Gönderen Konu: Nasıl TÜrkçülük  (Okunma sayısı 12793 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Teñrikut

• Türkçü-Turancı
  • **
Nasıl TÜrkçülük
« : 22 Mayıs 2006 »
Her Türkçü sitede sorularımla sorgulamaya çaliştiğim bu konuyu siz arkadaşlara da sormak isterim Tabi müsadenizle:

Nasıl Türkçülük yapmalıyız?
İyi TÜrkçünün Özellikleri nelerdir.
Türkçü neler Yapmalı neler Yapmamalı

(Bu arada ilk mesajından böyle birşeyleri sorgulamam arkadaşlar arsında şüphe uyandırabilir Ben Muhammet Çelik İlteriş Türkçüler Derneği Üni. Masa Başkanı) 

:turan:

Çevrimdışı ALP-ER-TUNGA

• Türkçü-Turancı
  • BU YOL KUTLUDUR;GİDER TANRIDAĞ'INA!
Ynt: Nasıl TÜrkçülük
« Yanıtla #1 : 23 Mayıs 2006 »
Sana en güzel cevabı Atsız Ata verir soydaş:

TÜRKÇÜLÜK
Türkçülük, Türk milliyetçiliğinin adıdır. Kelimenin sonundaki ek, yerine göre, mensupluk, sevgi, taraftarlık gösteren bir ektir. Türkçülük de Türk sevgisi ve taraftarlığı demek olduğuna göre, kelime, yerinde kullanılmıştır. Başka milletlerin Türk taraftarlığı ve Türk sevgisi bu kelime ile ifade olunamaz. Zaten başka milletlerin Türk'ü sevmesi de gerçekten bir sevgiye değil, geçici bir nezakete, çıkara, siyasi zarurutlere işarettir. Türk'ü, gerçek olarak, Türk'ten başkası sevmez.

Türkçülük bir ülküdür. Ülküler, milletlerin manevi gıdasıdır. Ülküsüz milletlerin en talihlisi dahi silik ve sönük kalmaya mahkumdur. Eğer bu millet talihli de değilse, onun sonucu yenilmek, ezilmek, hatta yok olmaktır.

Ülküler, gerçekle hayalin karışmasından doğmuş olan, düne bakarak yarını arayan, milletlere hız veren ve uğrunda ölünen büyük dileklerdir. Milletler, ölebildikleri kadar yaşama hakkına sahiptirler.

Türkçülük, büyük Türkelinde, Türk uruğunun kayıtsız şartsız hakimiyeti ve bağımsızlığı ile Türklüğün her yönden bütün milletlerden ileri ve üstün olması ülküsüdür.

Bu ülkü, geçmişte, birkaç kere gerçekleşmişti. Büyük Türkçülük ülküsü ve inancı ile yetişen gençlik sayesinde yarın yeniden gerçek olacaktır.

Türkçülük, dün bir kaynaktı; bugün çaydır. Yarın coşkun bir ırmak olacak ve önünde yabancı duygu ve düşüncelerden gelen bütün engeller yıkılacaktır.

Türkçülük, dört kaynaktan geliyor:

1. Kökü çok eski olan ve Türk uruğunun şuuraltında yüzyıllardan beri yaşayan milliyetçilik;

2. Tanzimat'tan sonra, Avrupa'daki milliyetçiliklere benzeyen halkçı bir hareketin bizde de tatbik olunmasını isteyen milliyetçilik hareketi;

3.Devletimizin içindeki yabancı unsurların ihaneti dolayısıyle doğan tepki;

4.Türklerin 200 yıldan beri çektikleri büyük sıkıntılar.

Bu dört kaynaktan gelen düşünceler birbiriyle kaynaşıp yoğrularak bugünkü Türkçülük ortaya çıkmıştır. Türkler, Türkçülük ile güçlenecek, kurtulacak, ilerleyecek, yükselecektir.

Bir millet yükselme iradesini taşımazsa, kendine güveni olmazsa, başkalarını taklitten başka bir şey yapamazsa, geçmişiyle övünmezse, başkalarından üstün olmak istemezse, ülkü için ölümü göze alamazsa, savaştan korkarsa, o millet içinden çürümüş demektir.

Bugün ülküler ve kahramanlar çağında yaşıyoruz. Geçmiş haklara dayanılarak davaların öne atıldığı, hesapların görüldüğü günlerdeyiz. Kan çağlayanları, kılıç şakırtıları ve gülle sesleri içinde yarının neler hazırladığını bilemiyoruz. Bu kasırga arasında, milletlerin yalnız geçmişlerini hatırlayarak milli ülkülerine yapıştıklarını görebiliyoruz. Geçmişi olmayan, yahut olup da unutan, milli ülküsü bulunmayanlar devriliyor.

