Gönderen Konu: Türkiye, kekolara karsi, Orta Asya'dan TÜRK transfer etmeli mi ?  (Okunma sayısı 17054 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yalniz Kurt

• Türkçü-Turancı
Ahiska Türkleri,Türkiyeye ve Ahiskaya dönebilmek icin,Türkiyeye basvurular yaptilar bilindigi gibi.Ahiskaya Gürcüler yerlestirildigi icin,ancak cok az bir kisminin geri dönebilmesine izin verildi,buna ragmen yillardir bekletilmekteler halen.Türkiyeye basvurular ise ekonomik nedenlerle uygun görülmedi,cok azi getirilebildi.

Türkiyenin ugrasilariyla,digerleri ABD ye Göcmen olarak götürülmekteler halihazirda. Tabiiki,bu durumlara bir Türk olarak icimiz burkulmakta.Kürtlere gelince para var,Irkdaslarimiza gelince para neden yok? diye sormaktan kendimizi alamiyoruz.

ilteris9

• Ziyaretçi
Altay-Turan, ayakların biraz yere bassın artık!!

Çevrimdışı Altay-Turan

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • Last Seljuk
Altay-Turan, ayakların biraz yere bassın artık!!
Anda,
basiyorlar zaten.

Söylediklerim olanaksiz seyler degildir diye düsünüyorum.
Swords shine, Wolves guide,
Our horses were our brothers.
We destroyed together legions of Rome
We invaded Anatolia, we called it home

Our Culture is nature,
Our Religion is Sky.

Çevrimdışı atsızcı_ata

• Yeni Üye
  • *

Daha önce keko görmedigim yerlerde görmeye basladim; öyleki, Istanbul'daki akrabaglarimi ziyaret ettigimde, o zamana dek Giresun'lu-Kuzey Gümüshane'li agirlikli olan mahallede, keko'lar ekmek firini, pastane, ... açmislardi!!!
Andalarimizin çok çalismalari gerek, tipki bizim gibi...

ALTAY-TURAN SEN NE DEMEK İSTİYORSUN BENDE GÜMÜŞHANE'NİN KUZEYİNDEYİM NE YANİ BEN TÜRK DEĞİLMİYİM

TANRIYA ŞÜKÜR BENİ TÜRK YARATTI.VE TANRIMA HERGÜN DUA EDİYORUM BİR AN BİLE TÜRKÇÜLÜĞÜMDEN BENİ AYIRMA.

TÜRK IRKI SAĞOLSUN!!!

Çevrimdışı Altay-Turan

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • Last Seljuk

ALTAY-TURAN SEN NE DEMEK İSTİYORSUN BENDE GÜMÜŞHANE'NİN KUZEYİNDEYİM NE YANİ BEN TÜRK DEĞİLMİYİM

TANRIYA ŞÜKÜR BENİ TÜRK YARATTI.VE TANRIMA HERGÜN DUA EDİYORUM BİR AN BİLE TÜRKÇÜLÜĞÜMDEN BENİ AYIRMA.

TÜRK IRKI SAĞOLSUN!!!

Hayir Anda tam tersine, Kuzey Gümüshane'lilerin Giresunlulara çok benzedigini, yani ayni sey oldugunu kast ettim.

Our Culture is nature,
Our Religion is Sky.

ilteris9

• Ziyaretçi
Anda,
basiyorlar zaten.

Yok Orta Asya'dan Türk getirelim de falan filan. Kimi nereye getiriyorsun? Onlar da çok can atıyorlardı ya Türkiye'ye gelmeye.

Ha savaş olur, Afganistan'dan gelenler gibi mülteciler yerleşir, anca öyle. Yoksa sen tutup da Kazakistan'dan, Türkmenistan'dan nasıl Türk göçü yaptıracaksın? Oralardan buraya gelenler yalnızca öğrenciler ya da iş adamlarıdır.

Zâten oralarda yaşayanların bize bir hayrı olmaz. Ne de olsa Türklük bilinçleri falan yok.

Toplu yer değiştirmeleri bugünün koşullarında gerçekleştirmek olanaksızdır.

Kafanıza göre ırk tâyini, göç senaryoları, dünyâ stratejileri yaratmayı bırakın. Gerçek dünyâya dönün.

