Gönderen Konu: Türk Isimleri  (Okunma sayısı 138443 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

duru

• Ziyaretçi
Ynt: Türk Isimleri
« Yanıtla #30 : 18 Ağustos 2007 »
gerçekten şaşkınlıktan donmuş vaziyetteyim..tepkilerinize hiç anlam vermedim..ümmetçi değilim...
bu foruma çok isteyerek üye oldum..aşırı derece engelleyemediğim bi Türkçülük sevdam var..ama aynı zamanda müslümanım ve arap isimlerini koymada hiç bir sakınca görmedim..çünkü o isimler peygamberimizin isimleri..hadi bi ingiliz alman yada başka ırkın isimlerinden rahatsız olun amenna..
bilmiyorum bu tepkiyi almayı hiç beklemezdim..ve aynı ideolojiyi paylaştığım insanlardan bu tepkiyi beklemezdim..

saygılarımla birlikte atmanıza gerek yok kendim gidiyorum sayın kök-börü..ama çok sinirlendiyseniz ve haz duyacaksanız atabilirsinizde sorun değil..

selametle..

Çevrimdışı [Hun Türk]

• Türkçü-Turancı
  • TTK
« Yanıtla #31 : 18 Ağustos 2007 »
Şaşkınlık duymana gerek olan bir durum yok. Burası Atsız Ata'nın yolunu takip eden, hiç bir şekilde çizgisinden taviz vermeyen  TÜRK IRKÇISI sanal ortamdır.

Arap adlarını savunmak için başka yerede gidebilrsiniz.

Fazla üzülmeyin aynı düşünceyi paylaşmıyoruz. İlk iletinizdeki iki kelimelik cümleniz gösterdi.
Bana göre ticanilik, nurculuk, yobazlık, komünizm ve partizanlık gibi hastalıkların sebepleri, milli ülküden yoksunluktur.
Hüseyin Nihâl Atsız

TÜRK IRKI SAĞOLSUN !

duru

• Ziyaretçi
« Yanıtla #32 : 18 Ağustos 2007 »
kusura bakmayın cahilliğime verin..o cümle gayet masumane sorulmuştu emin olun..ben işin bu yönünü bilmiyordum..

Tardu Kagan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #33 : 18 Ağustos 2007 »
gerçekten şaşkınlıktan donmuş vaziyetteyim..tepkilerinize hiç anlam vermedim..ümmetçi değilim...
bu foruma çok isteyerek üye oldum..aşırı derece engelleyemediğim bi Türkçülük sevdam var..ama aynı zamanda müslümanım ve arap isimlerini koymada hiç bir sakınca görmedim..çünkü o isimler peygamberimizin isimleri..hadi bi ingiliz alman yada başka ırkın isimlerinden rahatsız olun amenna..
bilmiyorum bu tepkiyi almayı hiç beklemezdim..ve aynı ideolojiyi paylaştığım insanlardan bu tepkiyi beklemezdim..

saygılarımla birlikte atmanıza gerek yok kendim gidiyorum sayın kök-börü..ama çok sinirlendiyseniz ve haz duyacaksanız atabilirsinizde sorun değil..

selametle..

Sayın duru, siz Türkçü değilsiniz.. Hiçbir zamanda olamazsınız.Türkçülüğü kimin kitabından okudunuz bilemeyiz ancak,Türkçülüğü doğru anlayamadığınız ve aslında bir Türkçü değil, Türkümsü olduğunuz belli .Sizin gibilere Türkçülüğü öğretme hevesinde değiliz.Siz kaybedilmiş bir materyalsiniz.

Üyeliğiniz tarafımdan iptal edilmiştir.

Çevrimdışı [Hun Türk]

• Türkçü-Turancı
  • TTK
« Yanıtla #34 : 18 Ağustos 2007 »
Kısa bir açıklama yapalım, zira Türkçüler din düşmanı olarak lanse etmeye hevesli bir çok kişi var.

Otağ kuralları açıkça yazılmıştır. Bastıra bastıra din bizim işimiz değil diyoruz. Biz insanlarına kanına göre ayırt ederiz. Herkesin dini kendine. Allah ile kul arasına girmeye meraklı değiliz.

Konu amacından saptığından dolayı kilitlenmiştir.
Bana göre ticanilik, nurculuk, yobazlık, komünizm ve partizanlık gibi hastalıkların sebepleri, milli ülküden yoksunluktur.
Hüseyin Nihâl Atsız

TÜRK IRKI SAĞOLSUN !

Kök-Börü

• Ziyaretçi
« Yanıtla #35 : 18 Ağustos 2007 »
kusura bakmayın cahilliğime verin..o cümle gayet masumane sorulmuştu emin olun..ben işin bu yönünü bilmiyordum..

Haz duydum gerçekten üyeliğiniz sona erdirildiği için...

Çevrimdışı cepni77

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #36 : 11 Şubat 2008 »
Degerli andalarim,

Yakinda kizimiz olacak ve Türk isim koymayi amac edindim!

Bir kac isim önerdiler ama Türk isim olup olmadigini birde sizin fikirlerinizi ögreneyim!
Bu konuyla ilgili ileti var ama malesef kapatildigi icin orada yazamadim!

Bana önerilen isimler:

Burcin
Selin
Gözde
Defne
Berra
Sude
Aysu
Güzin
Melezliği ancak soframda kabul ederim! Türk mutfağı, alman mutfağı ve italyan mutfağı!

Çevrimdışı Mete Saltuk

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #37 : 11 Şubat 2008 »
Değerli cepni77 Kardeşim;

Doğacak bebeğimize atasına,töresine,milletine bağlı huzurlu bir ömür diliyor, anne ve babasını tebrik ediyorum. Şimdi öğrendiğime göre Berra isimi, Hz. Muhammed'in halasının adı imiş. Sert-yumuşak ünlü harf uyumunu da göz önüne aldığımızda büyük bir ihtimalle arapça olmalı. Diğer isimlerden Selin,Burçin otağımızdaki Türk adları bölümünde yer alıyor. Saygılarımla

ilteris6

• Ziyaretçi
« Yanıtla #38 : 11 Şubat 2008 »
cepni77  kandaş ;

Burçin: Türkçe olup dişi geyik mânasına gelmektedir.
Selin : Türkçe olup gür akan su ve Orta Asya’da yetişen, bodur, sürekli yeşil kalan bir bitki mânasına gelmektedir.
Gözde:Türkçe olup çok sevilen,çok beğenilen mânasına gelmektedir.
Defne:Yunanca olup defnegillerden, yaprakları güzel kokulu, kış yaz yeşil kalan bir ağaç mânasına gelmektedir.
Berra:Arapça olup duru,temiz mânasına gelmektedir.
Sude:Farsça olup sürülmüş,boyanmış mânasına gelmektedir.
Aysu:Türkçe olup ay gibi parlak, su gibi berrak olan mânasına gelmektedir.
Güzin:Farsça olup seçilmiş,beğenilmiş mânasına gelmektedir.

Netice olarak Yunanca olan Defne,Arapça olan Berra,Farsça olan Sude ve Güzin isimlerini yavrunuza koymanız sakıncalıdır.Diğer isimler ise belirttiğim üzere Türkçe'dir.
Umarım yavrunuz sağlıklı bir şekilde dünyaya gelir ve vatanına milletine faydali bir insan olur.Sizi kutlarım.

TTK

ilteris9

• Ziyaretçi
« Yanıtla #39 : 11 Şubat 2008 »
Sizi şimdiden kutlarım kandaşım.

Ben de, ilteris6 andam gibi, Yunanca-Arapça-Farsça adların konulmasını sakıncalı görüyorum.