Gönderen Konu: K-TH TÜRKÇÜ RAP (TÜRKÇÜ GEP)  (Okunma sayısı 9612 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TiginNoyan

• Türkçü-Turancı
  • Inançu Apa Yargan Tarkan Köl Tigin
    • Steppe History Forum
Ynt: K-TH TÜRKÇÜ RAP (TÜRKÇÜ GEP)
« Yanıtla #30 : 26 Kasım 2007 »
Sanırım zevkler ve renkler tartışılmaz değerli kandaşlarım.

Türük Oguz begleri bodun eşid: üze teŋri basmasar asra yir telinmeser Türük Bodun iliŋin törügün kim artatı utaçı erti? Türük Bodun ertin, ökün!

Çevrimdışı Atçeken Beği

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #31 : 26 Kasım 2007 »
  Peki güzel andam,al sana meydan değiştir o zaman.
  Ben Almanya'ya ilk gelenlerden birinin oğluyum.İkinci kuşaktanım yani.Kültürümü o kadar iyi öğrenmişim ki,Türkçü olmuşum.Ne büyük gaflet değil mi?O dediğin Ankaralı bilmem ne soytarılarını bende tanımam.Ankara'nın yerlisi olarakta nefret ederim onlardan.Ankara'nın seğmenlerinin Türküsünü bilirim,misketin ağıt olduğunu bilir onu duyunca kıç kıra kıra oynamam,hüzünlenirim,seğmenlerin misket oyununda hüzünü işlediğini bilirim.Karşımdaki insan ile,özellikle bir Türkçü ile ''Cahildir o'' edasıyla konuşmam.Konuşana da cevabını şöyle veririm.
  Herke''Z'' Türkçü olmasın doğru,haklısınız.Herkes Türkçü olsun.
Oturup düşündüğümde yetim olmadığımı gördüm! Oğuz Han gibi atası, Dede Korkut gibi muallimi, Köroğlu gibi ağabeyi, Mahtumkulu gibi akıl hocası olan birisi hiç yetim olur mu?
Saparmurat Türkmenbaşı

Çevrimdışı HanTengri

• Türkçü-Turancı
  • **
  • İL BASIMIS HÜLAGÜ HAN.
« Yanıtla #32 : 26 Kasım 2007 »
Sanırım zevkler ve renkler tartışılmaz değerli kandaşlarım.
Andam.
 İş müzik olunca olayın zevkide rengide değişir. Müzik diger zevke hitap eden sanatlardan ayrı bir yeri vardır. Kimi zaman toplumların kültür seviyesini, anlayışlarını, yaşayışlarını kısaca var olduğu kendisini üreten toplumun en iyi aynasıdır. Ve bu aynaya zaman diliminin neresinden bakarsanız bakın size herzaman içinden çıktığı toplumu anlatır. Bu yüzden bu bence çok önemli ve üzerinde düşünülmesi geren bir konudur.RAP bize birşeyler katacaksa milli müziğimize kültürümüze bir değer olarak yansıyacaksa tamam. Ancak içinden çıktığı toplumun dahi deformasyonuna yol açan ve kitap okumayı sevmeyen kitlelere nüfüz ettiği artık aşikar olan müziğin bize ne katkısı olacak. Almanya'daki gurbetçilere önerim Bach dinlesinler AİR oldukça dinlendiricidir. :)  Bu arada  baskın kültürn ezen acımasızlığı karşısında gelişen DOĞAL TEPKİLERİ şuurlu bir milliyetçilik sistemli bir Türkçülük olarak algılanmamalı bu son derece yanlış bir bakiş açısı olur. Atsızcı bir başka otağda rastladım Arkadaşlardan biri bir vidyo yapmış ancak sözleri RUSÇA fakat vidyoyu yapan durumun farkında değil anlaşilan resimlerde koymuş Başbuğ'un Bozkurdun resimlerini. Müzikte kullanılan çalgı aleti Dombra olunca garibim sanmişkı bu Türklere ait bir ezgi.. Halbuki RUSÇA sözlü saçma sapan bir ezgiydi.. Ben bu ve benzeri otağların bu DOĞAL TEPKİLERİN bilinçli tepkiler haline dönüştürülmesi gereken yerler olduğuna inanıyorum.
EZEN BOLIN JERİNİZ KÖK TENGRİNİN JANI BOLSIN
İL BASIMIZ HÜLAGÜ HAN, İLHANIMIS HÜLAGÜ HAN, JERDE AYITTI KÖKTE AYITTI, ŞIKIP KETTİ HÜLAGÜ HAN

Çevrimdışı HanTengri

• Türkçü-Turancı
  • **
  • İL BASIMIS HÜLAGÜ HAN.
« Yanıtla #33 : 26 Kasım 2007 »
Kıymattı istemı yagbu kandasım sızge kuttuktaymın. Bazen klavyem sürçüyor affola.. Almanya'daki kendini yetiştirmiş bilinçli Türkçü andalarım bana kızmasın onları tenzih ederim.
İL BASIMIZ HÜLAGÜ HAN, İLHANIMIS HÜLAGÜ HAN, JERDE AYITTI KÖKTE AYITTI, ŞIKIP KETTİ HÜLAGÜ HAN

Çevrimdışı Atçeken Beği

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #34 : 26 Kasım 2007 »
HanTengri,
Tamam!Bundan sonra tavsiyeniz üzerine Bach dinleyeceğiz.Bizim duygularımızı Bach çok güzel ifade eder,nasıl akıl edemedik bunu?Vah bize,tüh bize.Almanya'da ki Türk gençliği olarak,gerzek,zenci özentileriyiz.Tüh bize ne kaka çocuklarız biz öyle?Mümkün olsa derimizin renginide değiştiririz(!) biz,merak buyurmayınız.Azınlığız,eziğiz Almanya'da,32. sınıf vatandaşız,başka hiç bir şekilde sesimizi duyuramıyor,repe başvuruyoruz.Vah bize,yazık bize.Nelerde kaybetmişiz öyle?Bach dinlememişiz,Mozart'ı duymamışız.Vay halimize,ne kadar yakınsak azdır Haçlı şatolarında doğan müziği dinlemedik diye,basılan her piyano notasında kendimizi haçlı hayallere daldıramadık diye kendimizi assak bile cezamızı çekmiş sayılamayız.Vurun kellemizi,nasıl olsa ''Alamancıyız''.
Oturup düşündüğümde yetim olmadığımı gördüm! Oğuz Han gibi atası, Dede Korkut gibi muallimi, Köroğlu gibi ağabeyi, Mahtumkulu gibi akıl hocası olan birisi hiç yetim olur mu?
Saparmurat Türkmenbaşı