Son İletiler

Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 10
11
GÜNCEL / Ynt: Covid-19 Salgını ve Bilinmezine Dair!
« Son İleti Gönderen: Üçoklu Börü Kam 02 Mayıs 2021, 11:25:40 »
Toplumda tam kapanmayla)(!) ilgili belirsizlik ve kafa karışıklığı sürüyor.

Tam kapanma deniliyor ama, istisnalar, diğer bir deyişle, muafiyetler hesap edilince 16,5 milyon kişinin, yani nüfusun % 20 lik bir kesiminin, tam kapanmadan muaf olduğu anlaşılıyor.

Bu duruma, nasıl tam kapanma denilebilir, anlamak zor!

Vatandaş için tam kapanmanın anlamı şudur:
Ödeme yapılan yerler açık, para kazanılacak yerler kapalı!

Durum bundan ibaret!

Sandıkta mı görüşülür, yoksa beterin beteri var diye, haline şükür mü edilir, bu da vatandaşa kalmış bir tercih!

Kur'an'dan bir ayet:

Siz kendi hakkınızdaki hükmü değiştirmedikçe, Allah sizin hakkınızdaki hükmünü değiştirici değildir!

Rad Suresi Ayet - 11

Kök Teñğri Türk'e Kut ve Utku Versin!
TTK.
12
TÜRK - TURAN DÜNYASI / Ynt: ALTAY KARTALI OSMAN BATUR.
« Son İleti Gönderen: turania_25 30 Nisan 2021, 12:14:54 »
Büyük dava adamı, muhteşem bir direniş ve sonunda şehadet.

Koca yüreklileri, üç-beş satırla nasıl anlatsak, ne yazsak yavan olacak.

Mekanı uçmağ olsun.
 
13
Türkiye'ye karşı husumeti bilinen ülkelerin soykırım açıklamaları tamamen kendi iç siyasi dengeleri doğrultusunda, bir yaptırımı olmayan,  zevzeklikten ibaret boş beleş şeylerdir.

Tabii bu ülkelerin Türkiye aleyhine tavırlarının bu derece şiddetlenmesinin nedenleri akp'sinin başkanının bizi bütün dünyayla husumeti hale getiren politikalarından kaynaklanıyor.

Bizleri bu ifadelerimizden dolayı CE-HA-PE li, fetöcü, vatan haini vb. bir sürü şeylerle suçlayabilirler, ama bu gerçeği değiştirmez.
Hattızatında bizimde Yüce Yaradan'dan gayrısından korkumuz yok. Zira çiğ yemedik ki karnımız ağrısın.
Bizler tek derdi Türk Milletinin ve Devletinin birliğini ve dirliğini dert edinen, Türk Milliyetçileri, Türkçüleriz.

Evine hırsız giren Nasrettin Hoca, komşu ve akrabalarının, haddini aşan, suçlamaları karşısında, tamam benim ihmalin ve suçum var, peki bu hırsızın hiç mi suçu yok? dediği gibi, bu kötü sonucun meydana gelmesinde bizi yönetenlerin hiç mi suçumuz yok?

Soykırım meselesine gelince;
Bir ülkenin soykırım yapıp yapmadığını siyasetçiler değil uluslararası hukuk doğrultusunda oluşturulan bir mahkeme gözetiminde bağımsız tarihçilerin yapacağı araştırmalar sonunda ancak, bütün devletlerin ve tarafların kabul ettiği uluslararası bir yargı hükmü belirler.
En basit bir hukuk davasında bile taraflar bir sürü iddia ve suçlamalarda bulunur ama mahkeme kendi yaptığı tahkikatla, gerekli delileri topladiktan sonra, bir hükme varır.

Yıllardan beri her 24 Nisan günü koro halinde bir çok ülke soykırım şarkıları söyler durur.
Bizde yıllardır nefesimizi tutup, başta Amerika olmak üzere, hangi ülke ne diyecek diye titreme nöbetleri geçiririz.

