Gönderen Konu: Yeni Gün Bayramı (Nevruz)  (Okunma sayısı 4424 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kongur

• GÖKBÖRÜ ANKARA
  • Türkçü-Turancı
  • **
Yeni Gün Bayramı (Nevruz)
« : 15 Mart 2012 »
Türk'ün kutlu bayramı olan Yeni Gün geldi çattı, unutulmaya yüz tutan bu bayrama her Türk'ün sahip çıkması gerekir. Bu kapsamda Türksoy'un her yıl geleneksel olarak düzenlediği Yeni Gün kutlamalarına biz Türkçüler'in özellikle katılması gereklidir. Bu Nevruz'da değerli sanatçımız Arslanbek Sultanbekov, Türksoy'un düzenlemiş olduğu Nevruz programında yer alacaktır. Arslanbek Sultanbekov ile ilk durağımız İstanbul olacaktır. Eğer zaman olursa 20 Mart'ta derneğimizin Ankara şubesinde Arslanbek Sultanbekov ile tanışma günü düzenleyebiliriz (söz vermiyorum :-D ). Sözü çok uzatmadan Türksoy Nevruz programını yazayım.

19 Mart 2012    : İstanbul, Eyüp Meydanı Saat: 12.00

21 Mart 2012    : Ankara, Devlet Resim ve Heykel Müzesi Saat: 10.00

22 Mart 2012    : Eskişehir,  Osmangazi Üniversitesi Kongre Merkezi Saat: 19.00

23 Mart 2012    : Karaman, Kemal Kaynaş Kapalı Spor Salonu Saat: 20.00

25 Mart 2012    : Adana, Menderes Piknik Adası Saat: 11.00

26 Mart 2012    : Hatay, Hatay Kültür Merkezi Saat: 20.00

27 Mart 2012    : Elazığ, Atatürk Kültür Merkezi Saat: 19.00

28 Mart 2012    : Çankırı, Saat: 19.00

29 Mart 2012    : Develi/Kayseri Cumhuriyet Meydanı Saat: 12.30

30 Mart 2012    : Kayseri Saat: 19.00
AV BİTTİ,ŞİMDİ AVCI BENİM,HERKES İÇİN AVCI BENİM..!

Çevrimdışı Fatih

• Türkçü-Turancı
  • Kök Tenğri'nin esenliği bütün Türklerin üzerinedir
Ynt: Yeni Gün Bayramı (Nevruz)
« Yanıtla #1 : 15 Mart 2012 »
Bu çok güzel bir haber kandaşım. Arslanbek Sultanbekov'u bu defa yüz yüze görüp tanışıp, bilişeceğim.
Sanırım 3 Mayıs Türkçüler Günü Ankara etkinliklerine Arslanbek Sultanbekov'da katılacakmış. Kızılay'ın ortasında Arslanbek kopuz eşliğinde Dombrayı çalıp söylesin de millet müzik nasılmış olurmuş görsün. 3 Mayıs'ta görüşmek dileğiyle herkese esenlikler dilerim.
Kök Tenğri'nin esenliği bütün Türklerin üzerinedir.

Çevrimdışı Kongur

• GÖKBÖRÜ ANKARA
  • Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #2 : 15 Mart 2012 »
3 Mayıs'ta gönül ister ki Arslanbek aramızda bulunsun; ama kesin bir şey söylemem doğru olmaz. Mayıs ayında Türkiye'ye gelmeye çalışacak, lakin 3 Mayıs'a denk gelir mi bilemem. Ayrıca İstanbul'daki kandaşlarımızı 19 Mart'ta Eyüp Meydanına bekliyorum.
AV BİTTİ,ŞİMDİ AVCI BENİM,HERKES İÇİN AVCI BENİM..!

Çevrimdışı Fatih

• Türkçü-Turancı
  • Kök Tenğri'nin esenliği bütün Türklerin üzerinedir
« Yanıtla #3 : 15 Mart 2012 »
Arslanbek gelince bir kaç ay Türkiyede kalır düşüncesiyle 3 Mayıstaki Türkçüler Günü etkinliğine katılacağını varsaymışım. İnşallah umduğumuz gibi olur ve bizlerede bu defa kendisiyle karşılaşmak kısmet olur.
Kök Tenğri'nin esenliği bütün Türklerin üzerinedir.

Çevrimdışı Üçoklu Börü Kam

• Otağ Yöneticisi
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #4 : 16 Mart 2012 »
İstanbul'daki kandaşlarımızı 19 Mart'ta Eyüp Meydanına bekliyorum.
Hemen Gökbörü Türkçüler Derneği İstanbul İl Başkanımız Ayhan Beyle iletişme geçip anılan günde bütün teşkilat mensuplarının ve diğer Türkçü-milliyetçi kişi ve kuruluşların da katılımlarının sağlanması için gerekli girişimlerde bulunmalarını bildireceğim.
Arslanbek Sultanbekov Tanrının izniyle Türk Dünyasının sesi ve nefesi olmaya aday ve kendisinde o kabiliyet olan büyük bir sanatçıdır. Bizler de bu büyük sanatçının hakettiği yerlere gelmesinde bir nebzecik katkı sağlayabilirsek ne mutlu.

TTK.
Türk Soyunun Gizli Gücüne İNAN ve GÜVEN!