Gönderen Konu: Turan olgusu üzerrine ilginç bir yazı  (Okunma sayısı 7909 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Karesi

• Yeni Üye
  • *
 NUH SONRASI İLK kuzeye giden ırkların Finliler + Türkler'den ibaret URALTAY (ural-Altay) ırkı olduğunu biliyoruz. Daha sonra bu ırk aynı göç yollarından gelen ve Arice konuşan yeni göç dalgasıyla buluşur. Bunlar aslında Teutonların ana ırkıdır. Fakat resesif olduklarından bu dalgadan çoğu FİNLİ, etkilenip melezleşme yoluyla da SLAV diyalektini konuşan bir birlik oluştururlar. Bundan etkilenmeyenler ise (Şimdiki Finland Suomi/Eston=Estöton) bataklıklara (Balçık/Baltik) kaçarlar (Su, göl adamı=Suomi şimdiki Finlandiya'nın özgün ismi) kendilerini korurken, Altay'daki sarışın ikinci dal ise bir kısmı KAFKASYA'ya kaçarak (Kuman'ları ve Saka'ları/İskit anımsayınız) sarışınlıklarını korurlar, ama daha sonraki transkafkasya akınlar yüzünden ve resesif özelliklerinden dolayı dillerini koruyamazlar. Dillerini koruyan ırk Altay doğusuna kaçar ve Finlilerle TIPATIP aynıdırlar. Ne var ki, zamanla YAMM (Kenan, Nuh'un boğulan oğlunun, karısı ve çocukları) ırkı yani Mongollar ya da çok heceli konuşan Çinliler ile bir karışım olur ve dominant olan mongolizm sonucu Moğol ırkı (Tunguz vb.) olarak ortaya çıkarlar.

Turan ırkının resesif oluşu tarihte büyük sorun olmuştur. Orijinallerini kaybetmişlerdir (Finliler dışında). Kaldı ki Finlilerin de ne kadar asimile olduğunu diğer örneklerinden anlayabiliriz. Türk ırkı bundan da şanssızdır. Hatta yakın zamanda Macarlar (Üç Finli kabile 7 Türk kabile) matematiksel olarak Türkleşeceğine MACARlaşmıştır. Tamamı Balkar (Bulgar/Altınordu) ırkından olan Bulgarların, aralarındaki çok az sayıdaki SLAVLARA asimile olduğunu görüyoruz. Bugünkü bulgarlar içinde Slav kanı, aslında bir havuza damlatılmış mavi mürekkep kadar bile yok. Ama Slavlaşmışlardır. (Kan testleri ya da genetik haritaları tamamen TÜRK kanıdır.) Pekala Turanlılara ne oldu? Onlar da maalesef şu bizim eskiden nefretle tanıdığımız RUSLAR. Başta kalan tüm Slavlar olarak Slavca konuşuyorlar...

Onlar içinden kendini korumuş Turanlılar da vardı: Hungar(ongurlar) ırkı. Hunlular... Doğudakiler mongollaşırken, batıdakiler kendilerini korudular. (Attila dönemine kadar) Hunluların ALTAY bölümünden ise sonradan Köktürk adını almış yeni bir millet ortaya çıkıyor. (Asıl adları ONGUS=Oğullar, Oğuzlar... Ongur da Fince OĞUL demek zaten)Bu millet de üçe bölünüyor. Doğu Göktürkleri fizyolojik olarak Çin-Mongol ırkına asimile olurken, batı Göktürkler de Kuman+Kıpçak adını alıyorlar. Kimi yerde Oğuzca, kimi yerde Kıpçakça ana dil oluyor. Örneğin: Kayı boyu Oğuzca konuşurken hemen yanındaki Karesi beyliği Kıpçakça konuşuyordu. İzmir'deki Çaka beyliğinin de Kumanca konuştuğunu biliyoruz. (Onlara eğemen olan Anadolu Selçukluları ise Oğuzca konuşuyorlardı)

Finlilerin de böyle bir ayrımı var:

a) RUN'LAR: Run, Runlan'lar, İngilizcedeki ROOT gibi kök demek. Bu kelimeden türeyen Skandinav alfabesini ve latince ekiyle RUNİK deyimini anımsayınız. Bu alfabenin diğer versiyonu taaaaa Göktürk alfabesidir.)

