Gönderen Konu: KARANLIĞA KURBAN VERİLEN BİR GENÇ DAHA  (Okunma sayısı 2486 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Adil ÖZTÜRK

• Türkçü-Turancı
KARANLIĞA KURBAN VERİLEN BİR GENÇ DAHA

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi 2. sınıf öğrencisi Enes Kara, Elazığ'da bir binanın 7. katından atlayarak yaşamına son verdi. Enes Kara, olaydan önce çektiği videoda ise kaldığı yurtta baskılara maruz kaldığını ve psikolojik olarak yorulduğunu söyledi. Üniversite yetkililerinden alınan bilgilere göre de, Enes Kara'nın son 1 aydan bu yana birçok dersine girmediği ve içine kapanık olduğu da kaydedildi.

"KENDİME SADECE 3 SAAT AYIRABİLİYORUM"

Enes Kara çektiği videoda, ailesinin zoruyla yurtta kaldığını söyleyerek, "Hiç kalmak istemememe ve bunu aileme defalarca söylemiş olmama rağmen bu yurtta kalmaya devam ediyorum. Defalarca söyledim ama beni burada kalmaya zorladılar" ifadelerini kullandı. Yurtta kendisine sadece 3 saat ayırabildiğini söyleyen Enes Kara, şöyle devam etti: "3 saat gibi bir şey kalıyor ve kalan zamanda adam akıllı ders de çalışamıyorum. Çünkü psikolojik olarak yorgun oluyorum. Özgür hissetmiyorum kendimi 24 saatten kendime ayırabildiğim 3 saat falan."
Enes Kara'nın intiharından sonra Nurcu babasının konuşması günümüzde Tarikat ve Cemaatlerin insan beynini nasıl hipnotize ettiğini net açıklıyor: 
"Sürekli telefonla oynuyordu. İçine kapanık birisiydi. Fazla konuşmazdı. Çevresiyle falan da konuşmazdı.
Videosunu izledim. Kaldığı yer güzel insanların kaldığı yer. Talebelerin kaldığı yer. Orada kalmasını tavsiye ettim. Devlet yurdunda başvuru yapmadık. Durumumuz iyi. Manevi olarak ahiretine faydası olsun istedim. Ben 25 yıldır Risale-i Nur okuyorum. Bir zararını görmedim. Ben bu Cemaatin 25 yıldır içindeyim. Kaldığı yerde hiçbir sorun yoktu. Sürekli arkadaşlarıyla iletişim halindeydik. Birkaç ay kalır sonra alışır dedim.
Cenazeyi aldık şu an dönüyoruz Hatay’a. Biz kimseden şikayetçi değiliz. Olaydan sonra durumunu daha iyi anladık."
(haber-alıntı)

KISACA:
Oğlu intihar eden bir baba değil de sanki sıradan bir olaydan bahseden insan psikolojisindeki baba tam bir zombi profili çizmekte.
Vakıf Yurtlarında tecavüz olaylarından sonra Vakıf Yurtlarında intiharların başlamasıyla artık mızrak çuvala sığmamaya başladı.

Adil ÖZTÜRK
Adil ÖZTÜRK

Çevrimdışı Egenin Efesi

• Gökbörü'nün izinde Tanrı Türk'ü korusun!
  • Türkçü-Turancı
Ynt: KARANLIĞA KURBAN VERİLEN BİR GENÇ DAHA
« Yanıtla #1 : 14 Ocak 2022 »
Hatayı boyunca insan onurunu korumaya çalışan ve cenazesine bütün; inanç, yaşayış ve düşünüş ekollerinden insanların katılıp, gözyaşı döktüğü Muhsin Yazıcıoğlu'nun partisi; İntihar eden bir gencin arkasından:
Bir velet öldü diye cemaatleri mi kapatacağız?
Diyebilecek kadar; cismen, rûhen ve mânen zombileşmiş kişilere kalmış.

Asr-ı Saadetten bir esinti ferahlığıyla etrafına huzur ve güven veren Muhsin Başkanı hiç mi hiç anlamamış, bu zavallılar...

Yazık, hem de, çok yazık...

Gökbörü'nün izinde Tanrı Türk'ü Korusun!.
Dün Efe'ydik, Zeybek'tik; bu gün: GÖKBÖRÜ'dür Adımız!

Çevrimdışı Üçoklu Börü Kam

• Otağ Yöneticisi
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #2 : 14 Ocak 2022 »

Muhsin Yazıcıoğlu'nun partisi; İntihar eden bir gencin arkasından:

Bir ayyaş öldü diye meyhaneleri mi kapatacağız?
Diye de devam etti.
Latife yapmış mış..

Sen de kim oluyorsun hadsiz, kifayetsiz..
Sanki öyle bir yetkisi var!
Kendini dev aynasında görüyor olmalı bu kıytırık herif...

Evlat senin olmayınca, ne kolaydır feda etmek.

Gerçi babada da bir sorun var!
Gencecik evladı canına kıymış, derdine yanacağına hala sapık cemaati savunuyor...
Bu davranış normal değil.
Ya büyük paralar verip susturdular, ya da bu baba bozuntusunun, akıl sağlığı yerinde değil.
Evlat bu, evlat!

Kök Teñğri Türk'e Kut ve Utku Versin!
Türk Soyunun Gizli Gücüne İNAN ve GÜVEN!

Çevrimdışı turania_25

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #3 : 14 Şubat 2022 »
Hatayı boyunca insan onurunu korumaya çalışan ve cenazesine bütün; inanç, yaşayış ve düşünüş ekollerinden insanların katılıp, gözyaşı döktüğü Muhsin Yazıcıoğlu'nun partisi; İntihar eden bir gencin arkasından:

Asr-ı Saadetten bir esinti ferahlığıyla etrafına huzur ve güven veren Muhsin Başkanı hiç mi hiç anlamamış, bu zavallılar...

Yazık, hem de, çok yazık...

Gökbörü'nün izinde Tanrı Türk'ü Korusun!.

Bu konunun muhatabı olan BBP MKYK Üyesi A.Namık Akdoğan'dır ve açıklamasında, üç beş gazetecinin cümlelerini tamamen çarpıttığını ve dolayısıyla kamuoyundan özür dilediği beyanı mevcuttur. Bu kişiyi asla savunduğumu düşünmemenizi, aslında şu görüşümü belirtmek üzere yazmak isterim.
Muhsin YAZICIOĞLU başka biri idi malumunuz. Ve bu kişi o cümleleri demiş olsa bile, bu asla Muhsin Yazıcıoğlu ve yol arkadaşlarını temsil edemez.
Dilin kemiği yoktur, söyleyen söylediklerinin bedelini ödemekle mükelleftir.   
Bayrak benliğimdir bayrak kimliğim,
Bayrak; öz yurduma öz hakimliğim.

Bahtiyar VAHAPZADE