Gönderen Konu: ELVEDA KEMALİZM ,HOŞ GELDİN TAYYİBİZM!!!  (Okunma sayısı 18872 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı DEDEM KORKUT_ASYA

• Türkçü-Turancı
'Atatürkçülük anayasa da yer almasın'

Hangi Profesör, Mustafa Kemal Atatürk'ün anayasada yer almamasını istedi?
Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Eser Karakaş, ''Atatürkçülük bal gibi bir ideolojidir. İdeoloji olduğu için de Anayasa'da yer almamalıdır'' görüşünü savundu.

Akademik Dayanışma Araştırma ve Geliştirme Vakfı (ADAG), Demokrat Hukukçular Derneği, Sosyal Etüdler Derneği, Yeni Eğitimciler Derneği ve Yeni Sanayici ve İşadamları Derneği'nin ortaklaşa düzenlediği ''Yeni Anayasa'' konulu panel, Akar International Hotel'de yapıldı.

Panelin açılışında konuşan ADAG Genel Başkanı ve Harran Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gürbüz Aksoy, yeni anayasada, devlet, vatandaş, millet, insan ve birey tanımlarının günün şartlarına göre yeniden yapılması gerektiğini söyledi.

İnsan hakları, insan onuru, temel hakların korunması, özel hayatın dokunulmazlığı, kanun önünde eşitlik gibi konuların yeni anayasada dikkate alınması gerektiğini belirten Aksoy, ''Yeni anayasa ortak aklın eseri olmalı ve buram buram özgürlük kokmalıdır'' dedi.

Panelin konuşmacılarından Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Eser Karakaş da yeni anayasa hazırlanırken Türkiye'de en çok tartışılanın ifade özgürlüğü, temel hak ve özgürlükler olduğunu belirterek, bu konuda uzlaşmaya gitmenin ne demek olduğunu anlamakta zorlandığını kaydetti.

Bu konularda uzlaşmaya gidilmesinin, ''2. kalitede bir anayasa metni yazılmasına neden olacağını'' savunan Karakaş, temel hak ve özgürlükler ve ifade özgürlüğü konularında Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi ve AB normlarında standartların belli olduğunu vurguladı.

Anayasanın ideolojisinin olmaması gerektiği görüşünün doğru olduğunu belirten Karakaş, ancak ideolojinin de iyi tanımlanmasını istedi. İdeolojinin 1982 Anayasası ile ''olumsuz bir kelime'' olarak algılandığını söyleyen Karakaş, ideolojinin ''sistematik düşünceler bütünü'' olduğunu ifade etti.

Karakaş, ''Atatürkçülük bal gibi bir ideolojidir. İdeoloji olduğu için de Anayasa'da yer almamalıdır'' dedi. Eser Karakaş, Anayasa'nın başlangıcının, ''Türkiye Cumhuriyetini kuran komutanlara, kurucu kadroya ve Mustafa Kemal Atatürk'e sevgi ve saygıyla'' diye başlamasını da önerdi.

20.10.2007 16:27:00

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
İT'CE (kürtçe) SEÇMELİ DERS OLUYOR!
« Yanıtla #21 : 17 Kasım 2007 »
Kürtçe seçmeli ders oluyor
Fransızca ve İngilizce gibi seçmeli olarak okutulacak Kürtçe'ye 'serbestlik' yolu göründü.

17.11.2007 12:18
Fransızca ve İngilizce gibi seçmeli olarak okutulacak Kürtçe'ye 'serbestlik' yolu göründü

AKP’nin anayasa taslağında okullarda seçmeli ders olarak Kürtçe’ye olanak tanınıyor. Dengir Mir Fırat, bazı okullarda İngilizce, Fransızca eğitim verildiğini, zaten fiilen bunun uygulandığını söyledi.

AKP, güneydoğu sorununa ‘Sivil anayasa’ ile açılım getirmeye hazırlanıyor. Anayasa değişikliği paketinde Kürtçe eğitime kapı aralanırken, Türklük tanımı da ırk ve din ayrımı olmaksızın vatandaşlık esasına bağlanıyor. Parti kapatmak zorlaştırılıyor.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Fırat, pakette Türkçe dışındaki dillerde eğitim ve öğretime olanak tanıyan düzenlemenin yer aldığını doğrulayarak, “Kürtçe bu kapsama girer mi, girer herhalde bakmak lazım” dedi. AKP Anayasa Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Burhan Kuzu da hazırladıkları pakette siyasi parti kapatmanın zorlaştırıldığını belirterek, “Önce ihtar verilmesi esası getirilecek” dedi.