Bizi soykırımla suçlayan ülkelerin yapacağı şey gayet kolay! Bu günden tezi yok, Birleşmiş Milletlere başvurularak soykırım iddialarını araştırıp bir karara bağlamak üzere bir mahkeme oluşturulmasını talep etsinler!
Ama edemezler, çünkü çıkacak sonuçtan en çok kendileri ve avukatlığını yaptıkları Ermeniler suçlu çıkacaktır.

Türkiye yıllardır, konuyla ilgili, Rusya'nın da dahil olduğu ülkelerin arşivlerinin açılmasını istedikçe Ermeniler ve onların ağzından konuşanlar, seçim konuşması yapan politikacı cıvıklığı ve hafifliğiyle seçmenlerine selâm göndermeleri yapıp duruyorlar.
Halep ordaysa, arşın burada!
Arşivler açılsın, kim soykırımcıymış ortaya çıkar.

Tarih de arşiv de unutmaz!

Türkiye'yi soykırımla suçlayanlar, soykırımı icad eden soykırım üstadı ve pirleridir.

Soykırım bir haçlı icadıdır.

Türklerin getirdiği medeniyet ve toplumsal düzen karşısında tutunamayan haçlı çareyi Türkleri yoketmekte bularak, Türklere karşı, tarihte eşine rastlanmamış soykırımlar gerçekleştirdiler.

Medeni dünya bir soykırımdan bahsedecekse onun adı: TÜRK SOYKIRIMI'dır.

ABD ve avrupalının, yani haçlıların, soykırım defterini açtığımızda, on milyonlarca mâsum insanın kanı görülmektedir.
Herkese özgürlük(!), eşitlik(!) ve demokrasi(!) götürdüğünü iddia eden ve her gitti yerde milyonlarca insanı katleden ABD, Amerikanın kadim milleti olan, 90 milyon Kızılderili'yi katletmiştir.

Türkiye'yi Soykırımla Suçlayanlar!
Siz mi “Soykırımdan” Bahsediyorsunuz?
Geçin bunları...
Tarih, haçlı batı ve onun gayr-ı meşru çocuğu olan ABD nin akıttığı kanlarla, yazıldı...

Hangi sayfayı çevirsek sizin kıydığınız masumların kanları damlıyor...

Kök Teñğri Türk'e Kut ve Utku Versin!
14
Akp'si; irili ufaklı onlarca, belki yüzlerce, farklı tarikat, cemaat, vakıf, grup, klik vb. yapının, cumhuriyeti ilga etmek ortak paydasında, bir araya geldiği koalisyondur.
Normal şartlarda, laik cumhuriyete ve Atatürk'e düşmanlıkları kadar, birbirleriyle de kan davalı ve kavgalı olan bu şer birliğini bir arada tutan iki temel yapıştırıcı var.
Birincisi; Atatürk düşmanlığı odaklı laik cumhuriyeti yıkmak, ikincisi ise her türlü yol ve yöntemle helal, haram demeden devleti ve milleti soymak.

Laik Cumhuriyetten açtıkları gedik; milli bayramları iptal, Atatürk'e alenen hakaret, TC yi silmek, andımızı kaldırmak, Türküm demeyi yasaklamak, anayasanın ilk dört maddesini değiştirmeyi teklif edecek raddeye geldi.

Akp'sinin iktidarını sürdürmek için koalisyon ortaklarını memnun etmesi gerekiyor.
Bu memnuniyet devlet peşkeş çekilerek sağlanabiliyor.
Bakanlıkların, bir çok kamu iktisadi kuruluşlarının tarikat, cemaat ve vakıflara paylastırıldığı herkesin malumu.
Bu kaynak önceden, İstanbul Büyük Şehir Belediyesi üzerinden, sağlanıp ilgili yerlere aktarımı buradan sağlanıyordu.
İstanbul'u kaybetmek bütün kurguyu ve düzeni alt-üst etti.
Akp'sinin başkanı; İstanbul'u kaybeden Türkiye'yi kaybeder, sözüyle, tam olarak, bunu kastediyordu.
İstanbul kaybedilince bu kaynak; vakıflar, fonlar, kamu ihalelerinden alınan komisyonlardan vb. sağlanmaya başlandı.
Kamu ihalesi alan firmalardan peşin peşin %10 ila 40 arasında değişen komisyonların, daha işin başında alındığını, işin sonunda da, devlete vergi olarak verilmesi gereken kâr üzerinden, %2,5 yani 1/40 zekat miktarınca bir tutarın akp'sinin belirlediği bir vakıfa veya fona bağışladığı, söylentileri ortalıkta dolaşıyor.

