Gönderen Konu: TÜRKÇÜLÜĞÜN KUTUP YILDIZI, ULUĞ BİLGE, ZİYA GÖKALP  (Okunma sayısı 116713 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 4_hilal

• Türkçü-Turancı
Ynt: Ziya Gökalp Kürt müydü?
« Yanıtla #100 : 25 Kasım 2013 »
Ziya Gökalp'i kürt yapma çalışmaları bence ciddi bir saldırıdır Türklüğe.
Ziya Gökalp'i kürt yapmak demek, yeni cumhuriyeti kürtlerinde kürt kimlikleriyle var edebildik demektir.
Atatürk'ün fikrimin babası dediği, evet Ziya Gökalp'tir. Yani Ziya Gökalp nezdinde Atatürk'e, bunun sonucu yeni devletimize,
nihayetinde de tüm Türklüğe saldırabilmek demek olacaktır bunu başarırlarsa.

1992 Fırat yayınları, Rohat ile imzalı yazar belirtilmeyen bir kitap yayınladı. Kendisini bu konudaki en kapsamlı çalışma diye lanse etti.
Kitap sonunda belirten kaynaklar ise, hemen hemen tamamı manipüle edilip, çarpıtılmış veya mesnetsiz asılsız ve netice vermeyen belirsizliklerle dolu.
Bu konuda başka saldırı çalışması okumadım, varsa bildirirseniz okumak gerek.
Türklük düşmanları boş durmuyor ve Ziya Gökalp gibi bilge bir Türkü dahi kürt göstermeye çalışıyor.

TTK

Çevrimdışı [Hun Türk]

• Türkçü-Turancı
  • TTK
« Yanıtla #101 : 25 Kasım 2013 »
Zamanında çok yazıldı. Nette gördüğünüz her yazı ya da görsele itimat etmeden önce iyice araştırmak gerek.

Ziya Gökalp tabii ki Kürt değil. Bu yıllarca Gökalp'i değersizleştirme dolasıyla Türk Milliyetçiliğini değersizleştirme politikalarından biriydi sadece.

Atsız dinsiz miş bak gördün mü? İslâm'a hakeret ediyormuş safsatasıyla aynı şey.

TTK
Bana göre ticanilik, nurculuk, yobazlık, komünizm ve partizanlık gibi hastalıkların sebepleri, milli ülküden yoksunluktur.
Hüseyin Nihâl Atsız

TÜRK IRKI SAĞOLSUN !

Çevrimdışı ŞevvalÜlkü

• Yeni Üye
  • *
  • Türkçü Turancı
    • Twitter
« Yanıtla #102 : 26 Kasım 2013 »
Teşekkürler

Çevrimdışı KUTLUG

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #103 : 26 Kasım 2013 »
Ziya Gökalp'in kendine kürt diyen Ali Kemal'e Yanıtı!

Ali Kemal'e
Ben Türküm! diyorsun, sen Türk değilsin!
Ve İslamım! diyorsun, değilsin İslam!
Ben, ne ırkım için senden vesika,
Ne de dinim için istedim ilam!
Türklüğe çalıştım sırf zevkim için,
Ummadım bu işten asla mükafat!
Bu yüzden bin türlü felaket çektim,
Hiç bir an esefle demedim: Heyhat!
Hatta ben olsaydım: Kürd, Arap, Çerkes;
İlk gayem olurdu Türk milliyeti
Çünkü Türk kuvvetli olursa, mutlak,
Kurtarır her İslam olan milleti!
Türk olsam olmasam ben Türk dostuyum,
Türk olsan olmasan sen Türk düşmanı!
Çünkü benim gayem Türkü yaşatmak,
Seninki öldürmek her yaşatanı!
Türklük, hem mefkurem, hem de KANIMDIR:
SIRTIMDAN ALINMAZ, ÇÜNKÜ KÜRK DEĞİL!
Türklük hadimine "Türk değil!" diyen
Soyca Türk olsa da "piçtir", Türk değil!

Altın Işık adlı kitabından alıntıdır..

Çevrimdışı daglargibi

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #104 : 03 Aralık 2013 »
O donem yasamis kisilerin hatiralarina goz atarsaniz hicbirinde Ziya Gokalp in kurt olduguna dair bir seye rastlayamasiniz.Son donem zazacilik modasi ortaya ciktiginda kurtlugu birakip zaza demeye baslamislardi bunlar sacmaliktan baska bir sey degildir.

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
  • UÇMAĞA VARDI, TANRI DAĞLARINDA!
« Yanıtla #105 : 03 Aralık 2013 »
 Ziya Gökalp'e Diyarbakırlı olduğu için kürtlük iftirasını en çok kürt teröristler, akpliler ile cemaatçiler ve bazı aşırı sol güruh atmaktadır. Maalesef Milliyetçi camiamızda da yıllardır bu safsata gerçekmiş gibi söylenmektedir.

