Anket

solcular milliyetçi olabilirmi

olamaz
7 (36.8%)
olabilir
12 (63.2%)

Toplam Oy Verenler: 0

Oylama kapandı: 19 Nisan 2006

Gönderen Konu: solcularda milliyetçi olabilir mi?  (Okunma sayısı 46416 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı blsahin2005

• Türkçü-Turancı
  • **
Ynt: solcularda milliyetçi olabilir mi?
« Yanıtla #100 : 07 Ağustos 2006 »
Türkler 1000 yıl önce Orta Asyadan çıkıp Anadoluda, arap yarımadasında ve Balkanlarda yalın kılıç at koşturup imparatorluk kurarken, bu yahudiler nasıl bir milletki dünya coğrafyasında bu kadar güçlü bir nüfuza sahip olduğu halde 1948 yılına kadar bir devlet kuramamışlar, en sonunda kurmuşlar ancak arapların ihaneti, rüşvetle satın alınması ve beceriksizliği yüzünden kurulmuş, bundan sonra yahudilerde millet bilinci uyanmış ve izledikleri ince siyasetle yerlerinden sökülüp atılması mümkün olmamış ve bu güne kadar başarısız olma ve sürgün edilme kabusuyla diken üstünde durmaktalar, üzerinde bulundukları topraklara tutunmak ve yayılıp genişletmek için uyguladıkları zalimce saldırılar bundan kaynaklanmaktadır.

Yahudiler bununla da yetinmeyip çevre ülkelerin ekonomi, inanç, azınlık ve etnik sorunlarını eşeleyip kargaşa çıkarmaya ve etkisi altına almaya çalışmaktadır, bu ülkelerden biriside Türkiye'dir, ingiliz siyasetinin uzantısı olan ve Doğuda çıkatılan suni kürt sorunu buna en çarpıcı örnektir.

Ülkemizin kutuplara bölünüp sağcı -solcu olarak adlandırılmasında yine dışsal uzantıyı aramak gerek, bu bağlamda solcularda milliyetçi olabilirmi? tabiki olabilir, kimse anasından milliyetçi olarak doğmaz, milliyet bilinci doğuştan sonra şekillendiğine göre, insan milliyet şuurunu hayatının her evresinde kazanabilir, bu şu demektir, fazla uzağa gitmeye gerek yok, daha önce solcu olan yakınlarımız bu gün bizim kadar milliyetçi, ülkesinin ve milletinin çıkarlarını her şeyin üstünde tutan Türklük bilincine sahip insanlar olmuşlar ve daha önce öve öve bitiremedikleri fosil düşüncenin artıkları ve bize ait olmayan Lenin, Stalin, Mao, Che (başka bir önrekde zamanında yeşil komünist diye adlandırılan ümmetçi zihniyet temsilcileri) gibi insanların adını bile anmamaktadırlar.

Halen bu düşünceye sahip fosillerden yokmu? var tabiki, onlarda Osmanlının çöküş nedenlerini, genç Türkiye Cumhuriyetinin hangi şartlar altında nasıl mücadelerle kurulduğunu ve eylemleri hayallere sığmayan haklı grurumuz ve önderimiz M.Kemal ATATÜRK'ü sığ Atatürkçülük dışında anladıkları gün kendisine ait olmayan liderler ve hayalperestler peşinde koşmayı kesinlikle bırakacaklar ve Atatürk'e, onun kurduğu cumhuriyete, bu cumhuriyeti ödün vermeden koruyan Türk ordusuna, Türk Milletine ve Türklük bilincine sımsıkı sarılacaklardır, tabiki bu herkese nasip olmuyor, Sağcılık ve Solculuk kavramlarının Türklere yutturulmuş en büyük kazıklardan birisi olduğuna inanıyorum, bu kazık sonucunda yine en büyük bedeli Türk milleti ödemiştir.

Türkler Özgürlük ve Barış savaşçılarıdır, uzun süre boş kalınca ya bölünmekte yada içi boş emperyalist, komünist kavramlarla boğuşmaktadırlar, Misak-ı Milli halen rafta durmaktadır, artık sınırlarımızın dışına bakmak dileğiyle.   Saygılar -Esenkalın
ÖZGÜRLÜK TÜRKÜN RUHUNDA VARDIR

Çevrimdışı EFE

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #101 : 31 Ağustos 2006 »
Bu konunun neden bu kadar tartışıldığını hala anlayabilmiş değilim.Tartışmamız gereken o kadar konumuz varken..Solcudan Türkçü-Milliyetçi olmaz, Herşeyden önce fikriyata ters düşer. Neden mi?....

