Gönderen Konu: Eyyy Kandaşım... Ne kadar Türksün... Soyunu anlat...  (Okunma sayısı 129988 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kam Büre

• Türkçü-Turancı
  • **
Bozkurt çepni soydaşım...Özel iletisi yetkim kısıtlı o yüzden buraya yazıyorum. [email protected] dan benimle irtibata geçebilir misin?Sormak istediğim şeyler var.

TTK

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
  • UÇMAĞA VARDI, TANRI DAĞLARINDA!

Eksşioğluları akraban demişsin
Ekşioğlularıyla benimde akrabalığım var... :)
Tüylüoğlularını tanırmısın...

Sayın Kandaşım;

Önceki iletimde; Ekşioğulları ailesinin benim kendi memleketim olan Şebinkarahisar'ın komşu ilçesi (arada 35 km var) Alucra'da yaşayan kolları vardır, diye yazmıştım. Ancak benim şahsi olarak kendileriyle bir akrabalığım  yoktur.

Fakat şu an Rize'de yaşayan Ekşioğulları ailesi büyük ihtimalle bizim buradan göç etmişlerdir. Çünkü hala ailenin bir kolu aynı soyadını taşımakta, Alucra ilçesi merkezinde yaşamaktadır ve Rize'deki kol ile hısımlık ilişkilerini bildiğim kadarıyla sürdürmektedirler.

saygılar

TTK

23 EKİM 2023'DE, ELİM BİR TRAFİK KAZASI SONUCU, UÇMAĞA VARDI.
ŞİMDİ; TANRI DAĞINDA, ATALAR YURDUNDA, ATSIZ ATA MAKAMINDA, BAŞBUĞLAR OTAĞINDA, ERİNÇ İÇERİSİNDE!

Çevrimdışı bozkurt_cepni_053

• Türkçü-Turancı

Eksşioğluları akraban demişsin
Ekşioğlularıyla benimde akrabalığım var... :)
Tüylüoğlularını tanırmısın...

Sayın Kandaşım;

Önceki iletimde; Ekşioğulları ailesinin benim kendi memleketim olan Şebinkarahisar'ın komşu ilçesi (arada 35 km var) Alucra'da yaşayan kolları vardır, diye yazmıştım. Ancak benim şahsi olarak kendileriyle bir akrabalığım  yoktur.

Fakat şu an Rize'de yaşayan Ekşioğulları ailesi büyük ihtimalle bizim buradan göç etmişlerdir. Çünkü hala ailenin bir kolu aynı soyadını taşımakta, Alucra ilçesi merkezinde yaşamaktadır ve Rize'deki kol ile hısımlık ilişkilerini bildiğim kadarıyla sürdürmektedirler.

saygılar

TTK

Ekşioğluları Şuan Riznein-İkizderes ilçesinden olup çok kalabalık bir Ailedir
Tüylüoğlularıyal sıkı bağları olaup Tarih boyunca Tüylüoğluları her zman arkalarına almışlardır...

Gerçek bir Türk Ailesidir...

Saygılar...

GÜN GELECEK BOZKURT İNİNDE ÇIKACAK...
İŞTE O GÜN PİÇLERİN ÖLÜM GÜNÜ OLACAK...

H.TÜYLÜOĞLU

Çevrimdışı ALPERTUNGA61

• Türkçü-Turancı
  • **
Babam Trabzon/akçaabat/yenimahalle(kıpçak)annemde makedonya/üsküp(oğuz)

Çevrimdışı AttilaHun

• Türkçü-Turancı
Ben de kendimi anlatayım o halde:

Anam tarafından Bilecik'in Söğüt ilçesindenim. Anam tarafı Kayı Türklerindendir. Babam tarafından da Bolu'nun Seben ilçesinin Kızık Köyü'ndenim. Adından da anlaşılacağı üzere, baba tarafım Kızık Boyu'ndandır. Babam tarafından soyağacım var ve oldukça eskilere gitmekte. Köyümüz eskiden (1400'lü yıllarda ve öncesinde) Ankara civarlarındaymış. Ankara Savaşı'ndan sonra kuzeye göçmüşler. Şimdiki köyün bulunduğu yere konmuşlar. Burada eskiden bir başka boy yaşamaktaymış. Bu boyla aralarında savaş olmuş ve Kızık Köyü'nün bulunduğu yeri almış atalarım. O günden beri adına Köprübaşı Bayramı denen bayramımız kutlanmaktadır. Aramızda Bolulu olan varsa belki bu bayramı duymuştur.

ilteber

• Ziyaretçi
Bizde anlatalım bari  kendimizi...!!!

Anam tarafından Gaziantebin Nizib ilçesindendir.Anam tarafı Türkmendir ve anavatandan nasıl geldilerse barak ovasına yerleşmişler ve hiç bozulmadan kalmışlar..

Babam da Gaziantebin Yavuzeli ilçesindendir.Yukarıda ki arkadaş gibi bende kızık boyundanım...işte soyagacım:OGUZ KAGAN/BOZOKLAR/AY HAN/KIZIK/AŞAGI KIZIKLAR/BALLIK KÖYÜÜ sagolsun köy büyüklerinden biri soy agacımızı çıkartmıştı..

YÜZDE YÜZ TÜRK OLDUGUN GÜN CİHAN SENİNDİR!!!

Saygılar Esenlikler!!TTK

Çevrimdışı AttilaHun

• Türkçü-Turancı

Babam da Gaziantebin Yavuzeli ilçesindendir.Yukarıda ki arkadaş gibi bende kızık boyundanım...işte soyagacım:OGUZ KAGAN/BOZOKLAR/AY HAN/KIZIK/AŞAGI KIZIKLAR/BALLIK KÖYÜÜ sagolsun köy büyüklerinden biri soy agacımızı çıkartmıştı..

Kızık Boyu'na mensup olanlardan Gaziantep'te de de yaşayanlar var. Yani bundan haberdardık. Daha; Bolu'da, Ankara'da, Afyon'da, Malatya'da ve birçok yerde Kızık Boyu Türkleri var.

Bu güzel ortamda bir Kızık Boyu mensubu gördüğüme çok memnun oldum.

Çevrimdışı alpagatun

• Yeni Üye
  • *
Ben tam olarak nerden geldiğimizi bilmiyorum  trabzonun of ilçesine yerleşmisiz oraya nerden geldiğimizi bilmiyorum bildiğim tek şey ise yüzde yüz Türk olduğum bunulada gurur duyuyorum

ilteber

• Ziyaretçi

Kızık Boyu'na mensup olanlardan Gaziantep'te de de yaşayanlar var. Yani bundan haberdardık. Daha; Bolu'da, Ankara'da, Afyon'da, Malatya'da ve birçok yerde Kızık Boyu Türkleri var.

Bu güzel ortamda bir Kızık Boyu mensubu gördüğüme çok memnun oldum.

Sevgili Irkdaşım bende gurur ve onur duydum....

Ama bundan ziyade bu otagda bulunmakdan ve ırkdaşlarımla aynı havayı teneffüs etmekten son derece gururlu ve mutluyum!!!

Saygılar Esenlikler!!!
TTK!!

Çevrimdışı bayatboyu

• Yeni Üye
  • *
BEN AFYON BAYAT LIYIM. ANA TARAFI DA BABA TARAFI DA AYNI. KISACA ÖZETLEMEK GEREKİRSE

OĞUZLAR->  KAYI BOYU->  GUNHANOĞULLARI-> BAYATBOYU