Gönderen Konu: Göktürkçe Dövme-GökTürk Alfabesiyle Yazı Yazmak  (Okunma sayısı 263635 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Çağrıbey

• [GÖKBÖRÜ ANKARA]
  • Türkçü-Turancı
  • Ne mutlu Türk doğup, Türk gibi yaşayana!
Ynt: Göktürkçe TÜRK Yazısı hakkında
« Yanıtla #110 : 19 Nisan 2013 »
Olmadık şekillerle buralara gelip kara propaganda yapmaya kalkışanlar hayal edebileceğiniz  en ağır aşağılamalara maruz kalacağınızı göz önünde tutarak yapın ne yapacaksanız.
Şerefsiz kürdün adını sokuşturacak lağım çukuru kalmadı mı ki kutlu Türk abacasının içine bile sokuşturmaya kalkışıyorsunuz. Bu yaptığınıza salağa yatarak etki ajanlığı (çaşıtlık) yapmak derler. Bunu şayet bilerek yaptıysanız Türk düşmanısınız demektir ki zaten burada barınmanız, yok eğer cahillikten yaptıysanız bu da sizin sadece cahil değil aptal olduğunuzu da ortaya koyar ki bizim aptallarla işimiz olmaz. Yani kültügin gibi çok güzel bir kullanıcı adı bile sizin bu otağda barınmanıza yetmez.
Üyeliğin iptal edilmiştir.

--------------------------------------

Bu arada sorulan sorunun yanıtı Türklüğe yarar sağlayacağından, daha önceden otağda yer almış olmasına rağmen, yeniden ekliyorum.
Kurallı Orhun Abaçasıyla "Türk" aşağıdaki gibi yazılmaktadır.

Ne mutlu Türk doğup, Türk gibi yaşayana!
Saygılarımla...
Çağrıbey

Çevrimdışı tonyelaltaico

• Yeni Üye
  • *
Ynt: Göktürkçe Dövme-GökTürk Alfabesiyle Yazı Yazmak
« Yanıtla #111 : 11 Haziran 2013 »
Merhabalar

Nettedeki Göktürkçe sitelerinden takip ettiğim kadarıyla adımın Göktürkçe karşılığını kendim buldum ama bu dil konsuunda iyi olmadığımdan dolayı hata yapma olasılığım yüksek.

Alper yiğit erkek ; kahraman erkek manasına geliyor.Rica etsem benim için Alper kelimesini ve kahraman erkek ya da yiğit erkek olarak Göktürkçe karşılığını yazabilirmisiniz

Çevrimdışı Üçoklu Börü Kam

• Otağ Yöneticisi
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #112 : 11 Haziran 2013 »
Rica etsem benim için Alper kelimesini  Göktürkçe karşılığını yazabilirmisiniz

Öncelikle hoş geldiniz.

İsteğinizin Latin harfleriyle karşılığı:
r:pL

Kurallı Göktürk Abaçasıyla karşılığı ise:

Şeklindedir.

Notlar:
1-Alper ismi Alp+Er kelimelerinden oluşan birleşik bir isimdir
2-Göktürk Abaçası sağdan sola doğru yazılır
3-Kelime başında l (GökTürkçe'de l harfi ile başlayan kelime olmadığından) aL okunur.
4-Kelime başında r (Türkçe'de r harfi ile başlayan kelime olmadığından) er okunur.
5-r harfi kelime içinde er, ir, ür veyâ re, ri, okunması için başına veyâ ardına bir sesli harf alması gerekmez. Okunuşun nasıl olacağını bir önceki hecenin sesli harfi belirler.
6-Göktürk Abaçasında kelime aralarına : (iki nokta üstüste) konulur.

Sağlık ve esenlik dileklerimle..

TTK

Önemli Açıklama:
Yukarıdaki metinler içerisinde yer alan Orkun tamgalarını özgün olarak bilgisayarınızda görebilmeniz için bilgisayarınızda Orkun fontlarının yüklenmiş olması gerekmektedir.

BİLGİSAYARINIZA ORKUN ABACASI FONTUNU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Türk Soyunun Gizli Gücüne İNAN ve GÜVEN!

