Gönderen Konu: Turandan Sonra?  (Okunma sayısı 15364 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TeknikTürk

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
Ynt: Turandan Sonra?
« Yanıtla #10 : 10 Temmuz 2006 »
Beğler şu an tarihlerden;07.07.2006...

Ve şu an ayaklarımızın altındaki toprak kayıp gidiyor.Bizim bu durumumuza şu atalar sözü ne güzel uyuyor;''Ayranı yok içmeye, tahtırevanla gider bilmem ne etmeye...'' deriz.
Bence önmüzdeki engelleri atlatmadan ''HAYAL''görmez isek iyi olur düşüncesindeyim.Bilmem sizler ne düşünürdünüz?Ayrıca sanalda çıkan her yazıyı böyle değerlendirmeye tabii tutarsak işimiz var hani...

Esenlikler, saygılar.
TTK
Bunu hayal,boşa zaman kaybı gibi görmemek lazım.Zira milletimizin büyük hedeflere ihtiyacı vardır.Hedefi olmayan milletler batmasa bile duraklamaya mahkumdur.

Çevrimdışı Kara Kağan

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 10 Temmuz 2006 »
Turan hedefi sadece Türk Devletlerini bir araya getirmek ve büyük güçlü bir devlet oluşturmak olmalı.Başka ülke topraklarına saldırmak anlamsız ve amaç dışıdır.Büyük bir Turan Devleti ortaya çıktıktan sonra dünya devletleri ile gereken ilişkiler zaten kurulur.

Türk_aze dostuma katılıyorum Turan sadece Türk devletlerini biraraya getirir bunun dışında bir dünya egemenliği gereksiz ve saçmadır.

fakat bunun yanında bozoklu bozkurt'a da katılmadan edemiyorum yani Turan için önümüzde o kadar uzun yol var ki...
Ergenekon yurdun adı,

Börteçine kurdun adı.

Dört yüz sene durdun hadi,

Çık ey yüz bin mızrağımız!

http://anti-pkk.tr.cx/

Çevrimdışı GaripKurt

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #12 : 10 Temmuz 2006 »
Beğler şu an tarihlerden;07.07.2006...

Ve şu an ayaklarımızın altındaki toprak kayıp gidiyor.Bizim bu durumumuza şu atalar sözü ne güzel uyuyor;''Ayranı yok içmeye, tahtırevanla gider bilmem ne etmeye...'' deriz.
Bence önmüzdeki engelleri atlatmadan ''HAYAL''görmez isek iyi olur düşüncesindeyim.Bilmem sizler ne düşünürdünüz?Ayrıca sanalda çıkan her yazıyı böyle değerlendirmeye tabii tutarsak işimiz var hani...

Esenlikler, saygılar.
TTK

Arkadasim iyi GüzeL ama Bunu Unutma ki !!! BASBUG Mustafa kemal Atatürk Hatayi Almayi Hayal ederek Uygulamis Ve Sonradanda Gerceklestirmistir Yani.  HAYAL ETmeden Zaten Baslangicini Yapamazsin Hic Birseyin....

Saygilarimla.
Bir gün gelip ırkımızın gürbüz erleri
Adım adım dolaşırken kutlu yerleri
Vaktiyle bir Atsız varmış derlerse ne hoş
Anılmakla hangi bir ruh olmaz ki sarhoş?
Hüseyin Nihal Atsız

Çevrimdışı GaripKurt

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #13 : 10 Temmuz 2006 »
Turan .  Büyük Türk Devletlerini Bir Araya Toplayip Bir cati Altinda Toplamakdir. 
eklemek istedigim ise Budur Kandaslarim
Buyrun...
Türk Devletlerini bir Araya Toplayabilmemiz icin SU Anda Ekonomik Ve Sosyal Bir Yasantimizi Tam Anlami ile Elverisli Hale Getirmis olmamiz Lazim .Cünkü Senin de Diger Kandaslarimizdinda bildigi Gibi Türkiye Cumhuriyeti Su Anda Bunu Yapabilecek Bir Kuvvet icerisinde DegiLdir Ve ekonomimiz bir 50 YiL daha Kesintisiz Bu Sekilde Gidecek Gibi Görünüyor O Yüzden. Umarim Böyle Birsey icin Daha GüzeL Bir Proje Gerceklestirip Uygulayabiliriz.  bunuda Söyleyeyim. Genclerimiz Türkce Müzik Bile Dinleyemiyor Artik Yabancilasmis Parcalari dinleyerek Günlerini Geciriyorlar Bugun Bir Gence Sorsan Desenki bu Türk Halk Müzigi Yasaklanacak Adam tinlamaz Ama Gecipde yabanci Sarkilar Türkiyede Yasaklanacak Desen Kiyamet kopar. bu Genclik icerisinde Gelecege Dönük NasiL Bir TURAN GErceklestirile bilir.. Düsünemiyorum bile...

Saygilarimla.

Hüseyin Nihal Atsız

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
  • UÇMAĞA VARDI, TANRI DAĞLARINDA!
« Yanıtla #14 : 10 Temmuz 2006 »
TURAN bizim için uzak bir hedeftir, Ancak bu onun vazgeçilmez kutlu ülkü olduğu gerçeğini değiştirmez.

Öncelikle Türkiye'nin gayr-i Türk parazitlerden arındırılması ve ilk olarak Kuzy Kıbrıs ve Azerbaycan ile üçlü federasyon kurması bizim için yapılması zaruri ve öncelikli hedefimiz olmalıdır.  Tabii bu esnada diğer Türk Cumhuriyetleri kesinlikle ihmal edilmemeli, ekonomik ilişkilerin arttırılması şart olmalıdır.

