Son İletiler

Sayfa: 1 ... 8 9 [10]
91
Malesef Ukranya coğrafyası böyle. Tarihsel süreçte kimliğini kaybetmiş, ordaki halklarla kaynaşmış bir Slav gerçeği ortaya çıkıyor.

Artık hadi bakayım sizler Türksünüz diyemeyeceğimiz bir ayrımı geçmiş, genetik olarak Türk kırıntısı hâlâ kalmış mıdır bilemeyeceğimiz, şu zaman da ruscuk kardeşi ile doğrudan kardeş olan bir yapı söz konusu.

Bizler her ne kadar Türksünüz ütopyası içinde olsakta sahada ki gerçek onlar artık SLAV.

Tabii ki stratejik ve tarihsel anlamda Ukranya ya da Ukranyalıyı dost belleyecek onu ruscuğa karşı koruyacağız.

Asıl gerçek ise Rusya'nın bitmeyen iştahı ve onu azdıran Amerika gibi genetiği karışık organizmalar olması.

Yahudi Zelenski dün ki konuşmasını dinlediyseniz yavaş yavaş abisi Rus'a göz kırpar olmakta. Nato'nun gazını aldım yeter demekte sanki.

Bizlerin tecrübesi çok.

En son kazık malum Suriye.

Daha adımımızı atmadan Patriot bataryalarını alıp götüren, sözde NATO itici gücü ABD ve onun saz arkadaşları.

Bizleri kınayan sözde NATO ülkelerini unutmamak gerek. PKK'ya kucak açanları da.

İskandinav ülkeri tutuşuyor. Romenler, Lehler tırsak. Hadi bakayım özgürlük ülkeleri. Natocu zihniyetler...

Almanya başta olmak üzere bir çok ülke petrol ve gaz almayı sürdürecem diyor. Daha bunlar Ruslara karşı birliktelikleri bile yok.

Götüboklu Yunanistan bile kalkmış bize bu durum için laf söylüyor.

İçimizdeki NATOcu zihniyetlere dikkat edelim. Hepsi bir yönde.

Şimdi Meralciyim çıkmış bi tarafa dayanalım. Rus'u karşına al diyor. Oldu yavrum diyesim geliyor.

Boş bıraktığında Rus'da aynısı yapar. Tarihsel süreç bunu göstermiş.

Sovyet dönemini görmüş Rus'a bu yaptırımlar tırı vırı.

Adeda kancık köpek misali Ruslara dikkat etmek gerek. Ne yapacağını belki kestirmek kolay kısa vadede. Bir bakmışsın anında PKKsever olabilirler. Sonuçta Ermeni tohumu ile aynı tohuma sahip.

Bir yandan KKTC'yi telafuz ederken bir yandan Dağlık Karabağ ifadelerini kullanıyorlar.

Putin ne diyor; Slav coğrafyası bizim.

Bizde Türk coğrafyasına karşı vizyon sahibi olmaya bakmakta fayda var. Vizyon işini halledikten sonra orta da pekte de Slav kalmaz sanırım.


https://hunturk.net/nihal-atsizin-vasiyeti

Nihâl Atsız'ın Vasiyeti

Komünizm bize düşman bir meslektir.

Bunu iyi belle. Yahudiler bütün milletlerin gizli düşmanıdır.

Ruslar, Çinliler, Acemler, Yunanlılar tarihi düşmanlarımızdır.Alıntı

Komünizm bize düşman bir meslektir.

Bunu iyi belle. Yahudiler bütün milletlerin gizli düşmanıdır.

Ruslar, Çinliler, Acemler, Yunanlılar tarihi düşmanlarımızdır.Bulgarlar, Almanlar, İtalyanlar, İngilizler, Fransızlar, Araplar, Sırplar, Hırvatlar, İspanyollar, Portekizliler, Romenler yeni düşmanlarımızdır.


Japonlar, Afganlılar ve Amerikalılar yarın ki düşmanlarımızdır.


