Gönderen Konu: Türkiye, kekolara karsi, Orta Asya'dan TÜRK transfer etmeli mi ?  (Okunma sayısı 17053 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Altay-Turan

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • Last Seljuk
Andalarim,

Birkaç ay önce, izledigim bir TV programda, Türkiye'ye getirilip yerlestirilmis Orta Asya'li kardeslerimizi görmüstüm (Özbek, Türkmen, Kirgiz, Kazak, Uygur, ..).

Yerlestirilmis olduklari bölgeleri göz önüne alirsak, sanirim Devlet'imiz onlari stratejik olarak yerlestiriyor:

ilk olarak Kenan Evren baslatmis bu süreci. Pakistan'daki bir ziyaretinde, Afganistan'daki savastan (Kizil'lara karsi) kaçip-siginmis Soydaslarimiz, Evren Pasa'dan yardim istemisler, O'da, "sizi Türkiye'ye alalim" demis ve almis (O'nu tebrik ediyorum).

Öyleki, bugün Hatay'da 5.000 Özbek varmis, Istanbul-Zeytinburnu'nda Kazak'lar bir mahallede (önemli büyüklükte) çogunlugu ele geçirmisler :), Van'daki Kirgiz köyünden hepimizin haberi zaten var, en son Malatya'da gülümseyen küçük sarisin Özbek çocuklari görmüstüm ve mutlu olmustum, Tokat'ta Kazak köyleri varmis, ...

Fikirleriniz nelerdir?
Bence daha fazla getirtip (özellikle diaspora Uygurlari), kokmus tenli-killi-magara kaçkinlarinin bulundugu yerlere yerlestirip silahlandirmaliyiz.

Unutmayalim ki, Avrupa nüfus sorunu yasamaktadir, buna çözümleri ise Türk'leri, .. asimile etmektir; Mavi Gök'e sükürler olsun ki, bizim Türk "depomuz" var.... 
Swords shine, Wolves guide,
Our horses were our brothers.
We destroyed together legions of Rome
We invaded Anatolia, we called it home

Our Culture is nature,
Our Religion is Sky.

Çevrimdışı Tuğçe Özsoy

• Türkçü-Turancı
  • TÜRK IRKI SAĞOLSUN!!!
Kanımdan olan insanlarla beraber aynı havayı solumak çok güzel olur.Memleketimizin her köşesi Türk.İnanın düşünmek bile beni çok sevindiriyor.Yalnız bişey aklıma gelmişken söylemek istiyorum.Geçen hafta sonu Ankaraya gittim.Orada Azerbaycan Kültür Derneği ile Doğu Türkistan Kültür ve Dayanışma Derneğine gittim.Azerbaycanlı kardeşlerimizle güzel hoş sohbet ettik fakat Doğu Türkistanlı kardeşlerimizle pek öyle olmadı.Ankara'daki şubelerine gittiğimizde maddi sıkıntılarının olduğunu gördüm ve üzüldüm.Diğer kardeşlerimiz böyle maddi sorunlar yaşıyor mudur acaba?Bilginiz var ise öğrenmek isterim.

TTK!!!
"cihat" değil "KIZILELMA" !!!
"ab" değil "TURAN" !!!

Çevrimdışı Altay-Turan

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • Last Seljuk
Kanımdan olan insanlarla beraber aynı havayı solumak çok güzel olur.Memleketimizin her köşesi Türk.İnanın düşünmek bile beni çok sevindiriyor.Yalnız bişey aklıma gelmişken söylemek istiyorum.Geçen hafta sonu Ankaraya gittim.Orada Azerbaycan Kültür Derneği ile Doğu Türkistan Kültür ve Dayanışma Derneğine gittim.Azerbaycanlı kardeşlerimizle güzel hoş sohbet ettik fakat Doğu Türkistanlı kardeşlerimizle pek öyle olmadı.Ankara'daki şubelerine gittiğimizde maddi sıkıntılarının olduğunu gördüm ve üzüldüm.Diğer kardeşlerimiz böyle maddi sorunlar yaşıyor mudur acaba?Bilginiz var ise öğrenmek isterim.

TTK!!!

Maddi sikintilari vardir elbet.
Izledigim programda (CNN Türk'te idi, onlari Pakistanlilarla bir tutuyorlardi !), Istanbul-Zeytinburnu'ndaki'lerin durumu, sehirdeki diger insanlar'inkiyle ayni gibiydi; hatta aralarindan bir kazak, deri islerinde is adam'ligina yükselmisti. Tasra'ya iskan edilenler, bildigimiz köylü hayatini yasamaktadirlar (tarim ve hayvancilik).

Maddi sorun yasamamiz normal'dir; buradaki tüm zenginlikler asirlar boyunca adi ve asagi ermeni-rum-yahudi 3'lüsünden baskasinin hiç oldumu ? Hayir.

