Son İletiler

Sayfa: 1 2 [3] 4 5 ... 10
21
SOYDAŞLARIMIZIN UĞRAŞLARI / Şiir Haberiniz olsun
« Son İleti Gönderen: Abbas Karakaya Bozkurt 25 Nisan 2021, 19:28:10 »

Adam Denilen Nicesini
Cümlesini Hecesini
En Karanlık Gecesini
Gördüm Haberiniz Olsun

Gördüm Baktım Bini Birde
Başı Kıçı Ayrı Yerde
İhaneti Perde Perde
Gördüm Haberiniz Olsun

Dost Diye Yanımda Duran
Türlü Oyun Plan Kuran
Nalına Mıhına Vuran
Gördüm Haberiniz Olsun

Ağzı Güzel Laf Yapanı
Afallayıp Gaf Yapanı
Güce Paraya Tapanı
Gördüm Haberiniz Olsun

Elimden Tutmadı Olan
Yüzde Kaçı Bilmem Yalan
Şu Gönlümüz Oldu Talan
Gördüm Haberiniz Olsun

Yazan
Abbas Karakaya Bozkurt
#abbaskarakayaofficial
#adamgibiadam
#adamlık
#geceyebirsözbırak
#gecekahvesi
#şiirvegece
#şiirhayattır
22
İçimizde ki Köpeklerin açıklaması! (Arşiv olması açısından ekliyorum) Unutmadan bunları azdıran, 12 yıl öncesinde Bursa'da maç oynatıp, derneklerimizi gösteri yapmasın diye susturan, gözaltına alan zihniyetide arşivleyelim.

Alıntı
Merkez Yürütme Kurulumuzun açıklaması:

24 Nisan 1915 günü, İttihat ve Terakki Cemiyeti'nin örgütü Teşkilat-ı Mahsusa tarafından 250 Ermeni aydın ve siyasetçi evlerinden alınarak zorla sürgüne gönderildi ve katledildi. Bu tarih, Ermeni Soykırımı’nın başladığı gün oldu. Ermeni halkı, binyıllardır yaşadığı anayurdundan sürülerek, büyük oranda katledildi. Anadolu Hristiyansızlaştırıldı. Soykırım neticesinde mülkiyet ve kültürel varlık kamu iradesiyle el değiştirdi.

Türkiye Ermeni Soykırımı ile 106 yıldır yüzleşmedi. Yüzleşilmeyen suç tekrarladı, yüzleşilmeyen suç, bugünlere taşındı. Büyük suç cezasız kaldı, ayrımcılık ve nefret suçları sıradanlaştı.

Ermeni Soykırımı her şeyden önce; insani, hukuki ve toplumsal bir mesele olarak bugün adil bir şekilde yüzleşilmesi ve kabul edilmesi gereken bir meseledir. Bu mesele hem iç siyasi hesaplaşmalara hem de dış siyasetteki politik muhasebe ve konumlanmalara kurban edilecek bir mesele değildir. Bu tarihsel, toplumsal ve insani meselenin, devletlerarası siyasette Türkiye ile yaşanan ilişkilerin ve politik konjonktürün bir sonucu olarak gündeme getirilmesi kabul edilemez. Ermeni Soykırımı bu topraklarda yaşandı ve adaleti bu topraklarda sağlanmalıdır.

Ermeni soykırımı, yüzyılın başında devlet içindeki karanlık odakların ve katliamcı çizginin halklara reva gördüğü bir siyasetin sembolü haline gelmiştir. Rum, Süryani, Keldani, Kürt, Alevi ve Êzidî halklarına reva görülen ve bugün de sürdürülen katliamcı siyasetin şifrelerini ve soykırım mekanizmasının mahiyetini göstermesi açısından oldukça önemlidir. Bu katliam ve kıyım mekanizmasıyla yüzleşmek, Türkiye’nin aydınlık geleceğinin, bir arada ortak yaşamın olmazsa olmazıdır.

106’ncı yıldönümünde bu toprakların kadim halkı olan Ermenilere karşı gerçekleştirilen soykırımı, yaşanmış olan büyük felaketi ve insanlık trajedisini yüreğimizde hissediyor, katledilenleri saygı ve rahmetle anıyoruz.

