Gönderen Konu: Eyyy Kandaşım... Ne kadar Türksün... Soyunu anlat...  (Okunma sayısı 129461 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
  • UÇMAĞA VARDI, TANRI DAĞLARINDA!
TÜRK-KAN  Kandaşım aynı boydan olduğumuz için sevindim...

Rizenin Türkleşmeside boyumuz Çepni Türklerinin çok büyük bir etkisi var...

Irkımla...Kanımla...boyumla...Her zaman guruduydum...
Çünkü ben Türkün soyuyum...

(TÜRK-KAN...Çepnilerde gobra-gobrol diye bir grup duydun mu)

Sağolasın Kandaşım

Bende sevindim...

Seninde dediğin gibi Rize'deki Türklerin çoğunluğu Çepni boyundandır. Rize'de ki bazı ailelerin bizde de kollar mevcut (Örn: Ekşioğulları, komşu ilçemiz Alucra'da yaşamaktadırlar)

Hakkımızda daha fazla bilgi almak isteyenler, ermenilere, rumlara, kürtlere sorabilirler veya diğer gayri Türklerden de edinebilirler  :asker:

(Kandaşım gobra-gobrol diye bir lakap bizde yok, maalesef belki o Rize'ye has yerel bir lakap olabilir; ancak bizde Kuman Türklerinden kalma Koman Gorgo(Kuman Kurgan) diye eski bir köy var)

saygılar

TTK

:turan:
23 EKİM 2023'DE, ELİM BİR TRAFİK KAZASI SONUCU, UÇMAĞA VARDI.
ŞİMDİ; TANRI DAĞINDA, ATALAR YURDUNDA, ATSIZ ATA MAKAMINDA, BAŞBUĞLAR OTAĞINDA, ERİNÇ İÇERİSİNDE!

Çevrimdışı bozkurt_cepni_053

• Türkçü-Turancı
TÜRK-KAN  Kandaşım aynı boydan olduğumuz için sevindim...

Rizenin Türkleşmeside boyumuz Çepni Türklerinin çok büyük bir etkisi var...

Irkımla...Kanımla...boyumla...Her zaman guruduydum...
Çünkü ben Türkün soyuyum...

(TÜRK-KAN...Çepnilerde gobra-gobrol diye bir grup duydun mu)

Sağolasın Kandaşım

Bende sevindim...

Seninde dediğin gibi Rize'deki Türklerin çoğunluğu Çepni boyundandır. Rize'de ki bazı ailelerin bizde de kollar mevcut (Örn: Ekşioğulları, komşu ilçemiz Alucra'da yaşamaktadırlar)

Hakkımızda daha fazla bilgi almak isteyenler, ermenilere, rumlara, kürtlere sorabilirler veya diğer gayri Türklerden de edinebilirler  :asker:

(Kandaşım gobra-gobrol diye bir lakap bizde yok, maalesef belki o Rize'ye has yerel bir lakap olabilir; ancak bizde Kuman Türklerinden kalma Koman Gorgo(Kuman Kurgan) diye eski bir köy var)

saygılar

TTK

:turan:

kandaşım eyvallah...
doğru diyorsun dediğin Rizenin kendine ait mahahli bir lakabı olabilir...

Eksşioğluları akraban demişsin
Ekşioğlularıyla benimde akrabalığım var... :)
Tüylüoğlularını tanırmısın...

GÜN GELECEK BOZKURT İNİNDE ÇIKACAK...
İŞTE O GÜN PİÇLERİN ÖLÜM GÜNÜ OLACAK...

H.TÜYLÜOĞLU

Bozoklu Bozkurt

• Ziyaretçi
Ben Gani Timur.

Yozgat'ın Aydıncık ilçesindenim.

Baba tarafım yüksek bir ihtimalle Kara Tatar'dır.

Ana tarafım:yaptığım araştırmalar sonucu Kayı boyuna mensuptur.

Elimde aileme ait kesin bilgiler bulunmadığı içün kapsamlı bir yazı yazamıyorum.

Esenlikler, saygılar.

TTK

Çevrimdışı bozkurt_cepni_053

• Türkçü-Turancı
Ben Gani Timur.

Yozgat'ın Aydıncık ilçesindenim.

Baba tarafım yüksek bir ihtimalle Kara Tatar'dır.

Ana tarafım:yaptığım araştırmalar sonucu Kayı boyuna mensuptur.

Elimde aileme ait kesin bilgiler bulunmadığı içün kapsamlı bir yazı yazamıyorum.

Esenlikler, saygılar.

TTK

İlginç Anadoluda bil hassa Eskişehirde Kayılarla Tatarlar anlaşamaz...
Sizin büyüklerin gösterdiği birlik Sevindirici...
Dileğimiz Bu birleşimler Daim olsun...

GÜN GELECEK BOZKURT İNİNDE ÇIKACAK...
İŞTE O GÜN PİÇLERİN ÖLÜM GÜNÜ OLACAK...

H.TÜYLÜOĞLU

Çevrimdışı metinuzun

• Türkçü-Turancı
  • **
ESENLIKER DILERIM HEPINIZE KANDASLARIM,

OTAGIMIZDAN BIRAZ UZAK KALDIM.KUSURA BAKMAYIN

BU KONU GERCEKTEN COK ILGINC, INSANIN ATALARININ NERDEN GELDIGINI BILMEK BIRAZ ZOR OLSADA BILMEK COK GÜZEL VE GURUR VERICI BIRSEY.

