Gönderen Konu: MHP Mitingleri ve Gökbörü Derneği  (Okunma sayısı 9565 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı AFŞAR BÖRÜ

• Türkçü-Turancı
  • **
Biz Türkçüler Gökbörü yada herhangi bir dernek olarak MHP mitinglerine katılacak mıyız ? şahsen ben Ankara'da ki mitinge gitmeyi planlıyorum.

Çevrimdışı Antepli Bozkurt

• Türkçü-Turancı
Ynt: MHP Mitingleri ve Gökbörü Derneği
« Yanıtla #1 : 27 Mart 2013 »
Gökbörü Türkçüler Derneğinin Genel Başkanının görüşü: Bizler yanlışı yerdiğimiz gibi Türkün yararına yapılan her hareketi de övmekte ve alkışlamaktayız.

Ayrıca bu konuyu MHP İle ilgili başlıkta sorsaydınız daha isabetli oldugu gibi, konuyu baştan sona okuyup iyi egale etseydiniz, sormanıza bile gerek kalmazdı.

Çevrimdışı AFŞAR BÖRÜ

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #2 : 27 Mart 2013 »
Teşekkür ederim hatalarımdan dolayı affola

Çevrimdışı Üçoklu Börü Kam

• Otağ Yöneticisi
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #3 : 27 Mart 2013 »
Gökbörü Türkçüler Derneği olarak Türk Milleti ve Türk Devletinin yararına hizmet eden her kişi, kuruluş ve çalışmayı destekler, gücümüz yettiğince de katkı sağlarız. Bu bizim Türkçülüğümüzün yani varoluşumuzun nedenidir.
Yalnız burada dikkat edilmesi gereken bir hassasiyeti de gözler önüne sermemiz gerekir. Şöyle ki;
Gökbörü Türkçüler Derneği hiç bir siyasi yapılanmayla doğrudan veya dolaylı, açık veya üstü örtülü olarak hiçbir bağı ve bağlantısı yoktur ve  sahip olduğu Türkçülük anlayışı gereği de hiç bir zaman olmayacaktır.
Yukarıdaki satırda belirttiğim gibi herhangi bir ayrım gözetmeksizin Türklüğün yararına olan her iş, duruş ve oluşumu destekleyecek ama temsil ettiğimiz kurumsal Türkçü kimliğimizi perdeleyecek ve gölgeleyecek bir konumda da olmayacağız.
İnanın ve itimat edin ki şu andaki Gökbörü Türkçüler Derneğinin kurumsal kimliğini ve hukukun zorunlu kıldığı tüzel kişiliğini oluşturmak ve yaşatmak bir parti kurmaktan çok çok zor ve külfetlidir.
Malum işin içine parti ve siyaset girince ister istemez çizgiler kalınlaşmakta, toleranslar çoğalmakta, yani Türkçü hassasiyet zedelenmektedir.
MHP nn düzenlediği açık hava toplantılarına dileyen herkesin gidebileceği gibi derneğimiz mensupları da gidebilirler. Bunun için izin, yönetim kararı vs. gibi resmiyet ve formalitelere gerek bile yok. Bu tavrımız sadece MHP nin organizasyonları için geçerli değildir. Yukarıda da değindiğimiz gibi yeter ki yapılan iş Türklüğün hayrına ve yararına olsun.
Son olarak tekrarlamak ve pekiştirmek gerekirse Gökbörü Türkçüler Derneği bir siyasi partinin taraftarı ve yandaşı gibi gözükmemek, herhangi bir politik kişi ve kuruluşla organik bir bağlantı içine girmemek veya dışarıdan bakanlarca öyle görünmeye yol açabilecek her türlü tutum, davranış ve söylemden uzak durma noktasında özel çaba harcamaktadır.

TTK.
Türk Soyunun Gizli Gücüne İNAN ve GÜVEN!

Çevrimdışı KÜR ŞAD 2023

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #4 : 27 Mart 2013 »
Şüphesiz Gökbörü Derneğini siyasetin içine çekecek değiliz. ÇÜnkü siyasette susmak zorunda olunan anlar varken, biz Türkçülerin sustuğu pek nadir görülmüştür. Hatta bu yüzdendir ki, MHP düşünce kuruluşu olarak Ülkü Ocaklarını kurup onu siyasetin dışında gençlik organizasyonu olarak desteklemiştir. Gökbörü Derneğinin kimseyle bağlantı içine girmek istememesi doğru ve olağandır. Mitinge gidilebilir dediğine göre, bu mitingleri milletin lehine görmektedir. Aklen açıklamanız doğru ancak gönül daha kuvvetli bir destek beklemiyor değil.
TÜRK'E KEFEN BİÇENİN ÖLÜMÜ KORKUNÇ OLUR!