Halkların Demokratik Partisi
Merkez Yürütme Kurulu
24 Nisan 2021

 :testere :testere
Köklerine kibrit suyu müstehaktır!
23
GÜNCEL / Ynt: Türklerin baş düşmanı Yahudilerdir!
« Son İleti Gönderen: Enver Cegan 25 Nisan 2021, 16:24:09 »
"İki paragrafınız da buram buram Yahudi seviciliği!" demis arkadas. Ayni yola bas koymus insanlarin birbirine boyle agir ithamlarda bulunmasinin tartisma ile, fikir cesitliligi ile hic bir ilgisi yok. Belden asagi vurmak yerine soyledigim seylere cevap verseydi, ornegin neden Jewish Legion ile Turkistan Legion'un savas mentalitesi olarak ayni gozle gorulemeyecegini mantik cercevesinde anlatsaydi bunun adi tartisma olurdu. Neyse, daha fazla buyutmeyecegim konuyu. Sadece bu farkin bilincinde olunmasini dilerim.
24
Malum nedenlerden ötürü ABD'nin sembolikte olsa bu adımı atması ile soysuz genetik abidesi Ermeniler ile bizim içizde beslediğimiz köpek soyu Kürtlerin de iştihanı kabartı.

Aslında ABD denen dış politikada özellikle Yahudi ırkının kölesi olmuş bu sözde hristiyan etnisitesi kendi ayaklarına bir nevi sıkmış oldu.  Onca yıldır bak "soykırım" deriz kelimesini nihayetine indirdiler. Ermeni lobisinin (ki nasıl bir lobimiş bu) isteklerini yerine getirerek kendi ülkeciklerine çok büyük bir yararı oldularını düşünüyorlar. Aslında istedikleri asıl sebep aşağıdaki videonun "Ermeni" bölümünde yer alıyor.
İzle: https://hunturk.net/neden-hedef-turkiye

https://hunturk.net/dosya/neden-hedef-turkiye.mp4

İndir& Paylaş: (doğrudan bağlantı) (Kaydetmek için sağ tık bağlantıyı/hedefi farklı kaydet)
25
GÜNCEL / Ynt: Türklerin baş düşmanı Yahudilerdir!
« Son İleti Gönderen: Üçoklu Börü Kam 25 Nisan 2021, 05:39:31 »

Sitenin yoneticileri, sitenin kurallari arasinda saygi cercesinde tartisma yapilmasi var midir? Yoksa soyleyin de bir daha ziyaret etmeyelim.


Esenlikler Sayın Enver Cegan,
Sizler de takdir edersiniz ki sanal dünya belirsizliklerle dolu. Biz yıllardır bu Otağı, karınca kararınca, yaşatmaya çalışıyoruz. Binlerce insan geldi, geçti. Akla, hayale gelmez şeylere tanık olduk.
Çoğu zaman muhatabımız bir rumuzdan ibaret. Sahte e postalarla kayıt yapanlar mı ararsın, IP adresini gizleyen mi ararsın, sırf dine küfretmek için üye olanı mı ararsın?
Haliyle biz de belli bir süre yazılanı, çizileni izleyip üye hakkında bir kanaat oluşmuşturmaya çalışıyoruz.
Tabii ki robot değiliz, aynı duygu ve düşüncelerde olsak bile birbirimizden bir takım farklılıkarımız olacak, ama bunlar Türkçülük Ülküsünún esasına aykırı olmayacak.
Saygı çerçevesinde tartışma yapabilirmiyiz diye yazmışsınız.
Elbette ki yapabiliriz. Zaten buranın amacı da bu. Fikri zenginliklerimiz ortaya çıksın isteriz.
Size yanıt veren ve eleleştiren arkadaşın yaptığını da tartışma olarak görmek gerekmez mi?
Sizin de bunu böyle değerlendirmenizi dilerim.
Burada kimse kimseye hakaret etmez.
Zaten sosyal medya denen mecralar buralara ilgiyi azalttı. Millet anlık paylaşımlarla ömür tüketiyor.
Bunun önüne geçebilmemiz de mümkün değil.
Otağımız çok ciddi bilgilerle dolu akademik bir arşiv niteliğinde. Bunu koruyor ve insanların Türkçülüğe dair doğru ve sağlam bilgilere ulaşmaları için tabiri caizse buralarda nöbet tutuyoruz.
Lütfen yazmaktan imtina etmeyin.
Sağlık ve esenlik dileklerimle...
Kök Teñğri Türk'e Kut ve Utku Versin!
26
Ona bakarsaniz Atsiz Atam Nazi zihniyetine sempati duymustur

Nerde? Biz nasıl kaçırdık bunu?

