Gönderen Konu: İtiraf Ediyorum: Ben Türküm!  (Okunma sayısı 15475 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Temir Yalıg

• Türkçü-Turancı
  • TÜRK'ÜM BAŞKA ÜNVAN İSTEMEM
Ynt: İtiraf Ediyorum: Ben Türküm!
« Yanıtla #10 : 08 Kasım 2007 »
Kafatasçı tabiri,komünistlerin icad ettiği ve akılları sıra Türkçüleri karalamak için kullandıkları bir tabirdir.

Çağrıbey'in yazdığı iletideki ifadeler gayet makul ve yerinde.Ekleme yapmaya lüzum görmedim.

Esenlikler.
TÜRK IRKI SAĞOLSUN!

Çevrimdışı tankuty

• Türkçü-Turancı
  • **
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!
« Yanıtla #11 : 09 Kasım 2007 »
YA SEV YA TERKET! 

ya sev ya terket! biz bu söze karşı çıktığımız için bugünlere  gelmedikmi bu söze aşırı milliyetçilik kısfesini layik gördüğümüz için karşı çıkmadıkmı bu sözü söyleyenlere kafatasçı demedikmi aşırı milliyetçi demedikmi ATATÜRK  DİYORKİ  Gerçi bize milliyetçi derler. Ama, biz öyle milliyetçileriz ki, işbirliği eden bütün milletlere hürmet ve riayet ederiz. Onların milliyetlerinin bütün icaplarını tanırız. Bizim milliyetçiliğimiz herhalde hodbince ve mağrurca bir milliyetçilik değildir ATATÜRK DİYORKİ Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır sen kürtçeyi resmi dil isteyeceksin + bir sürü haklar talep edeceksin bölücükürt milliyetçisi olacaksın sonrada ben ya sev ya terket deyince kafatasçı aşırı Türk milliyetçisi olacağım şimdi soruyorum kürt milliyetçisimi Türk milliyetçisimi ARTIK TARAF OLMA ZAMANI GELMEDİMİ!

UNUTMAYALIM Kİ ATATÜRKTE BİR TÜRKTÜ VE TÜRK MİLLİYETÇİSİYDİ

"Benim hayatta yegane fahrim, servetim Türklükten başka bir şey değildir."

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Çevrimdışı YABGU KAGAN

• Türkçü-Turancı
  • Savaşa Hazır!
« Yanıtla #12 : 11 Kasım 2007 »
YA SEV YA TERKET! 

ya sev ya terket! biz bu söze karşı çıktığımız için bugünlere  gelmedikmi bu söze aşırı milliyetçilik kısfesini layik gördüğümüz için karşı çıkmadıkmı bu sözü söyleyenlere kafatasçı demedikmi aşırı milliyetçi demedikmi ATATÜRK  DİYORKİ  Gerçi bize milliyetçi derler. Ama, biz öyle milliyetçileriz ki, işbirliği eden bütün milletlere hürmet ve riayet ederiz. Onların milliyetlerinin bütün icaplarını tanırız. Bizim milliyetçiliğimiz herhalde hodbince ve mağrurca bir milliyetçilik değildir ATATÜRK DİYORKİ Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır sen kürtçeyi resmi dil isteyeceksin + bir sürü haklar talep edeceksin bölücükürt milliyetçisi olacaksın sonrada ben ya sev ya terket deyince kafatasçı aşırı Türk milliyetçisi olacağım şimdi soruyorum kürt milliyetçisimi Türk milliyetçisimi ARTIK TARAF OLMA ZAMANI GELMEDİMİ!

UNUTMAYALIM Kİ ATATÜRKTE BİR TÜRKTÜ VE TÜRK MİLLİYETÇİSİYDİ

Bir kürt milliyetçisi zaten kürt olduğu için kürt milliyetçiliği yapmaktadır.Artık taraf olmanın zamanı gelmedi mi derken bu sorunuz her yere çekilir.Bir kürtten Türk Milliyetçiliği yapmasını bekleyemezsiniz.kürt zaten aşşağılıktır ve ihanet onların birinci adıdır.

Türk Milliyetçiliğini de sadece ve sadece TÜRK IRKINA mensup kişiler yapar.Saygılar.

Çevrimdışı husnuduran

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #13 : 12 Kasım 2007 »
     Buradaki herkes TÜRK IRKÇISIDIR ve bununla gurur duyar.Biz,bu yazının belirttiği gibi farsî mevlana ile değil,Attila Han ile övünürüz.

