Gönderen Konu: İşte İki süper TÜRK yapımı zırhlı araç  (Okunma sayısı 11673 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tolgatan

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
kandaşlarım işte size OTOKAR KOBRA ve OTOKAR AKREP
OTOKAR KOBRA
OTOKAR AKREP
Türk'ün Türkten Başka dostu yoktur

Çevrimdışı tolgatan

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
Ynt: İşte İki süper TÜRK yapımı zırhlı araç
« Yanıtla #1 : 18 Mayıs 2007 »
arkadaşlar ben bunları yanlışlıkla uğraş bölümüne vermişim kusura bakmayın
Türk'ün Türkten Başka dostu yoktur

yedikule

• Ziyaretçi
Ynt: İşte İki süper TÜRK yapımı zırhlı araç
« Yanıtla #2 : 26 Haziran 2007 »
Resimler güzel..
AKREP ve COBRA..

Savunma Sanayimiz özellikle son 10-15 yılda büyük mesafeler katetti..
Resimdeki araçların daha ileri versiyonlarından T.S.K. 481 adet daha sipariş vererek kullanımına devam edeceği izlenimini verdi..

İlgili araçlara verilen 481 adetlik siparş haricinde bu araçların Yurt Dışı alıcılarıda mevcut.. Yaklaşık 500 adede yakın bir miktarı Yurt Dışına satıldı son 5 yıl zarfı içinde..

Ankara Gölbaşında FNSS tesislerinde TÜRK ZIRHLI PALETLİ araçlarıda imal edilmekte..

Paletli Z.P.T. ( Zırhlı Personel Taşıyıcı )
Paletli Z.T.A. ( Zırhlı Tow Aracı )
Paletli Z.H.A. ( Zırhlı Havan Aracı )
Paletli Z.M.A. ( Zırhlı Muharebe Aracı )

Yukarıdaki araçlardan 2000 adedin üstünde tamamen TÜRK yapımı olarak imal edilmiş ve Ordumuzun hizmetine girmiştir.. Ayrıyetten bu araçlardanda Yurt Dışına Satılmıştır..

T.A.M.T. ( TÜRK ANA MUHAREBE TANKI ) Geliştirme safhasınada başlanmış olup.. 500 milyon USD ARGE safhasına ayrılmıştır..

FIRTINA ve PANTER 155mm motorlu ve kundağı motorlu top sistemleri TÜRK yapımı olarak çoktan hizmete girmiş ve TRAKYA'daki birliklerde yerlerini almaya başlamışlardır..

O.M.T.A.S. (Orta Menzilli Tanksavar Füze Projesi) envanterimizde bulunan MİLAN ve TOW sistemlerinin yerini almak üzere ROKETSAN liderliğindeki kurumlar geliştirme çalışmalarına başlamışlardır..

WS-1 ''KASIRGA'' 100 km'yi 1000/1.5 hata payı ile vurabilen füzeler ÇİN'teknolojisi transferi ile yerli olarak yapılmış ve WS-1B (Proje-J) adı ile 280-300 km'yi gene 1000/1.5 hata payı ile vurabilecek KASIRGA-2 sistemi geliştirilmesine başlanmıştır..

Bazı kaynaklar WS-1B ''KASIRGA-2'' sistemini TÜRK ORDUSUNUN envanterine girdiğini belirtmektedir..

Ve bir ilk gerçekleştirilmiş..
Avrupaya ilk TÜRK HAVA SAVUNMA SİSTEMİ satılmıştır..

100/100 TÜRK Mühendis ve İşcilerinin alın terleri ile ASELSAN'da geliştirilen K.M.S. ( Kaideye Monteli Stinger ) Seyyar Hareketli Hava Savunma Füze Rampası.. TÜRK ORDUSUNUN envanterine girmesinden sonra..

HOLLANDA'nın açtığı ihaleye TÜRK MALI-ASELSAN Etiketi ile katılarak kendisine rakip olan ABD ve ALMAN emsal sistemlerini Üstün Performansı ve Fiyat avantajı ile ekarte ederek ihaleyi ABD ve ALMAN'ların elinden almış üretim ve teslimatlarını başarı ile sürdürmektedir..

Yukarıda görülen iki araç SAVUNMA SANAYİMİZİN sadece yaptığı başarılardan iki küçük örnektir..
Biraz ARGE ve ÖZ GÜVEN ile TÜRK IRKININ yapamayacağı hiç birşey yoktur..

Çevrimdışı TÜRKÇÜ KALE!

• Ahlaksız, şerefsiz ve provaktör olduğu için kovulmuştur
  • Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
Re: İşte İki süper TÜRK yapımı zırhlı araç
« Yanıtla #3 : 25 Ağustos 2007 »
Hmm cok güzel.Biz Türkler birer dahiyiz...

Çevrimdışı topuz

• Türkçü-Turancı
Merhaba kandaşlarım...
Ben : Ağrı'da Amerikan ve Türk malı zırhlı 4 tekerli taktik araçlara bindim ve bu araçlar hakkında bilgi sahibiyim... Irkdaşlar; biz Ağrı'da USA malı 'Shorland'ları kullandık. Fakat bu araçları hiç sevmedik... Bir kere Shorland zırhlı araçları, son derece dengesiz oldukları için, virajlarda devrilme eğilimindeydiler... Biz bu araçlar devrilmesin diye, yol boyunca 60 km'nin altında hız yapar, böylece çatışma bölgesine daima gecikirdik.
Ancak Akreplerin zırhı, aptal Shorlandlardan daha kalın ve güvenli olmasına karşın, son derece dengeli bu araçlarla virajlara, rahatlıkla 90 km ile girebilirdik...
Kandaşlarım;
Ayrıca Akreplerin zırhları, 12,7*99 mm'lik uçaksavarlara karşı bile etkilidir. Ancak Shorland'ların zırhlarının 7,62*54'lük mermilere
bile dayanmadığı hakkında duyumlar alırdık.
Ben bunlara inanmasam da, USA'nın ve Türkiye'nin  son model her iki aracını bilen birisi olarak konuşuyorum; Türk malı Akrebe canımı emanet ederim... Ama ABD malı Shorland, BEŞ PARA ETMEZ...
Kızıl Elmada Buluşalım!..

Çevrimdışı HanTUG

• Türkçü-Turancı
  • **
o akrebin üzerindeki canak radarmi? hava savunmasimi var akrepin?

Çevrimdışı HanTUG

• Türkçü-Turancı
  • **
eger 2. Dünya savasi zamaninda kendimize ait savas ucagi, deniz altilarimiz oldugunu düsünürsek simdi sadece bu zirhli araclarla övünmek yersiz olur