Gönderen Konu: sadece TURKLUK mu, yoksa hem turk hemde musluman mi??  (Okunma sayısı 13550 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Gökkurt

• Ziyaretçi
Ynt: sadece TURKLUK mu, yoksa hem turk hemde musluman mi??
« Yanıtla #10 : 15 Aralık 2006 »
ELBETTE TÜRKLÜK.FAKAT ŞUNU UNUTMAYALIMKİ DİNSİZLEŞEN MİLLİ BENLİĞİNİDE KAYBEDER.TARİHE DÖNÜN TUNA BULGARLARINA VEYA MACARLARA BAKIN.HEPSİ SLAVLAŞMIŞ.TÜRKLÜĞÜ UNUTMUŞ.FAKAT MOĞOL HANLIKLARINA BAKIN İSLAM SAYESİNDE TÜRKLEŞMİŞLER.ZATEN DİN TANRI İLE KİŞİNİN KENDİ ARASINDA OLAN BİŞEYDİR.BİZİ BİR ARADA TUTAN TÜRKLÜK AŞIDIR.TÜRKÇE DEMEK TÜRK DEMEK NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.

Çevrimdışı AttilaHun

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #11 : 15 Aralık 2006 »
ELBETTE TÜRKLÜK.FAKAT ŞUNU UNUTMAYALIMKİ DİNSİZLEŞEN MİLLİ BENLİĞİNİDE KAYBEDER.TARİHE DÖNÜN TUNA BULGARLARINA VEYA MACARLARA BAKIN.HEPSİ SLAVLAŞMIŞ.TÜRKLÜĞÜ UNUTMUŞ.FAKAT MOĞOL HANLIKLARINA BAKIN İSLAM SAYESİNDE TÜRKLEŞMİŞLER.ZATEN DİN TANRI İLE KİŞİNİN KENDİ ARASINDA OLAN BİŞEYDİR.BİZİ BİR ARADA TUTAN TÜRKLÜK AŞIDIR.TÜRKÇE DEMEK TÜRK DEMEK NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.

Ulan yeter ya! Müslümansan kendine sakla! Dinsizleşen milletlermiş... Benim Çuvaş ve Gagavuz Türkü arkadaşlarım da var, üstelik de Hıristiyanlar. Ama etrafta gördüğüm birçok Türk'ten daha Türk hepsi! Ben de Müslümanım ama beni sadece Türklük ilgilendiriyor. Hıristiyan olmuş, Müslüman olmuş ve hatta ateist olmuş; hiç fark etmez. Yeter ki Türk olduğunun bilincinde asil bir Türk olsun!

Buraya gelip Türkçülük maskesi altında İslamcılık yapmayın lan!

Çevrimdışı ATASAGUN

• Türkçü-Turancı
  • Öğreniyor...
« Yanıtla #12 : 15 Aralık 2006 »

Bela mısınız?

Çevrimdışı hakan24

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #13 : 26 Aralık 2006 »
Önce şunu  düşünelim arkadaşlar,Din hangi din olursa olsun Tanrı ile kul arasında.Kim ne zaman hangi dine isterse o dine geçebilir hadi isteyince herkes Türk olsun da görelim bakalım.Tabi vatandaşlığa geçmenin TÜRK olmak anlamına geldiği zannedilirse bu da büyük komedi olur.Herkes TÜRK olabilseydi dünya üzerinde iki kez çağ açıp kapatmanın keyfini biz gerçek TÜRKLER nasıl sürecektik hele de bu ikiç çağ İslam öncesi ve sonrasında yaşanmışsa.Biz önce TÜRKÜZ ırkdaşlarımızın hangi dine mensup olduğu önemli değil.Herkes inancını istediği gibi yaşar ama NEYLEYİM TÜRKLÜĞÜMÜ yaşayamadııkdan sonra şamın şekerini arabın yüzünü...

