Sayın Kandaşlarım aranıza yeni katıldım.Aranızda olmaktan onur ve mutluluk duymaktayım.
Saygıdeğer Kontrterortimi Kardeşim ;
Otağımıza ve İLTERİŞ'e hoş geldiniz.
Hayır ve uğurlu olsun.
Saygılarımla ,esenlikler dilerim...
En yakın zamanda görüşmek dileğiyle ,Tanrı'ya emanet olunuz...

Tanrı Türk'ü Korusun...

Çevrimdışı Savaşankurt

• Türkçü-Turancı
  • **
    • İntikam Yemini
Ben İstanbul Üsküdar, babam İstanbul Kızıltoprak doğumlu... Babadan 76 yıl, dededen 89 yıllık İstanbullu bir ailenin çocuğuyum. Dedemin babası, Kafkasya Türklerinden. 1877'deki Osmanlı-Rus savaşı sonrasında zulümler artınca 1890'lı yıllarda ailesiyle Anadolu topraklarına göçmüş, El-Aziz'e yerleşmişler. Büyükdedem burada bir Türk kızı ile evlenmiş ve 7 çocuğu olmuş. Büyükdedem, otuz yaşlarına yaklaşmışken Çanakkale'ye savaşmaya gitmiş ve şehit düşmüş. Dedem ise
on iki yaşına geldiğinde askeri okula girmek için İstanbul'a gelmiş. Ancak bu hayalini gerçekleştiremiş, esnaflık yapmaya başlamış.
Anne tarafım ise Türklüğün en sağlam kalelerinden biri olan Kastamonulu... Dedemin soyu, onların bile unuttuğu yüzyıllardır Kastamonu topraklarında yaşamışlar.  Yaklaşık 9 asırdır Türk ili olan Kastamonu, uzun asırlar boyunca Anadolu’ nun işgal görmemiş, düşman çizmelerinin ayak basamadığı ender iller arasındadır. Ancak, buna rağmen Kurtuluş Savaşında en çok şehit veren üç ilimiz arasındadır ve Çanakkale Zaferi'ne kanlarıyla imzasını atan şehitlerimizin 93 bini de Kastamonuludur. Anne tarafımdan da ailemizin Kurtuluş Savaşı sırasında verdiği üç şehidimiz var. Bu, benim atalarımla ilgili onur duyduğum yönlerden biridir.
Ben de Kastamonu'nun yerli ailelerinden birinin kızıyla evlendim.
Baba tarafından yaklaşık 120, anne tarafından ise (geri gidebildiğimiz yaklaşık zaman olarak) 400 yılı aşkın süredir Anadolu topraklarında yaşayan bir ailenin devamındaki kuşak olmanın onurunu taşıyorum.

Tüm Türkçülere saygılarımla...
Türk'e tuzak kuran kendi mezarına toprak taşır.

http://intikamyemini.blogcu.com

Çevrimdışı Genc_Atsiz

• Türkçü-Turancı
  • **
  • EYYY TÜRK BUDUN, ÖKÜN!!!
Türklük menşe ve soy olduğu kadar hissiyat ve gönül meselesidir.  Gökoğuz Türklerindenim. Yalnız ben Türk'üm diyenlere, hayır Türksen eğer secereni göster demek de abesi iştigal olur. Kaldı ki Türk soyundan olmayan, damarlarında Türk taşımayan insanlarda ben Türk'üm demez. Katranı kaynatsan olur mu şeker cinsine tükürdüğüm cinsine çeker.
"Yaradılışımda bir fevkaladelik varsa Türk olduğumdandır." -ATATÜRK-
"Yüzde yüz Türk olduğun gün cihan senindir." -ATSIZ-

Çevrimdışı Bozkurt Yarbay

• Türkçü-Turancı
  • **
  • TÜRK IRKI SAĞOLSUN!
Sayın Kandaşlarım aranıza yeni katıldım.Aranızda olmaktan onur ve mutluluk duymaktayım.
Saygıdeğer Kontrterortimi Kardeşim ;
Otağımıza ve İLTERİŞ'e hoş geldiniz.
Hayır ve uğurlu olsun.
Saygılarımla ,esenlikler dilerim...
En yakın zamanda görüşmek dileğiyle ,Tanrı'ya emanet olunuz...

Tanrı Türk'ü Korusun...