Çevrimdışı Altay-Turan

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • Last Seljuk
Anda,
basiyorlar zaten.

Yok Orta Asya'dan Türk getirelim de falan filan. Kimi nereye getiriyorsun? Onlar da çok can atıyorlardı ya Türkiye'ye gelmeye.

Ha savaş olur, Afganistan'dan gelenler gibi mülteciler yerleşir, anca öyle. Yoksa sen tutup da Kazakistan'dan, Türkmenistan'dan nasıl Türk göçü yaptıracaksın? Oralardan buraya gelenler yalnızca öğrenciler ya da iş adamlarıdır.

Zâten oralarda yaşayanların bize bir hayrı olmaz. Ne de olsa Türklük bilinçleri falan yok.

Toplu yer değiştirmeleri bugünün koşullarında gerçekleştirmek olanaksızdır.

Kafanıza göre ırk tâyini, göç senaryoları, dünyâ stratejileri yaratmayı bırakın. Gerçek dünyâya dönün.

Gelenler var, ve geldiklerinde'de mutlular.

"Ülkelerindeki savaş ortamından kaçarak 26 yıl önce Türkiye'ye sığınan Afganistanlı Özbekler, baharın müjdecisi olan Nevruz Bayramı'nı gelenekleri doğrultusunda kırlarda piknik yaparak kutladı.
Rusya ve Afganistan arasındaki savaş nedeniyle 1982 yılında göç ederek Türkiye'ye sığınan Afganistanlı Özbekler, dönemin Cumhurbaşkanı Kenan Evren tarafından, başta İstanbul olmak üzere Hatay, Gaziantep, Tokat, Sivas, Kırşehir, Şanlıurfa ve Van illerine yerleştirildi. Bugün Hatay'ın merkez ilçesi Antakya'ya bağlı Ovakent beldesinde yaşayan ve sayıları 7 bini bulan Afganistan Özbekleri, değişen yaşam koşullarına rağmen gelenek ve göreneklerine bağlılıklarını sürdürüyor.

Kendilerine has kıyafetleri ve dilleri ile Antakya'da yaşanan hoşgörü ortamına zenginlik kazandıran Afganistanlı Özbekler, baharın müjdecisi olan Nevruz Bayramı'nı da geleneklerine göre kutluyor. Her yıl Nevruz Bayramı'nda kırlarda piknik yapan Afganistan Özbekleri, bu yıl da bu geleneklerini bozmadı. Genç-yaşlı, kadın-erkek hep birlikte kırları dolduran Afganistanlı Özbekler, ateşler yakıp oyunlar oynadı. Kimileri mangal başında et pişirdi, kimileri ise çocukları ile birlikte top oynamayı tercih etti.

Türkiye'ye 1995 yılında gelen Afganistanlı Şah Muhammet Özbek, Nevruz Bayramı'nı her yıl bu şekilde, geleneklerine uygun olarak kutladıklarını belirterek, Türkiye'nin kendileri için artık bir vatan olduğunu ve burada olmaktan dolayı mutlu olduklarını söyledi. "

http://www.haberler.com/hatay-daki-ozbekler-nevruz-u-piknik-yaparak-haberi/

Kürt'ler sistemli olarak Mersin'e yerlestirilmiyorlarmi, Kürdistan deniz'e kavussun diye?

Brüksel'e her yil yüzlerce Hollanda'liyi yerlestiriyorlar, etnik dengeyi degistimek için.
öyleki, 15 yil önce, Flemenkçe (Hollanda'ca) konusanlar %20 iken, bugün %30, 15 yil içinde'de, %50'iyi bulup geçecek.

Bu tür seyler oluyor, niçin bu kadar "hayalperest" karsiladiginizi anlayamiyorum; ekonomik durumu kötü olan her bölgeden, Türkiye'ye, Türk gelir.
Bu tür seyleri konusmak içinde, bu ortam en dogru ortam diye düsünüyorum.

Saygilar .....
TTK

Our Culture is nature,
Our Religion is Sky.

Çevrimdışı Altay-Turan

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • Last Seljuk
Uygur'lar bugün Pakistan dahil, yasamadiklari yer yok, niçin Türkiye'ye getirlmesinler ki ?

Our Culture is nature,
Our Religion is Sky.