Bugün, Hükümet, kekolari kalkindirmak için herseyi yapiyor.
Dogan keko basina para veriyor, ...

Daha önce keko görmedigim yerlerde görmeye basladim; öyleki, Istanbul'daki akrabaglarimi ziyaret ettigimde, o zamana dek Giresun'lu-Kuzey Gümüshane'li agirlikli olan mahallede, keko'lar ekmek firini, pastane, ... açmislardi!!!
Andalarimizin çok çalismalari gerek, tipki bizim gibi...

TTK

Our Culture is nature,
Our Religion is Sky.

Çevrimdışı Tuğçe Özsoy

• Türkçü-Turancı
  • TÜRK IRKI SAĞOLSUN!!!
Tanrının yardımıyla çalışıp kandaşlarımızın yanında olacağız.Türkler sınıf ayrımı bilmediği için zenginliğide bilmezler.Haklısınız, ermeni-rum-yahudi zengin olanlar.
Ayrıca kekolar konusun da bize getirilen aile planlaması onları etkilemiyor nedense.Her yerde o iğrenç varlıkları görmek beni rahatsız ediyor.Çok denedim asalak gibi bakmayayım,onlarda insan dedim.Ama yok!!!Hak ettikleri bu.Artık asla acımam onlara.Türk'ün Türkten başka dostu yokturdan başka bir şey anlamam,bilmem.Kekolar ya iteat edecek ya da dağdaki leşler gibi ölecek.İstilalarına karşı aile palanlamasına karşıyım ve ana yurdumuzdan gelmek isteyen bütün kandaşlarımız buyurun geldinler.Türkün olduğu her yer vatanımızdır...

TTK!!!
"cihat" değil "KIZILELMA" !!!
"ab" değil "TURAN" !!!

Çevrimdışı Altay-Turan

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • Last Seljuk
Ayrıca kekolar konusun da bize getirilen aile planlaması onları etkilemiyor nedense.Her yerde o iğrenç varlıkları görmek beni rahatsız ediyor.Çok denedim asalak gibi bakmayayım,onlarda insan dedim.Ama yok!!!Hak ettikleri bu.Artık asla acımam onlara.Türk'ün Türkten başka dostu yokturdan başka bir şey anlamam,bilmem.Kekolar ya iteat edecek ya da dağdaki leşler gibi ölecek.İstilalarına karşı aile palanlamasına karşıyım ve ana yurdumuzdan gelmek isteyen bütün kandaşlarımız buyurun geldinler.Türkün olduğu her yer vatanımızdır...

TTK!!!

Aile planlamasi ve "az çocuk yapma" çilginligi, bir Siyonist oyundur.
Bu oyun, hem Türk'ler ve hemde Avrupa'lilar için vardir.

Yahudiler, hem bizlerin, hemde Avrupa'lilarin (Batili olanlar) soylarini karistirmak istiyorlar; benim anladigim bu.
60'li yillarda, erkegin çalismasi yeter iken, bugün hem kadin, hem erkek zor geçindiriyorlar bir evi.
çalisan kadin'da çocukla ugrasamayacagindan, çocuk yapmiyor.

Bu saçmaligin hedefi, asli unsurlari asagi unsurlarla karistirip yok etmektir; bizi kekolarla, avrupa'lilarida zenci ve 1/2 zenci Kuzey Afrika'lilarla.

Türk'lerin eskiden oldugu gibi çok çocuk yapmasi gerek.

Hemsehrim Giresunlulardan yana bir sikintim yok (en azindan simdilik), çogunun ortalama 3-4 çocugu var.
Istanbul'da 1.000.000, Bursa'da 130.000, ABD'deki Türk'lerin önemli bölümü, ... hep hemsehrilerimdendir; çocuk yapma aliskanligimizdan su ana kadar sogmus degiliz. En az 2 var.

Our Culture is nature,
Our Religion is Sky.

ilteris7

• Ziyaretçi
 Orta Asya'dan kitlesel göç çok hamasi bir yaklaşımdır. Çünkü Orta Asya'da Türk nüfusunun azalması en çok Çin'in işine gelir.

Benim düşüncem Ahıska Türkleri'nin tamamının Türkiye getirilerek, Doğu bölgelerine yerleştirilmeleridir.

Ülkemizde yıllardır dillere pelesenk edilen aile planlaması, doğum kontrolü gibi uygulamalar dikkat edilirse sadece Türk bölgelerinde uygulanmıştır. Ekonomik sorunların artmasıda, Türk Ailelerin çocuk yapma oranını düşürmüştür. Buda hamam böceği gibi üreyen, 1'den fazla kadınla evlenip, üstüne de çocuk başına para yardımı, yeşil kart gibi nimetlerden yararlanan kürtlere yaramıştır.

