Gönderen Konu: Kurtuluş Savaşı Belgeseli (Film + Resim)  (Okunma sayısı 9010 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı EFE

• Türkçü-Turancı

Kurdun gölgesi batıya uzandığında, ayağında zincir yüklü soydaşımı anlattım oğluma. Diline pranga vurulmuş ozanların Türküsü için hayır diledim. Manas'ı çığırırken niye ağlıyorlar anlattım gücüm yettiğince. Ergenekon niye yasak bir bir anlattım oralarda. Başkomutanımın özgürlük aşkıyla hatırladım ata topraklarım. Toprak Kızılelma'ya uyandığında dile gelip konuştu, "Bir ağaca özsu verdim." dedi "Dalllarına sızdırdım. Sızan özün kokusundan tanışasınız diye." Binlerce yıllık birlikte,bir kaç günlük ayrılık nedir ki! Bir ağacın yaprağı sararıp dökülse de dibine düşer. Bir ağacın yapraklarıyız biz. Yazı kışı birlikte yaşadık, birlikte yaşarız. Ve dediler ki köşe başlarındaki pusular güneş altındadır. Yol arkadaşlarından geride kalanlar da olacak, hâlâ ayaklarına dolananlar da.

Batıya çıkan yolu yürüyüp gelen sensin. Kuzeyde üşüyen, güneyde terleyen sensin. Doğudan yürüyüp gelen de sen değil miydin? Geldiğin yolda senin için işaretler var. Şimdi daha hızlı yürümelisin! Yorulana bakıp üzülme, yoluna çıkana bakıp umudunu yitirme! Bugüne kadar herşey yazıldı, şimdi sen yazıyorsun! Tarihi en büyük TÜRK'le, ATATÜRK' le yazıyorsun!"

TANRI TÜRKÜ KORUSUN VE YÜCELTSİN

FİLM: http://www.hemenpaylas.com/download/1410998/KurtulusSavasi.avi.html (Kesinlikle İzlemenizi Öneriyorum)

EFE

“TÜRK'ler  Hiçbir milleti taklit etmeyecektir. TÜRK'ler ne Amerikanlaşacak ne batılılaşacak nede araplaşacaktır. O sadece özleşecektir.

Çevrimdışı alimurat33

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
Ynt: Kurtuluş Savaşı Belgeseli (Film + Resim)
« Yanıtla #1 : 25 Ağustos 2006 »
ELİNE SAĞLIK

Çevrimdışı bozkurt55

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #2 : 30 Eylül 2006 »
saol

Çevrimdışı alimurat33

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #3 : 03 Ekim 2006 »
d