RUS'lar: Rus: Aslı Ruslan(ki halen bu ismi çocuklarına verirler) Ruslan UYOU, İKİNCİL demek. Ya da köle demek (Skandinav:Kölelelerin kurtuluş ülkesi demek, Slave/Almanca Sklawe köle demek)

Tam 43 ÇUD (Ruslan ve Runlan kabilelerinin ortak adı) kabileleri, köleliğin rövanşı olmak üzere sadece 6 (şimdi slav dediğimiz) kabileyi eline geçirir. Sonuç ise dramatik: Tümü resesif olduklarından, 43/6 oranında tersine SLAVCAYA yenilirler iken TURAN IRKI olarak fiziklerini korurlar... Acıdır ama, Ruslar TURAN (URALTAY) ırkıdır, sadece Bulgarlar gibi (Kuzeyden Macar ovasına inen üç Fin kabilesi, 7 Türk kabilesini asimile etmiştir örneği gibi) dillerini yitirmişlerdir. Bugün İvan ve Nataşa maalesef TURAN ırkının ta kendisidir. Benim kökenim Norsemann/Norsk da TURANLIDIR, ama Teutonca yerine Germence konuşmaktayız.

Her nedense ARİ dilleri, içine girdikleri tüm dilleri asimile etmiş ve kendi önplana çıkmıştır. Sadece BİR TEK KUŞAK sonra Kurtbars (Kurt+pars) HAN, adını KUBRATZ (Slavca) olarak değiştirmiştir. Selçuklu, Farsça'ya asimile olmuş, ama durumu Karahanlı kurtarmış ve Türkmenler Farsça değil, Türkçe'yi korumuşlardır. Resulullah'ı rüyasında görerek Müslüman olan ve Abdülkerim adını alan Saltuk Buğra Han eğer emir olunduğu gibi TÜRKÇE anadil yerine ARAPÇA'yı kabul etseydi, bugün ve ŞİMDİ BİZLER ARAPÇA konuşacaktık. Türkçe ise Yenisey, Selenga, Orkhun dolaylarında birer kitabe olarak kalacaktı. Karahanlı'nın gözden kaçan önemi şu: Karahanlı'lar BUGÜN MÜSLÜMAN OLAN TÜM TÜRKLERİN (Kazar, Kırgız, Özbek, Sincan-Türkeli vb.) TAMAMININ TÜRKÇE'Yİ ANA DİL OLARAK korumasına ve konuşmasına etken olan TAMPONUN ta kendisidir.O rüya doğru ise, RESULULLAH TÜRKÇEYİ korumuştur. (Selçuklu Keykubat ve Keyhüsrevleri gibi Farsça'ya asimile olmamıştır). Elbette YESEVİ'nin erenlerinin TÜRKÇE konuşmaları EMRİNİ de hiç unutmayalım.

Çevrimdışı ATASAGUN

• Türkçü-Turancı
  • Öğreniyor...
Ynt: Turan olgusu üzerrine ilginç bir yazı
« Yanıtla #1 : 14 Nisan 2007 »
Yazının kaynağı nedir?

Ayrıca temeli bilim olmayan bir yazı(Nuh Tufanı).

Çevrimdışı Karesi

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 14 Nisan 2007 »
Evet dini ögeler var yazının içinde,tarihi konuların tartışıldığı bir sitede biri bu yazıyı yollamış yazının kaynağının bir üniversite hocası olduğunu söylüyor,içinde ilginç bilgiler olduğu için paylaşmak istedim..

Çevrimdışı Kaskay_Babek

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #3 : 14 Nisan 2007 »
Slavlar hic bir zaman bizim soy'dan olamaz. Ruslar URAL-ALTAY irki degil. ONLAR zamaninda bizim kölelerimizdi dogru ama hic bir zaman TURANID degil. bunlar bugüne kadar hayvan gibi yasiyorlar bizim gibi medeniyetli degil'ler. Onlar Aryan olmalarina ramen diger aryan soylari gibi gelismemis bile. Her RUS hizmetci dogar. Onlar bir zaman hizmetcilerimizdi yinede hizmetci olacaklar. Aryanlara yakisir!
Bir ayağı okyanusta, Öbür ayağı Hazar'da olan dev,
Mete Han'ın ta kendisiydi. Çin duvarında yankılanan ses
Onun askerinin sesiydi:
Üze tengri temür çıda, oklar birle bir bulut,
Başbuğumuz Tanrıkut'tur Tanrıkut'tur Tanrıkut !