Ermeniler, Kürtler, Çerkezler, Abazalar, Boşnaklar, Arnavutlar, Pomaklar, Lazlar, Lezgiler, Gürcüler, Çeçenler içer(de)ki düşmanlarımızdır.
92
Mâlum siyasal İslâmcı gürûh, Ayasofya'nın müzeden camiiye çevrilmesini, garip ve anlamsız bir mantıkla, Ayasoyfa'ya biletle giriyorduk gerekçesiyle açıklıyorlar.
Bunların kafası, hiç bir şeye basmıyor!
Evet, Ayasofya'ya, biletle girildiği, doğrudur.
Zira Ayasofya da bir müze olduğundan, diğer müzelerde olduğu gibi, burada da, devletin belirlediği, bir giriş ücreti vardı.
Ama, unuttukları, görmezden geldikleri bir şey var ki, Ayasofya'ya ücretle girmeyi sağlayanlar, bunları, Ayasofya'ya pasaportla girmekten kurtaranlardır.
Onlar olmasaydı, Ayasofya'ya pasaportla gireceklerdi.
Belki de hiç giremeyeceklerdi.

Atatürk'e ve Cumhuriyet değerlerine düşmanlık ve nankörlüğün bu kadarına pes doğrusu!

Aslında bu düşmanlık ve nankörlüğü anlamak pek de zor değil.
Zira o zihniyet; keşke Yunan kazansaydı
 diyebilecek, Ayasofya'nın mimberinden lânet okuyacak kadar; Atatürk'e, Cumhuriyete ve Türklüğü var eden milli ve manevi değerlere düşman olduklarını alenen göstermiştir.

Türk Milletinin başına musallat edilmiş en büyük düşman, diğer bütün düşmanlıkları da bünyesinde barındıran, siyasal İslâmcık denen melânettir.

Türk Milletinin ve hatta İslâm Âleminin ve bütün insanlığın; huzurunu, refahını, hayatiyetini, istiklâlini ve istikbâlini tehdit eden, en büyük tehlike, siyasal İslamcı zihniyettir!

Siyasal İslâmcı zihniyet bütünüyle yok edilmedikçe; Türk Milletine de, İslâm Âlemine de, insanlığa da; huzur, mutluluk ve barış harâmdır.

Kök Teñğri Türk'e Kut ve Utku Versin!
93
6 Mart 1955

Azerbaycan Türklüğünün büyük evladı, Azerbaycan'ın ulusal bağımsızlık hareketinin öncüsü, 1918 de Azerbaycan Demokratik Cumhuriyeti'nin kurucusu, İslâm Âleminde kadınlara, ilk defa, seçme ve seçilme hakkını veren ve Azerbaycan tarihinin en önemli şahsiyetlerinden birisi olan Mehmed Emin Resulzâde'yi sonsuzluğa varışının 67. Yılında; rahmet, minnet ve saygıyla anarım.

Kutlu ruhu şad, durağı; Uçmak olsun!

TÜRK IRKI SAĞOLSUN!

Kök Teñğri Türk'e Kut ve Utku Versin!

 
94
GÜNCEL / RUSYA-UKRAYNA SAVAŞINDA GÖRMEDİKLERİMİZ
« Son İleti Gönderen: Adil ÖZTÜRK 03 Mart 2022 »
RUSYA-UKRAYNA SAVAŞINDA GÖRMEDİKLERİMİZ

Rusya’nın Ukrayna’yı işgale başladığı 24 Şubat 2022 tarihinden beri İngiltere’nin servis ettiği haberler basında bize aksettiriliyor.

Peki Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesinin biz Türkler olarak bakılması gereken tarafı nedir?

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 24 Şubat Perşembe sabahı, ülkenin doğusundaki "ayrılıkçıları" korumak için Ukrayna'ya askeri operasyon başlattıklarını duyurdu. Putin’in bu konuşması aslında dağılan Sovyetler Birliğini tekrar toparlamanın bir başka hamlesidir. Tıpkı 18 Mart 2014 de Kırım’ı ilhak etmesi gibi. Putin’in Rus İmparatorluğu hevesini gören ABD ve İngiltere Avrupa ve Asya üzerinde hakimiyet kurmak için Rusya’nın önüne Ukrayna’yı attılar.

