Son İletiler

Sayfa: 1 ... 8 9 [10]
91
GÜNCEL / Ynt: CHP NEDEN İKTİDAR OLAMIYOR?
« Son İleti Gönderen: Fatih 16 Mayıs 2021, 15:08:14 »
Ağlamaktan, şikayet etmekten başka bir şey yapmayan, Atatürk'ü dillerinden hiç düşürmedikleri halde, Atatürk'ü yeterince anlamamış olan, ağlak CHP lilere, kapak olsun!

Sizi kurtaracak birini bekliyorsanız, ben size, hiç birşey ögretememişim demektir!

M. Kemal ATATÜRK
92
GÜNCEL / Ynt: CHP NEDEN İKTİDAR OLAMIYOR?
« Son İleti Gönderen: Üçoklu Börü Kam 16 Mayıs 2021, 15:02:00 »
Sanırım Millet İttifakı genişleyecek.
Bu olumlu bir gelişme olur.
Ancak genişlemeyle birlikte ortak mutabakatın sağlanması da zorlaşır.
Öteden beri, Cumhur İttifakının, dolayısıyla da, Erdoğan'ın yeni bir seçim kazanmasının, ancak, Millet İttifakının yapacağı büyük hatayla mümkün olacağını, hali hazırda akp'sinin bırak seçim kazanmayı, gelecek dönemde siyasi varlığını bile sürdürebileceğinin zor olduğunu ifade etmekteyim.
Benim gibi düşünen milyonlarca insan var.
Gerek milli duyarlılık sahibi yazarların yazılarında, gerek TV ve basında yer alan haberlerden, Millet İttifakının, bir hata yapacağı gibi his uyanıyor.
Cumhur İttifakının, Millet İttifakını hataya sürükleme taktikleri var ve önümüzdeki günlerde daha da şeytani taktikler geliştirerek, Millet İttifakının insicamını bozmaya çalışacakları muhakkak.
Her yiğidin gönlünde bir aslan yatar.
Elbette ki Kılıçtaroğlu da, Akşener de cumhur başkanı olmak isterler.
Hakları da. Ama siyasal ve toplumsal gerçekler böyle demiyor.
İşte tehlike burada başlıyor.
İktidar cephesince, el altından, Millet İttifakının liderlerinin nefislerinin okşanması ve onların da bu noktada zaaf göstermeleri her şeyi alt üst eder.
Maalesef Millet İttifakının kurmayları, özellikle de CHP kanadı, Türk Toplumunun nabzını tutmakta yetersiz kalıyor.
Akp'sinin en büyük başarısı; toplumun nabzını iyi tutması ve buna uygun söylem ve politikalar geliştirmesidir.
Buna algı deyin, beyin yıkama deyin, ne derseniz deyin ama gerçek olan şu ki, bu yöntemle, 19 yıldır kesintisiz olarak iktidarlarını sürdürmekteler.

Türk toplumu, sağ olarak tarif edilen, milliyetçi muhafazakar bir anlayışa sahip. Ve bunun toplamda oy karşılığı asgari % 60 - 65 bandında.
Türkiye'de sol diye adlandırılan yapının oy karşılığı % 20-30 arasında değişiyor.
Bu da gösteriyor ki, mevcut seçim sistemine göre, sol kimlikli bir cumhurbaşkanının seçilmesi zor.
Akşener aday olduğunda, Kılıçtaroğlu'nu göre, daha çok oy alır ama kazanmaya yetmez.
Zevzeklik mevzu ne kadar kayba yol açmıştır bilemem, ama çok insanı incittiği kesin.