Çevrimdışı samed

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #113 : 15 Ağustos 2013 »
merhaba arkadaşlar ben Göktürkçe olarak samed ismini dövme yaptırdım ama yanlış yazmış olmaktan korkuyorum. Anlayan arkadaşlar lütfen "Samed" ve "özgür ruh" sözcüklerini çevirebilir misiniz? teşekkürler
  :prbay :asker:

Çevrimdışı YALNIZKURTKARAGÜLLE

• GÖKBÖRÜ SİNOP
  • Türkçü-Turancı
  • Mekanı Uçmağda!
« Yanıtla #114 : 15 Ağustos 2013 »
merhaba arkadaşlar ben Göktürkçe olarak samed ismini dövme yaptırdım ama yanlış yazmış olmaktan korkuyorum. Anlayan arkadaşlar lütfen "Samed" ve "özgür ruh" sözcüklerini çevirebilir misiniz? teşekkürler
  :prbay :asker:

Yaptırdığın dövmenin fotosunu koysan da deriiiin deriiin düşünüp nerede yanlış var acep diye gece ve günlerimizi helak etsek....  :kahkaha01:

TTK.
10 EYLÜL 2022'DE UÇMAĞA VARDI..!
TANRI DAĞINDA...
ATSIZ ATA OTAĞINDA, ULU ATALAR HUZURUNDA DİZ VURMAKTA!

Dört yanım soru, Tanrı'm
Hepsi en zoru Tanrı'm
Soruların zorundan
Soyumu koru Tanrı'm

Sen Tanrı değil misin, adını yargılatma
Sana Tanrı deyince, dinimi sorgulatma
Ya adam et bunları, ya beraber yaşatma
Kanı bozuk olanlar "Türk'üm" diyemesinler
Ve Türk'ün dik başını yere eğemesinler.

Çevrimdışı samed

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #115 : 15 Ağustos 2013 »
sen çevirisni yapabiliyorsan yolla da ben yanlışsa düzeltirim zaten  :trbayrak

Çevrimdışı OnurUmutK

• Yeni Üye
  • *
Arkadaşlar Onur Umut Kılınç ismini Göktürkçe nasıl yazabilirim yardımcı olur musunuz ?

Çevrimdışı obuacı

• Yeni Üye
  • *
Merhaba acaba göktürkçe; ''sonsuzluktan geldim sonsuzluğa gideceğim'' nasıl yazılır

Çevrimdışı 4_hilal

• Türkçü-Turancı
Merhaba acaba göktürkçe; ''sonsuzluktan geldim sonsuzluğa gideceğim'' nasıl yazılır

Yani bu "her canlı ölümü tadacaktır", ya da "dönüş ancak O'nadır" gibi Kuran ayetlerinin, sentezi mi oluyor!

Ben çok geri kafalıyım ya da zaman fazla ilerlemiş değişmiş te ben birşeyleri kaçırmışım, veya her ikisi.
Ben niye döğme yapar insan kendine onca eziyet eder bilmiyorum, istesem de bilemiyorum.
Ben vermek istediğim mesajı sözlü veririm, ya da hani derseniz ki, bu görsel mesaj oluyor, hah ben ona da derim ki, o halde geçici olan döğme yaptır.
Yoksa hayatın boyunca birtanecik yada ikitanecik mesaja mı mahkum kalmak gibi geliyor.
Cebine çantana poster koy, hangi mesajı vereceksen her nerede istersen, posteri aç kocaman, yani kolundaki döğmeden hem daha büyük olur, mesaj daha iyi olur. :)

Neyse kimsenin kişisel zevklerine, hak ve hürriyetlerine müdahale veya telkinde bulunup kızdırmayalım kimseyi ne me lazım.

20-22 sene evvel 15-16 yaşlarındayken topsakal bırakmaya çalışmışım ki daha bıyık mıyık ben de yeni yeni kendini buluyor. Bir ağabey dedi ki; güzel olmuş olmaya da,
bunu babandan mı yoksa dedenden mi gördün? Onu tersleyebilirdim, yaşım ve karakterim bunu yapabilecek kudretteydi, lakin karşımda olan kişi herşeyden evvel haklıydı.
Yani bilmiyorum, belki de ben anormalim. Milli gelenekçiyiz dermis Atsız ata. Bizim ilericilik ileklerimiz teknolojik ve bilimsel ilerlemeler.

Neyse birilerinin damarına basabilirsem, 2-3 genci düşünmeye sevkedebilirsem, ben mutlu olurum.
TTK

Çevrimdışı onderaktas

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #119 : 05 Haziran 2014 »
Kök Tenğri Türkü Korusun:

"Ve birleşmek için yeniden en ulu olanın sancağında"

Bu cümlede küçük bir sorun var. Yanlış bir yazılım yapmak istemiyorum. Akşama çözüp eklerim.

Esenlikler.

TTK.

siz cok rica ediyorum,  "INTIKAM"  kelimesinin cevirisini ve  yazilisini paylasir misiniz? ( ben degisik kaynaklarda "KICIR" veya "ÖCÜT" olarak buldum ama hangisi dogru bilemiyorum)  :oops:
belki de ben yanlis ariyorum fakat internette guvenilir bir kaynak bulamadim. simdiden tesekkur ederim