Anket

SİZCE TÜRK BİRLİĞİ NE ŞEKİLDE TESİS EDİLMELİ?

Hemen bütün Türk ülkeleri TURAN adındaki büyük yurt adı altında birleştirilmeli
1 (12.5%)
Gönül ilk seçeneğin hemen olmasını isterdi.Ama çapımızı bilmek lazım.Önce Avrupa Birliği misali bir Türk Devletler Birliği kurabiliriz.İç ve dış sorunlarımızı hallettikten ve tam anlamıyla hazır olduktan sonra belki TURAN'a adım atabiliriz.
7 (87.5%)

Toplam Oy Verenler: 0

Oylama kapandı: 21 Nisan 2006

Gönderen Konu: SİZCE TÜRK BİRLİĞİ NE ŞEKİLDE TESİS EDİLMELİ?  (Okunma sayısı 12522 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kayrakan_GokBoru

• Türkçü-Turancı
    • KKGB
Görüşlerimizi belirtelim.

Çevrimdışı ALP-ER-TUNGA

• Türkçü-Turancı
  • BU YOL KUTLUDUR;GİDER TANRIDAĞ'INA!
BENİM GÖRÜŞÜME GÖRE TABİKİ İLK ETAPTA HEMEN BİR BİRLEŞME VE TURANLAŞMA BEKLENMEMELİ.ÖNCE BİR EKONOMİK ORTAKLIKLA İLİŞKİLER GÜÇLENDİRİLMELİ DAHA SONRADA TOPTAN BİR BİRLEŞME OLMALI.YANİ TURAN KURULMALI.
SAYGILARIMLA...
TTK

ÜZE TENGRİ BASMASAR,ASRA YİR TELİNMESER,TÜRK BUDUN,İLİGİN,TÜRÜGÜN KEM ARTADI...

• Türkçü-Turancı
    • KKGB
Alıntı yapılan: ALP-ER-TUNGA
BENİM GÖRÜŞÜME GÖRE TABİKİ İLK ETAPTA HEMEN BİR BİRLEŞME VE TURANLAŞMA BEKLENMEMELİ.ÖNCE BİR EKONOMİK ORTAKLIKLA İLİŞKİLER GÜÇLENDİRİLMELİ DAHA SONRADA TOPTAN BİR BİRLEŞME OLMALI.YANİ TURAN KURULMALI.
SAYGILARIMLA...
TTK

Evet ekonomik,kültürel ve en önemlisi duygusal anlamda birlik tesis etmek birincil şart olmalı...Sadece bazı ülküdaşlarımız çok sabırsız...

TTK

Çevrimdışı ALP-ER-TUNGA

• Türkçü-Turancı
  • BU YOL KUTLUDUR;GİDER TANRIDAĞ'INA!
HEMEN GORMEK İSTEMEK GUZEL AMA HERSEYİN BİR YAPIM ASAMA VE SURESİ VARDIR BENCE.AMA OLSUN BELKİ BİZ GOREMEYİZ AMA COCUKLARIMIZ MUTLAKA GORMELİ TURAN'IN KURULDUĞUNU.
TTK

ÜZE TENGRİ BASMASAR,ASRA YİR TELİNMESER,TÜRK BUDUN,İLİGİN,TÜRÜGÜN KEM ARTADI...

Çevrimdışı aslanargun

• Türkçü-Turancı
SAYIN IRKDASLARIM!

DEDIKLERINIZE KATILIYORUM. BIZIM MESELE SABIR ISTER. ÖNCE CEVREMIZDE , KENDI IMKANLARIMIZA GÖRE TÜRKCÜ DÜSÜNCELERINI YAYIP, SAVUNMAMIZ LAZIM. BAZI INSANLARIMIZIN KAFASINA ISLEMIS OLAN SENTEZCILIGI VE azinliklara KARSI OLAN ASKI CIKARTABILMEMIZ ILK ETAP´TIR.
ÖRGÜTLENMEMEIZ´DE MUTLAKA VE MUTLAKA SART! BULUSALIM, SAYIN IRKDASLAR, KONUSALIM, BIR CÖZÜM YOLU ARAYALIM!

BENDE BIR TÜRK OLARAK HEDEF TURAN DIYORUM. FAKAT BU GERCEKTEN HEMEN OLACAK BIR NESNE DEGIL. ALP-ER-TUNGA IRKDASIMIN DEDIGI GIBI: BELKI BIZ GÖREMEYIZ, FAKAT BIZDEN SONRA GELECEK NESIL MUTLAKA GÖRECEK!!