Saygıdeğer GÖKÇE ANA Soydaşım;
Güzel temennileriniz için teşekkürlerimi sunarım.
Sizler ile bu kutlu yolda varolmak benim için onurdur.
En yakın zamanda görüşmek dileklerimle;Ulu Gök Tengri'ye emanet olunuz.
Saygılarımı sunar,esenlikler dilerim...

TÜRK IRKI SAĞOLSUN.
:turan:

Çevrimdışı sari_selim

• Türkçü-Turancı
  • **
Dedemde çok acayip bir soy kütüğü var. 2000 yıllık soy kütüğü. Farklı alfabelerle yazılmış. arapça olan kısımda yıllar 1022 ile 1900 arasında ama okunuşu Türkçe. Ildız,palamir falan var.  bizim ailede güçlü ve Türk olanla evlenme geleneği var. Kız verirken ve alırken güç testi ve zeka testi gibi şeyler yapıyorlar. Mesela sipahi oku veriyorlar bir soğanı vurduruyorlar. 4 atışta kızın adımıyla 70 adım ötedeki soğanı vuramazsan bizim aileden kız alamazsın. Sivas-gürün sularbaşı köyündenim. bizler sarı osmanoğulları soyundan geliyoruz. Sarı osmanoğulları ise kayı boyuna mensuplar.

Çevrimdışı Kayserili_Türkmen

• Türkçü-Turancı
  • **
Ben Kayseri doğumluyum.Biz baba tarafından Yozgat-Akdağmadeni`liyiz.Dedemler de oraya Erzurumdan göç etmişler yani daşdaşız baba tarafından.Annemin tarafı ise Kayseri-Pınarbaşı`dan Avşar`dır.
ABDULLAH GÜL, KAYSERİLİ DEĞİLDİR.SİİRT GÖÇMENİ VE ARAP KÖKENLİDİR...

Çevrimdışı İsimsiz

• Türkçü-Turancı
  • **
  • %100 Türk...
Merhaba arkadaşlar, ben otağa yeni üye oldum, ilk olarak burada soyumu anlatmak istiyorum:

Baba tarafından dedemin babası Bulgaristan göçmenidir, Oğuzların Salur boyundandır, Naldöken Yörüğüdür. Bulgaristan'ın Kırcaali bölgesinden gelmiştir. Dedemin dedesi Geyve'ye yerleştirdikten sonra sülalemiz orada devam etmiş. Bu nedenle soyumuzda Manav Türkleri (Türkmen kökenliler) var. Babaannem de Erzincan Kemaliye'den bir Karakeçiliği Yörüğü. Yani baba tarafı tamamen Yörüktür.
Anne tarafım ise Azeri Türk'üdür. Iğdır'dan İstanbul'a göç etmişlerdir.

Türk soyu sağolsun!
Türkiye Türklerindir...

Çevrimdışı brakisefal

• Türkçü-Turancı
    • http://www.vatankirim.net/
Dedemde çok acayip bir soy kütüğü var. 2000 yıllık soy kütüğü. Farklı alfabelerle yazılmış. arapça olan kısımda yıllar 1022 ile 1900 arasında ama okunuşu Türkçe. Ildız,palamir falan var.  bizim ailede güçlü ve Türk olanla evlenme geleneği var. Kız verirken ve alırken güç testi ve zeka testi gibi şeyler yapıyorlar. Mesela sipahi oku veriyorlar bir soğanı vurduruyorlar. 4 atışta kızın adımıyla 70 adım ötedeki soğanı vuramazsan bizim aileden kız alamazsın. Sivas-gürün sularbaşı köyündenim. bizler sarı osmanoğulları soyundan geliyoruz. Sarı osmanoğulları ise kayı boyuna mensuplar.

2000 yıllık soy kütüğü devlet arşivlerinde bile olmaz.

bir yanlışınız var.

Çevrimdışı brakisefal

• Türkçü-Turancı
    • http://www.vatankirim.net/
miladi yıl=(hicri yıl x 0.97)+622

x=(1022 x 0,97) + 622

x=1613
yani sizin 1022 diye bahsettiğiniz yıl günümüz takviminde 1613 yılına denk gelir, ki bu bir soy kütüğü için mümkündür.

-----
1900 yılı hicri olamaz. Bu miladi.

Yani büyük babanızın soy kütüğü: 1900 ve 1613 yılları arasında. Bu da 287 yıllık bir soy kütüğüne sahip olduğunuz anlamına geliyor.

kısacası 2000 değil, 287 yıllık bir soy kütüğünüz var.