Anlaşılacağı üzere akp şemsiyesi altında toplanan yüzlerce tarikat, cemaat, vakıf, sivil toplum kuruluşu ve benzeri yapının oluşturduğu koalisyon böyle sürdürülüyor.

Akp yönetimince beklentileri karşılanan bu yapılar tabi olarak; talip, mürit ve taraftarlarına, dini vaaz adı altında, fakirliği kutsayarak, sabır ve şükür tavsiyesiyle; soğan, patates, ramazan kolisi ve cüzi miktarda yardıma razı olmayı öğretiyor.
Ve hatta bu yardımlar için minnet duydurarak akp'sine bağlılıklarını pekiştiriyor.
3. Dünya ülkelerinde bile bu duruma karşı isyan edilirken Türkiyede, iktidara karşı kitlesel olarak bir başkaldırı veya yüksek sesli ortak itirazın olmayışının, yapılamayışının sırrı budur.

Akp'si ortak olduğu grupların liderlerini ve üst düzey yöneticilerini memnun ettiği sürece, onlar eliyle yoksul halk kitleleri susturulmaya, hallerine rıza göstermeye ve hatta yaşadıklarının Tanrı tarafından tayin edilmiş bir kader ve sabır sınavı olduğuna, karşılığında cennetle ödüllendirileceklerine inandırılarak düzen sağlanmaktadır.
Türkiye'de kimse siyasal İslamcı organizasyonu ve bu organizasyonun sürekliliğini sağlayan mali akışı bozmadan akp'sini sandığa gömeceğine inanmasın!

Gazeteciler, yazarlar ve fikir insanları durumu formülüze ederek topluma ve siyasete yön verenlere ışık tutarlar.
Bu formülü uygulamak üzere yol, yöntem ve stratejiler geliştirerek, akp'sini sandığa gömecek hamleleri yapacak olanlar, muhalefet cephesidir.
Muhalefetin elinde akp'sini sandığa ve tarihe gömecek binlerce yolsuzluk dosyası, kötü yönetim, adaletsizlik vs. malzeme var.
Yani, amiyane deyimle, top muhalefet blogundadır.

Kök Teñğri Türk'e Kut ve Utku Versin!
TTK.
15
TÜRK - TURAN DÜNYASI / Ynt: ALTAY KARTALI OSMAN BATUR.
« Son İleti Gönderen: Üçoklu Börü Kam 29 Nisan 2021, 14:29:53 »
29 Nisan 1951
Osman BATUR Uçmağa vardı!


Doğu Türkistan Türklüğünün milli kahramanı, özgürlük savaşçısı, Altay Kartalı Osman BATUR'u, Kızıl Çin diktatörleri tarafından, kurşuna dizilerek, şehit edilişinin 70. Yılında rahmet ve minnetle anarım.

Kutlu ruhu şad, durağı; Uçmak olsun!

TÜRK IRKI SAĞOLSUN!

Kök Teñğri Türk'e Kut ve Utku Versin!
16
GÜNCEL / Ynt: AHKAM KESEN YANCILAR, PAYANDACILAR, EYYAMCILAR!
« Son İleti Gönderen: Üçoklu Börü Kam 29 Nisan 2021, 14:02:00 »
Mehmet Akif; Tarih tekerrürden ibarettir diyenlere tarihten ibret alınsaydı, hiç tekerrür edermiydi diye itiraz etmekte.