AKP’nin aralık ayı ortalarında açıklamayı planladığı anayasa paketinde yer alan bazı yenilikler şöyle:

İNGİLİZCE, FRANSIZCA GİBİ

Mevcut anayasaya göre; “Türkçe’den başka hiçbir dil, eğitim ve öğretim kurumlarında Türk vatandaşlarına ana dilleri olarak okutulamaz ve öğretilemez.” Paketteki versiyonu şöyle: “Eğitim ve öğretim dili Türkçe’dir. Türkçe’den başka dillerde eğitim ve öğretim yapılması ile ilgili esaslar, demokratik toplum düzeninin gereklerine uygun olarak kanunla düzenlenir.” Dengir Fırat, bazı üniversitelerde, liselerde yabancı dilde eğitim yapıldığına işaret ederek, “Biz bu düzenleme ile fiili durumu anayasal hale getireceğiz. Şu anda zaten anayasa hükmü tatbik edilmiyor” dedi.

KÜRTÇE TERCÜMAN

Kürtçe tercüman isteme hakkı anayasal güvenceye girecek. Buna göre mahkemede kullanılan dili anlayamayan bir kişi bedelsiz olarak tercüman isteyebilecek.

VATANDAŞLIK TANIMI

Pakette “Türkiye Cumhuriyeti’ne vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkese, din ve ırk farkı gözetilmeksizin Türk denir” hükmü getirilecek.

PARTİ KAPATMAK ZOR

Parti program ve tüzüğünün bölünmez bütünlüğe ve laikliğe aykırı olması halinde, Anayasa Mahkemesi’ne doğrudan dava açmak yerine, öncelikle partilere ihtar esası getirilecek.

AKP, KUZEY KORE PARTİSİ DEĞİL

Abant Platformu’nca Kocaeli Kartepe Green Park Otel’de düzenlenen ‘’Yeni Bir Anayasa’’ konulu toplantı, TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu’nun başkanlığındaki ikinci oturumla devam etti.

Yeni Anayasa taslağını hazırlayan Bilim Kurulu Başkanı Bilkent Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ergun Özbudun yaptığı konuşmada, taslak hazırlama görevini Başbakan Tayyip Erdoğan’ın isteği üzerine kabul ettiklerini hatırlattı. Özbudun, ‘’AK Parti Kuzey Kore’nin değil, bu memleketin partisi. Anayasa yapımı sürecinde öncü rol oynaması gereken bir parti’’ dedi.

Akşam

ÜZE TENGRI TEMÜR CIDA OKLAR BIRLE BIR BULUT

BASBUGUMUZ TANRIKUTTUR TANRIKUTTUR

TANRIKUT.

Çevrimdışı YANLIZ KURT(2)

• Türkçü-Turancı
Ynt: İT'CE (kürtçe) SEÇMELİ DERS OLUYOR!
« Yanıtla #22 : 17 Kasım 2007 »
oldu olacak
"it soyu ve tarihi" adlı ders de koysunlar bari
Toros dağlarının tepelerinde tek bir Türkmen evinin bacası tüter halde kalmış ise, ben bu milletten umudumu kesmem, bayrağımı göğsüme sarar, milletimin istiklali uğruna ölürüm!

Çevrimdışı ÇEPNİ FİRUZ

• Türkçü-Turancı
  • TÜRK IRKÇISI
« Yanıtla #23 : 17 Kasım 2007 »
Ne hikmetse başımızdaki Hain devşirmeler  Vatanımızı bölmek için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar.Ama  asla başarılı olamayacaklardır. İtsoylu kürtlerin  Demokrasi'yi alet ederek AB ve ABD yide arkalarına alarak Ülkemizi bölüp, kürdistan devleti kurma çabaları içindedirler. Ama Başbuğumuz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün kurduğu Devletimizin tek Bayrak tek Dil tek Millet ilkesi sonsuza kadar devam edecektir.  Ve bizler gerektiği yerde canımız ve kanımız pahasına; Ata'mızın İlke'lerinden asla taviz vermeyeceğiz. Ben çepni. Andım olsunki bu uğurda sonuna kadar savaşmaya hazırım...Türkiye Türk'lerindir son İTSOYLU kalana kadarda savaş bitmeyecektir.   TTK

