GENEL KONULAR OTAĞI > SORU-CEVAP

Anadolu'da yaşayanlar Türk mü

<< < (2/2)

Fatih:

--- Alıntı yapılan: Soru-Cevap - 26 Mayıs 2020 --- soruhunturk [ [ @]] gmail [.]com ' gelen bir soru

Gönderen: y***ey

Bir Altay Türkü  bana Türkiye de ve Azerbaycan da yaşayanların Türk değil Pers, Arap ve Müslüman Rumlardan oluştuğunu söyledi.

--- Alıntı sonu ---
Altay Türk'ü dediğiniz gerçekten Türk mü, yoksa sen onun üzerinden kendi içindekileri mi aktarıyorsun?
Türkiye'de, Azerbaycan'a Türk yok demek yerine dünyada hiç Türk yok desinlerde bu Türk meselesi kökünden hallolsun ki onlar da kurtulsun biz de kurtulalım.
Her şeye tahammül var ama Türk'ün varlığına bile tahammül yok!
Kudursunlar kuduz köpek gibi.
Dünyanın en kadim ve şerefli milleti olan Türkler sırası geldiğinde bütün kuduz köpekleri tepeleyecektir.
Tarih bunun sayısız örneğinle doludur.

Kök Tenğri'nin esenliği bütün Türklerin üzerinedir.

turania_25:
Dünya Türk'ü çok iyi tanıyor ve biliyor. Velev ki Türk'ü tarihten çıkaralım, yok sayalım.
Geriye 'tarih' adına ne kalıyorsa yazabilen buraya yazsın. :prbay

Kurtkaya:
Biz Turfanı yarattık uyku uyurken Batı
Nuh doğmadan kişnedi ordularımızın atı.
Sorsan şöyle diyecek gök denilen şu çatı:
Türk gücü bir yıldırım, Türk bilgisi bir deniz.

Uluğ Bilge ATSIZ

Enver Cegan:
Ruslar'in Turkiye ile Orta Asya Turkleri arasindaki bagi zayiflatmak, hatta yok etmek icin yuzlerce yildir takip ettigi politikalarin sonucudur bu soru. Gecen bir video izledim; Kirgizistan'da "Turkleri seviyor musunuz" diye sormuslar. Herkesin hayir dedigine mi yanayim, hepsinin Rusca konustuguna mi... Bizim basimizdan bela eksik olmadi ki kandaslarimizla kucaklasalim. Ah Turan deyip ic cekiyoruz ancak...

Çebi:
Ben Göktürklerin kurucu soyu olan aşina soyundan geliyorum. Atalarım Anadolu'ya yerleşmiş o kimdir!  :x

Navigasyon

[0] Mesajlar

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git