Kök-Börü

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 16 Nisan 2007 »
Tuhaf bir yazı..Çelişki ve tutarsızlıklar var..

Bunlar Nedir;

1.Run alfabesi yani Runik alfabesi Vikingler tarafından kullanılmıştır!

2.Norsk yani Norveçli Irk 19.YY başına kadar Danimarka Krallığı idaresi altındaydı..Norveççe dil olarak Danimarka dili ile eşdeğerde ve Kuzey Teutonca dialekt olan Norveç dilini konuşur asla Germence değil!

3.Turan ırkı resesif yani çekinik değil tam tersi dominant yani başattır!

Çevrimdışı metehan135

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
  • Ümmetçi Soysuz
« Yanıtla #5 : 18 Nisan 2007 »
Gökbörü dikkatimi bir şey çekti.Eleştirilerinde sürekli yıkıcı ve pervasız açıklamalar yapıyorsun.Olumlu veya olumsuz eleştirilerin yapıcı olsa daha hoş olmaz mı?İnsanların hırsını kırarak eline ne geçecek anlamıyorum.Bu iş bir ,iki kitaba kafa gömerek , sadece o kitaplardan alıntı yaparak olmuyor.Umarım bu kadar eleştiriden sonra eleştiriye biraz açık olmayı öğrenmişsindir.
ERGENEKON YURDUN ADI
BÖRTEÇİNE KURDUN ADI

Çevrimdışı İnançu Apa Yargan Tarkan

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #6 : 23 Nisan 2007 »
Yazı oldukça düşündürcü kaynağı bende öğrenmek istiyorum.Rusların Güney Slavları(YUGOSLAVLAR) Tarafından dışlandıklarını hatta slav olarak görmediklerini duymuştum.  :?

Gök HAN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 23 Nisan 2007 »
Gökbörü dikkatimi bir şey çekti.Eleştirilerinde sürekli yıkıcı ve pervasız açıklamalar yapıyorsun.Olumlu veya olumsuz eleştirilerin yapıcı olsa daha hoş olmaz mı?İnsanların hırsını kırarak eline ne geçecek anlamıyorum.Bu iş bir ,iki kitaba kafa gömerek , sadece o kitaplardan alıntı yaparak olmuyor.Umarım bu kadar eleştiriden sonra eleştiriye biraz açık olmayı öğrenmişsindir.

Bende katılıyorum Kök-Börü çok sert çok kırıcı açıklamalar yapıyor. Ama bunu isteyerek bu amaçla yaptığını zannetmiyorum, karakteridir böyle sert yapıdadır belki? Yine de insanın hırsını isteğini kırdığı konusunda şüphe yok..

Kök-Börü

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 23 Nisan 2007 »

Bende katılıyorum Kök-Börü çok sert çok kırıcı açıklamalar yapıyor. Ama bunu isteyerek bu amaçla yaptığını zannetmiyorum, karakteridir böyle sert yapıdadır belki? Yine de insanın hırsını isteğini kırdığı konusunda şüphe yok..

Andalar,

Yukarıdaki iletimde kırıcı olan nedir?3 ayrı madde var ve  hepside doğru ..

Neye kırıldığınızı açıklarsanız memnun olurum...Eleştiriye herzaman açığım..

Bu iş bir iki kitaba kafa gömerek olmaz;Bu doğru ...!

Şuan 42 yaşımdayım ve  1975den beri tam 31 senedir Türkçü-Turancı düşüncedeyim ve hep okuyorum ve hala öğreniyorum..

Türkçü-Turancılığın sanal ortamda değil,30 küsür yıldır,gerçek hayatta uygulayıcılarındanım...Gerçek kimliğimle beni birçok Türkçü-Turancı gerçek hayatta çok yakından tanımaktadır... 

Ya siz?Biraz kendinizden bahsediniz??

Teşekkürler...Esenlikler Dilerim...

Çevrimdışı asılbek

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #9 : 03 Mayıs 2007 »
Sentezcilerin Nuh tufanıyla müslüman Türk tezlerinin yeni bir versiyonu. Bu mukkedesatçılar bıkıp usanmadan ille "Türk=müslüman=Türk" tezlerini Türk ırkına kabul ettireceklerini sanıyorlar. En az bin kere çürütüldü yine de bıkıp uasnmadılar. İlla kabul ettirecekler. Biz" Nuh tufanı"ından da önce vardık. Sonsuza kadar da var olacağız.Esen kalın