Millet İttifakı içerisinde, doğal olarak sivrilen, iki isim var. Birisi Ekrem İmamoğlu, diğeri Mansur Yavaş.
İmamoğlu seçimi zorlar ama, CHP li kimliği nedeniyle kazanmak için gereken, Cumhur İttifakından gelecek sağ seçmen desteğini yeterince alamaz. Zira CHP ye oy verirsem elim kırılsın! diyen ciddi bir seçmen kitlesi var.
Geriye bir tek Mansur Yavaş kalıyor.
Aklın yolu birdir.
CHP blogunda bir zafiyet olmazsa Mansur Yavaş; İYİ parti, MHP, akp'si dahil hemen her kesimin rahatlıkla oy vereceği bir kişi olarak, tiranlık rejimini yıkabileceğimiz tek seçenek ve şans durumunda.
HDP seçmeninin Mansur Yavaş'a karşı bir mesafesi var ama, iyi bir taban çalışmasıyla, blok olarak tamamı olmasa bile, önemli bir kesimin oyunun alınabilme olasılığı yüksek.
Kişisel anketim söyle:
Kılıçtaroğlu % 30 - 35
Akşener % 33 - 38
İmamoğlu % 40 - 45
M. Yavaş % 52 - 58

Bu arada kimse Erdoğan ve Bahçeli'yi küçümsememeli.
Vallahi, bunlar arz-ı endam edeli, şeytan Türkiye coğrafyasını terk etti.

Kök Teñğri Türk'e Kut ve Utku Versin!
TTK
93
GÜNCEL / Ynt: AHKAM KESEN YANCILAR, PAYANDACILAR, EYYAMCILAR!
« Son İleti Gönderen: Üçoklu Börü Kam 16 Mayıs 2021, 14:58:28 »
Sokağa çıkma ve toplanma yasağı sürerken, hiçbir resmi müdahale olmaksızın Filistin için çok büyük kalabalıklar protestolar yapıyorlar.
Hangi arada üretildiyse, yüzbinlerce Filistin bayrağı, bir gecede sokakları dolduruyor.
Bu insanların hiçbirisinin milli bir konuda halkın yanında, hayat pahallılığını, haksızlıkları, adaletsizlikleri protesto ettikleri görülmemiştir. Böyle örgütlü kalabalıklardan normalde iktidar partisi hazzetmez, hatta hepsine terörist muamelesi yapar.
Ama,nedense, parmağını bile oynatmıyor. Bekleyelim görelim, bakalım bu organize eylemlerin arkasından neler çıkacak?
Çok tuhaf şeyler cereyan ediyor, memlekette!?

Kök Teñğri Türk'e Kut ve Utku Versin!
TTK
94
GÜNCEL / CHP NEDEN İKTİDAR OLAMIYOR?
« Son İleti Gönderen: Kurtkaya 16 Mayıs 2021, 08:29:27 »
Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK'ün kurduğu ve cumhuriyetin kurucu önder kadrolarının yer aldığı CHP neden iktidar olamıyor ve hatta oy yüzdesini bile artıramıyor?

