Gönderen Konu: Başbuğluk  (Okunma sayısı 42287 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı brakisefal

• Türkçü-Turancı
    • http://www.vatankirim.net/
Ynt: Başbuğluk
« Yanıtla #10 : 17 Haziran 2006 »
son başbuğ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
şimdilik...

lakin alparslan türkeş şahsiyetinin başbuğ sıfatına layık olamayacağı kesindir.nitekim ülkücü kesim de alparslan türkeş'e başbuğ derken Atatürk'e doğru dürüst bir sıfat uyduramazlar, içten içe kıskanırlar ve şundan emin olun bir çok konudada Atatürk'e karşı çıkarlar.
hatta ülkü çay ocaklarında eniştesi kürt ümmetci zihniyetin Atatürk'ün putlaştırıldığını bunun engellenmesi gerektiğini savunan genel bir kanı hakimdir.

CIA ajanları ne zamandan beri başbuğ oluyor beyler, geçeceksiniz bunları.

BAŞBUĞ ATATÜRK, YOL GÖSTERİCİ ATSIZ
gerek Elçibey gerek diğer ulular BAŞBUĞumuzun izinden giden dava adamlarıdır hepsine saygımız sonsuz lakin başbuğ sıfatı Türk budununu toplayıp il sahibi yapan büyüklere yakışır, aynı ümmetten millet yaratan ATATÜRK'e yakıştığı gibi.

Çevrimdışı Alp Tigin

• Yeni Üye
  • *
  • TANRI TÜRKÜ KORUSUN
« Yanıtla #11 : 17 Haziran 2006 »
Kandaşım

Tarihe nam salmış pek çok Başbuğumuz var(Hepsini buraya nasıl sığdıralım onlar tarihe bile sığmıyorlar), kısa bir liste:

Osman Beğ (Osmanlı)
Orhan Beğ(Osmanlı)
Fatih Sultan Mehmet Han(Osmanlı)
Yavuz Sultan Selim Han (Osmanlı)
Kanuni Sultan Süleyman (Osmanlı)

saygıdeğer kandaşım yukarıda belirrtiğin osmanlı padişahlarını ben başbuğ saymıyorum nedenine gelince bugünki ümmetcilik onların eseridir bizim türklüğümüzü ananelerimizi örf ve adetlerimizi ve osmanlı zamanında dilimizi kaybetmemize neden olmuşlar kurt başlı bayrağımızın yerine ülkücülerin kullandığı üç hilali getirmişlerdir. çoğunun annesi ecnebidir yani ırklarıda bozulmuştur ve türkcülük dururken ümmetcilik yapmışlar bizi öz benliğimizden koparmışlardır.

Çevrimdışı Yavuz Han

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #12 : 18 Haziran 2006 »
Kandaşım

Tarihe nam salmış pek çok Başbuğumuz var(Hepsini buraya nasıl sığdıralım onlar tarihe bile sığmıyorlar), kısa bir liste:

Osman Beğ (Osmanlı)
Orhan Beğ(Osmanlı)

saygıdeğer kandaşım yukarıda belirrtiğin osmanlı padişahlarını ben başbuğ saymıyorum nedenine gelince bugünki ümmetcilik onların eseridir bizim türklüğümüzü ananelerimizi örf ve adetlerimizi ve osmanlı zamanında dilimizi kaybetmemize neden olmuşlar kurt başlı bayrağımızın yerine ülkücülerin kullandığı üç hilali getirmişlerdir. çoğunun annesi ecnebidir yani ırklarıda bozulmuştur ve türkcülük dururken ümmetcilik yapmışlar bizi öz benliğimizden koparmışlardır.

Bırak saçmalamayı!Sen saysan ne olur saymasan ne olur hem?Tarihe altın harfler ile adını yazdırmış Türk Başbuğlarının kıymetini , senin onları  Bağbuğ'dan saymaman,çamur atman  etkileyemez.
Aç ATSIZ Ata'nın kitaplarını oku bak bakalım ne demiş bu ebedi şahsiyetler için.ATSIZ ümmetçimiydi sence?!
Ya çok cahilsin,yada bir provakatörsün...Yada ikiside
Türk tarihi; azınlıkların bir kaç hizmetine karşılık binlerce ihanetiyle dolu bir ibret vesikasıdır.

Çevrimdışı Turk_aze

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #13 : 18 Haziran 2006 »
Azerbaycanda doğmuş ve büyümüş bir Türk oğlu olarak söylüyorum ;

Ebulfez Aliyev yani hepimizin Elçibey olarak tanıdığı Azerbaycanın eski Cumhurbaşkanı kesinlikle Başbuğ olarak adlandırılacak bir insan değildir. Sebep de belirteyim ;

Elçibey Azerbaycan ordusunun kurucusu olan Milli Savunma Bakanı General Berşadlıyı hiçbir mantıklı sebep olmadan görevden almıştır.General Berşadlı daha sonra Azerbaycan ordusunun başarısızlıkları yüzünden kalp krizi geçirerek vefat etmiştir.

