Gönderen Konu: Aziz Nesin-Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz ve 100 Temel Eser  (Okunma sayısı 11265 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aslanonur

• Ziyaretçi
Sevgili kardeşlerim  ;

Ben anadolu lisesinde okuyan bir öğrenciyim.

Türk Dil ve Edebiyatı dersinden bütün okul aynı anda ortak sınav olacak ve sınavda yer alacak sorular Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz kitabından sorulacak yani o kitabı okumayan sınavda hiçbir şey yapamayacak.

Kitabın yazarı Komünist Aziz Nesin hakkında yorumu bıraktım ilk duyduğumda üzülsem bile mecbur olduğumu anladım ve kitabı aldım,okumaya başladım.

Daha 24. sayfasında karşılaştığım manzara,

Namuslu Hırsız,Hırsızın Malını Çalmaz bölümündeki paragraf aynen şöyle :

-İşin şaşılacak yanı,anlatıcı büyük bir coşkuyla anlattığı-hele o müstehcen roman ve hikayeleri-ve dinleyenlerini coşturduğu,duygulandırdığı halde,kendisi anlattıklarından hiç mi hiç duygulanıp coşkulanmazdı; bu yüzden ona, "Artık işinin pezevengi olmuş" derlerdi.Bu sözü,işinin çok büyük ustası ,virtüözü olmuş anlamına söylerlerdi.Nasıl,işinin ustası olmuş bir genelev kadını her yattığı erkekten coşkulanmıyorsa,anlatıcı da kendi işinin öyle bir büyük ustasıydı.

Bu kitap 100 Temel Eser içerisinde yer alıyor kandaşlarım.Bu kitabın okutulmasına okulumuzun Türkçe Zümresi karar veriyor.

Gerekli tepkinin konması için okulda çalışmalara başladım fakat komünistler inanılmaz bir tehdit okulda tam teşkilatlanmış dergi bile çıkaran komünistler Aziz Nesin hayranı ve laf bile ettirtmiyorlar.Sizlerden de akıl vermenizi bekliyorum lütfen kardeşlerimizin,çocuklarımızın okumak zorunda bırakıldığı kitaplara dikkat edelim.

M.E.B. böyle paragraflar içeren bir kitabı 100 Temel Eser yaparak ne kadar ahmak olduğunu,Türkiye'yi ne kadar küçültüğünü anlamayacak kadar lay lay lom.

Çevrimdışı AttilaHun

• Türkçü-Turancı
Bulunduğunuz yerin milli eğitim müdürlüğüne yazılı dilekçe ile başvurmayı denediniz mi?

Aslanonur

• Ziyaretçi
Şu an hiçbir işlem yapmadım siz büyüklerimden akıl almak için yazdım buraya okul çapında ufak bir ayaklanma çıkarma arifesindeyim tüm sınıflara yayıyoruz.

Çevrimdışı acun_34

• Türkçü-Turancı
  • **

Aziz nesin  ; Türklerin % 70 i ahmaktır kelamını eden aşağılık ve şerefsizin tekidir.

Kendisi çok akıllı idi  ya !

Sizi bu değersiz kitabı okumaya mecbur tutanlar utansın.

Çevrimdışı acun_34

• Türkçü-Turancı
  • **
 Aslanonur Irktaşım ,

Ufak çapta ayaklanma çıkarmak yerine ,

O eğitim kurumu yetkililerine ATATÜRK ' ün  BÜYÜK NUTKU ' nu

önermenizi tavsiye ederim.

Sınav konunuzun ATATÜRK olmasını talep edin.

Saygılarımla

Çevrimdışı acun_34

• Türkçü-Turancı
  • **
Okul idaresine vereceğiniz bir dilekçeye şu görüşleri de ekleyebilirsiniz :

Aziz nesin Türklerin % 70 i ahmaktır diyebilen bir kişidir.

Türkiye nüfusunun % 86.21 lik bölümünü Türkler teşkil ederler.

http://www.2023.gen.tr/mayis05/10.htm

Türklerin nerede ise tamamına yakın kısmına ahmak deme cür'etinde

bulunan bu şahsın kitabından ve içeriğinden  bizi sorumlu tutamazsınız !

Bizler Türk ' üz !

Saygılar

Aslanonur

• Ziyaretçi
Valla sizin dediklerinizi bildireceğim okula fakat sadece birkaç öğrenci ile olmayacağını düşünüyorum,okulda genel olarak bir çoğunluk sağlamamız gerekiyor.

Çoğu kişi umursamıyor,komünistle acayip biçimde önümü kesiyorlar olsun ben bu davayı sürdüreceğim.

Çevrimdışı alpturan

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
DİYECEK BİRŞEY BULAMIYORUM ÇÜNKÜ AYNI ŞEYLER BENİMDE BAŞIMDAN GEÇTİ ALLAH KOLAYLIK VERSİN
SEN DİK DURUŞUNU BOZMA YETER AMA AYAKLANMA KELİMESİ PEK HOŞ DEĞİL
ÇOĞUNLUĞU ELE GEÇİRMEK İÇİN GENÇ TÜRKLERİ ÖRGÜTLEMELİSİN ONLARA TÜRKÇÜLÜK FİKRİNİ AŞILMALISIN

Çevrimdışı alpturan

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
BU TÜRKİYEDEKİ KOMÜNİSTLERİ ANLAMIYORUM
DÜNYA DA BİR BUNLAR BİR RUSYA'NIN KIZIL ORDUSU Bİ DE FİDEL KALDI ODA ÖLDÜ ÖLECEK

Aslanonur

• Ziyaretçi
DİYECEK BİRŞEY BULAMIYORUM ÇÜNKÜ AYNI ŞEYLER BENİMDE BAŞIMDAN GEÇTİ ALLAH KOLAYLIK VERSİN
SEN DİK DURUŞUNU BOZMA YETER AMA AYAKLANMA KELİMESİ PEK HOŞ DEĞİL
ÇOĞUNLUĞU ELE GEÇİRMEK İÇİN GENÇ TÜRKLERİ ÖRGÜTLEMELİSİN ONLARA TÜRKÇÜLÜK FİKRİNİ AŞILMALISIN

Yok çıkacak birşeyde bakalım okulun vakfı falan destekliyor okulun komünistlerini,komünistler konferans mı ne veriyor dergi çıkartıyorlar isteyene bedavaya veriyor.Vakıf mali destek dahi veriyor onlara.

Okulda Türkçü yok anladığım kadarıyla fazla ama ülkücüler var.

Bilmiyorum biz fikrimizi ortaya koyuyoruz anlatıyoruz benimseyen benimser doğru yolu bulur.