Bunun bir çok nedeni var.
Ve bir kaç satırla açıklamak pek mümkün değil. Çok ayrıntıya girmeden ana başlıklar halinde sıralayacak olursak:
Bunlardan en önemli ve ilki; Atatürk'ün erken vefaat etmesiyle gerçekleştirmiş olduğu Türk Aydınlanmasını sahiplenecek ve kalıcılığını garanti edebilmek için bu süreci kararlılıkla sürdürecek yeterli ve yetkin kadroların olmayışıdır. Yani Atamızın yanında yer alan kadrolar bile o büyük hamleyi sürdürmek ve bu yükü taşımak için gereken fikri ve fıtri yeterlilikten yoksundur. Bu sahipsizlikten cesaretlenen DP iktidarı Türk Aydınlanmasını delik deşik etmiştir.
Devamında gelen 2. Dünya savaşı önemli bir kırılma noktasıdır. İnönü 2. Dünya savaşını yönetmekte başarılı sayılabilir ama, bu süreçte Amerika, Rusya, Almanya arasında çok git-geller yaşanmış ve bunlar gelişme ve olgunlaşma sürecindeki Türk Aydınlanmasını olumsuz etkilemiş, ve hatta kesintiye uğramıştır.
Devamen, Türk Aydınlanmasından en çok rahatsızlık duyan tekke, zaviye ve vakıf sahipleri kaybettikleri sosyal konum ve saygınlıklarını yeniden sağlamak için yeni yöneticilere Atatürk çizgisini lekeleyecek bir çok yanlışlar yaptırmaya muktedir olmuşlardır. Örneğin herkesin Kemalizm diye kabul ettiği 1938-1950 yılları arasındaki uygulamalar İnönücülüğün ta kendisidir.
Kemalizm adıyla icra edilen bu uygulamaların bütün faturası, sözünü ettiğimiz örtülü etki gruplarının gayretleriyle, millet nezdinde, Atamıza kesilmiştir. Millette travmaya neden olan en büyük uygulama din sahasında gerçekleşmiştir. Özellikle laiklik uygulamaları; din karşıtlığı, düşmanlığı şeklinde anlaşılacak ve algilanacak şekilde, oldukça yanlış ve istismara açık bir şekilde uygulanmıştır. Bundan, bu gün siyasal İslamcı dediğimiz, o günlerin kapatılan tekke, zaviye ve vakıf mensupları epeyce bir malzeme çıkartmış, süreç 1950 de DP nin iktidarına kadar, kademe kademe, Türk Aydınlanması aleyhine işlemiştir. DP dönemi ve sonrası malum.
Özetlersek gömleğin ilk düğmesi yanlış biçimde iliklendiği için sonraki düğmeler de yanlış yerlere iliklenmiştir.
1980 öncesi oluşan konjonktürde; Türkeş ve Erbakan vasıtasıyla yürütülen projelerle CHP kendini bile savunmayan, içerisine etnik ayrımcı ve marksistlerin doluştuğu Türk Milletinin dini ve milli mukaddesatına uzak ve hatta karşı bir duruma düşmüş / düşürülmüş olup CHP yi bu durumdan  kurtaracak ve üzerinde yüklü bulunan töhmetlerden arındıracak güçlü bir kadro ve söylem oluşturulamaştır.
Hattızatında Kılıçtaroğlu'nun, belli dönemlerde, gerçekleştirdiği bir çok hamle sonuç vermiş, millet ittifakıyla, mahalli idareler seçiminde akp'si mağlup edilmiştir. Şu an CHP yerel yönetimlerde iktidardadır.
İktidarı kaybetmemek için akp'sinin yaptığı dezenformasyon çalışmalarının başarılı olduğu muhakkak. Ancak bu CHP için mazeret olmamalı, yapılmamalıdır.
CHP nin yapacağı şey;
akp'si tarafından ustalıkla yürütülen ve özü; insanlara istenen bilgilerin verilmesi yerine, istenmeyen bilgilerin kısıtlanması sağlamak olarak izah edebileceğimiz karşı propagandayı bir kaç küçük dokunuşla kendisine uyarlayarak düşmanı, düşmanın silahıyla vurmayı becermektir. Bunda da belli ölçüde başarılıdır ama akp'sini yıkacak güçte değildir. Zira yaşanan sorunların sebebi, toplumun yarısına yakın kesiminde, 20 yıldır iktidarda olan akp'sin değil de, CHP nin kusuruymuş gibi gösterilebiliyor ki bence akp'sinin en büyük başarısı budur.
CHP dinle barışık olduğunu, toplumda travma yaratmış olan 1938-1950 yılları arası Kemalizm adıyla millete savaş açan, gerçekte ise, İnönücülükten başka bir şey olmayan o mirası terketmek, içine sızmış ve bizzat kendi seçmenini bile tedirgin eden kürtçü-marksist-mezhepçi-hizipçi unsurları yönetim kademelerinden uzaklaştırmak, bunların üstüne bir kaç güncel proje gerçekleştirmek, belki CHP yi tek başına iktidara taşımaya yetmeyecektir ama en az + % 10 oy artışını sağlayacaktır, görüş ve düşüncesindeyim.

Tanrı Yüce Türk'ünü Korusun!
95
GÜNCEL / Ynt: AHKAM KESEN YANCILAR, PAYANDACILAR, EYYAMCILAR!
« Son İleti Gönderen: Fatih 15 Mayıs 2021, 22:07:52 »
Helallik isteyen Cumhurbaşkanına bir kaç soru!