Çevrimdışı Mete Saltuk

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #24 : 17 Kasım 2007 »
Değerli Kardeşlerim;

Şüphesiz ki; bu da üzerimize oynanan oyunlardan birisi. Bu kişilik problemi çeken arkadaşlar bir yandan yönümüzü avrupa'ya döndük diyorlar; ancak diğer taraftan avrupada cereyan eden olayları görmüyorlar.(Aslında görmezden geliyorlar) Köpek sürüsü pkk ya yıllardır desteğini esirgemeyen belçika, şu günlerde bölünmenin eşiğinde.(Yaradan beter etsin) Bölünmenin en önemli sebeplerinden birisi ise; ülkede aynı anda 3 farklı dil konuşulması. Şimdi yönümüzü avrupaya döndük diyenlerin, YÖNLERİNİN önünde cereyan eden olayları idrak edememesinin Türkçe karşılığını siz değerli kardeşlerime bırakıyorum. Saygılarımla

Çevrimdışı DEDEM KORKUT_ASYA

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #25 : 17 Kasım 2007 »
Ne hikmetse başımızdaki Hain devşirmeler  Vatanımızı bölmek için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar.Ama  asla başarılı olamayacaklardır. İtsoylu kürtlerin  Demokrasi'yi alet ederek AB ve ABD yide arkalarına alarak Ülkemizi bölüp, kürdistan devleti kurma çabaları içindedirler. Ama Başbuğumuz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün kurduğu Devletimizin tek Bayrak tek Dil tek Millet ilkesi sonsuza kadar devam edecektir.  Ve bizler gerektiği yerde canımız ve kanımız pahasına; Ata'mızın İlke'lerinden asla taviz vermeyeceğiz. Ben çepni. Andım olsunki bu uğurda sonuna kadar savaşmaya hazırım...Türkiye Türk'lerindir son İTSOYLU kalana kadarda savaş bitmeyecektir.   TTK
Size katılıyorum. Aynı düşüncede olduğumu bilmenizi isterim. Başımızdakiler bilmez mi, bir bedene bir baş yaraşır...
Bu her konuda böyledir.
Ne herkes TÜRK' tür, ne de Vatanımda Türkçenin dışında ana dil olarak başka bir dil gösterilir. Bu okullarda bile olsa (ders olarak) olmayacak bir olaydır.

Çevrimdışı kızıltamu

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #26 : 18 Kasım 2007 »
peki geriye ne kaldı mecliste pkk nın sözde siyasal faliyetleri diyarbakırda pkk mezarlığı ve şimdide kürtçe eğitim ee ne kaldı geriye bizim ilan etmemiz gereken bir savaş .
Ya Susturacağız Ya kan kusturacağız

Çevrimdışı Kurtkaya

• Otağ Sorumlusu
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #27 : 18 Kasım 2007 »
İtçe(kürtçe) denen böğürtülerin hepsini toplasan 150-200 kelimeyi bile bulmaz.
İtçe (kürtçe) Arapça, Farsça, İbranice ve Türkçe kelimelerden meydana gelen, kendine ait ses, kök, fiil, edat, zamir vb. gibi bir dilde olması gereken hiç bir özelliğin bulunmadığı, hayvanlar arası iletişimi sağlayan, eklektik(derleme) bir böğürtüler dizinidir.
Ne diyelim, hayvan severlerin gösterdiği büyük gayretler sonucu, hayvan iletişimi de anayasayla güvence altına alınıyormuş.
Ne hayvan sever bir milletmişiz be?
İt ürümesi, kedi miyavlaması, ayı böğürtüsü, at kişnemesi, eşek anırması, kuzu melemesi, yılan tıslaması, kurbağa vak vaklaması, sinek-sivrisinek vızıltısı, tavuk gıdaklaması, kıro hırlaması....
Hepsine özgürlük.!
Hem de anayasayla, teminat altına alınarak.
Galiba sıra, yirmi-yirmi beş bin nüfuslu, mohti-komohtilerin dillerinin de anayasayla teminat altına alınmasına kadar gidecek.
Yaşasın özgürlükler ülkesi Türkiye..!!!
Birde, şu fesat Avrupalılar, Türkiye'de özgürlükler kısıtlı diyorlar?!?!
Dünyanın en özgürlükçüsü ülkesi Türkiye’dir!?
İtler, kürtler bile, hırlama özgürlüğüne sahipler...
Yaşasın! Tayyibizmin hayvanlara verdiği özgürlük?!?!