İnsanlığın tarihinde büyük kasırgalar eskiden zaman zaman gelip geçeirdi. Gitgide bu kasırgalar sıklaşıyor. Bu gidişle tarih, ebedi bir kasırgadan ibaret kalacak gibi gözüküyor. Bugün ayakta kalabilmek için eskisi kadar sağlam olmak yetişmiyor. Çok güçlü, çok sağlam, çok sert, çok yürekli olmak gerekiyor. Bunun da bizim için birinci şartı, Türkçülük ülküsüne sıkısıkıya yapışmaktır. Şaşıran, ürken, sapıtan milletleri, tarih bağışlamıyor.

Türkçülük ülküsü bizden amansız bir görev ahlakı istiyor. Subay hiç yorulmadan altı saatlık talimini yaptırırsa, öğretmen bıkmadan öğreticilik işini yaparsa, memur sinirlenmeden halka kolaylık göstermeye devam ederse, doktor her şeyden önce yurttaşlarının sağlığı ile ilgili olursa, öğrenci her şeyden önce dersini bellemeye çalışırsa ve bütün görevlerle rütbeler arasında ne caka, ne gösteriş, ne dalkavukluk, ne de ilgisizlik olmadan bir ahenk kurulursa, aşağıdakiler yukarının buyruğunu ukalalık saymaz, yukardakiler de aşağının doğru ihtarlarına kızmazlarsa, bütün karşılıklı işlerde, görüşme ve konuşmalarda ne ikiyüzlülüğe kaçan nezaket, ne de kabalığa kaçan sertlik bulunmazsa, görevin bizden istediği şey yapılmış olur.

Gerçekten Türkçü olmak kolay değildir. Her önüne gelen Türkçü olamayacağı gibi, her Türkçüyüm diyen de Türkçü olamaz.

Her Türkçü, bulunduğu yerin görevini inançla yaparsa, Türkçülük ülküsü sağlamlaşır. Türklük güçlenir.

Türkçülerin ilk işi, görevlerini, arınmış gönül ve inanmış yürek ile yapmaktır.

ÜZE TENGRİ BASMASAR,ASRA YİR TELİNMESER,TÜRK BUDUN,İLİGİN,TÜRÜGÜN KEM ARTADI...

Çevrimdışı Teñrikut

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #2 : 23 Mayıs 2006 »
Sen kolaya Hazıra kaçmisin Arkadaşım...

O cevabı hal Hazırda biliyoruz. Ben sizin yorumlarınızı bekliyordum.. Tabi Ekstra düşündüklerinizide...

Çevrimdışı aslanargun

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #3 : 24 Mayıs 2006 »
"Sizler, yani yeni Türkiye' nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz. Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar. Türk gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir."

BAŞBUĞ ATATÜRK

Bence BAŞBUĞ ATATÜRK bu sözlerle Türk gençliğine kutsal bir emir vermiştir! Türkçülük bence budur!
ATAMIN kurduğu bu VATANI sonuna kadar savunmaktır ve zamanı gelince seve seve canını vermektir!

Çevrimdışı ALP-ER-TUNGA

• Türkçü-Turancı
  • BU YOL KUTLUDUR;GİDER TANRIDAĞ'INA!
« Yanıtla #4 : 24 Mayıs 2006 »
Yazdığım cevabı madem biliyorduysan hala bu tür şeyleri tartışmamalıydın.Çünkü ışığımız Atsızı anlamak esas amaçtır.Fakat senin için kısa bir özetleme yapabilirim.
Türkçülük Türklük düşüncesi ve Türk'e yararlı olma ana fikrinden doğar.Yapılan çalışmalardada Atsız Ata ve Atatürk Başbuğumuz referans olarak alınır."HAYATTA EN HAKİKİ MÜRŞİT İLİMDİR!" düsturu çalışmalar için esas gövdeyi oluşturur.Ve bu yolun amacı günü kurtarmak değil sonunda TURAN olan kutlu bir yoldur.Bu nedenle önce kendimizi Türkleştirip daha sonra Türk Dünyası ile iletişim kurmak dava için Önemli bir aşamadır.Türk dünyası kayıtsız ve şartsız tam bağımsız olmalı,istikrar ve refahı sağlanmalı daha sonra Yüce Kızıl Elma olan TURAN BİRLİĞİ KURULMALIDIR.
İşte Türkçülüğün ana manası ve hedefleri bunlardır.
Saygılarımla...

ÜZE TENGRİ BASMASAR,ASRA YİR TELİNMESER,TÜRK BUDUN,İLİGİN,TÜRÜGÜN KEM ARTADI...

Çevrimdışı brakisefal

• Türkçü-Turancı
    • http://www.vatankirim.net/
« Yanıtla #5 : 17 Haziran 2006 »
sayın yönetici sabrınıza ve iyi niyetinize hayranım.
arkadaş soru sormuş cevabını beğenmiyor bak sen.bizi mi sınıyor acaba.

