Gönderen Konu: BÜYÜK TÜRKÇÜ NEJDET SANÇAR'I VEFATININ YILDÖNÜMÜNDE ANIYORUZ  (Okunma sayısı 17280 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
  • UÇMAĞA VARDI, TANRI DAĞLARINDA!
ATSIZ ATAMIZIN kardeşi, TÜRKÇÜLÜĞÜN SAVAŞAN TÜMENİ NEJDET SANÇAR BEĞ'i vefatının yıldönümünde(22 Şubat) saygıyla anıyoruz.

TANRI TÜRK'ünü KORUYACAKTIR!
23 EKİM 2023'DE, ELİM BİR TRAFİK KAZASI SONUCU, UÇMAĞA VARDI.
ŞİMDİ; TANRI DAĞINDA, ATALAR YURDUNDA, ATSIZ ATA MAKAMINDA, BAŞBUĞLAR OTAĞINDA, ERİNÇ İÇERİSİNDE!

Çevrimdışı Fatih

• Türkçü-Turancı
  • Kök Tenğri'nin esenliği bütün Türklerin üzerinedir
Nejdet SANÇAR'ın Türkçüler üzerindeki fikri etkisi ve emeği tartışılmazdır.
O'nun "TÜRK IRKI SAĞOLSUN!" sözü bir ülküye olan iman, inanç, özveri ve içtenliğin en veciz ifadesi, kendisini davasına adamışlığın en yalın hali ve Türklüğe olan sevgisinin tutku derecesindeki göstergesidir.
Ruhu şad olsun!
Kök Tenğri'nin esenliği bütün Türklerin üzerinedir.

Çevrimiçi Üçoklu Börü Kam

• Otağ Yöneticisi
  • Türkçü-Turancı
Nejdet Sançar öldü demek, Türkçülük cephesi en iyi savaşan tümenini kaybetti demektir.
                 Uluğ Bilge ATSIZ

Uçmağa varışının 46. Yılında fikrimizin rehberlerinden Uluğ Bilge Nejdet SANÇAR Beğ'i sevgi, saygı ve özlemle anıyorum.

Aşıladığı Türkçülük aşkı Türk yüreklerde kor alev gibi yanıyor!

Türk Milletinin sinesinde sonsuza dek yaşayacaktır!

Kutlu ruhu şad, durağı; Teñğri Dağları ve Türk Uçmağı olsun!

TÜRK IRKI SAĞOLSUN!

Kök Teñğri Türk'e Kut ve Utku Versin!
TTK.
Türk Soyunun Gizli Gücüne İNAN ve GÜVEN!

Çevrimdışı turania_25

• Türkçü-Turancı
Milletler ancak, kendi hayat felsefeleri olan milliyetçiliklerine sarılmak suretiyle, insanlığın üzerinden hiç eksilmeyen büyük kasırgalara göğüs gerebilirler.

-Nejdet Sançar
Bayrak benliğimdir bayrak kimliğim,
Bayrak; öz yurduma öz hakimliğim.

Bahtiyar VAHAPZADE

• Otağ Yöneticisi
  • Türkçü-Turancı
Türk'ü sevdim, seveceğim. Ama bunun sonunda ızdıraplar varmış, felaketler varmış, hatta karşılaşılacak türlü kahpelikler doluymuş.Hepsi kabul!

Nejdet SANÇAR - 1944 Türkçülük Turancılık Davasında Savunması

22 Şubat 1975

Uçmağa varışının 47. Yılında, Türkçülük Ülküsünün sönmez ışığı, Uluğ Bilge Nejdet SANÇAR'ı; sevgi, saygı, rahmet ve özlemle anarım.

Kutlu ruhu şad, durağı; Uçmak olsun!

TÜRK IRKI SAĞOLSUN!

MİNNETTARIZ.

Kök Teñğri Türk'e Kut ve Utku Versin!

Çevrimdışı [Hun Türk]

• Türkçü-Turancı
  • TTK
NEJDET SANÇAR BEĞ'in Karacaahmet Mezarlığı'nda, ağabeyi ATSIZ ATA'nın yanıbaşındaki kabrinin resimleri.

Kabri üzerinde, ATSIZ ATA'nın kardeşi NEJDET SANÇAR BEĞ için yazdığı şiir.

Ruhu şad, mekanı Tanrıdağı ve Türk Uçmağı olsun.

TÜRK IRKI SAĞOLSUN!!!