Ben yukarıdaki ifadelere bir ekleme yapmak istiyorum.Mevlana'nın farsça eserler vermesi onu farsi yapmaz,o döneme ait bir gelenek olarak farsça eserler verilirdi bunun birçok örneği vardır.Mevlana anadoluda doğmuş bu sebepten dolayı rumi ismi ile anılmıştır,bu da onu rum yapmaz.Kısacası Mevlana Celalettin-i Rumi çok büyük bir ihtimal ile TÜRKOĞLUTÜRKtür.
     Mevlanayı savunmuş olmam konu başlığını açan arkadaşıma katıldığımı göstermez.Sadece bize ait olan değerlere sahip çıkmak istedim.
     Kafatasçı tabirine ben de pek katılamıyorum SOYCULUK daha uygun bir tanımlama olsa gerek.
     Son sözüm TÜRKLER GERÇEK TÜRKLER TARAFINDAN YÖNETİLMELİDİR yazan arkadaşıma;
     O klavyeye dokunan ellerin dert görmesin,eline diline sağlık.
     Saygı ve sevgilerimle  :asker:

Çevrimdışı Temir Yalıg

• Türkçü-Turancı
  • TÜRK'ÜM BAŞKA ÜNVAN İSTEMEM
« Yanıtla #14 : 12 Kasım 2007 »
     Buradaki herkes TÜRK IRKÇISIDIR ve bununla gurur duyar.Biz,bu yazının belirttiği gibi farsî mevlana ile değil,Attila Han ile övünürüz.

Ben yukarıdaki ifadelere bir ekleme yapmak istiyorum.Mevlana'nın farsça eserler vermesi onu farsi yapmaz,o döneme ait bir gelenek olarak farsça eserler verilirdi bunun birçok örneği vardır.Mevlana anadoluda doğmuş bu sebepten dolayı rumi ismi ile anılmıştır,bu da onu rum yapmaz.Kısacası Mevlana Celalettin-i Rumi çok büyük bir ihtimal ile TÜRKOĞLUTÜRKtür.
     Mevlanayı savunmuş olmam konu başlığını açan arkadaşıma katıldığımı göstermez.Sadece bize ait olan değerlere sahip çıkmak istedim.
     Kafatasçı tabirine ben de pek katılamıyorum SOYCULUK daha uygun bir tanımlama olsa gerek.
     Son sözüm TÜRKLER GERÇEK TÜRKLER TARAFINDAN YÖNETİLMELİDİR yazan arkadaşıma;
     O klavyeye dokunan ellerin dert görmesin,eline diline sağlık.
     Saygı ve sevgilerimle  :asker:

YOLBAŞÇIMIZ ATSIZ ATA'NIN,FARSİ MEVLANA HAKKINDAKİ MAKÂLESİ

"Evliya, Farsça yazdığı için keramet sahibidir'' dediğiniz sözde Müslüman Mevlânâ, Allah'ın celâli ve kudreti onlarda tecelli etmiştir diye Şamani Moğollar'a dalkavukluk etmiştir ve onun büyük Fars şairliğinin ötesinde hiçbir değeri yoktur."

"On Üçüncü Asrın başında Farslık ezilip siyasî olarak yeryüzünden kalkmış ve cihanın büyük bölümünde Türk hâkimiyeti, Türk kültürü ve Türk dili yürürlüğe girmişti. Cenabı Pir bu büyük ve hakim ırkın diliyle yazsaydı kerameti daha büyük olmaz mıydı? Mademki keramet sahibiydi, kendisinden iki asır sonra gelecek olan Nevâyi'nin 'Muhâkemetü'l Lugateyn' (İki dilin ölçüştürülmesi) adlı eser yazacağını, bu eserde Türkçe'nin Farsça'ya üstünlüğünü ispat edeceğini bilirdi. Cenabı Pir herhalde zuhul buyurmuş olacaklar. Şemsi Tebrizi Hazretleriyle halvet âleminden mest olmak yüzünden bu gibi konularla uğraşacak vakitleri yoktu."

"Meselâ Cenabı Mevlâna'nın Şemsi Tebrizî ile şu bir türlü izah olunmayan halvet âlemlerinin ilmî ve tasavvufî mânâsını, bununla beşeriyetin nasıl ve neden kaybolduğunu, şimdi göğün kaçıncı katında ikamet buyurduğunu anlatıp bizi aydınlatsalar meslek-i kavîm-i tasavvufa çok büyük bir hizmette bulunmuş olurlar. Bundan başka Cenabı Mevlânâ'nın Şemsi Tebrizî Hazretlerine, tıpkı sevilen bir kadına hitap eder tarzda şiirler yazmasının yüksek tasavvufî mânâsını ve hele Türkçe bir şiirinde:

Kiçkinen oğlan hey bize gelgil!
Dağdanan dağnan hey geze gelgil!
Ay bigi sensin, gün bigi sensin!
Bî-meze gelme, bâ meze gelgil!

demesinin hikmetini ve küçük oğlanı mezesiyle birlikte çağırmanın ne demek olduğunu anlatsalar, Türkçe ve edebiyat öğretmeni olduğumuz halde, kemal-i cehlimizden gerçek mânâsını bir türlü idrak edemediğimiz bu beyitlerdeki tasavvuf incilerini öğrenerek kendilerine minnettar kalırdık."

Ötüken, 1969, Sayı : 64

Mevlana adlı şahıs Farsiler tarafından Türk Toprağı Anadoluya gönderilmiş olan bir ajandır.Bütün eserlerini Farsça yazmıştır.O dönemde Farsça yazılıyordu gibi bir bahane olamaz. Yunus Emre ve Hacı Bektaşi Veli de o dönemlerde yaşamış erenlerdendir.Türkçe yazıp,Türkçe konuşmuşlardır.

