Gönderen Konu: İstanbul gaziosmanpaşa civarı arkadaşlar...  (Okunma sayısı 11640 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kurtkaya

• Otağ Sorumlusu
  • Türkçü-Turancı
Ynt: İstanbul gaziosmanpaşa civarı arkadaşlar...
« Yanıtla #10 : 15 Ocak 2013 »
   Buraya ilk geldiğimde yaptığım paylaşıma öyle kırıcı yanıtlar verilmişti ki şaşırmadım desem yalan olur. Bu konuda daha önce yazmıştım tekrar yazmayacağım. Ama bir örnekle adam nasıl kazanılır ya da bir insana kendi düşüncelerini nasıl kabul ettirebilir, kendin gibi düşünmesini nasıl sağlarsın açıklamaya çalışacağım.

Üç yıl önce okul bahçesinde şöyle bir olaya şahit oldum. Her haliyle yoksulluğu belli olan ( aynı zamanda fikir yoksulluğu da belli) bir bayan veli yanında bir çocukla geldi ve çocuğunun ilköğretimi bitireceğini ve bundan sonra aldığı puanla hangi  okula veya okullara girebileceği hakkında bilgi talebinde bulundu.

Üç beş öğretmen oturuyorduk. Birisi hemen ayağa kalktı yanına buyur etti. Konu üzerinde konuşmaya başladılar. Bu öğretmenin düşünce olarak ne olduğunu bildiğim için yaklaşım şeklini ve neler anlatacağına dikkat ettim. Hangi okullara girebileceğinden nasıl barınacağına kadar açıklamalar yapıyordu...

Tahminim o ki burada bulunan arkadaşların çoğundan yaşça büyüğümdür. Bunu şunun için yazıyorum, yetmişli yılları hatırlıyorum. Bin beş yüz kişilik bir okulda parmakla gösterilecek bir sayıda idiler. Yani beş on kişi. Türkiye nüfusu içindeki yüzdeleri de öyle. Şimdi dünyanın bir çok ülkesinde okullar açabilmişlerse, Türkiye'deki hükümeti yönlendirebiliyorlarsa bu duruma gelebilmelerine olanak sağlayan sadece dış destek değildir.

Kaybetmek kolaydır ama kazanmak zordur. Bilenin bilmeyene yol göstermesi varken haşlamaya ne gerek. Bir iki sözcük yüzünden üç beş kişi burada anlaşamazsak dünya Türklüğü birbiriyle nasıl anlaşacak.

Zoru kolay kılmanın yolu bazen acımasızlıktan geçiyorsa bazende sevecenlikten, hoş yaklaşımdan geçer ki kazanılabilsin. Zaman ok kılıç zamanından çok fikirlerin çarpıştığı zamandır.

'Hastir lan!...' bu kutlu davaya kazandırır mı kaybettirir mi düşünmekte yayar var.

Verdiğim örnek bizim düşüncemize aykırı ama ne yazık ki gerçekler acı olabiliyor.

Esenlikler.

Benim konuyla ilgili anlatmak istediklerimi sayın o.öcal Bey usta kelmiyle şiirimsi bir dille anlatmış.
Kırmak, dökmek, yıkmak kolay. Beceri; yapmak, onarmak ve kazanmaktadır.
o.öcal hocamız, düşüncelerimize dilmaç olduğu için, sağolsunlar.
Tanrı Yüce Türk'ünü Korusun.

Çevrimdışı Göktürk34

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 15 Ocak 2013 »
Arkadaşlar inanın bukadar tartışma olacağını bilsem yazmazdım. Öncelikle şunu söyleyim kullanıcı adının baş harfini büyük harfle yazdım sonradan değiştirmeye çalıştım fakat beceremedim moderatör arkadaşlardan değiştirebilen varsa hallederse sevinirim.

Diğer konuya gelirsek eleştirilerimi lütfen saıldırı olarak algılamayın fakat yeni biri gelsede saldırsak gibi bekliyormuş anladığım kadarıyla herkes (Bunda internet ortamında olmanın çok etkisi var biliyorum kişisel olarak kimse kimseye bunları söylemez) bende en az sizin kadar Türkçüyüm orasını tartışmıyorum yanlız okadar internet başında Türkçülük Milliyetçilik yapmaya alışılmış ki insanlar hemen kendini ıspatlama çabasında lütfen arkadaşlar bunlar sizi biyere götürmez.