Berşadlının kalp krizi ve Azerbaycan ordusunun başarısızlıklarının sebebi de şu ;

Elçibey Azerbaycan Milli Savunma Bakanlığına üniversitede matematik alanında öğretim görevlisi olan Rehim Gazıyevi atamıştır.Rehim Gazıyev göreve başlar başlamaz benim bunlara ihtiyacım yok diyerek ;

1.Azerbaycan askeri istihbarat dairesinin bütün asker üyelerini işten kovmuştur,
2.Bilgi ve tecrübesi olmamasına rağmen Başkomutan vekili olarak operasyonları bizzat yönetmiştir,
3.Karabağda Azerbaycan Milli Güvenlik Bakanlığı istihbarat görevlilerinin hepsinin görevine son vermiştir,

Rehim Gazıyevin bu saçma sapan stratejisi yüzünden Azerbaycan ordusu ağır kayıplar vermiş ve ermeni çeteciler bölgede özellikle Türk köylerini basarak inanılmaz katliamlar yapmıştır.

Azerbaycan Milli Güvenlik Bakanlığı Karşı İstihbarat Dairesi Rehim Gazıyevin rus ajanı olduğunu ispatlayan telefon konuşması kayıtlarını Elçibeyin önüne koymuş ama her nedense Rehim Gazıyev görevden alınmamıştır.

Hocalı Valisi Elman Memmedov ermeni bir kadınla evlidir ve kendi ana tarafı da ermenidir.Elçibey bunu bile bile Memmedovdan, yerli ahaliden silahlı birlikler kurmasını istemiştir.Memmedovun kurduğu ve silahı ile parasını devletin verdiği bu yerli ahaliden olan birlikler ilk kurşunu Azerbaycan ordusuna atmıştır.

Sebebi neydi biliyormusunuz?

Bu birliklerde 10 kişiden 8 i tam ermeniydi geri kalanlar da kırma itlerdi.

Böyle Başbuğ mu olur ?

Bozoklu Bozkurt

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : 18 Haziran 2006 »
Aklıma takılan bir mevzu var:Özellikle Azerbaycan'dan gelen soydaşlarımdan Rahmetli Elçibey'i sorduğum zaman maalesef olumsuz cevaplar alıyorum.Elçibey'e karşı soğuk durduklarını görüyorum, bunun nedeni nedir acaba?
Yoksa rahmetli Elçibey'i eleştirenler hep bana mı denk geliyor...Yoksa bize mi yanlış aktarıldı bu olgu..
Bu konu hakkında değerli soydaşlarımın fikirleri nedir acaba?

Esenlikler, saygılar.
TTK

Çevrimdışı brakisefal

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #15 : 19 Haziran 2006 »
Aklıma takılan bir mevzu var:Özellikle Azerbaycan'dan gelen soydaşlarımdan Rahmetli Elçibey'i sorduğum zaman maalesef olumsuz cevaplar alıyorum.Elçibey'e karşı soğuk durduklarını görüyorum, bunun nedeni nedir acaba?
Yoksa rahmetli Elçibey'i eleştirenler hep bana mı denk geliyor...Yoksa bize mi yanlış aktarıldı bu olgu..
Bu konu hakkında değerli soydaşlarımın fikirleri nedir acaba?

Esenlikler, saygılar.
TTK

yukarıda değerli Türkaze kardeşimiz bu konuda bir açıklama yapmıştır

Çevrimdışı brakisefal

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #16 : 19 Haziran 2006 »
Kandaşım

Osman Beğ (Osmanlı)
Orhan Beğ(Osmanlı)

aynen katılıyorum.
osmanlı devleti bir Türk devletinden çok islam devletidir.Bir çok kez kürtlerle anlaşarak Alevi Türkmen kardeşlerimizi katletmiştir.Tarih kitaplarındaki yalanları bir kenara bırakalım ve padişahların, o başbuğ dediğiniz bilimum hanların sultanların kanındaki Türklüğü bir hesap edelim.Anneleri sırp ermeni rum olan biri hangi suretle olursa olsun Türk'e başbuğ olamaz.Hele hele selim gibi bir islam ümmetcisi, Türkmen katili şahsın başbuğluğunu değil, hiç bir liderliğini kabul etmem.

Türkçü arkadaşlar arasında osmanlı konusu her zaman alengirli bir konudur, bu konu yoruma açık olduğu gibi tartışılması da gereken bir konudur.lakin yorumsuz bir şekilde kabul görmüş bir konu vardır ki, osmanlı Türklük'ünü her zaman arkaplana itmiş ve sunni islam ümmetciliği güderek Türk'ü araplaştırmış, yeri gelince de hiç tereddüt etmeden katletmiştir.

ordusu devşirme,yöneticisi kırma ,esnafı rum-yahudi-ermeni olan osmanlı'ya duyulan sempatiye bir set çekilmeli diye düşünüyorum.unutmayalım ki Türkçü'nün simgesi 3 hilal değil, bozkurttur.
Türkçü'nün özlemlediği osmanlı değil, Göktürk olmalıdır.

