GENEL KONULAR OTAĞI > SORU-CEVAP

Tanrı'nın Övdüğü Türk'ler

(1/3) > >>

Mete Saltuk:
Değerli Kardeşlerim;

Bir çok kişiden, Yaradanın biz Türk'leri övdüğü ile ilgili cümleler duymuştum. Ayrıca Hz. Muhammed'in de, Türk'ler üzerine söylemiş olduğu iddia edilen konuşmalar duyuyorum. Bu konularla ilgili detaylı bir araştırma yapamadığım için siz kardeşlerimden, bu konularla ilgili bilgilerinizi paylaşmanızı rica ediyorum. Saygılarımla   

Temir Yalıg:
Değerli kandaşım;

Biz Türkler tarih çağlarında ve tarihten önceki çağlarda zaten 'Yüce Tanrı'nın Kılıncı' olmuş bir ırkız.Dünyaya medeniyeti öğreten ve büyük bir uygarlığa sahip olan biz Türkler'i Tanrı özene bezene yaratmıştır.Ayrıcalıklı yaratmıştır.Bunu da Türk'ün bütün kültür özelliklerinde, o temiz, o güzel çehresinde görebilirsiniz.Herhangi bir 'semavi din kitabında' yazılanlara bile bakmaksızın Türk'ün yüceliğini görmek mümkündür.

İslam Dini peygamberi Muhammed bin Abdullah'ın biz Türkler ile ilgili söylediği iddia edilen sözler,çoğu sonradan yazılmış olan hadislerden oluşmaktadır.Bu hadislerin ise doğruluğu tartışılır.Zira bu varsayılan hadisler bile birbiriyle çelişmektedir.Bunun için bir Türkçüye böyle safsatalara inanmak değil,şan ve şeref dolu Türk Tarihi'ni okumak ve Türk'ün güzelliğinin Yüce Tanrı'mız tarafından verilen bir lütuf olduğunun idrâkına varmak düşer..

Saygılarımla.Esenlikler dilerim.

Mete Saltuk:
Değerli Temir Yalıg Kardeşim;

Konuya olan ilginizden dolayı teşekkür ediyorum. Benim amacım bu konularla ilgili, bilgi sahibi olmaktır. Otağ dahilinde bile bu şekilde yazılar gördüğümü anımsadığım için böyle bir rica da bulundum.  Yoksa en azından burada bulunan siz değerli Kardeşlerimin kişiliğinden, güzelliğinden, asaletinden şüphe etmek haddim değildir. Saygılarımla

TÜRK-KAN:
TÜRKLERİN TÜRKÜSÜ

Dilek yolunda ölmek Türklere olmaz tasa,
Türk'e boyun eğdirir yanlız töreyle yasa;
Yedi ordu birleşip karşımızda parlasa
Onu kanla söndürüp parçalarız, yeriz.
Biz tufanı yarattık uyku uyurken Batı,
Nuh doğmadan kisnedi ordularımızın atı.
Sorsan söyle diyecek gök denilen şu çatı:
Türk gücü yıldırım, Türk bilgisi bir deniz.
Delinse yer, çökse gök; yansa, kül olsa dört yan
Yüce dileğe doğru yine yürürüz yayan.
Yıldırımdan, tipiden, kasırgadan yılmayan.
Ölümlerle eğlenen tunç yürekli Türkleriz...

ATSIZ ATA

SabutaY:
Atsız Atamızın şiiri Türk ü tabir etmek için tek başına yeter!Tanrı nın rahmeti üzerine olsun Atsız Ata!!!
Tanrı Türk'ü Korusun Ve Yüceltsin...

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git