Gerek Otağımızda, gerek sosyal medya ve gerekse bir çok basın ve yayın kuruluşlarında ülkenin kötü gidişatına dair, uyarıcı ve nasihat niteliğinde, karşılaştırmalı olarak, tarih ve sosyoloji dersi verir gibi yazılar yazılıyor, konuşmalar yapılıyor hem de Bilal oğlana anlatır gibi.
Ama, muhatapların, akp'sinin, anlayacaklarını, daha doğrusu, anlamak isteyeceklerini hiç sanmıyorum.
Zira, işlerine gelmiyor.

Osmanlı Devletinin yıkılmasına neden olan her şey, günümüzede, 19 yıldır, akp'si eliyle, misliyle icra ediliyor.
Akp'si eliyle ülkenin batmasına, felç olup komaya girmesine neden olan icraatlerin hataen değil, kasten yapıldığını düşünüyorum.

Zira her hangi bir sosyal medya hesabında, sıradan bir vatandaşın yazdığı iletiyi bile izleyen izleten iktidarın; memleket meselelerine yıllarını vermiş, bilgi birikimleri ve olayları irdeleme yetileri olan, ciddi arşiv sahibi nice gazeteci, yazar ve aydının yazıp çizdiklerinden haberdar olmamaları, mümkün değildir.

Muhalif görüp dinlemedikleri ve çoğu zaman da öfkelenip, gündüz göze, sokak ortasında darp ettirdikleri ve hızlarını alamayıp cezaevine koydukları bu insanların kadrini ve kıymetini bilseler, bize doğruyu gösterdiniz, hatamızı farkettirdiniz diye ödül bile vermeleri icap ederdi.

Akp'sinin muhalif saydığı ve hoşlanmadığı insanlar, sarayda, hatırı sayılır maaşlarla istihdam ettiği o sen en iyisini bilirsin efendimci danışmanlarından(!) daha büyük hizmeti, hem de bedava, yapıyorlar.

Akp'si için ne denilse boş.
Anlamazlar, duymazlar, görmezler.
Çünkü kibir; idrak ve basiretlerini bağladı.
 
Önümüzdeki süreçte akp'sinin bırakın iktidar olmayı, siyasi varlıklarını sürdürebilecekleri bile meçhul.
Akp'sinin tek şansı; muhalefetin yapacağı büyük hatalar olacaktır.
Bu bir kehanet değil, sosyolojik bir gerçektir!
Şayet akp'si yeniden kazanırsa bunu muhalefetin; beceriksizlik ve  bencillikten kaynaklanan; gaflet, dalalet ve hatta ihaneti olarak okumak gerekir.
En azından ben ve olaylara benim gibi bakan, yüzbinlerce insan, böyle düşüneceğiz.

Her şeye rağmen, İngiliz yazar ve düşünürü Daniel Defoe'nun söylediği gibi;
Bazen kurtuluş, umduğundan daha yakındır.
Hatta ölüme gittiği sanılan yol, kurtuluşuna giden yolun kendisi bile olabilir...!


İki satır yazalım derken yine bir sayfa dolusu yazmışız.
Bu durum aşk ağlatır, dert söyletir gerçeğinin bir dokun, bin ah işit! olarak cereyan etmesi gibi bir şey.

Yüce Yaradan sonumuzu hayır etsin.

Kök Teñğri Türk'e Kut ve Utku Versin!
17
Tarihte Bugün / Ynt: 29 Nisan 1916 - Kut'ül Ammare Zaferi
« Son İleti Gönderen: Üçoklu Börü Kam 29 Nisan 2021, 13:43:59 »
29 NİSAN 1916

Kut'ül Amare Zaferimizin 105. Yılı Türk Budunu'na uğurlu ve kutlu olsun!


Kut'ül Amare Savaşı İngilizlerin; Halil Paşa komutasındaki Türk ordusu karşısında, savaş tarihinde aldıkları, en büyük yenilgidir.

İngilizler bu savaşta; 30 binden fazla kayıp vermiş ve ordu komutanı General Townsend'in de aralarında bulunduğu 13 general, 481 subay ve 13.300 asker Türk ordusunca esir alınmıştır.