Kendisi yazılarında soyunun Türk olduğunu belirtmiştir. Babası Diyarbakır'ın Çermik ilçesindendir. Çermik ilçesinde hala Türkler yaşamaktadır. Zaten kendisine kürt diye iftira eden Vatan haini Ali Kemal'e şiir ile verdiği yanıt ortadadır. KUTLUG KANDAŞIMIZ eklemiş sağolsun. Üzerine atılan kürtlük iftirasını hakaret olarak almış, yoksa o şiiri yazma gereği duymazdı.

İnternet denen sanal ortam; yalan yanlış bilgilerle doludur. En tehlikeli bilgi; kaynağı belli olmayan, doğruymuş gibi her yerde tekrarlanan safsatalardır. O yüzden dikkatli olmak gerekir. O yüzden Türkçü büyüklerimizin tüm eserlerini, makalelerini ve onlar hakkında yazılanları(ister olumlu, ister olumsuz) okumak, kavramak gerekir. Doğru bilgiye ulaşmanın tek yolu budur.

TÜRKÇÜLERİN SON YOLBAŞÇISI ATSIZ ATA, vakti zamanında Ziya Gökalp'e kürttür diye iftira atan bir yobaza "Dindar ve Mutaassıp Hacı Bayanın Türklüğe Hakaretleri" adlı makalesinde aynen şunları yazmıştır:

"Hacı Bayanın da diğerleri gibi bir Türkçülük düşmanı olduğu anlaşılıyor. Ziya Gökalp’a bunca hakaretin başka tevili yoktur. Bir kere Ziya Gökalp Kürt değil, Türk’tür. Irkçılığın aleyhinde olduğunu bildiğimiz Gökalp atalarının Çermikli ve Türk olduğunu, fakarırken Türk olmasa bile kendisini yine Türk sayacağını, çünkü hars bakımından Türk olduğunu yazmıştır. Bundan başka Ziya Gökalp’in yüzü, ruhu ve kendi neden kara oluyormuş? Yüzünün karalığından maksat esmerlikse biz Ziya Gökalp gibi bir karayı Sayın Hacı Bayan gibi bin beyaza tercih ederiz. Gökalp Türkçülüğe hizmet etmiş, sistem kurmaya çalışmış, ölmez eserler vermiş bir adamın değersizliğini göstermez."

Bu uzun cevabımız, sizi korkutmasın. Türkçülük-Turancılık, Türk Tarihi, Türk Dili ve Kültürü gibi konularda; bilmek ve öğrenmek istediğiniz, aklınıza takılan noktaları burada sorabilirsiniz. Zaten Otağımızın ilgili bölümlerini incelerseniz bunlarla ilgili geniş ve doyurucu bilgilere de koalylıkla ulaşabilirsiniz. 

Esen kalın.

TTK

23 EKİM 2023'DE, ELİM BİR TRAFİK KAZASI SONUCU, UÇMAĞA VARDI.
ŞİMDİ; TANRI DAĞINDA, ATALAR YURDUNDA, ATSIZ ATA MAKAMINDA, BAŞBUĞLAR OTAĞINDA, ERİNÇ İÇERİSİNDE!

Çevrimdışı KUTLUG

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #106 : 05 Aralık 2013 »
Muş,Bingöl,Siirt ve Diyarbakır tamamen Türkmenlerden oluşan yerlerdi.. Evliya Çelebi şöyle der : Diyarbekirdeki Türkmen Aşiretleri saymaya ve yazmaya kalksam adeta bir kitap olur... Siz bakmayın atıp tutanlara . Gerçekler tarih kitaplarında yazıyor ve bu bölgenin Türkmen yerleşkelerinden günümüze kadar geldiğini ispatlıyor..

Çevrimdışı KökTürk

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #107 : 05 Aralık 2013 »
Bilinçli olarak yürütülen, büyük şahsiyetleri kürtleştirme çabalarından başka bir şey değil.

Ziya Gökalp ve Selahaddin Eyyubi bunların en başta gelenleri.

Tanrı'ya şükür ki gerçekleri bilenler ciltlerce kitaplar yazmış, sayısız kanıt bırakmış. Bizler de sonraki nesillere bırakmak için tüm bildiklerimizi kayıt altına alacağız.

TTK.
“Öd tengri yaşar. Kişi oglı kop ölgeli törümüş.”
(Zamanı Tanrı yaşar. İnsanoğlu hep ölmek üzere türemiş.)

- Bilge Kağan

Üstte mavi gök, altta yağız yer kılındıkta, ikisi arasında insan oğlu kılınmış.
İnsan oğlunun üzerine ecdadım Bumin Kağan, İstemi Kağan oturmuş.
Oturarak Türk milletinin ilini töresini tutuvermiş, düzenleyivermiş.
Dört taraf hep düşman imiş.
Ordu sevk ederek dört taraftaki milleti hep almış, hep tâbi kılmış.
Başlıya baş eğdirmiş, dizliye diz çöktürmüş...

