GENEL KONULAR OTAĞI > SORU-CEVAP

SELANİK!!!

(1/2) > >>

TamTÜRK:
Selam andalarım ben Kocaeli'den Muhammet. Sitenizi aşağı yukarı 1 yıldır takip etmekteydim ensonunda üye olmaya karar verdim ve ben ilk olarak kafama takılan bir soruyu sizlere sormak istiyorum.
Ben İzmit doğumlu olmakla birlikte Sakaryalıyım ve aslen Selanik Muhacirlarındanım. Küçüklüğümden beri merak vardı bu çerkes-kürt-laz filan falan ve kendi kökenimi de hep merak ettim lakin tam olarak detaylı bir bilgiye ulaşamadım. sadece dedelerimden öğrenebildiğim ve sitelerde yaptığım araştırmalar neticesinde Osmanlı zamanında Konyadan Selanik'e yerleştirildiğimizi ve mübadele sonrası anne tarafı İzmit baba tarafının da Sakaryaya yerleştiğini biliyorum. Benim sizlerden ricaam tam olarak bi bilgi ve hangi boya mensup olabileceğim hakkında bi geniş bir açıklamadır.
esenlikler..

YANLIZ KURT(2):
sana verilen bilgi doğruymuş bence..
çünkü balkanlardan mübadele yıllarından Türkiye ye göç eden Türkler, zamanında Osmanlı o toprakları fethettiği zaman anadoludan göçenlerdir.

TamTÜRK:
ondan bi şüphem yok lakin daha da geriye gitmek ve tam net bi bilgi almak istiyorum

ATİLLA-TORUNU:
TamTÜRK Andam,Otağımıza hoşgeldiniz.Değerli yorum ve paylaşımlarınızla aramızda daim olmanız dileğiyle...Esenlikler. TTK.

ilteris7:
 Osmanlı tarafından Selanik'e ve Balkanların diğer bölgelerine Anadolu'dan çeşitli yörelerden Türkmenler göç ettirilmiştir. Bunlar arasında Karaman-Konya-Aksaray bölgesinden giden Türkmenler ağırlıktadırlar.

 Bu başıkta BAŞBUĞ ATATÜRK ve Balkanlara göç ettirilen Türkler hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz:
 
 http://www.hunturk.net/forum/index.php/topic,2337.0.html

   

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git