Gönderen Konu: GERÇEK TURANCI KİMMİŞ, KİM TURANCI DEĞİLMİŞ?!(OKUYUVERİN)  (Okunma sayısı 101496 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı AĞASAR

• Türkçü-Turancı
  • TANRI DAĞINDA, UÇMAĞA VARDI...
Yunus Emreye hak etmedigi degeri vermis olsaydim , seriatci ümmetci mümin kardeslerimle zikir cekiyor olurdum.

Yunus Emre'ye ''hak'' ettiği değeri veriyorum, şeriatçı ve ümmetçilerle zikir çekmiyorum... Buna ne diyeceksin?
Dolunay buğusunda zifiri göklere yazılmış Ad'ın...
İnkâra düşen geceler gibi yok saysın varlığını bütün kâinat
Varsın mavi gün her doğanda silinsin ne çıkar ?
Ay dolanır , yüz bulanır, vakit döner, tılsımlı bir âyinde söylenir Ad'ın ;

Senin Ad'ın TÜRK !...

UÇMAĞA VARDI..!
TANRI DAĞINDA...
ATSIZ ATA OTAĞINDA, ULU ATALAR HUZURUNDA DİZ VURMAKTA!

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
Yunus Emreye hak etmedigi degeri vermis olsaydim , seriatci ümmetci mümin kardeslerimle zikir cekiyor olurdum.

Yunus Emre'ye ''hak'' ettiği değeri veriyorum, şeriatçı ve ümmetçilerle zikir çekmiyorum... Buna ne diyeceksin?

Yunus Emre hakkinda söyleyeceklerimi söyledim . Kimsenin deger yargilarini ölcmekle yükümlü degilim . Saygi duyarim .
ÜZE TENGRI TEMÜR CIDA OKLAR BIRLE BIR BULUT

BASBUGUMUZ TANRIKUTTUR TANRIKUTTUR

TANRIKUT.

Deniz Güneş

• Ziyaretçi
Sağosun Başkanımız heryerde hakemliğini benim bilgilerim aleyhine yaptığı için okumayanlar, yarım yamalak okuyanları haklı çıkarıyor

Deniz Güneş

• Ziyaretçi
Satır satır size ATSIZ ATANIN YUNUS EMRE HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİ AÇIKLADIM. OKUMADAN NASIL BU ŞEKİLDE BİR HAKEMLİK YAPIYORSUNUZ ANLAYAMIYORUM

Deniz Güneş

• Ziyaretçi
Bir kut ile güreştim, elsiz ayağım aldı
Güreşip basamadım göyündürdü özümü
Kaf dağından bir taşı şöyle attılar bana
Öylelik yola düştü, bozayazdı yüzümü

bozkurt sözcüğündeki BOZ
BİR KUT İLE GÜREŞTİM DİYOR

BU ÜMMETÇİ LAFI MI?
GÖYÜNDÜRDÜ ÖZÜMÜ..

Yunus der ki Ey hoca
Gerekse var bin Hacca
Hepisinden iyice
Bir gönüle girmektir

BURADA DA DİYOR.. BIRAKIN HACCI HOCAYI.. ÖNEMLİ OLAN BİR GÖNÜLE GİRMEKTİR DİYOR

ÖZDEN SÖZ EDEN BİR YAZININ HACCI HOCAYI BIRAKIN SADECE BİR GÖNÜLE GİRİN DEDİĞİ SÖZÜ HÜMANİSTLER KAPTI.. ADAMIN DEDİĞİ BU DEĞİL Kİ
Ne elif okudum ne cim varlığındandır kelecim
Bilmeye yüzbin müneccim, taliim ne ıldızdan gelir
Şule bize aydan değil, Aşk eri bu soydan değil
Rızkımız bu evden değil, derya-yı ummandan gelir

ELİF ARAP HARFİDİR DİYOR .. BU SÖZÜN YUVASI BİZİM ÖZÜMÜZ DEĞİL DİYOR.. BİZİM ÖZÜMÜZ DERYAYI UMMANDAN DİYOR.. NİYE OKUMUYORSUNUZ.. ATSIZ ATA BUNLARI İNCELEMİŞTİ DİYORUM.. PERDELİ GÖZLERLE BAKMAKTA NE KADAR ISRARLISINIZ YAHU

,

Çevrimdışı Aze Bozkır Savaşçısı

• Türkçü-Turancı
  Yunus Emreni - Azərbaycan və Kafkaz Türkləri də sevər...

Çevrimdışı SamsunluTürkçü

• Yeni Üye
  • *
  • Türk'ün Milli dini İslamdır!
Türkçüler arasında ayırım yapan kimse bizden değildir. İslam'a sövüp kendini Türkçü diye tanıtanlarda var ona ne diyeceğiz? Türkeş Bey ve Atsız Ata arasında olanlar onların arasında kalsın bizi ilgilendirmez çünkü bu kopma, bölünme projesidir.

TTK :asker:
Tanrı dağı kadar Türk, Hira dağı kadar Müslüman!

Çevrimdışı Çağrıbey

• [GÖKBÖRÜ ANKARA]
  • Türkçü-Turancı
  • Ne mutlu Türk doğup, Türk gibi yaşayana!
Türkçüler arasında ayırım yapan kimse bizden değildir. İslam'a sövüp kendini Türkçü diye tanıtanlarda var ona ne diyeceğiz? Türkeş Bey ve Atsız Ata arasında olanlar onların arasında kalsın bizi ilgilendirmez çünkü bu kopma, bölünme projesidir.

TTK
Bu dedikleriniz MHP'nin ya da Ülkücülerin Türkçü olduğu varsayılırsa doğrudur. Ama MHP'nin ya da Ülkücülerin Türkçü olduklarını varsaymak sadece varsayım olur.
Ne yazık ki MHP ve Ülkücüler Türkçülük Ülküsünü ümmetçi-sentezci bir çizgiye çekmişlerdir. Tıpkı senin kullanıcı resmimin altına "Türk'ün Milli dini İslamdır!" yazarak yaptığın gibi.
Fındık kadar beyninle Türkçü bir Otağda "Türk'ün Milli dini İslamdır!" yazarak, aklınca, burada bulunanları tuzaklamışsın.
Havanı alırsın koçum. Burada bulunan herkes, başta inanç olmak üzere, Türklüğe ait bütün değerleri baştacı yapmış; milletin dinine sövmeyi de yobazlık olarak gören gerçek laik kişilerdir.
Yani anlayacağın öyle sıradan tuzaklamalarla buradan sana ekmek çıkmaz.
Haydi başka kapıya.

Ne mutlu Türk doğup, Türk gibi yaşayana!
Çağrıbey

Çevrimdışı Açığma-Kün

• Türkçü-Turancı
  • **
  • Yüzde yüz TÜRK olduğun gün cihan senindir!
Türk'ün milli dini İslamdır sözü Atsız Ata'ya ait diye biliyorum...

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
Atsiz ata , bin yildir müslümanligi kabul ettigimiz icin , islam Türkün milli dini olmustur demis . Yani sonradan olma milli bir din . Kaynagi kökü Arabistanin hira magarasi . Bizim milli ata dinimiz Samanliktir . Bunu Atsiz ata kendiside yazmis .
ÜZE TENGRI TEMÜR CIDA OKLAR BIRLE BIR BULUT

BASBUGUMUZ TANRIKUTTUR TANRIKUTTUR

TANRIKUT.