TTK.

Bana göre ticanilik, nurculuk, yobazlık, komünizm ve partizanlık gibi hastalıkların sebepleri, milli ülküden yoksunluktur.
Hüseyin Nihâl Atsız

TÜRK IRKI SAĞOLSUN !

Çevrimdışı [Hun Türk]

• Türkçü-Turancı
  • TTK
NEJDET SANÇAR'IN 1944 TÜRKÇÜLÜK DÂVÂSINDAKİ SAVUNMASI

"Beni beraat ettirin demeyeceğim çünkü benim için suç olarak gösterilen şey bu toprakları, bu ırkı sevmekten başka birşey değildir. Yurdumu ve ırkımı seviyorum, onun içindir ki Türk ırkçısıyım. Bu sevginin manasını anlamayanlara sözüm yok. Eğer bu günahsa beni mahkum ediniz. Bu mahkumiyeti övünçle kabul ederim, şeref sayarım. Sizden adalet bekliyorum da demeyeceğim çünkü bu mahkeme adil değilse, o zaman büsbütün manasızdır. En büyük mahkeme olan tarihin huzurunda alnı açık bir Türk oğlu olarak, hiç endişem yok. On ayı doldurmakta olan ve büyük kısmı tahta masalarda yatmakla geçen hürriyetsizliğimi, millet yolunda çekilmiş, şerefli bir felaket olarak sayıyorum. Duvarlar, ezilmiş hayvanların kan lekeleri ve rengini kaybetmiş, köpeklerin bile yatmayacağı pis hücrelerde geçen haftalarım içinde bir ışık sızacak kadar küçük deliği olmayan, tavanı basık bir inde, hayır bir in değil, mezarda, ışığa güneşe ve hayata hasret çekerek geçirdiğim günlerim, uykusuz gecelerim, yarın benim için acı fakat övünçlü hatıralarım olacaktır. Bunlardan yılmış değilim. Bilakis bahtiyarım. Yuvamın dağıtılmış olmasına, eşimin bir Türk anası olmak şerefini kazanacağı günlerde çektiği dayanılması güç ızdırapları ve akıttığı gözyaşlarını unutmamış olmama ve bugün hayat kavgasında minimini yavrusuyla tek başına kalmış olmasının ruhunda yarattığı fırtınalara rağmen bahtiyarım. Türk'ü sevdim, seveceğim. Ama bunun sonunda ızdıraplar varmış, felaketler varmış, hatta karşılaşılacak türlü kahpelikler doluymuş. Hepsi kabul!
Türk Irkı sağolsun!

Bana göre ticanilik, nurculuk, yobazlık, komünizm ve partizanlık gibi hastalıkların sebepleri, milli ülküden yoksunluktur.
Hüseyin Nihâl Atsız

TÜRK IRKI SAĞOLSUN !

Çevrimdışı Bozkurt42

• Türkçü-Turancı
  • OTAĞ
TÜRK IRKI SAĞOLSUN!!!

TTK.
'Ben ve milletim Tanrı'nın Kırbacıyız. Tanrı yoldan çıkan milletleri cezalandırmak için bizi gönderir'

Başbuğ Attila

Çevrimdışı [Hun Türk]

• Türkçü-Turancı
  • TTK
"Beni beraat ettirin demeyeceğim çünkü benim için suç olarak gösterilen şey bu toprakları, bu ırkı sevmekten başka birşey değildir.

Yurdumu ve ırkımı seviyorum, onun içindir ki Türk Irkçısıyım.

https://www.hunturk.net/nejdet-sancarin-1944-turkculuk-davasindaki-savunmasi
Hüseyin Nihâl Atsız

TÜRK IRKI SAĞOLSUN !

• Otağ Yöneticisi
  • Türkçü-Turancı
Türk Milliyetçiliği, bir avuç namerdin kahpeliği ile, kökü kazınabilecek bir fikir değildir.

22 Şubat 1975

Afşin'ine kavuşmasının 49. yılında, dava uğrunda mâruz kaldığı her türlü ezâ ve cefâyı, TÜRK IRKI SAĞOLSUN! diyerek göğüsleyen, Türkçülük Ülküsünün yılmaz savunucusu, Nejdet SANÇAR'ı; rahmet, minnet ve saygıyla anarım.

Kutlu ruhu şad, durağı; Teñğri Dağları ve Türk Uçmağı olsun!

Tanrı Dağlarına selâm olsun!