Çevrimdışı Yalniz Kurt

• Türkçü-Turancı
Degerli Türkcüler,

Türkler,cok genis bir cografyada,daginik bir sekilde yasamaktalar halen.Orta Asya da bagimsizligina kavusmus Türk devletlerindeki Türk Nüfus sayisi yeterli derecede degildir.Tam hatirlamiyorum ama,Türk Devletleri,Özal veya Demirel Hükümetlerinden,Türkiyeden kendilerine Türk Nüfus gönderilmesini Resmen talep etmislerdi.

Türk yurtlarinda ,Türk Nüfusun planlanmasi konusu genis bir konudur.Devlet Politikasi ile kontrol edilebilir ve uygulanabilir ancak.

Türkiyedeki sorun,ülkemizin Kürt isgali altinda olmasidir.Basbug Atatürk,bu sorunu önceden sezinlemis,önlemler alinmasi icin,Kürt Ismete Rapor hazirlatmistir.Sagliginda,Balkanlardan gelen Göcmenleri,Diyarbakir dahil,Kürtlerin yasadiklari yerlere yerlestirmis ama,zamanla,oradaki Kürtler,bu Irkdaslarimizi batiya göce zorlamislardir.

Bulgaristan,Yunananistan,Makedonya ve Sirbistina gidenler bilirler;Bu ülkelerde yasayan Irkdaslarimiz,O ülke devletlerince Fakir birakilmis,Irkdaslarimiza cesitli eziyetler edilmistir.Adi gecen ülkelerde,Türk Nüfusun devam etmesi,Türkiye Cumhuriyetinin Resmi Politikasidir ayni zamanda.

Türk Nüfusun planlanmasi,herseyden önce,yüksek bir ekonomik maliyet gerektirir.Türkiye Türklerinin ödedikleri vergiler,Kürtlere ekonomik yardim adi altinda,Harac olarak gittiginden,Kürt ayaklanmasini bastirmak icin,yüksek derecede Askeri harcamalar yapildigindan,Türklerin,ne Ic,nede Dis Türklere harcayacak,ne enerjileri,nede paralari kalmamakta halihazirda.

Herseyden önce ,Kürtleri sirtimizdan atmamiz sarttir.Diger konulara ancak ondan sonra bakilabilir.

Tanri Türkü Korusun

Çevrimdışı Altay-Turan

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • Last Seljuk
Anda'larim,

Bence Kuzey Afganistan'dan (Güney Türkistan) çekilmemizde bir sorun yok.
Oradakileri, Türkiye ve Kazakistan paylasabilir diye düsünüyorum.
Birde Suriye'de geriye ne kaldiysa (250-300.000) Türkiye'ye almamiz gerekir diye'de düsünüyorum.
Bulgaristan'dan degilde, Romanya'dan çekilsek olur.

Ukrayna'dada az sayida Ahiska'linin oldugunu unutamayalim.

Uç, azinlikta oldugumuz ve gereksiz bölgelerden çekilip, çogunlukta oldugumuz yerlerde yogunlasmamiz gerek.

NOT: geçenlerde izledigim bir programda, Kazakistan'la ilgili çok güzel bir haber duydum. Sovyet'ler zamaninda büyük kitlikla ugrasan soydaslarimiz, su an nüfusun %48'ini teskil ediyor ve nüfus'u en hizli artan etnisite; dolayisiyla bir kaç yil içerisinde, %50'yi bulacaklar. Özbek'ler ve Karapapaklar buna dahil degil, onlarida katarsak, %50'den fazla.

Our Culture is nature,
Our Religion is Sky.

Çevrimdışı yigidtürk

• Türkçü-Turancı
  • **
Bence çok iyi bir fikir hem Orta asyaya gitmeden ordaki kandaşlarımızı görme imkanı buluruz.

Çevrimdışı Mete Saltuk

• Türkçü-Turancı
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin, Kadın Koordinasyon Merkezi (KKM) adı altında, yardıma muhtaç kadınlar için kurmuş olduğu bir birim mevcut. Dönem dönem, K.K.M. önünde bir kalabalık oluşur. Yüzlerce kadın vardır ama; içlerinde Türk diyebileceğin ya 3 kişidir ya da 5 kişi.  Demem o ki; bizim bu tarz kurumlardan haberimiz yok iken, bunların bu tarz organizasyonlar için toplanmasını sağlayan, örgütleyen grupları mevcut. Zaten, "devlet bize bakmaya mecbur" gibi bir zihniyete sahip olduklarından, haklarını(!) sonuna kadar arıyorlar ve alıyorlar. Aslında hakları, başka birşeyler ya...