1916 yılından itibaren Kût'ül-Amâre Zaferi, Türk ordusu içerisinde bayram olarak kutlanmaktayken 1952 yılında, Türkiye'nin, Adnan Menderes iktidarı döneminde, NATO'ya üye olmasının ardından bu bayramın kutlamasına da son verilmiştir.

Bütün şehit ve kahramanlarımızı minnet ve saygıyla selamlıyorum..!

Ruhları şad, durakları; Uçmak olsun!

TÜRK IRKI SAĞOLSUN!

Kök Teñğri Türk'e Kut ve Utku Versin!
18
GÜNCEL / Ynt: Türklerin baş düşmanı Yahudilerdir!
« Son İleti Gönderen: Kurtkaya 29 Nisan 2021, 05:08:56 »
Ne dedim de burak buram Yahudi seviciligi kokuyor yazdiklarim? Bakin iste bu yuzden biz dunyada hak ettigimiz itibara sahip degiliz. Duygusal davraniyoruz. Akilci olamiyoruz. Turkistan Legion'dan ornek vererek anlattim ustelik. Stratejidir, olabilir dedim. Gelibolu muharebesine "The Last Gentlemen's War" diyorlar. Neden? Cunku Anzaklar ve Turkler savasin gercekte olmasi gerektigi gibi savastilar. Hala iki ulkenin askerleri birbirine saygi duyar. Birbirlerinin canini aldilar, acimadan oldurduler. Ama bunun savas gereği oldugunu unutmadilar. Jewish Legion da bir savas esnasinda olusturuldu. Unutmayalim elbet, tarihinde olup bitenleri unutanlar ayni tarihi yeniden yasarlar. O yuzden unutmayalim. Ama savasi da savas olarak gorebilelim. Gecmiste cephe aldigimiz her milletle dusman olmaya kalksak dunyada herkese dusman olmamiz lazim. Biz dunyaya diger milletlere dusmanlik etmek icin degil, dunya milletlerine liderlik etmek icin geldik. Liderligin vasiflarindan biri de ulu olmaktir. Ululuk ise dilini degil aklini ve adaletini konusturmakla mumkun olur.

Sitenin yoneticileri, sitenin kurallari arasinda saygi cercesinde tartisma yapilmasi var midir? Yoksa soyleyin de bir daha ziyaret etmeyelim.

Enver Cegan Kardeş,
Kusura bakma ama gerek Yahudiler ve gerekse Anzaklar konusundaki ifadelerini yadırgadım.
İnsanlık tarihinin en adi ve alçak topluluğu Yahudilerdir. Hitler tarafından kötü muameleye maruz kalmaları Yahudileri temize çıkartmaz. Bütün insanlığa düşmanlık eden ve kendileri dışındaki herkesi Yahudilerin kölesi ve hizmetçisi olarak gören Yahudilerin bir başka zalim tarafından zulme uğrayışını ilahi adaletin tecellisi olarak görmek gerekir. Tabii Hitlerin Yahudilere karşı uyguladığı şiddetin İsrail'i kurulması için bir strateji olduğuna dair teorileri de gözardı etmemek lazım.
Anzak meselesine gelince, bu adamlar Gelibolu'ya tarım yapmaya veya çiçek toplamaya mı geldi?
Vatanımızı İngilizler nam-ı hesabına işgal amacıyla gelip, oluk oluk Türk kanı akıtan ilkel ve vahşi Anzakları centilmen olarak görmek şuur yoksunluğundan ve Türkçü bilinç eksikliğinden başka bir şey değildir.
Tarihin en kanlı savaşının katil piyonlarını cici çocuk makyajıyla pazarlamak bırak Türkçülüğü sıradan bir vatandaş vicdanında bile kabul görmez.
İçinde bulunduğun durum tam bir kafa karışıklığı hali. Bence kendine çeki düzen ver. Senin fikirlerinin Türkçülük olmadığı aşikar bu nedenle buralarda pek rağbet edilmezsin. Yöneticiler gayet nazik bir şekilde size bir şeyler söylemişler ama sen o nezaketi bile fark etmemişsin.
Yani diyeceğim o ki bu mantıkla Türkçülük olmaz.
Türk'ün töresinden, tarihinden, millî ülküsünden, kültüründen, yaşam hakkından, şerefinden taviz verilmez.