Soruyorumm....

1- Tek dünya devletini savunan....

2- Halkların Kardeşliğini her fırsatta ifade eden...

3- Atilla,Ziya Gökalp,Nihal Atsız, Atatürk yerine..Marks,Engels,Lenin,Che'yi bilen..

4- Yıllarca Atatürk Heykelleri üzerine kızıl bayrakları sarıp önünde nutuklar atan..

5- Askerimize, Polisimize kurşun sıkan,

6- Türkçüye kafatasçı, Bozkurta Köpek diyen..

7- Kongrelerinde, Türk Bayraklarını yere indirip çiğneyen, yerine orak çekiçli  bayrakları asan...

8- Kürt Milliyetçiliğine çanak tutan...

9- Herşeyden önce Türkiye Cumhuriyet'ini yıkıp yerine (kendi tabirleriyle) sosyalist rejim getirmeye çalışan..

10- Yüce Atatürk'ün Devrimlerini hiçe sayıp, marksist felsefeyi üstün tutan...Daha sonrada Komunist Sistem çöktüğünde ayazda kalmış arabın iti gibi çatı altı arayan ve Atatürkçülük maskesi altına girip ahkam kesen...

11- 1944 te Türklüğü ve Türkçülüğü ezmeye kalkan, işkenceler yapan,

12- Kolunda Türk Bayrağı dövmesi var diye Türkü,"Faşist" yaftasını vurarak yurdun penceresinde atan...

13-Bizim Marşımız bu değil diyerek İstiklal Marşı okunurken,Çav Bella şarkısını söyleyen...

14- Bizim Kabemiz Kremlin dir diyecek kadar gemi azıya alan...

15-Cumhuriyeti yıkmaya ant içmiş militanları Üniversitede gizleyerek Devletin Polisini ve Askerini yine Devletin kurumu olan Üniversitelere sokmayan...

16-Kurdukları Halk Evlerinde Atatürk İlke ve İnkilapları yerine Marksist-Leninist ideolojiyi ders olarak veren.....

17-Türkiye Cumhuriyetini askerine kurşun sıkan,rejimi yıkmaya çalışan militanları (Deniz Gezmiş,Mahir Çayan,Hüseyin İnan) Yahudi Medya nın desteğiyle halk kahramanı yapmaya çalışan.....

18-Beka Vadisine gidip terörist Apo'ya çiçek uzatan.....

19-Dergilerinde terörist Apo'nun boy boy ropörtajlarını yayınlayan,

20-Terör örgütü kurup yöneten,

21-Terör örgütleriyle pazarlık yapan,

22-Kitaplarında Atatürk’e burjuva devrimcisi diyen,

23-Kıbrıs davasıyla ismi bütünleşen Denktaş’ı İngiliz işbirlikçisi ilan eden,

24-Ülkücüleri devletin kiralık katilleri olarak niteleyen,

vs..vs...

Sizce ne kadar ve nereye kadar TÜRKÇÜ olabilir?

BAKIN..UNUTMAYIN...KARAR VERİN.....

“TÜRK'ler  Hiçbir milleti taklit etmeyecektir. TÜRK'ler ne Amerikanlaşacak ne batılılaşacak nede araplaşacaktır. O sadece özleşecektir.

Çevrimdışı nil

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #102 : 31 Ağustos 2006 »
Bu konunun gerçekten çok uzun sürdüğü konusunda hemfikirim .Yalnız söylediklerinize katılmıyorum.Daha önceki yazılarda da Otağ Yöneticimizin dediği gibi ,sağcılık,solculuk,kominizm Millitetçilik ve Türkçülükten çok farklı kavramlardır.
Uzun uzadıya anlatmayacağm ,ben de diyorum ki;

Şu anda başımızda iktidarda bulunan din tacirleri hangi kesimden oy alarak başımıza geldiler.Bu sorunun yanıtı belli , sağ kesimden .O halde ben de şunu soruyorum ümmetçi bir sağcıdan Milliyetçi ,Türkçü olur mu?

Eğer kanı Türkse solcu bir insan ümmetçiden daha kolay milliyetçi olur .Bunun en önemli sebebi de Laiklik ilkesidir.

