Gönderen Konu: ATAM OĞUZ ALTIN YAY VE ÜÇ OK HİKAYESİ  (Okunma sayısı 15245 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ramazanatesfecr

• Yeni Üye
  • *

ALTIN YAY VE ÜÇ OK HİKAYESİ
...
“Bağatur (Oğuz Kağan) artık yurdundan ayrılmıyordu. Oğulları onun vazifesini üstlenmişti. Acunda zamanı doluyordu artık. Gecenin ilerleyen saatleriydi. Bağatur yatağında huzur içinde uyuyordu. Rüyasına yoldaşı gök börü girdi. Kendisine altın bir yay işaret ediyordu. Şimdiye kadar görmediği büyüklükte ve parlaklıkta. Önce bir ay gibi parlıyordu gökyüzünde. Sonra ayrılıp doğudan batıya doğru uçmaya başladı. Uzun süre gözleriyle takip etti yayı. Ta ki gözden kaybolana kadar. O sırada üç gümüş ok da kuzeyden güneye doğru kanatlanmış uçuyorlardı. Onları da gözden yitinceye kadar takip etti.

Düşten uyandığında sükûnete teslim olmuş, içinde bir huzuru yudumluyordu. Çok anlamlar yüklemişti bu düşe ama sormalıydı hakikat neyse onu öğrenmeliydi. Sabahın ilk ışıklarıyla beraber çadırdan çıktı. Korkut Ata’nın çadırına yöneldi. O da artık ömrünün son demlerini yaşamaktaydı. Bu ulu Türk’ü özleyecekti.  En zor, en dar günlerinde yardımına yetişmişti.

“Günün aydın olsun Korkut Atam…” diye seslendi, çadırın dışında izin almak ihtiyacı hissederek.
“Var olasın, Oğuz Hanım, Buyur Gel!” diyerek içeriye davet etti. Eski kıl çadırın içinde yıllanmış anıları canlanıverdi. Bir ömür geçiyordu işte.
“Bir düş gördüm atam, sana danışmak isterim…” dedi heyecanla.
“Hayırlar olsun, anlatıver olup biteni…” dedi, merakla yatağından doğrularak. Kısık bir sesle sanki kutunu, uğrunu kaçırmak istemiyormuşçasına anlattı gördüklerini Bağatur.
“Kutlu olsun Han’ım… Gök Tengri, budununa dirlik düzenlik versin. Yaylar ve oklar insandan değil, Bir Tengri’dendir. Yay hükümdar, oklar da elçilerdir. Yay oku hangi tarafa gönderirse, o tarafa gider.
      Altın yay bir parçaydı. Gök Tengri’nin bir armağanı bize. Ay, biz hunların çıkış noktası olarak görünüyor. Oradan batıya yöneliyoruz. Oklar ise üç adet, güneyden kuzeye doğru. Üç kol halinde… Varacağımız yerlere de üç grup olarak, üç ayrı yoldan gitmeliyiz demek. Gelecekte hem doğuda hem batıda hem güneyde hem de kuzeyde var olacağız.  Yeryüzü senin boyunla dolup taşacak. Yayı; Gün, Ay, Yıldız soyuna, okları; Gök, Dağ, Deniz soyuna bağışla. Acunda hükümdar Bozoklardan seçilsin, Üçoklar da savunucusu olsun.”
...

ATAM OĞUZ KİTABINDAN ALINTIDIR...

Çevrimdışı Çağrıbey

• [GÖKBÖRÜ ANKARA]
  • Türkçü-Turancı
  • Ne mutlu Türk doğup, Türk gibi yaşayana!
Ynt: ATAM OĞUZ ALTIN YAY VE ÜÇ OK HİKAYESİ
« Yanıtla #1 : 25 Mayıs 2017 »

ALTIN YAY VE ÜÇ OK HİKAYESİ
...

...

ATAM OĞUZ KİTABINDAN ALINTIDIR...

Hoş geldiniz, esenlikler getirdiniz Sayın Ramazan ATEŞ Bey!
Eseriniz Türk Milletine uğurlu ve kutlu olsun!
Güzel bir eser meydana getirmişsiniz.
Elinize, emeğinize ve yüreğinize sağlık!

Ne mutlu Türk doğup, Türk gibi yaşayana!
Saygılarımla..
Çağrıbey.

Çevrimdışı [Hun Türk]

• Türkçü-Turancı
  • TTK
« Yanıtla #2 : 25 Mayıs 2017 »
Elinize, kaleminize sağlık.
Bana göre ticanilik, nurculuk, yobazlık, komünizm ve partizanlık gibi hastalıkların sebepleri, milli ülküden yoksunluktur.
Hüseyin Nihâl Atsız

TÜRK IRKI SAĞOLSUN !

Çevrimdışı ramazanatesfecr

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 27 Mayıs 2017 »
Sağolun, inşallah...
Desteklerinizi bekliyorum, umarım beğenirsiniz...

Çevrimdışı [Hun Türk]

• Türkçü-Turancı
  • TTK
« Yanıtla #4 : 29 Mayıs 2017 »
Satış için bağlantı koyalım anlamlı olsun... http://www.kitapyurdu.com/kitap/atam-oguz/426113.html
Bana göre ticanilik, nurculuk, yobazlık, komünizm ve partizanlık gibi hastalıkların sebepleri, milli ülküden yoksunluktur.
Hüseyin Nihâl Atsız

TÜRK IRKI SAĞOLSUN !

Çevrimdışı 4_hilal

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #5 : 29 Mayıs 2017 »
Ramazan bey öncelikle kitabiniz hayirli ugurlu olsun. Ben sizin bazi siirlerinizi de okumustum yanilmiyorsam antoloji'de diye animsiyorum.
Bu arada siz de benim gibi Hollanda'da yasiyorsunuz, dogru mu! Aslinda simaniz yabanci gelmiyor ama sizi taniyorum dersem yalan olur.
Eger Hollanda'da iseniz, sizinle tanismak görüsmek isterim.
Kitabinizi alip okuduktan sonra içerik hakkinda yorum yaparim nasipse.

Hürmetler, saygilar.
TTK