Çevrimdışı Teñrikut

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #6 : 17 Haziran 2006 »
sayın yönetici sabrınıza ve iyi niyetinize hayranım.
arkadaş soru sormuş cevabını beğenmiyor bak sen.bizi mi sınıyor acaba.

Sizi sınamak gibi bir gayem yok. Atsız Ata'nın Türkçülüğü tabiki ışığımız ama gelişen değişen dünya politikalarına göre nasıl düzenlemeler gerekir. Örneğin Atsız Ata İlk önce Komünizmin düşman olduğumuzu söyler. Şu anda öyle bir sorunumuz kalmadı şimdi ilk düşman sırasına kimi koymalıyız?

Ayrıca hata yapıyorsam beni yöneticiler şimdiye kadar uyarırdı.
Ben ne yaptığımın farkındayım. İki kitap okuyarak ahkam kesen arkadaşlar da var tabi biraz da onları ayıklamak isterim.

Çevrimdışı Turk_aze

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #7 : 17 Haziran 2006 »
Sayın Çelik,

Sorunuza ben cevap vereyim.Düşman sırasında ilk önce Türk Cumhuriyetlerinin liderlerini koyarak Türk dünyasında radikal ıslahatlar yapmalıyız.Kendi içimizde birliği sağlamalıyız.Türk Cumhuriyetlerinin liderleri derken Aliyev,Nazarbayev,Bakiyev,Rahmanov ve Niyazov'U ( Türkmenbaşı ) kast ediyorum. Bu liderler mutlaka devrilmeli ve yerine genç, dinamik Türkçü kadrolar gelmelidir.

Bunu başaramadığımızda zaten bir 50 sene daha Tanrı Türkü Korusun diye kendimizi avutarak geçiririz.Ama başarırsak Meriç nehrinden Çinin doğu sınırına kadar bir Türk Birliği ortaya çıkar.

Amaç ve gayret bu yönde olmalıdır.

Çevrimdışı Teñrikut

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #8 : 17 Haziran 2006 »
Sayın Çelik,

Sorunuza ben cevap vereyim.Düşman sırasında ilk önce Türk Cumhuriyetlerinin liderlerini koyarak Türk dünyasında radikal ıslahatlar yapmalıyız.Kendi içimizde birliği sağlamalıyız.Türk Cumhuriyetlerinin liderleri derken Aliyev,Nazarbayev,Bakiyev,Rahmanov ve Niyazov'U ( Türkmenbaşı ) kast ediyorum. Bu liderler mutlaka devrilmeli ve yerine genç, dinamik Türkçü kadrolar gelmelidir.

Bunu başaramadığımızda zaten bir 50 sene daha Tanrı Türkü Korusun diye kendimizi avutarak geçiririz.Ama başarırsak Meriç nehrinden Çinin doğu sınırına kadar bir Türk Birliği ortaya çıkar.

Amaç ve gayret bu yönde olmalıdır.

Teşekkür ediyorum. Yani sağlam Türkçü kadrolar yetiştirmeliyiz.

Tabi sağlamlık anlayışı eğitim ile hemde öyle alelade bir eğitim değil çok iyi donanımla ve Türkçülük hamuru ile olmalıdır. Bence daha önemli olan şu anda Eğitimdir. Eğitim için neler yapabiliriz?

Çevrimdışı Turk_aze

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #9 : 17 Haziran 2006 »
Bence siz üyeler arasından sözlü mülakat yoluyla yetiştirilecek kadroları seçebilirsiniz. Siz yapabilirsiniz diyorum çünkü yasal olarak faaliyet gösteren bir kurumdasınız.

Türkiyede bu tür kadrolar çok rahat yetiştirilebilir çünkü ortam müsait.Daha sonra bu kadrolar 81 il bazında görev yapacak şekilde dağıtılmalı ve eğitim faaliyetleri ülke genelinde yapılmalıdır.Bu şekilde sağlam bir gençlik ortaya çıkar.

Eğitim için neler yapabilirsiniz?

1. Üyeler arasından sözlü mülakat yoluyla en iyilerini seçin,
2. Üyelere Türk nedir iyice anlatın,
3. Üyelere Atatürkü sevdirin,
4. Türkün Atatürk gibi direnişçi ruha sahip olması gerektiğini anlatın,
5. Coğrafya ve tarih alanında sağlam bir eğitime tabi tutun,

Unutmayın ki bu kadrolar 81 il bazında görev alacak ve mükemmel olmaları gerekiyor çünkü Türkiye genelinde sağlam genç kadroları bunlar yetiştirecek.

Bu arada benim fikrim şu...Türk Cumhuriyetlerinin bir tanesinde bile Türkçü darbe olsa Türkiyede Türk olan koşarak size gelmeye başlayacak. Yani patlama için barutu ateşlemek lazım.