Atsız Ata'nın Yalan makalesi. https://hunturk.net/yalan

Ben, dışardan gelmiş hiç bir fikri kabul etmeğe tenezzül etmiyecek kadar milli gurur ve şuura sahip olduğumu, içtimai mezhebimin Türkçülük olduğunu vaktiyle yazarak ilan ettim. Daha ne yapabilirim? Saçım Hitlerinkine benziyormuş diye beni Hitlerci sanacak kadar budalalık gösteren binlerce, belki onbinlerce zavallıya ayrı ayrı mektup yazamam ya...


27
GÜNCEL / Ynt: 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLIK ve ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN!
« Son İleti Gönderen: [Hun Türk] 24 Nisan 2021, 00:44:14 »
Kutlu olsun!
28
GÜNCEL / Ynt: 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLIK ve ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN!
« Son İleti Gönderen: Çağrıbey 23 Nisan 2021, 12:13:34 »
Her vesileyle devletimizin kurucusuna ve milli değerlere saldıranlar unutmayın ki;

Milli bayramlarına ve kahramanlarına sahip çıkmayan milletlerin, dini bayramlarını kutlayacakları özgür bir vatanı kalmaz!

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının ve Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 101.Yılı kutlu olsun.
Daha nice yüz yıllara, bin yıllara kavuşmak dileğiyle...

Ne Mutlu Türk doğup, Türk gibi yaşayana...
Saygılarımla.
Çağrıbey.
29
GÜNCEL / Ynt: 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLIK ve ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN!
« Son İleti Gönderen: Üçoklu Börü Kam 23 Nisan 2021, 05:36:54 »


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının ve Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 101. Yılı, Altaylardan Macaristan'a kadar, bütün Türk Budunu'na, uğurlu ve kutlu olsun!
 :prbay
Gâzi Başbuğumuz ATATÜRK ve kurtuluş ve kuruluş kahramanlarını saygı ve rahmetle anarım.
 :prbay
Kutlu ruhları şad, durakları; Uçmak olsun!
 :prbay
Kök Teñğri Türk'e Kut ve Utku Versin!
30
SORU-CEVAP / Ynt: Kazak ve Kırgız Türkü kardeşlerimizin Ruslaşma sorunu
« Son İleti Gönderen: Enver Cegan 21 Nisan 2021, 02:25:13 »
Yurt disinda bir mahkemede tercumanlik yapiyorum birgun. Sanik Turk idi. Hakim saniga şu olayi anlatti. Onun bir arkadasi Turkiye'deki Amerikan uslerinden birinde gorevliymis. Birgun arkadaslariyla bara gidiyor. Barda bunlara bizim Turkler hakaret, kufur derken adam onlara ayip oluyor, bizden ne istiyorsunuz filan diyor. Bunlar da buradan defolup gitmenizi istiyoruz deyip kafa-goz daliyorlar buna.  Mahkemeye cikiyorlar, Turk hakim Amerikaliyi dinlemiyor bile, hapse atiyor. Hakim dedi ki, sen bir suc islemissin, ben seni hic dusunmeden iceri atarim simdi,  ama gece yattigimda kendimi sorgulamaktan uyuyamam, ben bu Turku hak ettigi icin iceri attim ama acaba arkadasima Turkiye'de yapilan muamelenin bunda hic etkisi oldu mu,hak ettigi icin mi attim iceri, kisisel nedenle mi diye vicdanim beni uyutmaz, o yuzden bu sefer seni serbest birakiyorum dedi.

Bunu neden anlattim kardesim. Az once birisi beni Yahudi sevicisi ilan etmis, o yuzden sinirlerim bozuldu. Senin bahsettigin konu da ta lise yillarinda bile basima cok bela acmis, hatta beni korumaya calisan hocalarimin da surulmesine sebep olup hayatim boyunca ben onlarin bana inancini hakli cikaracak ne yapabildim diye kendimi sorgulamama sebep olmus bir Turan yarasidir. O yarayla bugunku arkadasa duydugum ofke yanyana gelirse bu konuda fikriyatimda olan ama olmamasi gereken seyleri dile getiririm. Sonra da pisman olurum. Vicdanim beni kutlu kizilelmama ihanet etmiscesine rahatsiz eder. O yuzden su uzerimdeki yapis yapis Yahudi seviciligini atabildigimde konuyu tartisalim kardesim. Haftasonu cevap yazacagim. Tabii o zamana kadar sitenin hakkindaki goruslerim degismezse. Esen kal kardesim.
Sayfa: 1 2 [3] 4 5 ... 10