Kim, neyi helal edecek?
Çöpten ekmek toplayanlarmı?
Aysonunu zor getiren memur İşçi ve emeklileri!
Ürününü satamayıp, sokağa döken çiftçiler mi?
Kepenk açmayan esnaf mi?
Hapislere tıktırdığın gazeteciler mi?
Düşün insanları mı?
Memleketin bağrından çıkan Peygamber ocağı Türk'ün Silahlı Kuvvetleri mi?
Hergün pandemiden ölen yüzlerce vatan evladı mi?
Cinayetlere kurban olan  kadınlar mı?
Hergün mutasyona uğratıp kendine bağladığın yandaş kanallardan ağır hakaretler edip bağırıp, çağırdığın sana cevap hakkı olmayan, üstüne üstlük hapislere tıktırdığın veya tazminat davası açtığın bu ülkenin insanlarından mı? Senin gibi düşünmeyelerden mi?
Yoksa adlarını bile söyleyemediğin İki ayyaşdan mı helallik istiyorsun Sayın Erdoğan?
İnsanların gönüllerinde zerre kadar yer edinememişken kimden nasıl, hangi sevecen, birleştirici tavır ve uygulamalarınla helallik İstiyorsun?
Sana ancak etrafına biriktirdiğin beslediğin, menfaatçi, dini istismar edenler ile 5 li çete denen müteahhit takımı hakkını helal eder.
Bu ülke insanları sana hakkını helal etmiyor Sayın Erdoğan!
Tabi bu ülkenin bir vatandaşı olarak bizlerden de helallik alamazsın!

Sahi fetöden sonrada, yanılmışız diyerek, Allah'tan af, milletten helallik istemiştin.
Seni yine kim yanılttı ki milletten helallik istemek gereği duydun?
Helallik istemek için helal işler yapmak lazım!
Bizim taraftan sizin görüntünün hiç helal işler yapan kişiler olarak görünmüyor.

Kök Tenğri'nin esenliği bütün Türklerin üzerinedir.
96
GÜNCEL / Ynt: SOYSUZ ARAPLARIN TÜRK DÜŞMANLIĞI
« Son İleti Gönderen: Fatih 15 Mayıs 2021, 21:49:48 »
MESCİDİ AKSA İLK KIBLE MİDİR?

Müslümanların ilk kıblesi Mescidi Aksa değil, Kâbe’dir.

Hazreti Muhammed, Mekke’den Medine’ye göçten önce ibadet sırasında Kâbe’ye yönelirdi.
Medine’ye göç ettikten sonra ibadet sırasında Kâbe’ye yönelmekten vazgeçip Kudüs’e yönelmeye başladı.

Elmalılı Hamdi Yazır kıble değişikliğinin, Hazreti Muhammed’in Yahudileri kazanma amaçlı bir eylemi olduğu görüşündedir.
Zaten bu eylem sadece 16 ay sürmüştür.

Hazreti Muhammed’in Medine’de “Kıble olarak Mescidi Aksa’ya yönelirdi” demek yanlıştır. Çünkü o tarihte bugünkü Mescidi Aksa yoktu, “Kudüs’e yönelirdi” demek gerekir.

Kudüs 70’de Romalılar tarafından yağmalanıp yıkıldığında Mescidi Aksa’ya kutsiyeti yüklenen Süleyman Mabedinin ayakta kalan tek unsuru bugünkü “Ağlama Duvarı”dır. Bugünkü Mescidi Aksa ise Emevî Halifesi Abdülmelik b. Mervân 709-714 yılları arasında yaptırılmıştır. Yani Hazreti Muhammed’in ölümünden 77 yıl sonra yapımına başlanmıştır.

Siyasal Ümmetçilerin “Mescidi Aksa İslam’ın ilk kıblesidir,  ilk kıblemiz işgal altında!” şeklindeki sözleri dini bir temele dayanmamaktadır.

Alper Aksoy'dan alıntıdır.

