Gönderen Konu: MİSAK-I MİLLİ HARİTASI  (Okunma sayısı 9617 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kırcaalili

• Yeni Üye
  • *
Ynt: MİSAK-I MİLLİ HARİTASI
« Yanıtla #1 : 03 Ekim 2006 »
Harita çok güzel bi çok şeyi dile  getiriyo fakat yanlışlarla dolu. İlk olarak misak-ı milli sınırları içerisinde olan halep ve cezire bölgeleri dışarda bırakılmış. Bunla beraber nüfusunun %90'ı Türk olan Kırcaali ve Hasköy de milli sınırlar içine alınmamış. Tabi Batum'da buna dahil. Bunlar yanında Yunan makedonyası ile Girit anlamsızca sınırlara dahil edilmiş eğer haritayı yapanın bunları değiştirme fırsatı varsa lütfen değiştirsin.

Çevrimdışı [Hun Türk]

• Türkçü-Turancı
  • TTK
« Yanıtla #2 : 03 Ekim 2006 »
YIGKAY,

Aynı başlığı bütün bölümlere açıp, Otağ düzenini bozduğundan dolayı üyeliğin iptal edilmiştir.
Bana göre ticanilik, nurculuk, yobazlık, komünizm ve partizanlık gibi hastalıkların sebepleri, milli ülküden yoksunluktur.
Hüseyin Nihâl Atsız

TÜRK IRKI SAĞOLSUN !

Çevrimdışı ÇEPNİ_TÜRKÜ

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #3 : 29 Ağustos 2007 »
Harita çok güzel bi çok şeyi dile  getiriyo fakat yanlışlarla dolu. İlk olarak misak-ı milli sınırları içerisinde olan halep ve cezire bölgeleri dışarda bırakılmış. Bunla beraber nüfusunun %90'ı Türk olan Kırcaali ve Hasköy de milli sınırlar içine alınmamış. Tabi Batum'da buna dahil. Bunlar yanında Yunan makedonyası ile Girit anlamsızca sınırlara dahil edilmiş eğer haritayı yapanın bunları değiştirme fırsatı varsa lütfen değiştirsin.

Girit anlamsızca sınırlara dahil edilmiş tabiri yanlıştır tam aksine Girit anlamsızca yitirilmiş bir topraktır, çünkü masa başında kaybedilmiştir.
'Biz doğrudan doğruya Milliyetperveriz ve Türk Milliyetçisiyiz.'
'Hayattaki yegane üstünlüğüm, Türk doğmaktır!'

ATATÜRK

Çevrimdışı TiginNoyan

• Türkçü-Turancı
  • Inançu Apa Yargan Tarkan Köl Tigin
    • Steppe History Forum
« Yanıtla #4 : 06 Eylül 2007 »
Ama artık adada Türkler yaşamamaktadırlar.

Türük Oguz begleri bodun eşid: üze teŋri basmasar asra yir telinmeser Türük Bodun iliŋin törügün kim artatı utaçı erti? Türük Bodun ertin, ökün!