TANRI YÜCE TÜRK MILLETINI KORUSUN VE YÜCELTSIN!

hasta_kurt

• Ziyaretçi
istekleriniz ve duşunceleriniz bence çok güzel ama ben Türkiyenin bile özgür bir Türk devleti olduguna inanmıyorum hal böyleyken birleşme yada ekonomik birleşmelerin bir işe yarayacagınada inanmıyorum ilk yapmamız gerek ülkemize geri almaktır diyorum bu gun bütün siyasi partilerden hükümete iç ve dış politikayı yürüten poliikacılara hatta ve hatta MİT e kadar devletin kilit organları dış ülkeler için çalışmaktadırlar ilk yapılması gereken bu köpekleri meydanlarda asmaktır turana giden yol bu şekilde açılacaktır...

• Türkçü-Turancı
    • KKGB
Alıntı yapılan: hasta_kurt
istekleriniz ve duşunceleriniz bence çok güzel ama ben Türkiyenin bile özgür bir Türk devleti olduguna inanmıyorum hal böyleyken birleşme yada ekonomik birleşmelerin bir işe yarayacagınada inanmıyorum ilk yapmamız gerek ülkemize geri almaktır diyorum bu gun bütün siyasi partilerden hükümete iç ve dış politikayı yürüten poliikacılara hatta ve hatta MİT e kadar devletin kilit organları dış ülkeler için çalışmaktadırlar ilk yapılması gereken bu köpekleri meydanlarda asmaktır turana giden yol bu şekilde açılacaktır...

Elbette önce TAM BAĞIMSIZLIK sağlanmalıdır.Dediğimiz gibi herşeyin bir zamanı var.

kerim

• Ziyaretçi
tamam da turkiye kendine gore bagimsiz devlettir hemde buyuk  bir devlet buyuk bir devletin icinde boyle sorun larin olmasi normaldir dosman larimizi kucumsemiyorum  boyle seylere kucuk seylere takilip kalmamiz lazim daha onumizde daglar kadar engeller var  turancilik diyor sunuz sadece  haberlere bakiyor sunuz  hic prta asyaya  gittinizmi      turan cilik diyor sunuz orta asya ne durum da daha bil miyor sunuz   GIDIN GORUN  VE BAKIN

hasta_kurt

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: kerim
tamam da turkiye kendine gore bagimsiz devlettir hemde buyuk  bir devlet buyuk bir devletin icinde boyle sorun larin olmasi normaldir dosman larimizi kucumsemiyorum  boyle seylere kucuk seylere takilip kalmamiz lazim daha onumizde daglar kadar engeller var  turancilik diyor sunuz sadece  haberlere bakiyor sunuz  hic prta asyaya  gittinizmi      turan cilik diyor sunuz orta asya ne durum da daha bil miyor sunuz   GIDIN GORUN  VE BAKIN

ya yazdıklarımı anlamadın yada anlamak istemedın neyse yazın bana göre yeterınce sacma bu sacma yazının altına acıklama yapma geregı duymuyorum

• Türkçü-Turancı
    • KKGB
Alıntı yapılan: kerim

Öyle bir ileti yazıyorsun ki...Sanki biz fildişi kulemizde Kürşad marşı okuyoruz sense Türkistan'ı yalayıp yutmuşsun bize anlatıyorsun.Yahu kardeşim sana kim dedi ki Türkiye müstemleke memleketi diye...Evet temelde bağımsız bir devlet...Ama bağımsızlığı ile çelişen uygulamalar yok mu?

Yabancı dille eğitim
Mason locaları
İnsan hakları derneği altında yabancıların çaşıtları
Kürt yayılması - Azınlık ırkçılığı
vb.

Bunlar Türkiye'nin bağımsızlığı ile çelişiyor madem önce içimizdeki bu tip yağı oyunlarından kuruluşlarından kurtulmalıyız.Kürt nüfusu Türk nüfusunu geçtiğinde kürt sorununu halletmeye çalışmadan Turan'ı kurmaya çabalamamız ne kadar mantıklı?Biz bunu ifade etmeye çalışıyoruz.

Turancılık konusunda önümüzde yığınla engel olduğunu elbette biliyoruz ve biz Türkçüler olarak tüm bu tehlikeleri göğüslenerek yola çıktık zaten.Burada bir sormaca(anket) başlatınca birilerinin gaza gelip Turan'ı kuracağını düşünmedik.

Yok yere mesele çıkarmayalım.

Saygılar...

TTK