Çevrimdışı Turk_aze

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #17 : 20 Haziran 2006 »
Azerbaycan Türkleri olarak Elçibeyden nefret etmiyoruz.Sadece onun çok abartılmaması gerektiğine inanıyoruz.Elçibey kesinlikle Başbuğ olarak adlandırılacak bir insan değil ve bu şekilde düşünen başka Azerbaycan Türkleri de var.

Başbuğ dediğiniz liderin olağanüstü başarıları olması lazım.Elçibeyin olağanüstü başarısı var mı? Ben size Elçibey döneminden biraz daha bilgi vereyim ;

1. İç güvenlik konusunda en çok emeği geçen ve Azerbaycanı büyük ölçüde ajanlardan temizleyen İçişleri Bakanı Tümgeneral İskender bey olmuştur. İskender bey Türkmüsünüz dediğinizde yedi sülalesinin Türk olduğunu size açık kimlik bilgileri ile kanıtlayabilecek Vatanını herşeyden çoks even bir Türk generalidir.

2. Elçibeyin Milli Güvenlik Kurulu toplantısında "İskender bey emrinizdeki jandarma birliklerini Genelkurmay Başkanı Necmettin Sadıkov emrine verin" demesi İskender beyin toplantı sırasında Elçibeyi sert bir şekilde uyarması ve Sadıkova "seni atarım içeri hareketlerine dikkat et" demesine neden olmuştur.Sadıkov lezgidir ve rus ajanı olduğu konusunda net bilgiler var.Halen görevine devam etmektedir.

3. Karabağ savaşında başarının yüzde 90 lık kısmı Tümgeneral İskender beye aittir.İskender bey Karabağda kuzey cephe savunması için kendi kardeşini görevlendirmiş ve "eğer Vatan için ölecekse herkesden önce benim kardeşim ölsün" demiştir.

Elçibey hakkında sadece bize verilenleri aldık şimdiye kadar. Ama aslında gerçekler nelerdir? Önemli olan gizli saklı kalmış gerçekleri öğrenerek Elçibeyi değerlendirmektir.Bu gün haydar aliyev ve ailesi Azerbaycan Türkünün düşmanıdır.Peki şimdi ben size Elçibey Cumhurbaşkanı olduğu zaman Nahçivanda yaşayan haydar aliyeve temsilci göndererek devlet idaresi ve strateji konusunda fikir alıyordu desem ne dersiniz? Benim bunu kanıtlayacak canlı şahitlerim de var ayrıca bu canlı şahitler Elçibeyin en yakın çalışma arkadaşlarıdır.

Bu kadar karışık durumda gelin Elçibeyi değerlendirin bakalım...

İlla da bir Başbuğ aranıyorsa bence Cumhuriyet tarafında bu adı hak edecek sadece Gazi Mustafa Kemal Paşa var. Niye hak eder?

1. Bir ülke kurmuş,
2. Savaşa bizzat katılmış,
3. Olağanüstü başarı sağlamış,
4. Türk için elinden gelen herşeyi yapmış.

Bence bunlar yeterli.

Çevrimdışı bozkurt_cepni_053

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #18 : 20 Haziran 2006 »

1. Bir ülke kurmuş,
2. Savaşa bizzat katılmış,
3. Olağanüstü başarı sağlamış,
4. Türk için elinden gelen herşeyi yapmış.

Bence bunlar yeterli.

güzel bir şekilde Maddelendirmişsin
bunun altına İmzamı Atarım...

GÜN GELECEK BOZKURT İNİNDE ÇIKACAK...
İŞTE O GÜN PİÇLERİN ÖLÜM GÜNÜ OLACAK...

H.TÜYLÜOĞLU

Çevrimdışı Yavuz Han

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #19 : 20 Haziran 2006 »
Bazı terbiyesizler bu otağın  H.Nihal ATSIZ çizgisinde yayın yaptığını sanırım unutuyorlar.
Çünkü Nihal ATSIZ ATA'nın sözlerini kayıtsız şartsız emir kabul  eden kişilerin böyle laflar etmesi mümkün değil.Bu gibi çaşıtlar bu aralar fazlalaşmaya başladı.
Bu zatı muhteremlerin yüzlerini  ne kurultaylarda görürüz nede toplantılarda.Ama internette mangalda kül bırakmazlar.Eh tabi herşey internetten çemkirmekle olmuyor!
Türk tarihi; azınlıkların bir kaç hizmetine karşılık binlerce ihanetiyle dolu bir ibret vesikasıdır.