Gönderen Konu: SOL MİLLİYETÇİ OLAMAZ....  (Okunma sayısı 15864 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mertsanas

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
Ynt: SOL MİLLİYETÇİ OLAMAZ....
« Yanıtla #10 : 15 Mart 2007 »
Üye banlamak bence kesinlikle çözüm olamaz.Kişiler bir şeyleri yanlış biliyor olabilir.Herkez doğruyu bilecek diye bir şey sözkonusu değil.Burada önemli olan kişilerin doğru bildiklerini paylaşmak,yanlış bildiklerini düzeltmek.Kişi yanlışın da ısrar ederse elbette gereken o zaman yapılmalı.ESENLİKLER

Çevrimdışı İsmail İpek

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #11 : 15 Mart 2007 »
Kimseyi Zorla Üye Yapmıyoruz.

Üyelik Sözleşmesinde Herşey açıktır.

İsteyen Üyeliğinin İptalini İsteyebilir.

Çevrimdışı mertsanas

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #12 : 15 Mart 2007 »
Benim üyeliğimi iptal edermisin.

Çevrimdışı [Hun Türk]

• Türkçü-Turancı
  • TTK
« Yanıtla #13 : 15 Mart 2007 »
Kayıt olurken biraz da kurallara bakın. Ülkü ocağının sitesi mi burası birde ocak amblemini resim olarak otağa koyuyorsunuz.
Bana göre ticanilik, nurculuk, yobazlık, komünizm ve partizanlık gibi hastalıkların sebepleri, milli ülküden yoksunluktur.
Hüseyin Nihâl Atsız

TÜRK IRKI SAĞOLSUN !

Çevrimdışı albay

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #14 : 15 Mart 2007 »
Merhabalar;

Atsız Ata'nın görüşleri eleştirilse de değerinden ve doğruluğundan bişey kaybetmeyecek değere sahiptir. Yani bizim bu konuda bir çekincemiz olmamalı zaten.
Yalnız büyüklerimizin görüşlerini hiç eleştirmeyeceğiz derken Dünyanın ve tanımların sürekli değiştiğini, ancak şu anda hayatta olmayan liderlerimizin güncel vizyonda yeni yorumlar getirme olanağına sahip olmadığını da herzaman akılda tutmalıyız. Değilse dünyayı 1923 lerden, 1970 lerden okumak riskiyle de karşı karşıya kalırızki bu da yarasa yarasa düşmanlarımızın işine yarayacaktır. Ve bunun olmasını en son isteyecek olanlardan birisi de Atsız Atamızdır.

Atatürkçülüğü 6 adetlik okun içine sığdırmaya çalışanlar bu yüzden çağın gerisinde kaldılar işte.
Bu riski dahi gören Başbuğun en sevdiğin sözlerinden birisiyle kapamak istiyorum:

''Ben manevi miras olarak;hiçbir ayet,hiçbir dogma,hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum.Benim manevi mirasım bilim ve akıldır.
M.Kemal Atatürk.

Çevrimdışı Atçeken Beği

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #15 : 16 Mart 2007 »
Irktaşlar neden sağ-sol tartışması yaratılıyor ki?Biz ne sağcıyız ne solcu.Başlığını hatırlamadığım bir makalesinde Atsız Ata bunu çok net bir şekilde anlatıyor zaten.İslamcılara sağcı deniyorsa bizim sağda,komüniste solcu deniyorsa bizim solda ne işimiz var?Öyleki biz siyaset insanı değil ''Bir Ülkünün Fedaileri''yiz.Türkçülük sağa ya da sola sığdırılamaz.Türkçülük bir yaşam tarzıdır,siyaset malzemesi değil.Bunu Atsız Ata'da ''Biz siyasetten anlamayız'' diye belirtmiştir.

Anda kimse tartışma yaratmıyor!Söylediklerinizle hemfikirim!Türkçülük siyasal bir olgu değildir.

"Sol Milliyetçi Olamaz"isimli-bu- başlıktaki makale, harfine dahi dokunulmadan;H.Nihal Atsız Ata'nın imzası ile ,Ötüken Dergisi, Şubat 1974, Sayı:2 de yayınlanmıştır.
Anda bende aynisini söylüyorum.Bu makaleyi en az 10 kere okudum ama;ortada bir sag-sol gerginligi gördüm.Kimisi"Yok solcuda milliyetci olur" demis kimi dememis.Bende buna istinaden Atsiz Ata´nin baska makalesinden yola cikarak yorum yaptim.Ortada sorun yok hem Türkcüleri assagilayacak bicimde "Bu makale surdan,su sayidan alintidir" demen kalbimi kirdi.Keza ben bu makaleyi ve Atsiz Ata´nin istisnasiz bütün makalelerini okudum.Herhalde yanlis anlasilma oldu.

Esenlikler.