Ben sadece basit bir soru sordum onun cevabı bile gelmeden neler geldi yanlız söylenenlere asla alınmadım herkes kendine göre bir tepki, bir düşünce sunmuş tartışmak tanışmak güzel şeylerdir.

Umarım samimiyetime güvenir iyi niyetimden ve kişiliğimden şüphe duymazsınız sadece tartışma olsun birileriyle kendini ıspatlama çabası olsun diye buraya gelmedim.

Esenlikler Dilerim...

Çevrimdışı Türkeli_Bozkurt

• Türkçü Turancı
  • Türkçü-Turancı
  • **
  • Kürşad ve kırk çerisi
    • http://hunturk.net
İstanbul gaziosmanpaşa civarı arkadaşlar. / SON
« Yanıtla #12 : 16 Ocak 2013 »
Arkadaşlar inanın bukadar tartışma olacağını bilsem yazmazdım. Öncelikle şunu söyleyim kullanıcı adının baş harfini büyük harfle yazdım sonradan değiştirmeye çalıştım fakat beceremedim moderatör arkadaşlardan değiştirebilen varsa hallederse sevinirim.

Diğer konuya gelirsek eleştirilerimi lütfen saıldırı olarak algılamayın fakat yeni biri gelsede saldırsak gibi bekliyormuş anladığım kadarıyla herkes (Bunda internet ortamında olmanın çok etkisi var biliyorum kişisel olarak kimse kimseye bunları söylemez) bende en az sizin kadar Türkçüyüm orasını tartışmıyorum yanlız okadar internet başında Türkçülük Milliyetçilik yapmaya alışılmış ki insanlar hemen kendini ıspatlama çabasında lütfen arkadaşlar bunlar sizi biyere götürmez.

Ben sadece basit bir soru sordum onun cevabı bile gelmeden neler geldi yanlız söylenenlere asla alınmadım herkes kendine göre bir tepki, bir düşünce sunmuş tartışmak tanışmak güzel şeylerdir.

Umarım samimiyetime güvenir iyi niyetimden ve kişiliğimden şüphe duymazsınız sadece tartışma olsun birileriyle kendini ıspatlama çabası olsun diye buraya gelmedim.

Esenlikler Dilerim...

Esenlikler dilerim.

GökTürk34 burda kimse kendini ispatlama peşinde değil.Sen bunu söylerek bizlere çok büyük hakaret ettin.Türkçü kendini ispatlama çabasına girmez.Biz Ağ ortamlarında milliyetçilik veya vatanseverlik yapmıyoruz.Biz ağ ortamlarında fikir alış verişleri,tarihimiz hakkında bilğiler ve sunumları sunmaya çalışıyoruz, kim düşmanımız onu oturup tartışıyoruz vb. konuları dile getiriyoruz otağlarımızda.Seni şert eleştirmiş olabiliriz yaptığın düşünçesizce farkında olmadığın hatandan dolayı fakat bilki böyle şert eleştirirler konu için gerekenlerdir.Yaptığın son yorumdan son derece rahatsızlık duydum.Hakaret'ini bilğisizliğine veriyorum onun için şahsıma yapmış olduğun harekete cevap vermiyorum.

Ek:Başlığın altındaki yorumları okudum ve bir kaç otağ üyemizi rahatsız etmişiz GökTürk34 cevap verirken ve otağda görmek işitmek istemediğim olaya şahit olduğum için otağdan ayrılmaya karar verdim.

Esen kalın.

:trbayrak Ne Mutlu Türk Doğana!

Bana göre Ticanilik, Nurculuk, yobazlık, komünizm ve partizanlık gibi
hastalıkların sebepleri, milli ülküden yoksunluktur.