Bunu başardıktan sonra gerisi çorap söküğü gibi gelecektir.

saygılar

TTK
23 EKİM 2023'DE, ELİM BİR TRAFİK KAZASI SONUCU, UÇMAĞA VARDI.
ŞİMDİ; TANRI DAĞINDA, ATALAR YURDUNDA, ATSIZ ATA MAKAMINDA, BAŞBUĞLAR OTAĞINDA, ERİNÇ İÇERİSİNDE!

Çevrimdışı Turk_aze

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #15 : 10 Temmuz 2006 »
Turan için ilk adım atılacak en uygun yer Azerbaycan çünkü orada Türkçü gençlerin sayısı Türkiyeden daha fazla ve Azerbaycanın doğal servetleri 10 AB gücünde bir Turan Devleti kurmaya yetecek seviyededir.

Çevrimdışı GaripKurt

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #16 : 10 Temmuz 2006 »
Turan için ilk adım atılacak en uygun yer Azerbaycan çünkü orada Türkçü gençlerin sayısı Türkiyeden daha fazla ve Azerbaycanın doğal servetleri 10 AB gücünde bir Turan Devleti kurmaya yetecek seviyededir.
Bu Kadar Genisler BU Kadar Dogal Servetleri Var .. Neden Abileri Olan Türkiye Cumhuriyetine  Dogal Gazi Ücretsiz Vermiyorlar?
Hüseyin Nihal Atsız

Çevrimdışı Turk_aze

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #17 : 10 Temmuz 2006 »
Bu güne kadar Türkiyede Aliyevleri desteklemeyin demekten artık dilimizde tüy bitti.Aliyevleri biz seçmedik.Aliyevler Demirelin verdiği gazla Azerbaycanda idareyi silah gücüyle gasp ettiler.

Şimdi sen Azerbaycanda pkk için her türlü imkanı yaratmış Aliyevlerin Türkiyeye ücretsiz gaz mı vermesini bekliyorsun? Yahu adamlar o kadar yüzsüzler ki THY na olan borçlarını bile ödemiyorlar.

O kadar dedik Aliyevleri desteklemeyin,şımartmayın diye...

Çevrimdışı Deli

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #18 : 02 Ağustos 2006 »
   Irkdaşlarım  "Turandan Sonra? " sorusuna cevap vermeden önce Kızılelmayı bir hatırlyalım.

Kızılelma Türk'ün her çağında varolmuştur.Cihan Hakimiyeti sembolu olarak ifade edilir.Bazen bir belde bazen bir taht ama her devirde bir Kızılelma olmuştur.En küçük misal Fatih Han'ın ilk Kızılelması İstanbul'ken,İstanbul feth edildikten sonra Kızılelma Roma'nın fethi  olarak görülmüştür.

Bugün en büyük Kızılelmamız Turan iken Turan kurulduktan sonra yeni Kızılelmalarımız olacaktır.Bu Kızılelmayı o zamanın durumu belirleyecektir,bunu şimdiden kestirmek zordur.Belki Amerikanın fethi olacaktır bu Kızılelma.Büyümekten korkan kişi,küçülmeye göz yumar.Büyümekten korkulmaz eğer o devirde söz konusu Kızılelmamız Amerika ise fethi için kan dökülür.

Ama ilk olarak Turan basamak basamak kurulacağından önce Türkiyecilik.Önce Türkiyenin kalkınması,sonra Orta Doğu,Kıbrıs,Kafkaslar yani Oğuzculuk ve en son basamak Turancılık.Ve...yeni Kızılelmalar yeni ülküler.

Osmanlıyı duraklatan ve yıkılmasına sebeb olan çok öenmli bir faktörde Kızılelma eksikliğidir,Türkiye'nin kurulmasını sağlayanda Misak'ı Milli olarak bilinen Kızılelmadır.

Bugün nasıl Kızılelmalarımız,Ülkülerimiz varsa Turandan sonra da Türkçülük çizgisinden kopmadan yeni Ülkülerimiz ve Kızılelmalarımız olacaktır.

Saygılarımla

TÜRK TANRIYI KORUSUN

NE AMERİKA , NE RUSYA , NE ÇİN ,
HERŞEY MİLLİYETÇİ TÜRKİYE İÇİN ...

Aslanonur

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : 24 Ağustos 2006 »
Kurduk Turan devletini yönetim biçimi ne olacak bi hükümet mi olacak veya hükümet olacak mı dil ne olacak para birimi ne olacak ulusal marş ne olacak eyaletler mi olacak.

Turan devletini kurduktan sonra başka bi toprak elde etmek artık Türkçülükten çıkar biz demek istiyorum ben artık toprağı aldık diyelim ordaki bütün Türk olmayan ırkı öldürücez mi hayır ee o zaman ne geereği var ülkemde biz demek isterim Türk olmayan Turan devletinde olmamalı o zaman yeni toprak almak bu devlete zarar verir şuan için Turan devletinin kurulması çok zor ne olursa olsun ülkeler arası kültür farkı olur tamam bilşiyorum hepimiz Türk'üz ama Türkiyede bile uçurumlar yok mu Doğuda ayrı kültür kuzeyde ayrı kültür batıda ayrı kültür bunlara alışmak zor çok zor gerçekten cahiiliğime verin  bilmiyorum soruyorum Turan devletinin yönetim biçimi ne olacaktır ?