Gönderen Konu: A'dan Z'ye Kurtuluş Savaşı ve Atatürk Dönemi  (Okunma sayısı 3396 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TÜRK-KAN

  • Türkçü-Turancı
  • *****
  • İleti: 2182
A'dan Z'ye Kurtuluş Savaşı ve Atatürk Dönemi
« : 13 Ağustos 2011, 00:01:47 »
ALINTIDIR...Kurtuluş Savaşı öncesi ülkenin durumu, Milli Mücadele'nin başlangıç yılları, Cumhuriyet'in ilanı ve Atatürk dönemi olarak üç ciltte ele alınan, Kurtuluş Savaşımızla ilgili bilmek istediğiniz her şeyin A'dan Z'ye alfabetik sırayla ele alındığı bu eserde, döneme damgasını vuran asker ve sivil kişiler... Kongreler, direniş mitingleri, savaşlar ve antlaşmalar... Ayaklanmalar, partiler, dernekler... Bu dönemde çıkan dergi, gazete ve kitaplar... Kurtuluş Savaşı'yla ilgili romanlar ve özetleri... Atatürk'ün hayatı, eserleri ve... en büyük eseri: Devrimler... yer almakta... Tüm ayrıntılarıyla Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş öyküsünün anlatıldığı eserdeki pek çok madde; Atatürk'ün, büyük eseri Nutuk'ta konuyu nasıl ele aldığını gösteren bölümlerle desteklendi: Ayrıca konunun daha iyi anlaşılmasını kolaylaştıracak harita, kroki, fotoğraf ve alıntılarla zenginleştirildi.

Renkli PDF - 961 Sayfa

http://www.fileserve.com/file/w3Y88KZ
http://www.fileserve.com/file/f87DU5T
http://www.fileserve.com/file/WmxezqR
http://www.fileserve.com/file/Aguzz2n

Çevrimdışı Okuk_Turuk

  • Türkçü-Turancı
  • **
  • İleti: 13
Ynt: A'dan Z'ye Kurtuluş Savaşı ve Atatürk Dönemi
« Yanıtla #1 : 14 Ağustos 2011, 00:38:40 »
Esenlikler andam;

Paylaşım için teşekkürler hemen indirdim.
Yalnız bu tarz sunumlar paylaşım kısmında olsa daha iyi olmazmı ? Üye olalı 4 5 gün oldu çoğu konuyu okumaya çalıştım ve aralarda paylaşılan okadar çok dosya v.s. varki ( Gerçi bu direk başlık olarak açılmış olsada önce dosya paylaşım ve e yayın kısmına bakmıştım) . Hepside önemli bilgiler konular içinde gözden kaçabilecek şekilde. Dosya Paylaşım veya E Yayın kısmında açılsa konular bulmamız daha rahat olacağını düşünüyorum. Sunum için tekrar teşekkürler.

Esenlikler dilerim...

Yazımı dikkate aldığınız için teşekkür ederim...
ULU TANRI !. GÜZEL TANRI !. GÖK TANRI !.
Sen Türk'ü Türk yurtlarını koru! Düşman şerrinden sakla! TÜRK'ü yiğitlikte daim et! TÜRK'ü erlik davasıyla yaşat! TÜRK'ü gerçekçi yap! TÜRK'ün gönlüne herşeyden önce hatta kursağına ekmek koymadan evvel TÜRK'lük sevgisini koy! TÜRK'ü ideal ile yaşat ve ideali hakikat yapmaya çalışsın! Törelerini canları gibi saklat !