Tanrı Yüce Türk'ünü Korusun!
19
GÜNCEL / Ynt: Türklerin baş düşmanı Yahudilerdir!
« Son İleti Gönderen: Çağrıbey 28 Nisan 2021, 06:21:14 »

Esenlikler Sayın Enver Cegan,
Sizler de takdir edersiniz ki sanal dünya belirsizliklerle dolu. Biz yıllardır bu Otağı, karınca kararınca, yaşatmaya çalışıyoruz. Binlerce insan geldi, geçti. Akla, hayale gelmez şeylere tanık olduk.
Çoğu zaman muhatabımız bir rumuzdan ibaret.


Size karşı, selamlamayı da içeren böyle bir ifadeyle, yaklaşılmış.
Ama siz;

"İki paragrafınız da buram buram Yahudi seviciliği!" demis arkadas. Ayni yola bas koymus insanlarin birbirine boyle agir ithamlarda bulunmasinin tartisma ile, fikir cesitliligi ile hic bir ilgisi yok.

İfadelerinizle bırakın size verilen selama karşılık vermeyi, ben ne dediysem o şeklindeki tavrınızı sürdürmekte ısrar etmişsiniz.
Bizim için her Türkçü değerlidir.
Ama kimseyi takmam, ben ne dersem odur, istediğimi yazar söylerim, bir tek doğruyu ben bilirim vb. gibi benmerkezli ve dediğim dedik türünden yaklaşımların da hoş olmayacağını bilmenizi isteriz.
İşe bir de kendinizi gözden geçirerek bakın isterseniz.
Daha kendini bile tanıtmadan, bir selam bile vermeden, ve hatta verilen selama bile mukabele etmeden bir şeylerin eksik kalacağını bir düşünseniz iyi olur, Enver Cegan kardeş.

Ne Mutlu Türk doğup Türk gibi yaşayana...
Saygılarımla.
Çağrıbey.
20
SORU-CEVAP / Ynt: Kazak ve Kırgız Türkü kardeşlerimizin Ruslaşma sorunu
« Son İleti Gönderen: Enver Cegan 25 Nisan 2021, 20:18:56 »
CepniTurk kardesim, yazdiklarin bana Alanya'daki Rus zafer bayrami kutlamalarini hatirlatti. Insanin delirmemesi isten degil. Ruslar yuzlerce yildir Turk'u Ruslastirmak icin aclik ve surgun de dahil olmak uzere her turlu vahseti uygularken biz hem de bu salginin ortasinda Rus'a bu gosterileri yapma hakki verdik. O gosterideki askeri kiyafetli Rus kadinlari sosyal medyada paylasan pek cok erkek vardi hatirlarsaniz. Cin'in oyununu Rus da oynuyor elbet. Bizimkiler akilsizliklarina doymasin. O degil de, aqp'sinin idaresi keske Rus'a tanidigi imkani Turk'e de tanisaydi. Donmeden, devsirmeden, kaninda Turk kani olmayandan devlet baskani yaparsan tutar boyle seni kendi yurdunda garibana cevirir. Bu da neyi hatirlatti bak; dur bakayim nette bulup kopyalayayim:

Ahmet Vefik Paşa, Bursa valisiyken ilçeleri teftişe çıkardı. O günlerde Osmanlı camiasına dahil bütün milletler, milliyetlerini açıkça ifade eder, fakat imparatorluğun asıl unsurunu teşkil eden Türkler bunu sanki bir suçmuş gibi saklarlardı!.. Bursa, o tarihlerde bir iskan ve göçmenler şehriydi...

Paşa uğradığı bir ilçede halkla sohbet ederken karşısındakilerin milliyetlerini sorar, herkes göğsünü gere gere ''Boşnak'ım, Arnavut'um, Gürcü'yüm, Çerkez'im!'' der. Sıra, soluk yüzlü bir ihtiyara gelir. Adamcağız ezile büzüle: ''Türk'üm efendim'' der.