Bu kirli oyunda bizim görmemiz diğer bir önemli nokta da Rus Ordusunun hemen hemen yarıdan fazlasını Rusya Federasyonundaki Türkler (Altay, Başkurt, Çuvaş, Karaçay, Kırım, Hakas, Yakut, Tatar, Tuva, Kazaklar) oluşturmaktadır. Peki Karşısındaki savaştığı Ukrayna ordusu ve halkı farklı mı? Ukraynalıların kökeni,  Peçeneklerdir. Göktürk Devleti'nin yıkılmasıyla birlikte ana yurtları olan Batı Sibirya'dan ayrılarak geldikleri Volga ve Ural Nehri arasındaki bölgeyi merkez edip oradan da Kuzey Kafkasya, Karadeniz, Doğu Avrupa ve Balkanlar'a akınlar düzenleyen göçebe Türk halkıdır. Zamanla slavlaşarak Ukrayna adını almışlardır. Ukrayna’nın yarıya yakın nüfusunu halen öz kimliğini muhafaza eden, Gagauzlar (Gök Oğuzlar), Karaylar ve Kırım Türkleri oluşturmaktadır. Doğal olarak Ukrayna ordusunun büyük bir bölümünü de Türkler oluşturmaktadır. Bu savaş bir nevi Türk katliamı, Türk soykırımı gibi bir savaştır. Batı bunu bilerek hesaplayarak bu savaşı çıkartması için Putin’i kışkırtmıştır.

Türkler üzerinde bu kara senaryo oynanması yetmezmiş gibi Çeçenler Rus saflarında Ukrayna’ya karşı savaşmak için cepheye Çeçen birliği göndermiştir. Müslüman Müslümanı öldürüyor, Türk Türkü öldürüyor. Karadeniz’de bu şekilde yaşanan Türk soykırımı olurken Çin’in Uygur Türklerini asimile ederek Doğu Türkistan’ı Çinlileştirmesine dünya kör ve sağır kalmaktadır. 

Başta Türkiye olmak üzere bağımsız Türk devletlerinin de yaşanan bu Türk soykırımına dikkatlerinin yoğunlaşmaması için Ümmetçilik safsatası yoğun bir şekilde propaganda edilmekte, karşı çıkanlar ve Türk dünyasının karşılaştığı tehlikeyi dile getirenler Irkçılık söylemi ile susturulmaya çalışılmaktadır.

Çok geç olmadan, Türk Dünyasının "Her şey Türk için, Türk'e göre, Türk tarafından" prensibi ile biran önce milli bir Türklük politikası etrafında birleşmeleri gerekmektedir.

Zararın neresinden dönersek kardır.

Kök Teñğri Türk'e Kut ve Utku Versin!..

Ne Mutlu Türküm Diyene!..

Adil ÖZTÜRK
95
Tarihte Bugün / Ynt: SADİ SOMUNCUOĞLU UÇMAĞA VARDI
« Son İleti Gönderen: [Hun Türk] 28 Şubat 2022 »
Allah rahmet eylesin.

Aklıma 20 küsür yıl önce şuan MHP'den kovulan Cemal Enginyurt geldi. Hatırlarsanız Ahmet Nejdet Sezer'i aday olarak gösterildiğinde Sadi Somuncuoğlu C.baskanı adaylığını açıklamıştı. Cemal Enginyurt Bahçeli'nin verdiği kutlu görev ile Sadi Somuncuoğlu'nun arabasına saldırmıştı. Nerden Nereye...
96
Tarihte Bugün / SADİ SOMUNCUOĞLU UÇMAĞA VARDI
« Son İleti Gönderen: Üçoklu Börü Kam 28 Şubat 2022 »
28 ŞUBAT 2022

Türk Milliyetçiliğin aksakalı, büyük fikir, dava ve mücadele adamı, eski Devlet Bakanı, Sâdi SOMUNCUOĞLU Beğ uçmağa varmıştır.
Sâdi ağabeyimize, Yüce Tanrı'dan rahmet; ailesine, sevenlerine ve dava arkadaşlarına sabırlar dilerim.

Kutlu ruhu şad, durağı; Uçmak olsun!

TÜRK IRKI SAĞOLSUN!
Sadi Somuncuoğlu için, 1 Mart 2022 öğlen 12.00’de, TBMM önünde gerçekleşcek törenin ardından öğlen namazını müteakip, Kocatepe Camisi’nde namazı kılınacak ve ardından Aksaray ilinde defin işlemi gerçekleştirilecektir.

Kök Teñğri Türk'e Kut ve Utku Versin!
Sadi Somuncuoğlu Kimdir?

