Gönderen Konu: Kıvırcık saç ve selamlar.  (Okunma sayısı 23741 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı asena_eda

• Yeni Üye
  • *
Kıvırcık saç ve selamlar.
« : 31 Ekim 2007 »
Arkadaşlar öncelikle hepinize iyi günler siteye üye olmamam tamamen tesadüftür kıvrcık saç diye google'da arama yaparken sitenize girdim 2-3 ay takip ettim ve sonunda üye oldum.

Merak ettiğim konu da bu ilk önce bu soruma cevap bulmaya çalışacam umarım daha sonra Türkçülüğü öğrenmek için çaba sarf edeceğim.

Bir çok Türkçü foumda olduğu gibi bu Türkçü forumda'da kıvırcık saçlı Türk olmaz diyorlar yada genel kanı öyle değerlendirilmekte.

Bu işi neden bu kadar kurcalıyorsun veya araştırıyorsun derseniz çevremde,arkadaşlarımda çok oranda kıvırcık saçlı var bende bu işin aslını öğrenmek istedim çok sevdiğim erkek arkadaşımında saçları kıvırcık belkide biraz bundandır.Ülkücülükten gelen biriyim ama Türkçülük fikri bana daha mantıklı gelmekte sorunlara kesin çözüm içerdiğinden Türkçülük fikrine yönedlim böyle devam eder dileğiyle.

Geliyim kafamda ki Soru işaretine

1-Kıvırcık saçlı Türk olmaz deniyor. Neden? Bilimsel ıspatı yada bilimsel bir makalesi var mı ?

2-Çekik gözlülüğümüz zamanla (iklim özellikleri) değişiylorda saç neden değişmiyor.Neden?

Bu iki soru çevreme garip garip ve önyargı ile bakmama neden oldu;

Eğer öyle diyelim bence değildir çünkü

1-İsmini bilmiyorum önemli bir Türkmen liderin saçları kıvırcık Türkmenistan Türkmeni

2-Kerkük ve Musul'da yaşayan birçok kandaşımızın saçlarıda bizzatta gördüm bazı eylemlerinde v.b ortamlarda kıvırcık

3-En önemlisi Azerbeycan'ın kurtuluş kahramanı Prof. Dr. Ebulfeyz Elçibey onunda saçları kıvırcıktır.

Şimdilik bu kadar Türkçülük konusunda daha aktif olmak ve paylaşmak dileğiyle

Esen kalın!

Bilgi paylaştıkça güzeldir.

Not:resim eklemeyi bilmiyorum,eklemek isterdim.

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
  • UÇMAĞA VARDI, TANRI DAĞLARINDA!
Ynt: Kıvırcık saç ve selamlar.
« Yanıtla #1 : 31 Ekim 2007 »
 Kıvırcık saç, Türk toplumda az görülür. Ancak Kıvırcık Saçlı Türk olmaz diye bir görüş ilmi olmaktan uzaktır. Hiçbir kanıtı belgesi olmadan ileri sürülen görüşlere itibar etmemek gereklidir.

İnsanlar dalgalı saç şeklini de kıvrıcıklık ile sıklıkla karıştırmaktadırlar. Bunun yanında pek çok insanda çeşitli propagandalardan etkilenip zencilere özenip saçlarını onlar gibi yaptırmak için kuaförlere gitmektedirler. Bu tip özenti insanlara sokaklarda fazlasıyla rastlamaktayız.

Ege Bölgesindeki ,Karadeniz'deki Türk, Bulgaristan Türklerinde, Çukurova'daki bazı Türkmenlerde Yörüklerde, Azerbaycanlı Türklerde dalgalı ya da kıvırcık saçlı insanlar bulunmaktadır, rastlanılır. Ancak yaygın değildir.

23 EKİM 2023'DE, ELİM BİR TRAFİK KAZASI SONUCU, UÇMAĞA VARDI.
ŞİMDİ; TANRI DAĞINDA, ATALAR YURDUNDA, ATSIZ ATA MAKAMINDA, BAŞBUĞLAR OTAĞINDA, ERİNÇ İÇERİSİNDE!

Çevrimdışı asena_eda

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 31 Ekim 2007 »
Kıvırcık saç, Türk toplumda az görülür. Ancak Kıvırcık Saçlı Türk olmaz diye bir görüş ilmi olmaktan uzaktır. Hiçbir kanıtı belgesi olmadan ileri sürülen görüşlere itibar etmemek gereklidir.

İnsanlar dalgalı saç şeklini de kıvrıcıklık ile sıklıkla karıştırmaktadırlar. Bunun yanında pek çok insanda çeşitli propagandalardan etkilenip zencilere özenip saçlarını onlar gibi yaptırmak için kuaförlere gitmektedirler. Bu tip özenti insanlara sokaklarda fazlasıyla rastlamaktayız.

Ege Bölgesindeki ,Karadeniz'deki Türk, Bulgaristan Türklerinde, Çukurova'daki bazı Türkmenlerde Yörüklerde, Azerbaycanlı Türklerde dalgalı ya da kıvırcık saçlı insanlar bulunmaktadır, rastlanılır. Ancak yaygın değildir.

Teşekkürler

kesinlikle olmaz diyen birçok Türkçü var herhangi bir bilimsel kaynağı veya sosyolojik gözlemi varsa paylaşırlarsa sevinirim.