Mevlana, soyca ve kültürce Farsidir.Anadoluyu zapt eden Moğollara da alkış tutmuştur.Türk şehirlerinin zapt olmasına alkış tutan,beynelminelci bir Fars ajanına TÜRKLER saygu duyamaz.Atsız Atamızın makâlesini dikkatlice okumanızı öneririm.

Mevlana'ya Türk oğlu Türk demek oldukça gülünçtür.
TÜRK IRKI SAĞOLSUN!

tungatonyukuk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : 12 Kasım 2007 »
Mevlana sadece Harem Kurup Dönmüştür...

Zaten Türk Değildir..Bu Yüzden Yahudilere Çok yardım etmiştir...Sadece batıl konular Mevlana v.b...

Örneğin Yunus Emre,Tam bir Tanrı Dostu vede Türk Büyüklerindendir..

Merak ettiğim Neden Mevlana Ön Planda Yunus Emre Dururken...

Benim biraz düşüncem Şudur.. Yunus Emre şiirlerinde Öz Türkçe Konuşur,Kalem alır belkide Odur birilerinin Zoruna gidiyordur.

Türk Ün Türk den Başka Dostu Yoktur!

Çevrimdışı yalnız kurt 5

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #16 : 12 Kasım 2007 »
Ardaşlarım,kandaşlarım size bir itirafta bulunacagım!!!! Eger bundan sekiz ay öncesindeki
fikir ve düşüncelererimi bilmiş olsaydınız her halde beni asardınız.
Ama sitemizi ilk actıgımda inanın aşagı yukarı bu arkadaşla aynı düşünceler,fikirler mevcütken
şimdi bambaşka fikirler edindim sayenizde.TÜRK oldugum halde dini inancım daha üstündü.

Belki dersiniz bir kişi eksik olsun,ama dogruları anlatarak kazanacagımız o bir kişi
emin olun birgün öyle bir ordu olacakki,bırak grannt dink biziz diyenleri,onun ismini
agızlarına bile alamayacaklar.

YAŞASIN TÜRK MİLLETİ YAŞASIN VATAN
            RAHAT UYU İZİNDEYİZ ATAM

Kayra Beg

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : 12 Kasım 2007 »
Ardaşlarım,kandaşlarım size bir itirafta bulunacagım!!!! Eger bundan sekiz ay öncesindeki
fikir ve düşüncelererimi bilmiş olsaydınız her halde beni asardınız.
Ama sitemizi ilk actıgımda inanın aşagı yukarı bu arkadaşla aynı düşünceler,fikirler mevcütken
şimdi bambaşka fikirler edindim sayenizde.TÜRK oldugum halde dini inancım daha üstündü.

Belki dersiniz bir kişi eksik olsun,ama dogruları anlatarak kazanacagımız o bir kişi
emin olun birgün öyle bir ordu olacakki,bırak grannt dink biziz diyenleri,onun ismini
agızlarına bile alamayacaklar.

YAŞASIN TÜRK MİLLETİ YAŞASIN VATAN
            RAHAT UYU İZİNDEYİZ ATAM

Siz endişelenmeyin Sn. yalnız kurt 5

Ruhunda Türklük olan, kanı Türk olan kimse bu yazılar nedeni ile bir yere gitmez. Gidemez. Kanı, soyu izin vermez gitmeye.  Sadece "Titrer ve Kendine Gelir."  Yıllarca üzerimize örtülmeye çalışılmış ölü toprağının altından Türk olmayan kimse kalkamaz.

Tepki gösterilen bu yazıları yazanların öncelikle büyük bir şaşkınlığa düştüklerini biliyoruz. Ama peşinden mankurtluktan sıyrılıp "kanının" gereklerini yerine getirdiğini de biliyoruz. Kanı Türk olmayanlar ise zaten sadece uzaklaşıyorlar.

Paylaşımınız için teşekkürler. Üzerinizden silkelemeyi başardığınız ölü toprağı için de kutluyorum sizi.

Esen olsun.

Çevrimdışı DEDEM KORKUT_ASYA

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #18 : 14 Kasım 2007 »
İtiraf falan değil ben hiç saklamadım ki...

Ben TÜRKÜM, TÜRK...
Onuruyla, namıyla, şuuruyla, disipliniyle, destanlarıyla herşeyiyle tepeden tırnağa TÜRK...

NE MUTLU TÜRK DOĞANA!!!

Çevrimdışı ERGENEKON TORUNU

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #19 : 14 Kasım 2007 »
Gel de katılma DEDEM KORKUT_ASYA Andama. Sağ ol kısa ve öz açıklamaya. 
TÜRKÜN SABRI BİTTİĞİ YERDE DAVASI BAŞLAR BUNDAN KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN. AN GELİRKİ BİR ANDA DÜŞMANINI ASİL KANINDA BOĞAN BİRER YİĞİTLER OLURUZ DİNLEMEYİZ KİMSEYİ