Çevrimdışı Aybala-Kün

• Türkçü-Turancı
  • **
Ynt: TÜRKÇÜLÜĞÜN ESASLARI - ZİYA GÖKALP
« Yanıtla #108 : 07 Ocak 2014 »
Birinci Bölüm : Türkçülüğün Özü

II - Türkçülük Nedir?

Türkçülük, Türk milletini yükseltmek demektir. O halde, Türkçülüğün özünü anlamak için, millet adı verilen topluluğun tanımını bilmek gerekir. Millet hakkındaki çeşitli görüşleri inceleyelim.

1) Irkı esas alan Türkçülere göre millet, ırk demektir.
Irk kelimesi, gerçekte zoolojinin bir terimidir. Her hayvan türü anatomik özellikleri açısından birtakım tiplere ayrılır. Bu tiplere ırk adı verilir. Mesela at türünün Arap ırkı, İngiliz ırkı, Macar ırkı adlarını alan birtakım anatomik tipleri vardır.

İnsanlar arasında da, eskiden beri, “beyaz ırk, siyah ırk, sarı ırk, kırmızı ırk” denilen dört ırk mevcuttur. Bu kaba bir sınıflandırma olmakla beraber, hala önemini korumaktadır.
Antropoloji bilimi Avrupa’daki insanları, kafalarının şekli ve saçları ve gözlerini renklerini dikkate alarak üç ırka ayırmıştır: Uzun kafalı kumral, uzun kafalı esmer, yassı kafalı.

Bununla beraber, Avrupa’da hiç bir millet, bu tiplerden yalnız birini, içine almaz. Her millette, çeşitli oranlarda olmak üzere, bu üç ırka mensup bireyler vardır. Hatta, aynı ailenin içinde, bir kardeş uzun kafalı kumral, diğerleri uzun kafalı esmer ve yassı kafalı olabilirler.

Gerçi bir zamanlar, bazı antropologlar bu anatomik tiplerle sosyal davranışlar arasında bir ilişki olduğunu savunurlardı. Fakat birçok ilmi eleştirilerin ve özellikle… bizzat antropologlar arasında en yüksek bir konumda bulunan Manouvrier adındaki bilim adamının anatomik özelliklerin sosyal karakterler üzerinde hiç bir etkisi olmadığını ispat etmesi, bu eski iddiayı tamamıyla çürüttü. Irkın, böylelikle sosyal niteliklerle hiç bir ilişkisi kalmayınca, sosyal karakterlerin toplamı olan milliyetle de hiç bir ilişkisinin kalmaması gerekir. O halde, milleti başka bir alanda aramak gerekir.

Ben de bu eseri büyük bir heyecanla okuyup bitirmiş biri olarak bu kısım hep aklımı karıştırmıştır. Yanlış anlaşılmasın, kötü bir niyetim elbette yok ama ben anlayamadım bu kısmı. Yani ırkçılık yapılmaması gerekiyor gibi oluyor burada, bilen bir kandaşımız bana da açıklayabilirse çok sevinirim. :-)

TTK.

:prbay

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
  • UÇMAĞA VARDI, TANRI DAĞLARINDA!
Ynt: TÜRKÇÜLÜĞÜN ESASLARI - ZİYA GÖKALP
« Yanıtla #109 : 07 Ocak 2014 »

Ben de bu eseri büyük bir heyecanla okuyup bitirmiş biri olarak bu kısım hep aklımı karıştırmıştır. Yanlış anlaşılmasın, kötü bir niyetim elbette yok ama ben anlayamadım bu kısmı. Yani ırkçılık yapılmaması gerekiyor gibi oluyor burada, bilen bir kandaşımız bana da açıklayabilirse çok sevinirim. :-)

TTK.

:prbay

Merhum Ziya Gökalp, Türklüğü ve Türkçülüğü kültür bazlı temel alıyordu. Ancak ırk kavramına da karşı değildi. Sadece Milleti ve Türkçülüğü tarif ederken kullandığı ana unsurlar; kültür ve sosyoloji'dir. Irk-Soy yok sayılmamak ile birlikte daha geri planda kalmaktadır.

Aklınıza takılan başka noktalar olursa da sormaktan çekinmeyin. Bu otağın varolma sebebi, Türk Evlatlarına Türkçülüğü doğru bir şekilde öğretmektir.

23 EKİM 2023'DE, ELİM BİR TRAFİK KAZASI SONUCU, UÇMAĞA VARDI.
ŞİMDİ; TANRI DAĞINDA, ATALAR YURDUNDA, ATSIZ ATA MAKAMINDA, BAŞBUĞLAR OTAĞINDA, ERİNÇ İÇERİSİNDE!