Kök Tenğri'nin esenliği bütün Türklerin üzerinedir.
97
GÜNCEL / Ynt: AHKAM KESEN YANCILAR, PAYANDACILAR, EYYAMCILAR!
« Son İleti Gönderen: Yüzbaşı Sançar 15 Mayıs 2021, 21:08:56 »
ATATÜRK BİRLEŞİN DİYOR !!

Milletlerin tarihinde bazı dönemler vardır ki belli amaçlara erişebilmek için maddi ve manevi ne kadar kuvvet varsa hepsini bir araya toplamak ve aynı doğrultuya yöneltmek gerekir.
Memleketin ve inkılapların içeriden ve dışarıdan gelebilecek tehlikelere karşı korunması için, bütün milliyetçi ve cumhuriyetçi kuvvetlerin bir yerde toplanması gerekir.
Aynı cinsten olan kuvvetler ortak amaç yolunda birleşmelidir.

Gâzi Mustafa Kemal ATATÜRK!

Tanrı Türkü ve Türk yurtlarını korusun!
 
98
GÜNCEL / Ynt: AHKAM KESEN YANCILAR, PAYANDACILAR, EYYAMCILAR!
« Son İleti Gönderen: Yüzbaşı Sançar 15 Mayıs 2021, 21:05:13 »
Helallik istemiş reis.
Neler vermedik ki?
19 yılımızı verdik.
Somada, Ermenekte, Zonguldakta canımızı verdik.
Bu işin doğasında var dediler.
İnanmayanları danışmanı tekmeleyerek ikna  etti.
TC. Çıkarıldı tabelalardan.
Sığdıramadık dediler.
Şehit verdik kınalı kuzularımızı.
Kelle denildi.
Ne istedinizde vermedik? dediler kendi elleriyle büyüttükleri teröriste,
Osloda, Dolmabahçede müzakere masaları kuruldu.
Davul, zurna ile karşılandı, çadır mahkemelerinde aklandı şehit failleri.
Mafya liderleri cezaevlerinde ziyaret edildi.
Özel af ile affedildi susurluk sanıkları.
Covit-19  salakça kararlarla kabusa döndürüldü.
Taşlar bağlandı, kuduz köpekler salındı .
Kömürle, makarnayla toplandı oylar.
Onur da kalmadı.
Bir helalliğimi esirğeyeceğiz.
Ayıpsın be!
Sözü mü olur?
Ahanda ettik gitti...
Helal olsun!

Tanrı Türkü ve Türk yurtlarını korusun!

99
GÜNCEL / Ynt: SOYSUZ ARAPLARIN TÜRK DÜŞMANLIĞI
« Son İleti Gönderen: Yüzbaşı Sançar 15 Mayıs 2021, 20:52:46 »
DUA İLE İSRAİL KAHROLMAZ!

Öyle durduk yerde dua zinciri ile olmaz arkadaş.
Ne israil kahrolur nede emperyalizm.
Boşuna yalvarmayın Allah belâlarını da vermez.
Aslında onları bizim başımıza bela diye verdi de biz anlamazdan geliyoruz.

Sana kastı olanları yenmek mi istiyorsun?
İşte formülü:
Matematik bileceksin!
Fizik bileceksin!
Kimya bileceksin!
Yazılım bileceksin!
Çocuklarına beş yaşından itibaren kodlamayı öğreteceksin!


Fen liselerini kapatmayacaksın!
Felsefe, mantık derslerini kaldırmayacaksın!
Her yeri imam hatip okuluna çevirmeyeceksin!
İş bilmez adamlari rektör atamayacaksın!
Yap-işlet-devret modeliyle ülkenin kaynaklarını müteahhitlere peşkeş çekmeyeceksin!
Sadece yandaş olduğu için beceriksiz adamlara yol vermeyeceksin!
Bize oy vermedi diye akıllı beyinleri göçe zorlamayacaksın!
Bilim ve sanat vazgeçilmezin olacak!
Kimsenin inancına, düşüncesine, yaşam biçimine karışmayacaksın!

Güçlü olacaksın!
Bilgili olacaksın!
Kendine güvenin olacak!


