Gönderen Konu: TÜRKÇÜLÜK ülküsüne gönül vermiş kişinin yapması gereken ilk şey; OKU!!  (Okunma sayısı 8063 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kılıç

• Türkçü-Turancı
  • **
Ey Anda Şerbetini içmeyi ve ülküsünü yüceltmeyi isteyen Er kişi;

Yıllarca hiç yol alamadan koşmuş biri olarak söylüyorum.

Seni en çok korkutması gereken şey Cahillik olmalıdır. CAHİL CESARETİNDEN ALLAH'IM BİZİ ISLAH ETSİN

İlk önce ülkü'nü öğren kitap oku her okuduğuna inanma çok oku ki çok yol alasın unutma ki sen ne kadar yol alırsan çevrendekiler de o kadar yol alır. Senin kurtardığın 5 kişinin kurtardığı 25 kişi ve devamı bu toprakların ve dünya üzerindeki topraklarımızın kurtuluşunu sağlayabilir.

İlk olarak oku, öğren şimdi başlangıç kitabı olarak önerim : H.Nihal.ATSIZ Atanın kitaplarından başlayabilirsin.

Siz yüce Anda'larımın da önerebileceği kitaplar neler bu harekete yeni başlayanlar için inanıyorum ki çok faydası olacaktır.

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
  • UÇMAĞA VARDI, TANRI DAĞLARINDA!
 Her Türkçü'nün ilk okuması ve çok iyi anlaması gereken kitap, BAŞBUĞ ATATÜRK'Ün NUTUK adlı eseridir.

Ondan sonra bizlere yol gösteren Türkçü Büyüklerimizin(Atsız Ata, Ziya Gökalp, Yusuf Akçura, Zeki Velidi Togan, Nejdet Sançar ve daha niceleri...) eserleri okunmalıdır.

TTK

23 EKİM 2023'DE, ELİM BİR TRAFİK KAZASI SONUCU, UÇMAĞA VARDI.
ŞİMDİ; TANRI DAĞINDA, ATALAR YURDUNDA, ATSIZ ATA MAKAMINDA, BAŞBUĞLAR OTAĞINDA, ERİNÇ İÇERİSİNDE!

Çevrimdışı kılıç

• Türkçü-Turancı
  • **

Çevrimdışı OnTurk209

• Türkçü-Turancı
  • Ayak bastığmız en küçük taş parçasına kadar...
Ziya Gökalp ve H. Nihal Atsız'ın tüm eserleriyle başlamak bence en iyisi. Sonra Yusuf Akçura, İsmail Gaspıralı gibi Türkçüler ve tabi ki Nutuk da okunmalıdır. Bu kitaplardan sonra zaten temel atılmış olur. Daha sonra serbest olarak okunacak kitaplarda ise kesinlikle birkaç tane zıt fikirlerden kitaplar olmalı. İster komünizmi savunsun, ister kapitalizmi, isterse kürtçülüğü... Tanımadıkça düşmanın zaafını bulamayız.
GEÇMİŞLERİN GECESİNDEN IŞIK ALIRIZ...

Çevrimdışı ULUKAY

• Türkçü-Turancı
  • **
  • ULUKAY'IN SADIK ERİYİM ACUNA KAAN ONA ÇERİYİM.
İlk yapacağın şey şöyle bir oturup düşündükten sonra evet ben artık hayatın basitliğine veda etmek üzereyim  diyerek  el kaldırıp   Türklük yolunda cehennneme bile gitmeyi göze aldığını söyleyerek Türk Tanrısına and vermektir. Zaten sonrası gelir okumak çalışmak çarpışmak kutlu olsun şimdiden yola henüz düşecek olan kandaşlarıma .
TANRI SÖZÜNDE DURAN ERLERDEN EYLESİN.
TÜRK TANRISI !
TANRI !
TÜRK YARATMADIĞIN GAYRILARI,
TÜRK GİBİ GÖRÜNEN GAYRILARI,
KURT POSTU GİYMİŞ ÇAKALLARI,
ALBIZLARA KARIŞMIŞ CANAVARLARI
MEYDAN BULUP ŞIMARANI.
KENDİNİ TÜRKTEN ÜSTÜN GÖRMEYE KALKINMIŞLARI GÖRDÜM.
ŞİMDİ ONLAR BENİ GÖRMELİ  DAYANABİLECEKSİNİZ BAKIN KİTAPLARINIZDA YAZAN KIYAMETİNİZ BENİM !