Son İletiler

Sayfa: 1 2 [3] 4 5 ... 10
21
GÜNCEL / YİNE BİRİLERİ SİZİ KANDIRMIŞ
« Son İleti Gönderen: Adil ÖZTÜRK 23 Ekim 2022 »
YİNE BİRİLERİ SİZİ KANDIRMIŞ

AKP Milletvekili Sn. Mahir Ünal ‘’Maalesef bir kültür devrimi olarak Cumhuriyet bizim lügatımızı, alfabenizi, dilimizi, hasılı bütün düşünme setlerimizi yok etmiştir. Bu gün konuştuğumuz Türkçe’yle düşünce üretemeyiz’’ diye aklınca Cumhuriyete ve kazanımlarına saldırmaktadır.
Sn. Mahir Efendi daha önce Fethullah Gülen’in sizleri kandırdığı gibi yine birileri sizi kandırmış. O çok övdüğünüz Osmanlı döneminde II Meşrutiyette başlamış sizin lügatınızı değiştirme faaliyetleri. Milaslı İsmail Hakkı bey inde aralarında bulunduğu ‘’Yeni Yazı Öğrenme Derneği’’ kurularak Arapça’dan kurtularak Latin harflerine geçmeye çalışılmıştır.
Ayrıca sizin beğenmediğiniz Türkçe için (12 mayıs 1862) tarihinde Münif Paşa yaptığı konuşmasında ‘’Hareke kullanılmadığı için Türkçe bir kelimenin bir çok şekilde okunabildiğini, bu mahzurun ortadan kaldırılabilmesi için Arapçadaki harekelerin kullanılmasının da bir çözüm olmayacağını’’ ifade etmiştir.
Osmanlı’dan Cumhuriyete geçilirken resmi kayıtlara göre (100) erkekten (93’ü, her (1000) kadından (996)’sı okuma yazma bilmiyordu. (40) bin köyün (35) binin de okul yoktu. Madem Osmanlıca denen uydurmaca alfabe iyiydi, neden halkı cahil bıraktılar. Haydi halkı cahil bıraktılar da Osmanlı aydınları neden ‘’Bu alfabe milleti cahil bırakıyor, alfabeyi değiştirelim’’ diye (200) yıla yakın Osmanlı döneminde Osmanlı aydınları, Osmanlıcayı tartıştılar.
Sn. Mahir Ünal bey, Milletvekili olmanızın dokunulmazlığı ve hele ki tek parti iktidarı avantajı ile Türk Milletinin kanıyla, Canıyla kurduğu Cumhuriyete ve değerlerine böyle yalan, yanlış bilgilerle saldıramazsınız. Bu gün bu yalanlarınız, belki size bir - iki oy kazandırabilir lakin ilerde bunun vebalini ve bedelini önce vijdanlarda, sonra kanun önünde ödersiniz.
İktidar partisi olarak sizlerin görevi sizleri o makamlara getiren Cumhuriyetle uğraşmak değil, yüksek enflasyonla mücadele etmektir.
Arapça isteyen Urban'a gitsin,
Acemce isteyen İran'a gitsin, Frengiler Frengistan'a gitsin.
Ki biz Türk'üz, bize Türkçe gerek
[Kemalpaşazade Said Bey]

Yaşasın Cumhuriyet!...
Ne Mutlu Türküm Diyene!..