Tanrı Yüce Türk'ünü Korusun.

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
Ynt: ELVEDA KEMALİZM ,HOŞ GELDİN TAYYİBİZM!!!
« Yanıtla #28 : 18 Kasım 2007 »
Degerli andam,kurtkaya,yorumun tam isabet,simdi diger etnik tebalar cikip deseki,kürtlere resmen lisan imtiyazi veriyorsunuz,bizimkisi lisan degilmi?neden ayni hakki bize vermiyorsunuz? hakkimizi almak icin,silahlanip daglarami cikalim? Taviz tavizi getirir,burda önemli olan,itcenin resmiyete girmis olmasidir,almanyada 5 yüzbin it var,neden ayni hakki almanya vermiyor?Simdi kürt köpekleri,ellerini ogusturup,ey gözünü sevdigimin terörü,sen nelere kadirmissin,demiyorlarmi? Cecen ayaklanmasi,kürtlerden cok sonra basladi,rusya bizim gibimi yapti?ne yapti rusya?groznide tas üstünde tas birakmadi,sorunu,en az 50 sene öteledi,tabii rusyanin avantaji,arkasinda dost ve müttefik bir amerikanin olmamasi.Serefsiz erdogan,basimiza kürt sorunu icat etti,bunu resmiyete dökmenin ne alemi var?yapilan düsmanlik degilse?TTK

TANRIKUT.

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
ÖGRETMENE ATATÜRK TISÖRTÜ GIYDIRDIN CEZASI
« Yanıtla #29 : 28 Kasım 2007 »
Öğretmene 'Atatürk tişörtü giydirdin' cezası

Mehmet ÇINAR/ ISPARTA / DHA
Öğretmene 'Atatürk tişörtü giydirdin' cezası Isparta IYAŞ Selçuklu İlköğretim Okulu beden eğitimi öğretmeni 52 yaşındaki Halil İbrahim Özçimen hakkında, 13 Mayıs'ta İzmir'de yapılan Cumhuriyet Mitingi'ne katıldığı ve 19 Mayıs törenlerinde öğrencilerine ön yüzünde Atatürk portresi, arka yüzünde ‘Cumhuriyete Sahip Çık’ yazılı tişört giydirdiği gerekçesiyle soruşturma açıldı.

Savunmasında, “Atatürk’ün bütün ilkelerine, Cumhuriyete, laikliğe ve bu ülkenin bütünlüğüne karşı yapılmış tüm saldırılarda buna benzer tepkiler vermeye devam edeceğim” diyen öğretmene, 30'da 1 oranında maaş kesme cezası verildi.

Isparta Merkez'deki IYAŞ Selçuklu İlköğretim Okulu'nda görev yapan 27 yıllık beden eğitimi öğretmeni Halil İbrahim Özçimen, 13 Mayıs'ta İzmir'de çeşitli sivil toplum kuruluşları tarafından düzenlenen Cumhuriyet Mitingi'ne katıldı. Ardından 19 Mayıs törenlerinde de öğrencilerine ön yüzünde Atatürk portresi, arka yüzünde de ‘Cumhuriyete Sahip Çık’ yazılı tişört giydirdi. Bu davranışları nedeniyle öğretmen Özçimen hakkında İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 5 Ekim'de soruşturma açıldı ve savunması istendi.

‘TEPKİLERİM DEVAM EDECEK’
Öğretmen Özçimen, 30 Ekim'de verdiği yazılı savunmasında, Mitinge mesai saati dışındaki bir günde, devlet memuru olarak değil, Cumhuriyetin bütün değerlerine sahip çıkmak isteyen bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak katıldığını belirtti. Sözkonusu mitinglere kendisi gibi binlerce kamu çalışanın katıldığını vurgulayan Özçimen, “Bu mitinglere katılmaktan büyük onur duydum. Bir vatandaş olarak Anayasa'nın bana vermiş olduğu kişisel haklarımdan yararlanarak tepkimi koydum, koymaya da devam edeceğim. Atatürk’ün bütün ilkelerine, Cumhuriyete, laikliğe ve ülkenin bütünlüğüne karşı yapılan tüm saldırılarda buna benzer tepkiler vermeye devam edeceğim” dedi.