Hüseyin Nihal Atsız

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=I-qLhJyCxBQ" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=I-qLhJyCxBQ</a>

Çevrimdışı KanTürk1

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #13 : 16 Ocak 2013 »
Burada kimse kendini ıspatlamaya çalışmıyor.Herkesin tek amacı Türkçülük davası.Emin ol burada bulunanlar senin yüzüne de aynı şeyleri söyleyebilecek kadar cesur insanlar.Kimse klavye delikanlısı değil anlayacağın.Gökbörü Türkçüler Derneğini biraz araştırırsan anlarsın ne demek istediğimi.
Esen kal.
Ne Mutlu Türküm Diyene !

Çevrimdışı o.öcal

• Türkçü-Turancı
  • TANRI DAĞINDA, UÇMAĞA VARDI...
« Yanıtla #14 : 17 Ocak 2013 »
Sakin olun kandaşlarım. Sizin sakin olmamanız birilerini rahatsız edebilir. Benim gibi. Yatmadan önce paylaşıma tekrar bakmıştım. Bir daha cevap yazmayım dedim, yattım. Ama yatak soktu beni, tekrar kalktım. Madem otağın işlevleri arasında bilgilendirme de var, kısa bir bilgilendirme yapayım.

Tartışmaya konu olan kardeşimizin aldığı isim doğrudur. Tartışmayı alevlendirmemek için dün yazmadım şimdi yazıyorum.

Kullandığımız Anadolu Türkçesinde birleşik isim diye bir isim türü vardır. Aynı durum soy isimler için de geçerlidir. Birleşik isimlerin veya soy isimlerin meydana gelişi diğer birleşik sözcükler gibi birden fazla sözcüğün birleşmesiyle oluşur.

Bu sözcükler isim soylu da olabilir, sıfat isim soylu da olabilir. Birleşik isimler özel isimse büyük harfle başlarlar. Soy isimler zaten özel isim muamelesi görürler.

Özel isimler içinde ırk yani millet adları da vardır. Türk bunlardan birisidir, büyük harfle başlar. İl isimlerinden bir kaç örnek Maraş, Antep, Urfa gibi.

Adı geçen illere ünvan sözcüğü eklenince nasıl yazıldı: Gaziantep, Kahramanmaraş, Şanlıurfa.

Türk sözcüğü nasıl yazılır birleşik isme girince: Göktürk, Öztürk, Atatürk, Şentürk... Yani GökTürk şeklinde olmaz. Olur derseniz Atatürk bu da olur.

Uyarımız T harfini büyük yazmalısın değil de Gök ile Türk sözcüğünü ayırmalısın şeklinde olmalıydı. Gök Türk böyle. Ayrıldığı zaman zaten büyük yazılacağını ilkokul öğrencisi bile bilir.

Otuz iki yıllık eğitimcilik hayatımda hiç bir öğrenciye öğren de gel demedim. Şiir konusunda onlarca şair bana şiir gönderir bir bakıver hocam diye, hiçbirisine öğren de gel demedim.

Otağa gelen birisinin niyeti samimi ise öğren de gel dememeliyiz. Herkesin kitap alıp okuma gücü olmayabilir. Başvurduğu her kaynak
öğren de derse nereden öğrenecek. Otağ yönetimi nasıl karşılar bilmem ama bu otoğda bilen bilmeyene kaynak olursa kazanan Türkçülük olur kanısındayım.

Esenlikler diliyorum.

UÇMAĞA VARDI..!
TANRI DAĞINDA...
ATSIZ ATA OTAĞINDA, ULU ATALAR HUZURUNDA DİZ VURMAKTA!

Çevrimdışı o.öcal

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #15 : 17 Ocak 2013 »
Sanıyorum otomatik düzeltme yaptı. Şöyle yazmıştım Atatürk geçen son cümleyi: Olur derseniz Atatürk bu da olur.

UÇMAĞA VARDI..!
TANRI DAĞINDA...

Çevrimdışı o.öcal

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #16 : 17 Ocak 2013 »
Yine düzeltme yaptı. Atatürk ismindeki ikinci t harfini büyük yazmıştım. Yazılır mı yani burada Türk kelimesi var diye.

UÇMAĞA VARDI..!
TANRI DAĞINDA...