Adil ÖZTÜRK
22
GÜNCEL / İSLAM HOŞGÖRÜ DİNİ DİYORDUNUZ.
« Son İleti Gönderen: Adil ÖZTÜRK 16 Ekim 2022 »
İSLAM HOŞGÖRÜ DİNİ DİYORDUNUZ.
‘’İslam hoşgörü dini’’ diyerek önce genelevlere, meyhanelere kadar gidip oy istediler. Türbanlılara mahalle baskısı var dediler ağladılar oy istediler. Din adına bir sürü şey dediler insanları ahiret ile korkutup sonunda iktidar oldular.
İlk icraatları basını ele geçirmek oldu. Sonra orduya kumpas kurdular, düzmece bir darbe teşebbüsü ile orduyu ele geçirdiler. Nihayet yargıyı da ele geçirince artık yüzlerindeki "İslam hoşgörü dinidir" maskesini attılar. Siyasal güç ve mutlak iktidar ele geçirilince hoşgörü bitti zulüm geldi.  "İslam adına yasaklar" başladı. Yakında Afganistan'dan ve Suriye'den getirilen milisler yardımıyla İslam adına öldürmeler başlar.
Bütün bunlar 20 yıl süresince olurken  bizler ne yaptık?
Solcular ne yaptı demiyorum. Türkiye'deki Solcular zaten CIA ve m16 kontrolünde zavallı maceraperest ütopyacı militarist fraksiyon grupları halinde kendilerine kimlik arıyorlardı. Kemalist mi Komünist mi olalım diye debelenip duruyorlardı.
Biz kendisine Atatürkçü diyenler, Biz kendisine Türk Milliyetçisi diyenler bizler ne yaptık bu 20 yıllık karşı devrim sürecinde?
Birbirimizin kuyusunu kazdık.
Bizler kendini beğenmiş, kibir abidesi nefislerimizin esiri olmuştuk.
"Bana değmeyen yılan bin yaşasın" felsefesi kolayımıza geldi yok edilen Cumhuriyet değerlerini görmezden geldik, Türklüğümüze ve Başbuğumuz Atatürk'ümüze yapılan hakaretleri duymazdan geldik..
Derneklerimizin yönetimi ele geçirildi en iddialı Atatürkçü, Milliyetçi, Türkçü dernekler bile artık Ümmetçi oldu da bizim umurumuzda bile olmadı. Kendimize rakip gördüğümüz diğer Atatürkçüler, Milliyetçiler ve Türkçüler de yok edilmişti ya keyfimize diyecek yoktu.
Cemaat vakıflarında onlarca çocuğa tecavüz edilmesi adeta sıradanlaştı, Andımız yasaklandı, Ne Mutlu Türk'üm Diyene yasaklandı, T.C. ibaresi bir çok yerden kaldırıldı, Milli bayramlarımız artık neredeyse kutlanamaz oldu, Başbuğumuz Mustafa Kemal Atatürk'e  neredeyse her gün hakaret edilmesi adeta tasbihat olmuştu. Bizler dindarlığımıza zarar gelmesin, dinden çıkıp Cehennemlik olmayalım korkusuyla aciz yatalak hastalar misali kendi kendimize mızmızlanıyoruz.
Neymiş "Sansüre karşıymışız"
Sansür yok iken çok mu konuşuyorduk?
Sansür yok iken çok mu yazıyorduk?
Sansür yok iken çok mu mücadele ediyorduk?
Kendimizi şimdi Sansür yasağı ile mi avutacağız?
Haydi bu seferlik de Sansür kurtarmış olsun nefsimizi.
16.10.2022
Adil ÖZTÜRK
23
Batı'nın kucağına güzelce bırakılan Slav Ukrayna. Kaderin bu olacakmış be güzelim  :lol:

O değilde hâlâ beklenti içinde Yahudi Zelenski ve nazi ruhlu ve özentili Azak-Azov taburu. Çok çelişkili......

Başkanı Yahudi ama en önemli ateşli gücü Nazi sempatizyanı.

Yılını dolduracak olan bu savaşta kazananlara bakalım. ABD ve Rusya. Geri kalan ülkeler mala bağlar durumda.
 •   Almanya gibi enerjiyi (doğalgaz kaynaklı) sömürerek kullanan ülke bir anda Rusya'yı karşısına aldı.

    İngiltere başbakanı ve kabinesini istifa ettirdiler.

    Japonya başbakanını öldürdüler.

  Fransa denen ülkeyi tekrar Nato safına çektiler.

  Çin Denizindeki ülkere Nato'ya merhaba sinyalini verdiler. (Tayvan adası olayı...)

  Avrupanın Kuzey-KuzeyBatı sınırındaki, ufacık, döt korkusu ile Ruslara ses çıkartamayan eski Sovyet bozuntusu ülkeleri Nato'ya aday yaptırdılar.

  Arada Yunanistan gibi pavyon kaşarı ülkeleride kucaktan kucağa gönderdiler ki hakkını verelim Yunan'nı tüm gece kapatan yine ABD oldu ;D

...........devam eder gider.........

Şimdi sorumlu şu bu diyerek klasik cevap vermek istemiyorum ammma adamların plânları çok tıkır.
24
GÜNCEL / Ynt: Ya Karabağ Ya Ölüm
« Son İleti Gönderen: [Hun Türk] 16 Eylül 2022 »
Başlığı canlandıralım,

82 yaşındaki kevaşe Nancy Pelosi'nin an itibariyle görevi kucağına oturduğu Ermeni lobisinin direktifleriyle ile Ermenistan'a gidiyor. Batı denen haysiyetsiz, karaktersiz anında sinyalini veriyor.
25
Turan ülküsü ile hareket eden bir yiğit, bir kumandan, bir Türk!
Bu gün bile 90.000 askerimizi 'kasten' dondurmuşçasına iftiralar atılan bir paşa...
Rakamı bile safsata olan bu çirkin iftirayı, her fırsatta dile getirip bazı kesimlere anlatmak, bizlere düşen bir görev niteliğindedir.
Ruhları şad, makamları Firdevs olsun.
26
12 Eylül, cuntacı namussuzların bu vatana, millete, bayrağa, devlete ihanetidir. Amerikan uşaklarının görevini yerine getirmesidir. Şeref yoksunu mel'un Kenan'ın ve avanelerinin kahpeliği olarak tarihe geçmesidir.
27
Allah rahmet eylesin. Ruhları şad olsun!