Dokuz milyonluk İsrail bir milyarlık Müslüman alemine dünyayı dar ederken; Bu işleri sen gör, zulme dur de, adaleti sağla dünyaya düzen ver diye, sana akıl, fikir, göz, kulak, toprak, su tohum, cennet gibi bir ülke vermiş olan Allah'a, koşup, ağlaya sızlaya düşmanlarımızı kahret diyerek, sana verilmiş görevi, görevi verene ihale etmeyeceksin.

Allah kimseye bela vermez. Tembelliğimiz, akılsızlığımız, korkaklığımız yüzünden belayı biz üstümüze alırız.
Şimdi eller klavyeye atış serbest, kahrolsun İsrail.
Beddua paylaş, lanet yağdır, milleti töhmet altında bırak.
Belki olur, ya da emriniz olur!

Tanrı Türkü ve Türk yurtlarını korusun!
100
GÜNCEL / KRİPTO PARA - BITCOIN ÜZERİNE
« Son İleti Gönderen: Fatih 15 Mayıs 2021, 20:36:58 »
KRIPTO PARA - BITCOIN NEDİR?

Bir köy yakınında çok sayıda maymun yaşıyormuş. Bir gün köye bu maymunları satın almak için bir tüccar gelir.

Tüccar maymunun tanesini 100 USD'a satın alacağını ilan eder.

Köylüler adamın deli olduğunu düşünür.
Akıllı birinin başıboş maymunların tanesine 100 USD ödemiyeceğini düşünürler.

Buna rağmen bir kaç köylü bir kaç maymun yakalayıp tüccara verir ve maymun başına 100 USD alır.

Bu haber kısa zamanda yangın gibi yayılır ve halk maymunları yakalayıp tüccara satar.

Bir kaç gün sonra tüccar maymunun tanesini 200 USD’a alacağını ilan eder. Tembel köylüler kalan maymunları yakalamak için koşuşturur
Yakaladıkları maymunların adedini 200 USD’dan satarlar.

Daha sonra tüccar maymunların tanesini 500 USD’a alacağını duyurur. Köylülerin uykusu kaçar. Kalan 6-7 maymunu yakalayıp maymun başına 500 USD’ı alırlar.

Köylüler merak içinde yeni duyuruyu beklemektedir. Tüccar bir hafta için evine gideceğini ve dönüşte maymunun adedini 1000 USD’a alacağını duyurur.

Köylüler çok üzgündür. Çünkü ortalıkta 1000 USD’a satacakları maymun kalmamıştır.

Tüccarın bıraktığı eleman köylülere elindeki maymunları gizlice tanesi 700 USD’dan satabileceğini söyler.

Haber yangın gibi yayılır. Tüccar maymunun tanesini 1000 USD’a alacağına göre, maymun başına 300 USD kâr vardır.

Ertesi gün tüm köylüler maymun kafesi önünde kuyruk olurlar. Tüccarın adamı maymunların hepsini adedi 700 USD’dan satar. Zenginler topluca maymun satın alır. Fakir köylüler ise maymun alabilmek için tefeciden borç para alırlar.

Köylüler maymunlarına iyi bakarak tüccarın dönüşünü bekler.

Fakat kimse gelmez.

Köylüler tüccarın yardımcısına koşar. Fakat o da tüymüştür.

Köylüler hiç bir işe yaramayan, kimseye satamayacakları başıboş maymunların tanesine 700 USD ödediklerini anlarlar.

Bitcoinde günümüzdeki maymun ticareti işidir.
Bu ticaret bir çok insanı batırırken, bir kaç kişiyi zengin edecektir.

KRİPTO, DİJİTAL PARA: Aptalın elindeki gerçek parayı alarak, yüksek kar vaadiyle ahmaklara hayal satmaktır. Bu aç gözlülük varken memleketin uyanığı da tosuncuğu da bitmez.
 
Sistem böyle işlemektedir.

Kök Tenğri'nin esenliği bütün Türklerin üzerinedir.

Sayfa: 1 ... 8 9 [10]