Gönderen Konu: Turkcemizi Yasatalim  (Okunma sayısı 6341 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gfg-turk

• Yeni Üye
  • *
    • Kendime Ozgu Bir Site Calismasi
Turkcemizi Yasatalim
« : 17 Mayıs 2006 »
Degerli arkadaslar,hepimizde biliyoruzki gencligimizin modernlik diye algiladiklari yabanci dil kelimeleri gun gectikce kulaklarimiza itina ile yerlestirmeye calisan turk dusmani milletlere karsi hic degilse turkcemizin dunyadaki 5. dil oldugunu gosterelim ve turkcemizi koruyalim.
Nasil ingilizler amerikalilar veya diger devletler,en kucuk ornegini verecegim.

Sohbet odasinda Turkce konusmak yasak!
Hollandada Turkce egitim ve sokakta konusmak yasak!
Avrupanin bazi devletlerinde SOKAKTA Turkce ve yabanci dil konusmak yasak !

Bir Holandali hollandacayi bile dogru durust konusamazken Turk diline ovgu yapiyor ki ,kelime hazneinin coklugunu ve konusulabilen her turlu anlatim tarzinin bulundugunu belirtirken.
Biz Dilimize Sahip Cikmayacakmiyiz ?
Lutfen ve Lutfen Yayginlastirmak icin oncelikle bizler = ok - yes - mail - q-w- vesaire kelime/harf leri kullanmayarak ve kullandirmayarak baslayalim ve pesini birakmayalim.

Bu arada.buradaki insanlara degil sozum,sadece birkez daha hatirlatmakti ozum.

http://www.***********/Turkce.pps
Cumleler Dogrudur Sen Dogru Isen
Dogruluk Bulunmaz Sen Egri Isen...

Çevrimdışı TİRKEMİŞ

• Yeni Üye
  • *
  • Milletimin emrindeyim
Ynt: Turkcemizi Yasatalim
« Yanıtla #1 : 23 Mayıs 2006 »
gfg-turk  KANDAŞIMA sonuna kadar katılıyorum.Gençlerimiz üniversitelerde arkadaş ortamlarında bu kısa yabancı kelimeri çok kullanmakta.Biiliriz ki DİL bir milletin örfü,adeti,yaşayısı ,düşünüşü,düşüncesi ,kültürü ....v.b. yani varoluşu demektir.Ondandır ki bunu tüm soydaşlarmıza iletmemiz ve onlara önder olmalıyız.

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN!........
Öldün mü ey genclik?
 Eger öldüysen haber ver ,
 Onlara hicviye yazan kalemim ,
 Sana da mersiye yazsin.
Yahut ölmedigini ispat et ki,
Sana olan büyük imanim sarsilmasin ve sana destanim bosa gitmesin!....

Çevrimdışı Irkci10ur

• Türkçü-Turancı
  • Yabanellerden esenlikler
« Yanıtla #2 : 23 Mayıs 2006 »
Paylasimin için sagol kandasim.
Tanri Türk'ü Korusun

Çevrimdışı ugur

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 22 Eylül 2006 »
Teşekkürler kardeşim. Bizleri bilim dili ingilizce diye kandırıyorlar. İngilizce öğrenin onu konuşun diyorlar. Öğrenmeyelim demiyorum. ama günlük hayatta kullanmayalım.
TÜRK demek TÜRKÇE demektir. Ne mutlu TÜRK'ÜM diyene!

Çevrimdışı İsmail İpek

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #4 : 22 Eylül 2006 »
Degerli arkadaslar,hepimizde biliyoruzki gencligimizin modernlik diye algiladiklari yabanci dil kelimeleri gun gectikce kulaklarimiza itina ile yerlestirmeye calisan turk dusmani milletlere karsi hic degilse turkcemizin dunyadaki 5. dil oldugunu gosterelim ve turkcemizi koruyalim.

Bir Holandali hollandacayi bile dogru durust konusamazken Turk diline ovgu yapiyor ki ,kelime hazneinin coklugunu ve konusulabilen her turlu anlatim tarzinin bulundugunu belirtirken.
Lutfen ve Lutfen Yayginlastirmak icin oncelikle bizler = ok - yes - mail - q-w- vesaire kelime/harf leri kullanmayarak ve kullandirmayarak baslayalim ve pesini birakmayalim.

Güzel bir başlık açmışsın ama ırkdaşım sen Milletimizi Türkçe konuşmaya teşvik ederken kendin hep ingilizce karekter kullanmışsın.
Bu nasıl iş anlamadım. Bir yandan Türkçe kulllanalım diyorsun bir yandan tamamen ingilizce karekterler kullanarak yazı yazıyorsun lütfen bunlara dikkat edelim

TTK

fatihhan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 02 Şubat 2007 »

Çevrimdışı HanTUG

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #6 : 06 Ekim 2007 »

Güzel bir başlık açmışsın ama ırkdaşım sen Milletimizi Türkçe konuşmaya teşvik ederken kendin hep ingilizce karekter kullanmışsın.
Bu nasıl iş anlamadım. Bir yandan Türkçe kulllanalım diyorsun bir yandan tamamen ingilizce karekterler kullanarak yazı yazıyorsun lütfen bunlara dikkat edelim

TTK

ismail

yukarida verilen sayfa linki reklam sitesidir, bu siteye girip oraya buraya basinca site sahibi para kazaniyor, burada türklük ile hic bir sey yok, link kaldirilsa iyi olur

<---------------- o ---------------->

Uyarınız için sağolun.
Gereken yapılmıştır.
Esenlikler.
TTK.