Gönderen Konu: BAŞBUĞ BİLGE KAĞAN HİTABESİ  (Okunma sayısı 6077 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı şa borz

• Yeni Üye
  • *
  • ‎Nerede bir Türk varsa, orayı kalbinden seveceksin
BAŞBUĞ BİLGE KAĞAN HİTABESİ
« : 29 Aralık 2011 »
Başbuğ Bilge Kağan Hitabesi :

EY TÜRK MİLLETİ!..

Ben ki Tanrı'nın izniyle tahta oturmuş Türk Bilge Kağan. Sözümü sonuna kadar dinle...

Önce kardeşlerim, çocuklarım! Sonra bütün soyum. Güneydeki Şatlar, Apalar kuzeydeki Tarkanlar buyruk beyleri Otuz Tatar,
Dokuz Oğuz Beyleri...

Milletim:Bu sözümü iyice işit.... iyice dinle...

Üstte mavi gök, allta kara yer yaratıldığında ikisi arasına insanoğlu yaratılmış.
İnsanoğlu üstünde atalarım Bumin Kağan, İstemi Kağan Hükümdar olmuş. Türk milletinin ilini tutmuş töresini düzenlemişler...
Ordu yürütüp dört bir yandaki başlıya baş eğdirmiş dizliye diz çöktürmüş... Çin milleti ile komşu olmuşlar.
Altını, gümüşü, ipekliyi sıkıntısızca veren Çinlinin sözü tatlı ipeklisi yumuşak imiş...
Bunlarla uzak kavimleri kendisine yaklaştırır, sonra kötülük edermiş...
Bilge kişiyi, yiğit kişiyi sevmez, yürütmezmiş... Türk milleti varlığa, tokluğa ve rahata alışıksın.
Böyle olduğu için boş tatlı sözlere kanıp Kağanının, Beyinin sözünü beklemeden her yere gittin, aldandın, aldatıldın,
böyle olunca oralarda hep mahvoldun...
İtaatsizliğin yüzünden seni kalkındırmış Kağanına ve eline kendin kötülük getirdin, kendin yanıldın... İyice düşün:
Silahlılar gelip seni nasıl dağıttılar mızraklılar gelip seni nasıl sürdüler.
Mukaddes Ötüken ormanının milleti dağıldın...Doğuya giden gitti, batıya giden gitti.
Gittiğin yerde kanın su gibi aktı, kemiğin dağ gibi yattı. Bey olacak erkek evladın köle,
hanım olacak kız evladın cariye oldu. Kocamışlara , bilgelere itaatsizligin yüzünden...
Tahta oturduğumda; şuraya buraya dağılmış olan milletim ölüp biterek yaya ve çıplak olarak geri geldi.
Milletimin adı yok olmasın; Töre yok olmasın diye, gündüz oturmadım gece uyumadım.Gözden yaş gelse önleyerek,
gönülden çığlık gelse geri çevirerek düşündüm.İyice düşündüm.
Milletimi kalkındırayım, besleyeyim diye kuzeye, güneye ve doğuya on iki büyük sefer yaptım, savaştım.
Ondan sonra Tanrı bağışlasın; talihim ve kısmetim varolduğu için Ötüken'i il tuttum.Açları doyurdum, çıplakları giydirdim.
Yoksul milleti zengin kıldım. Az milleti çoğalttım. Artık kötülük yok.

...Ve Türk Kağanı Mukaddes Ötüken Ormanında oturdukça ülkede sıkıntı olmayacak, töre yaşayacak..
Üstte Gök Basmasa Allta Yer Delinmese Senin ilini ve Töreni Kim Bozabilir?
EY TÜRK TİTRE ve KENDİNE DÖN!..

Arkadaş hadi kalın yazı anladık,altı çizgili hadi onu da geçtik metin yazıda kırmızı gölge nedir yahu?

Değişiklik tarafımdan yapılmıştır.(YALNIZKURTKARAGULLE)

Çevrimdışı şa borz

• Yeni Üye
  • *
  • ‎Nerede bir Türk varsa, orayı kalbinden seveceksin
Ynt: BAŞBUĞ BİLGE KAĞAN HİTABESİ
« Yanıtla #1 : 30 Aralık 2011 »
canım sıkıldı öle yaptım

Çevrimdışı YALNIZKURTKARAGÜLLE

• GÖKBÖRÜ SİNOP
  • Türkçü-Turancı
  • Mekanı Uçmağda!
Ynt: BAŞBUĞ BİLGE KAĞAN HİTABESİ
« Yanıtla #2 : 30 Aralık 2011 »
Ne demek canım sıkıldı burası stres duvarı mı?
10 EYLÜL 2022'DE UÇMAĞA VARDI..!
TANRI DAĞINDA...
ATSIZ ATA OTAĞINDA, ULU ATALAR HUZURUNDA DİZ VURMAKTA!

Dört yanım soru, Tanrı'm
Hepsi en zoru Tanrı'm
Soruların zorundan
Soyumu koru Tanrı'm

Sen Tanrı değil misin, adını yargılatma
Sana Tanrı deyince, dinimi sorgulatma
Ya adam et bunları, ya beraber yaşatma
Kanı bozuk olanlar "Türk'üm" diyemesinler
Ve Türk'ün dik başını yere eğemesinler.