‘TİŞÖRTLERİ GURURLA GİYDİRDİM’
İzmir'deki mitingden getirdiği ön yüzünde Atatürk portresi, arka yüzünde de ‘Cumhuriyete Sahip Çık’ yazılı 12 tişörtü de öğrencilerine büyük bir gurur ve içtenlikle 19 Mayıs törenlerinde giydirdiğini kaydeden Özçimen savunmasında şöyle devam etti:
“Ben bir Atatürkçüyüm, Cumhuriyet çocuğuyum ve Anayasamızın bana vermiş olduğu; Cumhuriyeti, Atatürkçülüğü öğrencilere öğretme tavrını 19 Mayıs'ta gerçekleştirmiş oldum. Eğer Cumhuriyetçiliği, laikliği, Atatürkçülüğü çocuklarımıza öğretmek bir suçsa, Milli Eğitim Bakanlığı'nın yıllık planlarında Atatürk, Cumhuriyet ve ilkeleri hakkında bilgilendirme yapmamız gerektiği konusu neden müfredatta yer almaktadır? Asıl suçlu olan bu ilkelere sahip çıkmayanlardır. Asıl suç işleyenler bu ilkelere sahip çıkanları suçlu olarak yargılayanlardır. Hayatımın her alanında olduğu gibi şimdi de, yarın da Atatürk'ün izinde yürüyeceğim. Bu soruşturmadan dolayı gelecek cezayı dosyamda onurla taşıyacağım.”
Bu savunmanın ardından, Isparta İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nce, öğretmen Özçimen hakkında, suçu sabit bulunarak 30'da 1 oranında (40 YTL) aylıktan kesme cezası uygulandı. Karar, 26 Kasım'da Özçimen'e tebliğ edildi.

‘İRTACININ BELGESİ’/_newsimages/4526044.jpg
Öğretmenin bağlı bulunduğu sendika olan Eğitim- Sen ise karara tepki gösterdi. Eğitim- Sen Isparta Şube Başkanı Zühtü Altıntaş, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün kentteki tarikat yurtlarını denetlemeyip, irticai kadrolaşma peşinde koştuğunu ve Atatürkçü öğretmenlere de savaş açtığını öne sürdü. Altıntaş, “Laiklik, Cumhuriyet ve Atatürkçülük vurgusu olan tişörtlerde Milli Eğitim Müdürü'nü rahatsız eden şey nedir? Bu ceza Türkiye’de irticai örgütlenmenin resmi belgesidir. İl Milli Eğitim Müdürü istifa etmelidir. Bu utanç verici, gayriahlaki, ciddiyetsiz cezayı verenler, eğer istifa etmiyorlarsa derhal görevden alınmalıdır. Sendika olarak her türlü yasal girişimde bulunacağız” diye konuştu.

‘YÖNETMELİK UYGULANMIŞTIR’
İl Milli Eğitim Müdürü Tacettin Yılmaz ise sendikanın iddialarına ilişkin şunları söyledi:
“Sendikacılar politik davranıyor, yanlış yapıyorlar, çok ayıp etmişler. Soruşturma hakkında çok detaylı bilgim yok, konuyu çok iyi hatırlamıyorum. Okul müdürü teklif etmiştir, müfettişlerimiz de gerekli incelemeyi yapmıştır. Bizim tek isteğimiz yönetmeliğin uygulanması, birlik ve beraberliğin sağlanmasıdır. Öğrencilerimizi hiç kimse falancı ya da filancı yapamaz. Öğrencilerimizin hepsi Atatürkçü, Cumhuriyetçi ve milliyetçidir.”

Bu kadarida fazla artik,ne yapmak istiyor bu asagilik,serefsiz oglu serefsizler?Elimize silah alip sokaklara dökülmemizimi bekliyorlar?TTK

TANRIKUT.