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

ALAYINA İSYAN,İNADINA TURAN :turan:

tegin

• Ziyaretçi
Tabii ki sadece TÜRKLÜK.Şu asla unutulmamalı ki biz TÜRKLER müslüman olmadan önce de dünya imparatorlukları kurmuş, dünyanın bir kaç asil milletinden biriyiz.Bilakis müslüman olduktan sonra geri kalmış bir milletiz.Birileri hemen Osmanlı ve Selçuklu İmparatorlujlarını örnek vermesin, zira milletlerin sosyal oarak bozulmaları da düzelmeleri de yüzyıllar içeririnde olur, müslüman olduktan sonra da biz TÜRKLER 3-5 yüzyıl özelliklerimizi korumuş ancak daha sonra islamiyet ve arap kültürü içinde özelliklerimizi kaybedip geri kalmaya başlamışızdır.TÜRK-İslam ülküsü diye bir şey olamaz, bu büyük bir safsatadır.Bir ırk ile dinin sentezi mümükün değildir.Irk ve akıl bilim vardır.TÜRK ırkı da damarlarındaki üstünlüğü ancak laik, akıl ve bilime dayalı bir rejimde yani ATATÜRKÇÜLÜK ile geri kazanacaktır.

Çevrimdışı TeomanHUN

• Türkçü-Turancı
  • **
Tabiki Türklük önce gelir.Benim için en önce gelen Türkler ben uzaktaki Türkleri pek tanımam benim için önce Balkan Türkleri,Kıbrıs Türkleri,Irak Türkleri ve diğerleri gelir din ise daha sonra gelir.

umut584

• Ziyaretçi
ARKADAŞLAR BİZİM DÜNYAYA GELMEMİZDEKİ  YE GANE SEBEBİMİZ  ALLAHA KULLUK VASFIDIR.DİNİMİZ BÖYLE EMRETMEKTEDİR.ELBETTE TÜRKLER VE TÜRK SOYLARI BİR ÇOK DİNE İNANMIŞ VE BUNA GÖRE YAŞAMIŞLAR DIR AMA ŞUAN TÜRKLER İÇİN HAK DİN İSLAMİYETTİR ÖNCE ALLAHA KULLUK VASFIMIZI YERİNE GETİRİRKEN BENCE BUNA PARALEL OLARAK(YANİ KULLUK VASFINA EŞDEĞER ZAMANLI OLARAK)TÜRKLÜĞÜMÜZÜ SOYUMUZU VE ÜLKÜMZÜ YÜCELTMELİYİZ.

Çevrimdışı gok_turk

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
  • turk irki sag olsun
umut kandasim doguru soyliyor saogul kandas  biz TURKUZ ISLAM dini sadece ARAPLARIN degildir atalarimiz hep islami benim semisler  :turan: :-)
TURAN  ..........................

Çevrimdışı Deli

• Türkçü-Turancı
ARKADAŞLAR BİZİM DÜNYAYA GELMEMİZDEKİ  YE GANE SEBEBİMİZ  ALLAHA KULLUK VASFIDIR.DİNİMİZ BÖYLE EMRETMEKTEDİR.ELBETTE TÜRKLER VE TÜRK SOYLARI BİR ÇOK DİNE İNANMIŞ VE BUNA GÖRE YAŞAMIŞLAR DIR AMA ŞUAN TÜRKLER İÇİN HAK DİN İSLAMİYETTİR ÖNCE ALLAHA KULLUK VASFIMIZI YERİNE GETİRİRKEN BENCE BUNA PARALEL OLARAK(YANİ KULLUK VASFINA EŞDEĞER ZAMANLI OLARAK)TÜRKLÜĞÜMÜZÜ SOYUMUZU VE ÜLKÜMZÜ YÜCELTMELİYİZ.

İlk olarak herkezin dini kendine ikide bir bu konuyu niye kurcalıyorsunuz anlamam ki.Ben şimdi müslüman olmasan Türk değil miyim?.Bana sırf dinimden dolayı Türk değislin diyecek adamın  bir tarafından şırıngayla kan çekerim ,kan.

İki benim görüşüme göre( bu herkez için geçerli değildir),Türkten Tanrıya kul olmaz, çünkü Türk zaten Tanrıdan türemiştir,ancak ona oğul olur.

