Gönderen Konu: Başbuğluk  (Okunma sayısı 42283 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ilteris_Azerbaycan

• Yeni Üye
  • *
Ynt: Başbuğluk
« Yanıtla #50 : 23 Temmuz 2006 »
Herkes aldığı terbiye'yi ve nereden aldığını yansıtır konuşmalarıyla. Saygılarla :turan:
İlteriş Türkçüler Derneği Azerbaycan Şubesi

Çevrimdışı Turk_aze

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #51 : 23 Temmuz 2006 »
İlk önce siz kendi yazdıklarınıza açın bir bakın.Kabahat sizin gibilerini adam yerine koyanda zaten.

Çevrimdışı [Hun Türk]

• Türkçü-Turancı
  • TTK
« Yanıtla #52 : 23 Temmuz 2006 »
Maday ve Turk_aze üyelikleriniz iptal edilmiştir...
Bana göre ticanilik, nurculuk, yobazlık, komünizm ve partizanlık gibi hastalıkların sebepleri, milli ülküden yoksunluktur.
Hüseyin Nihâl Atsız

TÜRK IRKI SAĞOLSUN !

Çevrimdışı GÖK-TÜRK

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #53 : 26 Temmuz 2006 »
Kandaşım

Tarihe nam salmış pek çok Başbuğumuz var(Hepsini buraya nasıl sığdıralım onlar tarihe bile sığmıyorlar), kısa bir liste:

Osman Beğ (Osmanlı)
Orhan Beğ(Osmanlı)
Fatih Sultan Mehmet Han(Osmanlı)
Yavuz Sultan Selim Han (Osmanlı)
Kanuni Sultan Süleyman (Osmanlı)

saygıdeğer kandaşım yukarıda belirrtiğin osmanlı padişahlarını ben başbuğ saymıyorum nedenine gelince bugünki ümmetcilik onların eseridir bizim türklüğümüzü ananelerimizi örf ve adetlerimizi ve osmanlı zamanında dilimizi kaybetmemize neden olmuşlar kurt başlı bayrağımızın yerine ülkücülerin kullandığı üç hilali getirmişlerdir. çoğunun annesi ecnebidir yani ırklarıda bozulmuştur ve türkcülük dururken ümmetcilik yapmışlar bizi öz benliğimizden koparmışlardır.

Kardeş iyi dedin ama,OSMAN BEĞ le ORHAN BEĞ,dediğin gibi değildi.Onlar tam bir Türk akıncısı idi.Türklüklerini,öz benliklerini kaybetmemişlerdi,ikisi de dönemin Türkçü düşünürlerinden eğitim almışlardı(ŞEYH EDEBALI,HACI BEKTAŞ VELİ,ALİ ŞİR NEVAİ VS.)diğerleri için dediğin doğrudur ama.Fatihe kadar OSMANLI TÜRKTÜR,FATİHTEN SONRA NE YAZIK Kİ ARAP KÜLTÜRÜNÜN ELİNE GEÇMİŞTİR.
BÜTÜN TÜRKLER BİR ORDU,KATILMAYAN KAÇAKTIR.TÖREMİZDE YAZILI;HARPTEN KAÇAN ALÇAKTIR!!!
:turan:

ilteber

• Ziyaretçi
« Yanıtla #54 : 26 Temmuz 2006 »
Sevgili Irkdaşım Göktürk dedigin gibi Orhan Bey ve Osman Bey yigit bir Türk akıncılarıdır...!!!Ama Osmanlı Hanedanında ki kırmalık veyahut diger bi deyişle yabancı prenseslerle evlilik maalesef Orhan Bey zamanında olmuş ve böylece devam etmiştir...!!!Ayrıca Osmanlı imparatorlugunun tamamen arap kültürünün etkisi altına girmesinde Yavuz Sultan Seliminde çok büyük katkıları olmuştur bunuda unutmamak gerek!!!!

Esenlikler ve Saygılar!!!
                            TTK..!!

Bozoklu Bozkurt

• Ziyaretçi
« Yanıtla #55 : 26 Temmuz 2006 »
Kardeş iyi dedin ama,OSMAN BEĞ le ORHAN BEĞ,dediğin gibi değildi.Onlar tam bir Türk akıncısı idi.Türklüklerini,öz benliklerini kaybetmemişlerdi,ikisi de dönemin Türkçü düşünürlerinden eğitim almışlardı(ŞEYH EDEBALI,HACI BEKTAŞ VELİ,ALİ ŞİR NEVAİ VS.)diğerleri için dediğin doğrudur ama.Fatihe kadar OSMANLI TÜRKTÜR,FATİHTEN SONRA NE YAZIK Kİ ARAP KÜLTÜRÜNÜN ELİNE GEÇMİŞTİR.
[/quote]

