GENEL KONULAR OTAĞI > GÜNCEL

YGS kopya Skandalı - Ali Demir ÖSYM

(1/5) > >>

İsmail İpek:
YGS kopya Skandalı - Kanıtları ile ilk defa HunTürk Otağında

Herkesin bildiği üzere 27 mart tarihinde yapılan sınava ilişkin daha sonra ortaya çıkan kopya skandalı hakkında birçok kurum ve kuruluş tarafından açıklamalarda bulunuldu. Bazı kesimler kopya olduğunu, iktidardakiler ise kopya veya sızdırılma olmadığını söylediler.
İlke HunTürk Otağında ÖSYM'nin yaptığı açıklamanın doğru olmadığını, çelişkiler olduğunu belgelerle kanıtlayacağız.
Öncelikle Kopya iddalarında sonra Ösym'den yapılan açıklama metnine bakacağız.


Yukarıda görüldüğü üzere basına verilen master kitapçığının daha sonra türetildiğinden bahsedilmiştir. ÖSYM daha sonra kopya haberlerinin asılsız olduğunu kanıtlamak için basına verilen "Master kitapçığını ÖSYM'nin internet sayfasından kamuoyunun erişimine açılmıştır." denildi.

Soru Kitapçığını : http://www.osym.gov.tr/belge/1-12470/2011-osys-ygs-sorulari-ve-cevaplari-29032011.html

ÖSYM'nin internet sayfasında indirilen kitapçıkta dosyanın oluşturulma tarihi 24-mart-2011 tarihi oluşturulduğu görülmüştür, yani sınavdan 3 gün önce, bu kitapçık kimlerin eline geçti kimler servis etti onu kestirmek zor olmasa gerek.


Yukarıda yazdıklarım hiçbir kişisel yoruma dayanmadan sadece ÖSYM'nin yaptığı açıklamadan ve beyanlardan sonra dikkatlice inceleme sonucunda ortaya çıkmıştır. Türk Gençlerinin haklarını korumak için herkes duyarlı olmalı ve yasalar çerçevesinde tepkilerini göstermeleri gerekmektedir.

BU SINAV SKANDALININ ORTAYA ÇIKARDIĞI EN ÖNEMLİ ŞİFRE ÖSYM VE CEMAAT ARASINDAKİ İLİŞKİDİR.

Tanrı Türk'ü Korusun.

 Kurtkaya:
İsmail Bey'in otağa eklediği bu belge, başka bir ülkede olsa, bırakın sınavın iptal edilip, ÖSYM yöneticilerinin tutuklanmasını, hükumeti bile düşürecek derecede bir skandaldır.
Şu haysiyetsizliğe bakın ki iki milyona yakın çocuğun geleceği, F tipi yapılanmanın devleti işgal etme planları doğrultusunda, heba ediliyor ve muhalefette (sanırım artık yok.) bu duruma gerektiği şekilde karşılık vermeyerek, örtülü olarak da olsa, F tipi işgale göz yumuyor.

Tanrı Yüce Türk'ünü Korusun.

Selim Pusat:
Ösym başkanı Ali Demir'in hemen istifa etmesi gerekmektedir. Ösym'nin yaptğı hiçbir sınav artık güvenilir değildir, örnek vermek gerekirse kpss skandalı, şimdi ygs, daha önce polislik sınavları, sağlık bakanlığı için yapılan sınavlarda hem şaibe mevcuttu eğer bu olay japonya da olsa ösym'nin başkanını harakiri yapması gerekirdi.
Bizim ülkemizde artık onurlu ve şerefli insanların olmayaşı bizi bu duruma getirdi.

Tanrı Türk'ü Korusun.

Üçoklu Börü Kam:
AKP'sinin yerle bir edilmesi için bu skandal bulunmaz bir fırsattır.
Çünkü bu skandalın mağduru her ne kadar bir milyon yediyüz bin öğrenci olsa da, bu öğrencilerin anne, baba, kardeş ve diğer yakınları hesab katıldığında AKP'si eliyle mağdur edilmiş insan sayısı en az on, on beş milyon kişi demektir.
On, on beş milyon kişiyi ilgilendiren bir mağduretin hak araması, bırakın iktidarı, bir ülkeyi temelinden sarsacak sosyal bir sorundur.

AKP'si iktidarı boyunca sayısız hatalar yaptı.
Bu hatalarını "deveyi hamuduyla yutmak" şeklinde yaptığından/işlettiğinden vatandaş pek fark etmedi veya aldırış etmedi.
AKP'si o meşhur HABUR çıkartmasıyla, ta o zaman, yerle bir olacak hayati bir yanlış yaptı. Lakin memleketimizde muhalefet, geberik hranta sahip çıkan sivil toplum ezikleri kadar bile Türk Milleti için gayret gösterecek sivil toplum kuruluşları olmadığından ya da gaflet uykusuna daldıklarından, AKP'si HABUR açılımının yıkımınından kurtuldu. Yani paçayı yırttı.

ÖSYM tarafından yapılan bu yanlış, şayet muhalefet ve Türklüğün vicdanı olacak sivil toplum kuruluşlarınca; istismar edilmeden, sulandırılıp amacından saptırılmadan AKP'sine karşı bir baskı oluşturularak, milletin duyarlılığı uyandırılır ve diri tutulursa AKP'si bu defa "ağzıyla kuş tutsa", "kanatlanıp uçsa" bu işten kurtulamaz ve önümüzdeki seçimlerde sandıktan çıkamayarak, diğer bilcümle ihanet şebekesi gibi, tarihin çöplüğüne gömülür.

Dilerim muhalefet bu tarihi fırsatı gereğince değerlendirirde Türk Milleti ve Türk Devleti AKP karabulutundan kurtulur.

TTK.

Üçoklu Börü Kam:
İsmail Bey'in otağımıza astığı bu belgeleri, ulusal basınımızda, milli duyarlılığa sahip bir çok kişiye, e posta olarak, gönderdim.

Dilerim dikkate alınır da biz de böylesine bir sakandalın tescil edilmesine katkı sağlamanın onurunu yaşırız.

TTK.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git