BEN SINOPUN GERZE ILCESINDENIM, GERCE ALMANYADA DOGDUM AMA KENDIMI HERZAMAN TÜRK HISETTIM.

BURDA BAZI TÜRKLER VAR KENDILERINI TÜRKTEN COK ALMAN HISEDIYORLAR.ACI AMA GERCEK.
BABA TARAFIMININ NERDEN GELDIGINI TAM TESPIT EDEMEDIM.

KIMSE PEK BILMIYOR.
YÜZYILLARCA BU TOPRAKTA YASADIKLARINDAN OLSA GEREK, COGU UNUTMUS.
ESKILERDENDE KIMSE KALMADI MALESEF.
SU KADARINI BILIYORUM DEDELERIMIN DEDELERI ZAMANINDA KIRIM MAGLUBIYETINDEN SONRA BURALARA GÖC ETMISLER. AMA HANGI BOYDAN VEYA HANGI SOYDAN OLDUKALRINI TAM BILEMIYCEM.DEDIGIM GIBI ESKILERDEN KIMSE KALMADI KÖYLERDE. BUDA YÜZDEYÜZ KESIN DEGIL,BAZILARIDA KAFKASDAN GELDIGIMIZI SÖYLÜYOR. ANA TARAFINDAN HIC BIR BILGIM YOK.RAHMETLI ANNEM GÜMÜSAHANELIYDI.TANRI NASIP EDERSE BIR GÜN ORAYA GIDIP HANGI SOYDAN OLDUKLARINI SORACAM.

SIMDILLIK BU KADAR.ARASTIRMAYA DEVAM EDECEGIM,ILAVEM BIRAZ SÜRECEK.CÜNKÜ BU SENE MALESEF VATANIMA GIDEMIGCEM.

TANRI TÜRKÜ KORUSUN

ESENLIKLER DILERIM HEPINIZE
BOZKURT BOYUN EGMEZ, TÜRK ASLA EGMEZ

Çevrimdışı börtçeni

• Türkçü-Turancı
  • **
arkadaşlar ben yaptıgım araştırmaya göre malatya gelen oğuz boyundan olduğmuz kaanatın vardım çünkü araştırmam göre malatyanın yerli halkı %90 oguz boyundan lütfen konuşurken dikkat edelim çünkü on yıl öncesine kadar malatya nüfsunun büyük bölüm türktü ta ki kürt işgaline uğrayan kadar şimdi kürtler(özellikle bingöl ve diyarbakır adıyamandan gelen bu yaratıklar yüzünden bizide kürt zanetmeyin          YA TÜRKSÜN YA PİÇSİN                                                                                            GÖK TANRI TÜRKÜ KORUSUN :turan: :turan:

Çevrimdışı [Hun Türk]

• Türkçü-Turancı
  • TTK
Sivas Divriğiliyim. Aslen 93 harbi zamanında Kağızman'dan gelmişiz. Rusların baskısı yüzünden Kağızman'dan ayrılanlar Sivas, Erzurum, Yozgat ve Sakarya gelmişler..

Balkan, Çanakkale, Kurtuluş savaşlarına gidenler geri dönmedikleri için fazla akrabam yok. Onun için detaylı bir bilgiyede ulaşamadım..
Bana göre ticanilik, nurculuk, yobazlık, komünizm ve partizanlık gibi hastalıkların sebepleri, milli ülküden yoksunluktur.
Hüseyin Nihâl Atsız

TÜRK IRKI SAĞOLSUN !

Bozoklu Bozkurt

• Ziyaretçi
Börte Çeni soydaşım;

Sen de yeni icat çıkarma durup dururken..Kimsenin 81 ilden birine kürt damgası vurduğu yok.Bizim gözümüzde Edirne'den Kars'a Anadolu Türk yurdudur.İçinde kürt çerkez bilmem nesi olsa da toprak bizim toprağımızdır.

Zamanı gelince de yaparız bir temizlik hareketi o zaman kimse kimse ile karıştırılmaz.Sen gönlünü müsterih tut.

Çevrimdışı acun

• Yasakli
  • Yeni Üye
  • *
  Arkadaşım  önceee... ana dan cepni ( göreleden göçme sakarya-karasu ) babadanda terekeme( kars )yim   seninde ne kadar Türk olduğunu allah bilir, Uyuz oldum havamı atıyorsun ulan ırk daşlarına ŞAÇMA SAPAN  işlerle uğraşma Türkün türklüğü sadece kalıtsallıkla  olmaz, senin gibileri düşman karşısında GÖZÜ KARA GÖRMEK isterdim....Kİ O ZAMAN TÜRK OLDUĞUNU ANLAYABİLEYİM... o güne kadar sorulduğu  yada ortamı olduğu zaman yanındakilere söylersin.....

Kal sağlıcakla...............

Çevrimdışı börtçeni

• Türkçü-Turancı
  • **
bozuklu kardeşim lafım bu sitedeki kandaşlarıma değil ama toplumdaki bu inanışa kızdığımı için yoksa bişey icat etiğim yok                                                                  GÖK TANRI TÜRK KORUSUN