İlk ve ortaokulu Aksaray’da, lise ve yükseköğrenimini Ankara’da tamamladı. 1965 yılında “Bab-ı Ali’de sabah” gazetesini çıkardı. Türk Ocakları bünyesindeki faaliyetlere katıldı. Türk fikir sisteminin önemli isimlerinin kültür dairesinde yetişti. Daha sonra gençlik döneminde feyiz aldığı 1994-1995 Türk Ocakları’nın başkanlığını yaptı. 1967’de aktif siyasete atıldı. 1969 tarihinde Milliyetçi Hareket Partisi Adana Kongresi’nde Genel İdare Kurulu üyeliğine seçildikten sonra, 12 Mart 1971 tarihine kadar kısa bir dönem dışında, MHP’li gençlerin eğitimi ve teşkilatlanması işlerini yürüttü.

1967-1969 döneminde Türkiye’deki bütün fakülte ve yüksek okullarda Alparslan Türkeş’in talimatı ile Ülkü Ocakları’nı kurdu. 1969 tarihinde, İbrahim Metin, Halil Özyıldız, Emine Işinsu gibi isimlerle birlikte Devlet Dergi’sini çıkardı ve bu dergide birçok yazıları yayımlandı. 1970’te Ülkü Ocakları Birliğinin kuruluşunda görev aldı.

1977 yılında Niğde milletvekili olarak TBMM’de görev yaptı. 1995 Türkiye genel seçimlerinde Anavatan Partisi listesinden Aksaray milletvekili seçildi. Daha sonra bu partiden ayrılarak MHP’ye girdi ve 1999 seçimlerinde de MHP milletvekili oldu. 57. Koalisyon Hükûmeti döneminde Milliyetçi Hareket Partisinden Devlet Bakanı olan Sadi Somuncuoğlu, aktif siyasetten ayrıldıktan sonra kitap ve köşe yazılarına ağırlık verdi. Sadi Somuncuoğlu’nun yayımlanmış 7 kitabı vardır. Sadi Somuncuoğlu Millî Düşünce Merkezi’nin kurucucusu ve yakın zamana kadar da genel başkanlığını yapmaktaydı.
97
Tarihte Bugün / Göktürk Kahramanı Kül Tiğin!
« Son İleti Gönderen: Üçoklu Börü Kam 27 Şubat 2022 »Kültiğin Heykeli

Bilge Kağan kardeşi Kültigin'in ölümünden şu dokunaklı ifadeyle söz eder:

Gören gözüm görmez, bilen aklım bilmez oldu... Evet, gözler yaşla, ruh ve yürek hıçkırıkla doluyor...

Bilge Kağan'ın ve Türk ulusunun, büyük Türk kahramanı Kültigin'in ölümüne ağlaması ile Türk ulusunun Alp Er Tunga'nın ölümüne ağlaması eşdeğerdir.

Daha sonra gelenler, taht için, kundaktaki çocukları katlederken, Kül Tiğin, ağabeyi Bilge Kağan'la, elele verip, tarihin en şanlı sayfalarını yazıyordu.Kültiğin'in Temsili Resmi

27 Şubat 731
60. Koyun Yılı, Birinci Ay, 17. Gün


Tarihin gördüğü en büyük Türk Komutanlarından olan; İlteriş Kutluk Kağan ve İlbilge Katun'un oğlu, Türk Bilge Kağan'ın kardeşi, Göktürk Devleti eşbaşkanı:

İnançu Apa Yargan Tarkan Kül Tiğin'i

Uçmağa varışının 1291. Yılında saygıyla anarım.

Kutlu ruhu şad, durağı; Atalar Yurdu ve Türk Uçmağı olsun!

TÜRK IRKI SAĞOLSUN!

MİNNETTARIZ!

Kök Teñğri Türk'e Kut ve Utku Versin!
98
Alıntı
Suriyeli erkekler kaçarken Ukraynalı kadınlar savaş alanında
Rusya’nın Ukrayna’ya karşı başlattığı harekatta kadın erkek vatandaşların silahlanması ve cephede kadın askerlerin yer alması, Suriye’deki iç savaştan kaçarak Türkiye’de mülteci olan Suriyeli “erkekleri” gündeme getirdi.

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/suriyeli-erkekler-turkiyeye-kacarken-ukraynali-kadinlar-rusyaya-savas-alaninda-514544h.htm
99
Yazık koskoca Avrupa'da delikanlı yok. Gerçi daha önce de bu durumlar yaşamıştı. Ukrayna bu kadar fazla güvenmeseydi.