Bunun üzerine Paşa:

''Niçin saklıyorsun öyleyse'' diye sorar,

- Türk olmak bir kabahat mi? Bak ben de Türk'üm.''

- Sahi mi Paşa sen de Türk müsün? Demek Türk'ten de Paşa olurmuş ha!.. Cevabını alınca Ahmet Vefik Paşa'nın gözleri dolar:

- Paşa da kim oluyor, Türklerden Padişah çıkar Padişah! Anladın mı? dedikten sonra rahatça ağlayabilmek için tenha bir yere çekilir.

EVET TÜRK, ÖZ YURDUNDA HOR VE HAKİR GÖRÜLÜYORDU. DEVLETİN KÜLFETİ ONA, NİMETİ TÜRK ADINDAN RAHATSIZ OLANLARA TEVDİ EDİLİYORDU!

Kaynak: Türk ve Türklük TSE Yayınları, s 236.


Rus'un yuzlerce yildir bitmeyen bu sistemli asimilasyonu kandaslarimizi bize el etti. Biz ah Turan eller diye aglayaduralim, kardeslerimiz bize yad oldu. Bu kaderi ters yuz etmenin en birinci yolu Turkiye'deki Turk'un bilim, teknoloji ve sanayide cok ilerlemesi, egitimini milli bilinci asilayacak sekilde vermesi, ekonomisinin devasa olmasidir. Cunku diger Turk topluluklarini Turk'e yad eden korkudur. Yuzbinlerce insanin surgune gonderilmesini birakin, hatirlarsiniz Rus'un Ukraynalilara yaptiklarini da, oyle ac birakmislar, topraklarini oyle yakip yikmislardi ki yemek icin kuru dal, bocek dahi bulamiyorlardi da birbirlerini oldurup kesip yemeye baslamislardir. Polonyali bir yazarin kitabini okumustum yillar once, simdi adini hatirlayamadim. Oyle ki yeni defnedilmis olanlari topraktan cikarip yiyorlardi diyordu. Bu vahset herkesin kaldirabilecegi turden degil. Bu insanlik disi uygulamalar yerini propangadaya birakti. Ruslar oyle filmler yapiyorlar ki oradaki yasayan Turkleri barbar, ilkel, kotu gosterip Ruslari kurtarici olarak gosteriyorlar. Bu yuzden Turkiye ve diger Turk devletleri o kadar guclu olmali ki Rus'tan korkmamali. Biz evet Rus'tan korkmayiz, biz dunyanin en gozu pek savascilariyiz da savas teknolojilerinde daha yeni buluslar yapmak, ekonomimizi onca Turk devletinin kanini emen Rusya ile bos olcusecek seviyeye getirmemiz gerekiyor.

Bunlar icin hazirlanirken ayni zamanda egitim kurumlarimizin diger Turk devletlerinden gelen ogrencilere oncelik ve ayricalik tanimasi, hatta onlar icin ozel programlar olusturmasi gerekiyor. Belki vardir boyle uygulamalar, bilemiyorum. Bildigim tek sey vakit cok gec olmadan aradaki buzlari eritmemiz gerektigi. Bizim kalin kafali idarecilerin anlamadigi bir sey var: onlar bizim bu cografyadaki garantimiz.

Bu arada, konuyla ilgili aci verici, eski bir makaleyi paylasayim. Soydas kadinlarimizin, kizlarimizin en cok satildigi ulkeden birinin Turkiye oldugunu bilmek utanc verici. Biz soydasim, kandasim diyeduralim, bizim uckur duskunleri yine Turk'un kuyusunu kaziyor.


https://www.dw.com/tr/orta-asyada-beyaz-kad%C4%B1n-ticareti-%C3%B6nlenemiyor/a-2524635

Konuyla ilgili ilginc bir tez calismasi:


https://dspace.ankara.edu.tr/xmlui/bitstream/handle/20.500.12575/28539/2590.pdf?sequence=1&isAllowed=y
 
Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 10