Çevrimdışı o.öcal

• Türkçü-Turancı
  • TANRI DAĞINDA, UÇMAĞA VARDI...
« Yanıtla #5 : 28 Mart 2013 »
Dernek üyesi olmadığım için görüş açıklamam ne kadar olumlu karşılanır bilemiyorum ama buraya üye olduğumuza göre bir kaç sözcük yazalım bizde. Genel başkanımız görüşünü net olarak yazmış. Ben de aynı görüşleri paylaşmakla beraber bir iki ilave yapayım. Herhangi bir siyasi oluşumun mitingi ile bir gençlik hareketinin veya bir dava hareketinin mitingleri veya telin kınama vs mitingleri birbirinden farklı düşünülmeli. Söz konusu olan bir siyasi partinin mitingi olduğuna göre dernek adı ile  bu mitinglere katılmak doğru olmaz. Aksi taktirde dernek kendi eliyle vasfını kaybeder.

Siyasi partilerin mitinglerine fert olarak katılabilir miyiz, tabi ki. Burada katılma gerekçemiz önemli, destek için mi, haber yapmak için mi, doğru haber almak için mi vs. Ne için katılacağımız çok önemli. Elbette davamıza yakın olan siyasi oluşumların mitinglerine katkı sağlamak için katılabiliriz.

Ben şahsen fırsat bulduğum da her partinin mitingini ziyaret ederim. Hatta bölücü partininkine bile giderim. Tabi ki görevim katkı değil izlenim ve izlenimlerimi yazıya geçirmek veya sözlü anlatımla çevremi bilgilendirmek  aydınlatmak ya da gelecek ile ilgili tahminlerde bulunmak vs.

UÇMAĞA VARDI..!
TANRI DAĞINDA...
ATSIZ ATA OTAĞINDA, ULU ATALAR HUZURUNDA DİZ VURMAKTA!

Çevrimdışı AFŞAR BÖRÜ

• Türkçü-Turancı
  • **
Ankara Mitingi ve Gökbörü Derneği
« Yanıtla #6 : 01 Nisan 2013 »
Merhaba şunu belirtmeliyim ki bu yazacaklarımdan dolayı belki beni "Ülkücü" sanabilirsiniz ama iyi niyetle söylüyorum bunu şimdi Gökbörü Derneği MHP'nin Pkk'ya karşı Büyük Ankara Mitinginde bulunsa sizce nasıl olur ? böyle kurt başlı bayraklarla şatafatlı bir giriş yapsak bizde buradayız desek ? benim içime siniyor gerçekten bizi yok sanmasınlar diye diyorum ? :trbayrak

Çevrimdışı Üçoklu Börü Kam

• Otağ Yöneticisi
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #7 : 01 Nisan 2013 »
Bir kaç ileti yukarıda yer alan:

https://www.hunturk.net/forum/index.php?topic=6115.msg41974#msg41974

Bu ilişimde verilen yanıt yeterince açık değil miydi?
Anlaşılmadık nokta neresidir ki evirip çevirip aynı soruyu soruyorsunuz sayın kızılbasbug?

TTK.
Türk Soyunun Gizli Gücüne İNAN ve GÜVEN!

Çevrimdışı AFŞAR BÖRÜ

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #8 : 01 Nisan 2013 »
Örgütlü olarak katılsak daha ihtişamlı olur diye düşündüm ama özür dilerim iyi akşamlar...

Çevrimdışı Yüzbaşı Sançar

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #9 : 03 Nisan 2013 »
Ben ve birkaç arkadaşım MHP mitingine kişisel olarak katılacağız. Ancak görüşüm odur ki, Gökbörü Derneğinin kurumsal kimliğiyle MHP veya başka bir siyasi partinin etkinliğine katılması doğru olmaz.
Tanrı Türkü ve Türk yurtlarını korusun.
Yüzbaşı Sançar Uçmağa varalı on üç yüz yıldan çok oldu. Onun düştüğü meçhul yerde, ay ışıklı yaz gecelerinde hâlâ ıztıraplı kahkahalar ve şeref ilahileri işitilir. Bu ilahiler rüzgârın çıkardığı sestir. Onu herkes işitir. Fakat o ıztıraplı kahkahaları herkes duyamaz. Onun yankılarını uzak, yakın ellerden, ancak içinde Tanrı Dağı’nın odu yanan gönüller sezer. Bu ıztıraplı kahkahalar Yüzbaşı Sançar’ın soyu, onun düştüğü yerde zafer töreni yapıncaya kadar yıllarca, belki yüzyıllarca sürüp gidecek…