(Almanya klavyesinde yazdigim icin Türkce karakterleri kullanamadim.Yaptigim görüntü kirliliginden dolayi özür dilerim.)
Oturup düşündüğümde yetim olmadığımı gördüm! Oğuz Han gibi atası, Dede Korkut gibi muallimi, Köroğlu gibi ağabeyi, Mahtumkulu gibi akıl hocası olan birisi hiç yetim olur mu?
Saparmurat Türkmenbaşı

Bozoklu Bozkurt

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : 16 Mart 2007 »
Kasım ayında idi.Merhum başbakan B. Ecevit'in cenaze töreni sırasında sol kökenli birisi şöyle bir söz attı ortaya;''Sol bütün dünya ülkelerinde ulusaldır.''
O anda içimden geçenleri paylaşmak istiyorum.Madem sol bütün dünya ülkelerinde ulusaldı 60'ların, 70'lerin azılı sol militanları neden Moskova'yı bir ''Kabe'' haline getirdiler.Madem ulusaldınız İlhan Selçuk denen eski tüfek neden Stalin denen azılı bir Türk düşmanının tabutu öpmüştü ya da sizin bir numaralı şairiniz Nazım Hikmetof, Lenin'in mezarı başında neden nöbet tuttu, bunun izahı var mıdır?...

Madem bu kadar ulusaldınız sizin SHP denen partiniz, bölücü terör örgütünün meclisteki uzantısı olan bir parti ile neden seçim ittifağına girdi ve neden acaba o partinin o zamanki lideri Erdal İnönü, Demirel ile çıktığı bir Güneydoğu ziyareti sırasında ''K.rt realitesini tanıdık'' deme gafletini gösterdi?Ya da sizin kafanızdaki ulusalcılık ile bizim kafamızdaki ulusalcılığın aynı yolun yolcusu olmadıklarını belirtmek istediniz.

Türkiye solu hiçbir zaman ''Milliyetçi'' olamaz.Ki Rusya'daki sol dahi emperyalist Rus çıkarlarının ''emek, proleterya gibi v.s'' safsatalar ile perdelenmiş hali idi.Türkiye'deki sol olsa olsa''kozmopolitanizm''in bir örneği olabilir.Ha solda ulusalcı çıkış yapanlar yok mu idi vardı..Mesela;Mahzuni gibi bir halk ozanı ''Haydi haydi Türk Milleti'' diyebiliyordu.Sonuç olarak şunu söyleyebiliriz ki;sol çelişkiler ile doludur ve bu çelişkilerinin de karşılığını da Rusya'da 1991'de ödedi.Darısı ötekilerin başına:)..Hülasatül kelam;''SOL MİLLİYETÇİ OLAMAZ VE OLMAMIŞTIR''

TTK!

tardu kağan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : 22 Mart 2007 »
    Yeter andalar...hangi solcu bu ülkenin yakın tarihinde Türkçülük ve Turancılığı en büyük ideali olarak görmüş? Mantılı düşünün lütfen.sol fikriyat,tıpkı Türk islam sentezinin islamı motifleri taşıması gibi,komünizm ve sosyalizm motifleri ile donatılmış bir kandırmacadır.Tıpkı bugün ize yutturulmaya çalışılan sahte demokrasi gibi...

Çevrimdışı TÜRKÇÜ KALE!

• Ahlaksız, şerefsiz ve provaktör olduğu için kovulmuştur
  • Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
Re: SOL MİLLİYETÇİ OLAMAZ....
« Yanıtla #18 : 29 Ağustos 2007 »
Yaa surada cok kalp kırıldı millet hep üyelik iptal istiyor...Birbirimizin kalbini kırmayalım.!Biz ırkdaşız ayıp yazık birbirimizle uğraşmıyalım...Kalbi kırılanda üyelik iptal istemez umarım

Çevrimdışı Üçoklu Börü Kam

• Otağ Yöneticisi
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #19 : 29 Ağustos 2007 »

Yaa surada cok kalp kırıldı millet hep üyelik iptal istiyor...Birbirimizin kalbini kırmayalım.!Biz ırkdaşız ayıp yazık birbirimizle uğraşmıyalım...Kalbi kırılanda üyelik iptal istemez umarım

Sayın TÜRKÇÜ KALE!
Bu iletinizde bir tuhaflık yok mu?
Zira bu başlığa en son Mart 22, 2007 tarihinde ileti eklenmiş ve aradan 5 küsür aylık bir zaman geçmiş.
Üzerinden aylar geçmiş konuları, tekrardan deşmiş olmanıza bir anlam verememekteyim.
Şu an itibariyle, kimsenin üyelik iptali filan, istediği yok.
Lütfen "öküzün altında buzağı aramak" babından davranış ve tutumunuzu terk edin.
Esenlikler dilerim.
TTK.

iletiye ek:

Sen haysiyet yoksunu, ahlaksız bir şerefsizsin!

Ulan pislik! Biz sana burada nasıl hitap ediyoruz sen otağa, utanmadan, neler yazıyorsun.

Senin o dilini ve ellerini dibinden kopartmadan, defol git.

Çakal seni!!!
Türk Soyunun Gizli Gücüne İNAN ve GÜVEN!