NE AMERİKA , NE RUSYA , NE ÇİN ,
HERŞEY MİLLİYETÇİ TÜRKİYE İÇİN ...

karakuş

• Ziyaretçi
                 öNCELİKLE TÜM SOYDAŞLARIMA MERHABA DİYORUM BEN YENİ ÜYE OLDUM YANİ İÇİNİZDE (suana kadar üye olanlar içiEN ŞANSIZI BENİM GEÇ KALDIGIM İÇİN GELELİM KONUYA
                BİZ TÜRKLER İNANÇ OLARAK OGUZ ATADAN BERİ BİLİNEN GÖK TANRI'YA İNANIRIZ BU DİNİN TEMELLERİ İSLAMİYETE EN YAKIN DİNDİR .ŞÖYLEKİ: İSLAMİYETTE AKIL İKİ ŞEKİLDİR AKLI SALİH VE AKLI MALİK GÖKTANRI İNANCINDADA AKIL İKİ TÜRLÜDÜR US AKIL VE ÖK AKIL BAŞKA BENZERLİK DE İSLAMİYETTE TANRI'NIN SIFATLARI 99 DUR GÖKTANRI İNANCINDA 80 TANEDIR AMA 80 İDE 99 UN İÇİNDEDİR SADECE 19 TANE DAHA SIFAT EKLENMİŞTİR.DIGER TÜM TOPLUMSAL YAPTIRIMLARDA AŞAGI YUKARI AYNIDIR.BU NEDENLE İSLAMİ İANCA GÖRE HER TOPLUMA BİR YALAVAÇ GÖNDERİLDİGİNE GÖRE VE BUNLARIN TAMAMIDA TANRI TARFINDAN YOLLANDIGINA GÖRE BİZEDE OGUZ ATA YOLLANMIŞ VE TEMELİMİZ YİNE HAK DİNİDİR SADECE FARK YALAVAÇ Hz.MUHAMMEDİN VE SON DİN İSLAMİYETİN 611 YILINDA GELMESİ YANİ ONDAN ÖNCE YAŞAYANLARIN BOZULMAMIŞ OLAN TANRI DİNLERİNE İNANMASI İSLAM SAYILIR.
               BU AÇIKLAMADAN SONRA BENCE ÇOK GEREKSİZ BİR TARTIŞMADIR. BİZLER TÜRKÜZ.BU GENETİK BİR OLAYDIRVE BUNU TANRI İSTEDİ EGER İNANIYORSAK TANRI İSTEGİNİ KULLARIN ÇEVİRMESİ CİDDİ BİR SAYGISIZLIK VE KARŞI GELMEDİR VE BUDA BÜYÜK GÜNAHLAR İÇERİSİNE GİRER.İNANÇ OLARAKDA BİRÇOGUMUZ MÜSLÜMANIZ (TANRIYA  ŞÜKÜR) VE BİZİM MİLLETİMİZİN EN BÜYÜK ÖZELLİGİDE TANRININ KUTSAL KILDIGI KABEYİ KORUMAKTIR BU YÜZDENDE BİZİ MİLLET OLARAK BU TOPRAKLARA YERLEŞTİRMİŞTİR YANİ GÖÇÜMÜZ TESADÜFİ DEGİLDİR MÜSLÜMAN OLSUN OLMASIN HER TÜRK TANRININ KULU HEMDE SEVGİLİ KULUDUR KİMSEYİ TÜRK DEGİLSİN SEN DİYE YARGILAYAMAYACAGIMIZ GİBİ MÜSLÜMAN DEGİLSİN DİYEDE YARGILAYAMAYIZ.MÜSLÜMAN OLMAYAN TÜRKLERİ ELEŞTİRENLERİ TÜRK TARİHİNİ İNCELEMEYE DAVET EDİYORUM

ZAFER ÖZÜNÜ TÜRK'LÜĞE ADAYANLARIN VE TÜRK'ÜN VARLIĞI İÇİN TANRI'YA AVUÇ AÇANLARINDIR