Putin kendince imparatorluktan bahsediyor. Eskilerden bahsediyor.

Ülke coğrafyasının yarısı aslında TÜRK. Teknik olarak bizimde bu coğrafyadan alacağımızı almalıyız.

140 milyonluk nufüsün yarısı bile Rus(cuk) değil.

Ukrayna gibi tam bir ULUS devlet olamamış, düzenli ordusunu daha yeni yeni kurmaya başlamış bir orduya karşı kara harekatını görüyoruz. Belli ki sahada Ruscuklar da fos.

O kadar kancık bir millet ki bu Ruslar Yılan Adasındaki üç beş Ukrayna askerini savaş gemisinden bomba atarak durdurabiliyor. (*)
Yine de helal olsun bu askere. Şerefi ile ülkesini savundu. Şerefsizce hareket etmedi Ruslar gibi.

Dünya yine dansöz tepkisinde. Öncesinde aslansın, kaplasın hadi yavrum hadi diye gazladılar ama her zaman ki gibi fos.

Bizler Suriye'ye ya da Irak'ın Kuzeyine hareket düzenlerken bile daha ağır tedbirler koyacaktılar nerdeyse. Gerçi 15 Temmuz ve buna benzer tepkiler de zaten yeteri kadar ağır o da ayrı bir tarışma konusu.

NATOcu kafalara da bu durumlar ders olsun iyice.
100
GÜNCEL / NATO BİZİ KORUYOR MU?
« Son İleti Gönderen: Adil ÖZTÜRK 26 Şubat 2022 »
"NATO bizi koruyor mu?" Bu soruyu 1965 yılında Behice Boran sorunca Türkiye'de yer yerinden oynamıştı.
O günden bu güne kadar biz NATO ya hizmet ettik ama NATO bizim içimizdeki etnik kökenli ayrılıkçıları silahlandırarak bize karşı kışkırttı. Hatta 1974 de Kıbrıs Türklerinin hakkını koruduğumuz için ambargo ile cezalandırıldık.

Sahi NATO bizi koruyor mu?

Yoksa NATO,, ABD ve İngiltere’nin menfaatlerini mi koruyor?

24 Şubat 2022 tarihinde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, "Ukrayna'nın askerden ve Nazizm'den arındırılması" amacıyla başlattığını söylediği Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin asıl amacı, "Bu bölge tarihte bizimdi" diyen Putin'in önderliğinde, Rus milliyetçiliğinin yayılma savaşıdır. Başta Türkiye olmak üzere diğer Türk devletlerinin, Ümmetçilik safsatası ile aklı körleştirildiği için biride çıkıp "Tarihte orası Avrupa Hun İmparatorluğu olarak Türklerindi" diyerek bölgedeki Türk kimliğinden söz etmiyor. Savaşın olduğu bölge Gagavuz (Gök Oğuz) Türklerinin ve Tatar Türklerinin yurdudur.

Türk Birliği diye bir birlik oluşturulmuştu. ‘’Savaş bölgesinde  Türk kardeşlerimiz var onların kimlik, can ve mal güvenliğinin sağlanmasını istiyoruz.’’ demeleri gerekirken, şu ana kadar hiç bir varlık gösteremediler.
Hanedanlıkların keyfiyetindeki kukla Türk Birliği değil de Türk kimliğinin şuurunda Türk Birliği kurulmalı. Rus Milliyetçiliğinin, Çin Milliyetçiliğinin ve ABD ile İngiltere ittifakının önünde ezilmemek için, Ümmetçi safsatasıyla melezleşerek yok olmamak için Türkçü Türk Birliği kurulmalı.

Rusya, sıcak denizlere inme hayaliyle Ukrayna işgalinden sonra gözünü Türkiye’ye dikecektir. Çin, Uygur Türklerini tamamen asimile ederek gözünü Kore ve Tayvan’a dikecektir. İngiltere ve ABD’nin zaten 3.Bin yılda Asya’yı Hıristiyanlaştırma adı altında sömürme planları var.

Aslında, Türk Dünyasının Çin, Rusya, ABD ve İngiltere arasında paylaşılarak işgal edilme planı var.

İleriki günler çok şeylere gebe.

Kök Teñğri Türk'e Kut ve Utku Versin!..

Adil ÖZTÜRK
Sayfa: 1 ... 8 9 [10]