GENEL KONULAR OTAĞI > SORU-CEVAP

Anadolu Türklerinin Irki Kökeni

(1/3) > >>

İsimsiz:
Soydaşlarım, geçen sefer de böyle bir konu açmıştım, fakat kapatıldı. Türkiye'deki Türklerin tamamen Türk ırkından gelme olduklarına dahil kanıtlar bulmam gerekiyor. Bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim. Eğer konu kapatılırsa lütfen bana özel ileti gönderin.

Temir Yalıg:
Sorudaki ifadeler,kavramlar tümden sakat bir kere.Türkiye Halkı gibi bir ifade yoktur Türkçünün lugatında.Türk milleti vardır.Türk ırkı vardır.Atsız Ata da çokca belirtmiştir.Türk halkı değil Türk milletiyiz diye.

Türkiye'de yaklaşık olarak 60 Milyona yakın Türk yaşamaktadır.Kanıta ispata gerek yok.Çoğunluğun Türk olduğu bir ülkede yaşıyorsun.İspat köylerde,ocaklardaki insanlarımızın ta kendisidir.Bilimsel araştırmalarda da Anadolu Türklerinin Orta Asya Türkleriyle DNA'larının tuttuğu ispatlanmıştır.

Sizi uyardığım noktalara bundan sonra dikkat ediniz.

Temir Yalıg:
http://www.hunturk.net/forum/index.php/topic,1973.0.html

İsimsiz:

--- Alıntı yapılan: Temir Yalıg - 20 Aralık 2007 ---Sorudaki ifadeler,kavramlar tümden sakat bir kere.Türkiye Halkı gibi bir ifade yoktur Türkçünün lugatında.Türk milleti vardır.Türk ırkı vardır.Atsız Ata da çokca belirtmiştir.Türk halkı değil Türk milletiyiz diye.

Türkiye'de yaklaşık olarak 60 Milyona yakın Türk yaşamaktadır.Kanıta ispata gerek yok.Çoğunluğun Türk olduğu bir ülkede yaşıyorsun.İspat köylerde,ocaklardaki insanlarımızın ta kendisidir.Bilimsel araştırmalarda da Anadolu Türklerinin Orta Asya Türkleriyle DNA'larının tuttuğu ispatlanmıştır.

Sizi uyardığım noktalara bundan sonra dikkat ediniz.

--- Alıntı sonu ---

Yüce soydaşım, uyarın için sağol, Türkiye halkı demem yanlıştı, bunu kabul ediyorum. Bu nedenle de bütün soydaşlarımdan özür diliyorum.

Gösterdiğiniz linke gelince, Turan DNA Haritası'nda Türkiye Türklerinden bahsedilmiyor. O linki neden koydunuz anlayamadım.

Ve son olarak, bilimsel araştırmalarda Anadolu Türkleri ile Orta Asya Türklerinin DNA'larının aynı olduğunun tespit edildiğini söylemişsiniz. İşte benim size sorduğum şey bu bilimsel araştırmalardır. Hangi bilmsel araştırmalar Anadolu Türkleri ile Orta Asya Türklerinin aynı soydan olduklarını ispatlamıştır?

Temir Yalıg:
Sayın İsimsiz gönderdiğim köprüde Anadolu Türklerinden de bahsediliyor iyi okuyunuz! Ancak kaynakların dili İngilizce.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git