Bizlere tarihimiz yanlış anlatıldı, bana Atatürk sevdirildi ama Atatürk'ü anlamam sağlanmadı.Ulu önderimizi sevmenin ötesinde anlayan her TÜRK evladının milliyetçi olacağı inancındayım

Çevrimdışı esasturk

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #103 : 04 Aralık 2006 »
belki solcu goruslu vatandaslarimiz iyi niyetli olabilir

turkum , muslumanin,... der

ama inanmiyirumki o solcu partidekiler ( yani bastakiler) gercek turk olsunlar??!!!!

onlar sosyalizmin araksina saklanan, baska amacli ( goruslu) insanlar
yildiz bir aya bbirde bayraga yakisir

Çevrimdışı satuk buğra han

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #104 : 21 Aralık 2006 »
evet okudum ama bu siteye yakışmamış.ben solcuyum arkadaş.ben yıllardır dağda terörist peşinde koşuyorum.ne yani şimdi ben şerefsiz miyim.ne demek ya solcudan milliyetçi olmaz.ben o mitinğlerde maval okuyanları bilirim.lafla peynir gemisi yürümez karındaşlar.yarın savaş çıksa kaçarlar ama bol bol sallarlar.olur arkadaş solcudan sapına kadar milliyetçi olur.önemli olan bu vatansa 3 parmagımla yüzümün yarısını verdim gerekirse gerisinide vermeye hazırım.lütfen soydaşlar konuşurken kim ve neleri kırdığınızı düşünün.artık eski defterler kapandı ben komünist değilim sadece solcuyum ama siz solcudan ne anlıyorsunuz bilemem ama ben Türküm ve sapına kadar milliyetçiyim.  Tanrı Türkü ve hepinizi korusun.
YA HEPSİN YA HİÇ YA TÜRKSÜN YA PİÇ!!!

umut584

• Ziyaretçi
« Yanıtla #105 : 03 Ocak 2007 »
ARKADAŞLAR BENİM NACİZANE GÖRÜŞÜM AMA MİLLLİYETCİLİĞİN NE SAĞI NE SOLU VARDIR DİYE DÜŞÜNÜYORUM MİLLİYETÇİLİK AYRI BİRŞEY VATAN TOPRAK BAYRAK DEDİNMİ İNSANIN KANI NORMALDEN DAHA HIZLI AKIYORMU BU BANA YETER BU ADAMDAN NE SANA NE BANA NE DE BU VATANA ZARAR GELİR

Çevrimdışı ARSLAN YABGU

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #106 : 03 Ocak 2007 »
Kutlu Türk otağına yeni katılan biri olarak hepinize merhaba andalar....

Kısacık bir cevap vererek girmek istiyorum....

Gayrı-Türk  dönme ve devşirmeden  Türk milliyetçisi olmaz....Olsa olsa k.rt,çerkez,laz,boşnak v.s.  milliyetçisi olur......fakat Türk soylu solcudan Türk Milliyetçisi ve dost olabilir....

Asıl azmaz bal bozmaz bozarısa yağ bozar....Aslı ayrandır....

Geçmişte aşırı sola sempatisi olduğunu bildiğim nice Türk soylu tanıdıklarımın özellikle günümüzde Türk lüklerini öne çıkardıklarını ve Türk milliyetçiliğine artan bir sevgi davranışı içerisinde olduğunu gözlemliyorum....

Meraklanmayınız....

Her ağacın kurdu özünden olur....

Kurt yavrusu gene kurt olur.....

uluslararası Sınıf solculuğu (marsizm-leninizm) yapmayan her Türk soylu solcu geleceğin Türk milliyetçisi adayı olabilir....

Uluslararası sınıf  solculuğuna sempati besleyen gafil Türk soylu ise er ya da geç bu hatasından dönecektir....Umarım bu hatasından dönene kadar ağır bedeller ödemek zorunda kalmaz....

Türk Milliyetçiliği, uluslararası arenada Türk'ü ve Onun yurtlarını ön plana çıkarma gayretidir....Türk'ün ve onun yurtlarının çıkarlarının en üst düzeyde korunması çabasıdır....

Türk milliyetçisi olabilmenin yegane şartı Türk soyundan gelmek ve Türk'ün ve onun yurtlarının bugününe ve  geleceğine tutku ile bağlanabilmektir....

Türk soylu olupda uluslararası sapık ideolojiler peşinde koşmak  bana göre bir trajedidir.....

ASIL AZMAZ BAL BOZMAZ , BOZARSA YAĞ BOZAR , ASLI AYRANDIR.

Çevrimdışı Çaka_bey

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #107 : 04 Ocak 2007 »
Sağ sol bir milleti ikiye böler.Eğer bölünecekse Türk,Türk olmayan diye bölünsünkü düşmanlarımızı daha iyi bilelim.Türk olmayanları dışlayalım
 :turan:
Ne Mutlu ki TÜRKÜM...