Çevrimdışı Tula

• Türkçü-Turancı
  • **
  • Türk Irkı Sağolsun
Sayın Altay-Turan andam
Fikrinizin tamamen temiz duygularla ortaya çıktığını biliyorum.Fikirlere saygı gösterilir.Tamam.Ama ben de sayın otağ sorumlumuz İlteriş 9 gibi düşünüyorum.Daha gerçekçi,21.yy'a uygun politikalarımız olmalı.
Örneğin benim derdim sadece bu aşşağılık ırk.Bu kekolar Türkiye'ye biat edermiş, yok efendim hatta ben den bile daha Türk hissedermiş; bunlar beni mutlu etmez.Gönlüm şu kısa yaşamda bu böcekleri aslında hiç görmemek.Ben bunları niye sevmiyorum?Ben paranoyak,kompleksli,kendine güvenmeyen biri değilim.Alman nazileri gibi tip sevdam da yok.Ama,
Ben onların feodal yapılarını sevmiyorum.
Ben onların çoçuklarını hayvandan daha değersiz görmelerini sevmiyorum.
Ben onların zora düştüklerinde çakal sürüsü gibi toplanıp sahte dayılanmalarını sevmiyorum.
Ben onların sapık törelerini sevmiyorum.(60 yaşındaki adama 14'lük kız satılması gibi).
Ben onların tembelliklerini ve her şeyi devletten beklemelerini sevmiyorum.
Ama gerçek bu değil.Ne yazık ki Tanrı biz Türklere dünyanın en sorunlu, en sefil ırkı ile aynı coğrafyada yaşama kaderi vermiş.kabulleneceğiz.
Peki ne yapabiliriz?Kaç kişiyiz?Tuncay özkan gibi afaki bir rakam olmasakta ailelerimizle ve etkileyebileceklerimizle oldukça güçlü bir sayıya ulaşabiliriz.Yeterki mantıklı ve yapılabilir politikalar saptayalım.Ben pek ayrıntıya girmeden bir kaç ana başlıkta bu düşüncelerimi sizlere sunmak istiyorum.Bunlar günlük yaşamda yapılabilecek küçük şeyler.Zira ben de biliyorum ki gönlümüzden geçenleri (getholar oluşturmak, bazı sosyal haklarını kısıtlamak gibi uygulamarı) 21.yy'da yapamayız.

KISA VADE POLİTİKALARI

1-Aile içi: Hem bizlerden büyüklere hem de bizlerden küçüklere  bu ırkın yukarıda saydığım yaşam biçimlerini ikna edici bir şekilde anlatmalıyız.Çünkü kendi ailemizde de çok humanist;halkların kardeşliği gibi ucuz söylemlere inananlar vardır.Onları tatlı dille ve bol bilgi ile düşüncemize inandırmalıyız.Ardından bu ırkın bireyleri ile ekonomik ilişkilerinden uzak tutmaya ikna etmeliyiz.(kekonun marketine gitmemesi, onlara iş yaptırmaması vs).
Örneğin ben çocuklarımı ileride bu sefillerden biriyle evlenmemeleri için tatlı dille onları ikna etmeye çalışıyorum.
2-Aile dışı: Yine sadece ekonomik.Gerek evde ,gerek çalıştığım yerde,gerekse de yaşadığım sitede hiç bir kekoyu iş için sokmuyorum.Bu işleri kendi kandaşlarıma yönlediriyorum.

UZUN VADE
Sadece ve sadece okumak,kültürümüzü arttırmak ve kaliteli olmak.Bakın yukarıdaki kalitatif artışa o yüzden katılmıyorum.Önemli olan kalitedir.Tipimizde ,giysilerimizde simgesel Türk imgeleri kullanmak, kendimize güvenmeyip bir gruba üye olarak benliğimizi güçlendirmek  sadece etkisiz bir güruh meydana getirir.Kimse yanlış anlamasın ama ben bazı ülkücü dernekleri böyle görüyorum.Evet orduda savaşcı olacak ama önce beyin takımını oluşturmalıyız.
Tabi bu konular sizlerin katkıları ile derinleşebilir.Şimdilik ben bu kadar katkı da bulunabildim.
saygılarımla

Tula
Türk Irkı Sağolsun