TÜRK IRKI SAĞOLSUN!!
28
GÜNCEL / Ynt: 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLU OLSUN
« Son İleti Gönderen: [Hun Türk] 30 Ağustos 2022 »
TÜRK YURDU VAR OLSUN ! TÜRK IRKI SAĞOLSUN !

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN !

https://hunturk.net/30-agustos-zafer-bayramimiz-kutlu-olsun
30
GÜNCEL / ZAFERİ KAZANANLAR KUTLAR
« Son İleti Gönderen: Adil ÖZTÜRK 28 Ağustos 2022 »
Malazgirt Zaferi, Büyük Türk Komutanı Alparslan idaresindeki Selçuklu Türk Devletinin (Alevi ağırlıklı)  Müslüman, Musevi ve Tengri inancındaki Türkler ve Ordusuna katılan Hıristiyan Kuman, Uz, Peçenek ve Kıpçak Türklerinin oluşturduğu bir nevi Türk Turan Birliğinin Bizans’a karşı ‘’Bizim olanı sizden geri almaya geldik’’ zaferdir. Son dönem tarih hırsızları her ne kadar İslam’ın zaferi diye Türk milletinin zaferine ortak olmaya çalışsalar da Müslüman Araplar savaşa katılmamıştır, Türklerin gücünden çekinen İslam halifesi "Alparslan yenilmesi, Bizans’ın galip gelmesini beklentisi içindeydi.

Malazgirt Savaşına başlarken Büyük Türk Komutanı Alparslan’ın atının kuyruğunu bağlaması Tengri inancının bir geleneğidir. Bu da göstermektedir ki Türklerin Komutanı Alparslan Tengri inancına mensuptu.

Malazgirt Zaferi, Kıpçak – Kuman - Oğuz boylarının dayanışmasıdır. Dinlerden uzak bir Türk Dil Birliğidir, Türk Birliğinin Zaferidir.
Başbuğ Mustafa Kemal ATATÜRK Başkomutanlığındaki Türk ordusunun 30 Ağustos Dumlupınar’da muhteşem zaferi ile sonuçlanan Büyük Taarruz Anadolu'ya Türkiye adını verdikleri ebedi Türk Yurdu olduğunun tescilli belgesidir.

Büyük Taarruz, Kurtuluş Savaşında Türk ordusunun işgalci güçlere son ve kesin darbeyi vurmasını sağlamak ve Anadolu'dan atmak için bizzat Başbuğ Mustafa Kemal ATATÜRK tarafından düşünülüp planlanan ve uygulanan muhteşem bir harekât idi.

Başbuğ Mustafa Kemal ATATÜRK komutasındaki Türk ordusunun zaferi ile sonuçlanan Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi, dünya tarihinin gördüğü en büyük kahramanlık destanlarından biridir.

Selçuklu Hakanı Alparslan’ın 1071 de başlayan ve son Başbuğ Mustafa Kemal ATATÜRK’ün 19 Mayıs 1919’da başlayarak 29 Ekim 1923 Cumhuriyetin ilanı ile taçlanan Türk milletinin Türklük savaşı günümüzde de mülteci maskeli sivil milislere karşı hala devam etmektedir.  Düşman bu sefer din silahı ile içeriden ve dışarıdan Türk Kimliğine, Türk Kültürüne, Türk Vatanına acımasızca saldırmaktadırlar.

Damarlarımızdaki ‘’asil Türk kanından’’ aldığımız güç ile Başbuğumuz Mustafa Kemal ATATÜRK’ün de ‘’Hattı müdafa yoktur, sath-ı müdafa vardır. O satıh vatanın her köşesidir.’’ şeklinde emrettiği gibi adım adım vatanımızı sinsi Arap istilasına karşı savunacağız.

Türkiye Türklerindir!..

Ne Mutlu Türküm Diyene!..

Köktenğri Türk’e Kut ve Utku Versin!..

Adil ÖZTÜRK
Sayfa: 1 2 [3] 4 5 ... 10