Türk-Kan Teşekkürler

Kayra Beg

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 31 Ekim 2007 »
Teşekkürler

kesinlikle olmaz diyen birçok Türkçü var herhangi bir bilimsel kaynağı veya sosyolojik gözlemi varsa paylaşırlarsa sevinirim.

Türk-Kan Teşekkürler

Neden bilmiyorum ama bana tarzınız kısa bir süre önce bir Türkçü'yü infaz eden birini hatırlatıyor. Biraz da burada Türkçümüsünüz yoksa Tüpçümüsünüz başlığının açılmasına neden olan vatansız bayraksızlara takıntılı bir hanımefendiyi hatırlatıyor. Bu hanımefendi kendisine tepki gösterilince aniden otağdan uzaklaşıp ileti eklemeyi kesmişti.

Acaba bu kıvırcık saç takıntınızın, bazılarının bazı bölgelerindeki renk değişikliklerinin sizi neden bu kadar ilgilendirdiğini ve bu otağdaki bu kadar yoğun bilgi varken neden bu kadar fiziksel özelliklere takıldığınızı da arada bana söyleyebilirmisiniz?

Ben çok meraklıyımdır da. Sizin gibi.

Çevrimdışı ÇEPNİ_TÜRKÜ

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #4 : 31 Ekim 2007 »
Kesinlikle olmaz diyen Türkçü kimmiş onu da ben merak ettim...
'Biz doğrudan doğruya Milliyetperveriz ve Türk Milliyetçisiyiz.'
'Hayattaki yegane üstünlüğüm, Türk doğmaktır!'

ATATÜRK

Çevrimdışı Attila90

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 31 Ekim 2007 »
ÇEPNİ_TÜRKÜ'ye katılıyorum
benim saçımda biraz kıvırcık ama SAPINA KADAR TÜRK'ÜM
"Ben ve milletim Tanrı'nın kırbacıyız.
Tanrı yoldan çıkan milletleri
cezalandırmak için bizi gönderir."
--BAŞBUĞU ATTİLA--
TTK

Çevrimdışı asena_eda

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 31 Ekim 2007 »
Teşekkürler

Türk-Kan Teşekkürler

Neden bilmiyorum ama bana tarzınız kısa bir süre önce bir Türkçü'yü infaz eden birini hatırlatıyor. Biraz da burada Türkçümüsünüz yoksa Tüpçümüsünüz başlığının açılmasına neden olan vatansız bayraksızlara takıntılı bir hanımefendiyi hatırlatıyor. Bu hanımefendi kendisine tepki gösterilince aniden otağdan uzaklaşıp ileti eklemeyi kesmişti.

Acaba bu kıvırcık saç takıntınızın, bazılarının bazı bölgelerindeki renk değişikliklerinin sizi neden bu kadar ilgilendirdiğini ve bu otağdaki bu kadar yoğun bilgi varken neden bu kadar fiziksel özelliklere takıldığınızı da arada bana söyleyebilirmisiniz?

Ben çok meraklıyımdır da. Sizin gibi.

Neden merak ettiğimi açtığım konu yazısında ayrıntılı belirttim okursanız yada okuduysanız bu soruyu sormanıza gerek yok

Sitenize ilk defa üye oldum.Türkçü olduğumu söylemedim Türkçü olmaya çalıştığımıda belirtmiştim.

Teşekkürler

Çevrimdışı asena_eda

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 31 Ekim 2007 »
ÇEPNİ_TÜRKÜ'ye katılıyorum
benim saçımda biraz kıvırcık ama SAPINA KADAR TÜRK'ÜM

http://www.hunturk.net/forum/index.php/topic,1028.msg6487.html#msg6487

Çevrimdışı sari_selim

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #8 : 31 Ekim 2007 »
Türklerin genetik özelliklerine göre saçlarının kıvırcıklık oranı azdır. Saçını 20 cm uzattığında 1 burgu kadar bükülme normal. Tabiki Türk genetik yapısı da mayoz bölünme sonucu birazcık değişiyor ama normal şartlarda birçok genetik özellik binlerce yıl korunuyor. Bir insanda kıvırcık saç olması onun Türk olmayacağı anlamına gelmez. Türkler arasında çok az miktarda kıvırcık saç olması beklenmelidir çünkü kıvırcık saç yayılmacı bir özellik.

Çevrimdışı [Hun Türk]

• Türkçü-Turancı
  • TTK
« Yanıtla #9 : 31 Ekim 2007 »
asena_eda rumuzunu kullanan şahıs!

Türkçülüğü öğrenmek isteyen böyle ilgisiz başlılar iletiler yollamaz. Bayan olarak otağa kayıt olanların yüzde 99 e-posta adreslerini gizlerler. Zaten sistemi değiştirdim, yöneticiler dışında e-posta adresinizi açığa bıraksanız bile görünmez.

Diğer bir başlıktaki iletiniz;

Alıntı
Genetial bölgelerde aşırı esmerlik ve morluğa yakın bir renk

Göğüs uçlarında  aşırı esmerlik ve morluğa yakın bir renk

ilk defa karşılaşıyorum, bayanların genital bölgelerini merak eden bir bayan. Ne bu sizde saplantı haline mi dönüştü, kıvırcık meselesi.

Gerçi ben görmeden Kayra Beg kandaşımız olayı çözmüş...
Bana göre ticanilik, nurculuk, yobazlık, komünizm ve partizanlık gibi hastalıkların sebepleri, milli ülküden yoksunluktur.
Hüseyin Nihâl Atsız

TÜRK IRKI SAĞOLSUN !