Gönderen Konu: Batı Trakya Türkleri  (Okunma sayısı 4077 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ATASAGUN

• Türkçü-Turancı
  • Öğreniyor...
Batı Trakya Türkleri
« : 09 Ağustos 2006 »
Batı Trakya Türkleri nereden nereye...
Bir zamanlar bağımsız bir cumhuriyet iken şimdi azınlık hakkı diye verilen seçmeli ders hakkına sevinecek durumda.

Alıntı
Bakanlık kararında, "Söz konusu uygulama ile öğrencilerin komşu ülkelerle özellikle Türkiye ile irtibatlarını kolaylaştırarak, çok kültürlü bir topluma katılımlarının desteklenmesinin amaçlandığı" kaydedildi.

Bunu düşündüklerini sanmıyorum ama neyse...

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/4892009.asp?gid=51

Çevrimdışı çakabey

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
Ynt: Batı Trakya Türkleri
« Yanıtla #1 : 11 Ağustos 2006 »
Sanmamakta haklısın çünkü öyle bişey yok.Batı trakyada bırak Türkiyeyle irtibatını orada TÜRKÜM demek bile suç.rumlara göre bizimkiler TÜRK değilmiş müslümanmış.Yani müslümanlığı bir ırk gibi görüyorlar.Ne yazıkki bu duruma Türkiyeden değil tepkivermek ses çıkarmıyorl.Tabi daha kendi içindeki pislikleri halledemeyen bi ülkeden sınır dışındaki kardeşlerimize yardım etmesi beklenemez.Saygılarımla...
Her TÜRK asker doğar...

Çevrimdışı OguzTurku

• Türkçü-Turancı
  • **
    • BALKANHUNLARI.NET - BALKANLARDA YASAYAN TÜRKLERIN OTAGI.
Ynt: Batı Trakya Türkleri
« Yanıtla #2 : 20 Eylül 2006 »
Bati Trakyada durumlar hic icler acici degil, kültürel ve sosyal acidan son on yil icinde cok sey degisti ve eskisi gibi Türkler törelerine deger vermiyorlar.
Türküm demek suc, kimliklerde "Muhammedanos"  Muhammedizci yaziyor, sanki Muhammed bir irkmis gibi.
Aslinda cok seyler yazmak isterdim, ama yazdikca sinirleniyorum, okadar cok sey rayindan cikmiski, sanki bu insanlar dünden bugüne 180 derece degismisler.
Kendini bilen yine kisiler var, ama bu insanlarda git gide azaliyor....

Cok göc verildi, bugün 150.000 Türk Bati Trakyada yasiyor, digerleri gecim sikintisindan baska yerlere göc ettiler.Bunlarin icinde Türkiye ve Bati Avrupa var.
Kürt = Hic bile olamaz.
Hicin bir degeri vardir ama Kürtün degeri asla olamaz.
Pasaeli Torunuyuz, Türküz, Karamanin Akinci Evlatlariyiz, birde Kiyametinin Sonuna Kadar Irkciyiz, Son Basbug Atatürk.

Balkanhunlari Yeniden Diriliyor:http://www.balkanhunlari.net