Soydaşım;
1-Hacı Bektaş-ı Veli'nin (1271) tarihinde vefat ettiği rivayet edilir.Osmanlı'nın kuruluşu 1299-1300'dür.Ali Şir Nevai'nin o dönemde ve Anadolu'da işi ne?Ali Şir Nevai (1441-1501) yılları arasında Herat'ta yaşamıştır.
2-Orhan Beğ'in evdeşi Yarhisar Tekfuru Dukas veya Aleates'in kızı Holofiradır.İslamlaştıktan sonra Nilüfer olmuştur.Bu da demek ki Osmanlı baştan çözülmeye uğramıştır.
3-Osmanlı sarayı Araplaşmış olabilir ama Anadolu'da durum öyle değildir..Sarayla-reaya arasındaki farkı anlamak içün ulema olmaya gerek yok.Osmanlı sarayında Arapça-Farsça birazda Türkçe karışımı divanlar yazılırken Anadolu'da o dönemlerde halk aşıkları saf ve duru bir Türkçe ile deyiş yazıyorlardı.
TTK

Çevrimdışı nil

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #56 : 27 Temmuz 2006 »
Başbuğ öngörülü olmalıdır, Atamız daha 1920 li yıllarda bugünleri görebilmiştir, söylediği herşey bugün yaşanmakdadır,

Bir önsezi, bir talimat

" Bugün Sovyetler Birliği dostumuzdur, komşumuzdur, müttekifimizdir. Bu dostluğa ihtiyacımız vardır. Fakat yarın ne olacağı nı bugünden kimse kestiremez. Tıpkı Osmanlı gibi, tıpkı Avusturya-Macaristan gibi parçalanabilir, ufalanabilir. Bugün elinde sımsıkı tuttuğu milletler avuçlarından kaçabilirler. Dünya yeni bir dengeye ulaşabilir. İşte o zaman Türkiye ne yapacağını bilmelidir...
     Bizim bu dostumuzun idaresinde dili bir, inancı bir , özü bir kardeşlerimiz vardır. Onlara sahip çıkmaya hazır olmalıyız. Hazır olmak o günü susup beklemek değildir. Hazırlanmak lazımdır. Milletler buna nasıl hazırlanır? Manevi köprüleri sağlam tutarak . Dil bir köprüdür. İnanç bir köprüdür. Tarih bir köprüdür. Köklerimize inmeli ve olayların böldüğü tarihimizin içinde bütünleşmeliyiz. Onların (dış Türklerin) bize yakınlaşmasını bekleyemeyiz . Bizim onlara yaklaşmamız gerekli..." Mustafa Kemal ATATÜRK ( 29 ekim 1933

Çevrimdışı metinuzun

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #57 : 30 Temmuz 2006 »
SAYIN KANDASLAR,

BANA KALIRSA YAKIN ZAMANDA YINE BIR BASBUGUMUZ OLACAKTIR,CÜNKÜ BUNU TARIH GÖSTERIYOR ZATEN.
NE ZAMAN VATAN TOPRAKLARIMIZ DÜSMAN TEHLIKESINE DÜSTÜGÜNDE  BIR BASBUG DOGMUSTUR.

ILLAKI ÖYLE BIR BABA YIGIT INSANA MUHTACIMIZ VAR,HELE SU ZAMANDA.
TANRIYA DUA EDIYORUM BANA O GÜNLERI GÖRMEYE NASIP EYLESIN.

SAYGILARIMLA ESEN KALINIZ

TANRI TÜRKÜ KORUSUN VE BASBUGSUZ BIRAKMASIN
BOZKURT BOYUN EGMEZ, TÜRK ASLA EGMEZ

Çevrimdışı çakabey

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #58 : 30 Temmuz 2006 »
Sayın demede zorlansamda sayın BRAKİSEFAL.Burda başbuğluk meselesini tartışırken içinizdeki OSMANLI nefretini kusmanız çok alakasız.Konu bu olmasada yine değineceğim.Bilip bilmeden güzel atmışsınız. 1)Osman Gazi'nin annesi öz ve öz TÜRKTÜR. 2)Orhan Gazi'nin de annesi yine öz ve öz TÜRKTÜR. Osman Gazi devleti kurarken TÜRK devleti olduğunu bizzat belirtmiştir.3)İlk rum eşi alan Orhan Gazidir.Bu durumda sadece Yıldırım bayezit dönemine kadar devam etmiş ve Yıldırım Bayezit öz TÜRK bir kızla evlenmiştir.4)Hele Fatih Sultan Mehmete ecnebi kökenli demek büyük bir ayıptır.Fatihin annesi olan Hüma Hatun öz ve öz TÜRKTÜR.Sizin dediğiniz durum Kanuni döneminden sonra başlayıp 1923'ye kadar devam etmiştir.Bir dönem TÜRKLÜKTEN uzaklaşılmış olsada bu size Osmanlı TÜRK değildir deme hakkı vermez.Osman Gazi,Orhan Gazi,Fatih Sultan Mehmet,Kanuni'ye ecnebi kökenli diyip Osmanlıyada TÜRK değil derseniz büyük bir gaflete düşersiniz.Bir TÜRKÇÜ sitesinde Osmanlıya TÜRK değil derseniz ayıptır günahtır.Sizi bilgilenmeye ve daha mantıklı konuşmaya çağrıyorum...     
Her TÜRK asker doğar...

Çevrimdışı çakabey

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #59 : 30 Temmuz 2006 »
Türk-kan sözlerimden senin ismini çıkarıyorum.Af ola.Saygılarımla..
Her TÜRK asker doğar...