Gönderen Konu: Bu da ne demek?  (Okunma sayısı 6484 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Genc_Atsiz

• Türkçü-Turancı
  • **
  • EYYY TÜRK BUDUN, ÖKÜN!!!
Bu da ne demek?
« : 29 Haziran 2007 »

Kavramların yeniden tanımlandığı ve sözde dünya koşullarına uydurulduğu bu zamanda tüyler ürperten trajikomik bir durumla karşı karşıya kaldım. Soysuzlaşmaya, yozlaşmaya,ihanete karşı haykırışın timsali olan 3 Mayıs, tekmil Türkçülerce "Türkçüler günü" olarak kutlanmaya başlanmıştı. Soysuzlara, milliyetsizlere, hainlere mahkeme salonlarından atılan tokatın daim olması ve her Türkçünün bu günü yad ederek milli ülkü için sağlam, kendinden emin adımlar atması için bu günü büyük bir övünçle, iliklerimize kadar işleye işleye kutluyoruz, kutlayacağız.

Elem olan şudur ki; 3 Maysı "Türkçüler gününün" "Milliyetçiler Bayramı!!!!!!!!!" olarak değiştirilerek kutlanması. Çiçek bahçesinin bahçıvanı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından ortaya atılan bu söylemin aslında MHP eski Genel Başkanı Alparslan Türkeş tarafından ilk olarak söylendiğini daha önceleri duymama rağmen elimde buna dair bir ispat olmadığı için birazda  Alparslan Türkeş'in böyle bir şey söylemesine ihtimal dahi vermememden dolayı çok da üstüne düşmemiştim. Böyle bir küstahlığın, had bilmezliğin, saygısızlığın, Atsız ATA'yı görmüş bir insan tarafından yapılmasına ihtimal dahi vermiyordum. Ta ki bu gazete küpürü elime geçene kadar... :-o

Şİmdi kendilerini Türkçü kabul eden, MHPli ve Ülkü ocaklı arkadaşlarıma soruyorum. Bu da ne demek?
"Yaradılışımda bir fevkaladelik varsa Türk olduğumdandır." -ATATÜRK-
"Yüzde yüz Türk olduğun gün cihan senindir." -ATSIZ-

Kök-Börü

• Ziyaretçi
Ynt: Bu da ne demek?
« Yanıtla #1 : 29 Haziran 2007 »
Genc-Atsız,

Bu paylaşımınız için çok teşekkür ederiz.Yayım tarihini verebilirmisiniz?

Bu olayın üzerine derhal gideceğiz!!!!

Çevrimdışı Savaşankurt

• Türkçü-Turancı
  • **
    • İntikam Yemini
« Yanıtla #2 : 29 Haziran 2007 »
Genç Atsız anda, bir başka başlık altında işte bende buna parelel bir yorumumu paylaşmıştım. Ziya Gökalp andaya yazdığım iletide de bunun altını çizdim. "Türkçülük" ve "Irkçlık" yerine, içi boşaltılmış ve tabiri caizse efemine bir hale getirilmiş bir şovenizmi bu ülkede milliyetçilik olarak göstermeye çalışan, özellikle gençlere esas milliyetçiliğin bu olduğunu yutturmaya çalışan bir klik var. Oysa hepimiz biliyoruz ki bizim milliyetçilikten anladığımız Türk ırkının varlığından başka hiçbir renk, ses ve görüntüyü kabul etmeyen bir ideolojidir. Eklediğiniz haber kupürü de işte bu tezgahın delillerinden biridir. Bu kliğe göre, "Türkçülük" ve "Türk Irkçılığı" ile ilgili her ne varsa ortadan kaldırılacak, kavramlar ve tanımlar başka isimlerle değiştirilecek, insanlara milliyetçilik diye bir garabete dönüştürülmüş bir yeni biçim yutturulacak...
Bu oyuna Türkçüler asla gelmeyecektir.

Tüm Türkçülere saygılarımla...
Türk'e tuzak kuran kendi mezarına toprak taşır.

http://intikamyemini.blogcu.com

Çevrimdışı Ziya Gökalp

• Türkçü-Turancı
  • TANRI TÜRK'Ü KORUSUN!
« Yanıtla #3 : 29 Haziran 2007 »
Genç Atsız anda, bir başka başlık altında işte bende buna parelel bir yorumumu paylaşmıştım. Ziya Gökalp andaya yazdığım iletide de bunun altını çizdim. "Türkçülük" ve "Irkçlık" yerine, içi boşaltılmış ve tabiri caizse efemine bir hale getirilmiş bir şovenizmi bu ülkede milliyetçilik olarak göstermeye çalışan, özellikle gençlere esas milliyetçiliğin bu olduğunu yutturmaya çalışan bir klik var. Oysa hepimiz biliyoruz ki bizim milliyetçilikten anladığımız Türk ırkının varlığından başka hiçbir renk, ses ve görüntüyü kabul etmeyen bir ideolojidir. Eklediğiniz haber kupürü de işte bu tezgahın delillerinden biridir. Bu kliğe göre, "Türkçülük" ve "Türk Irkçılığı" ile ilgili her ne varsa ortadan kaldırılacak, kavramlar ve tanımlar başka isimlerle değiştirilecek, insanlara milliyetçilik diye bir garabete dönüştürülmüş bir yeni biçim yutturulacak...
Bu oyuna Türkçüler asla gelmeyecektir.

Tüm Türkçülere saygılarımla...

Zaten bizim bu çiçek bahçesi milliyetçilerine karşı tavrımız ve duruşumuz nettir.

Biz herşeyden önce Türk milliyetçisiyiz,Türkçüyüz. Türk milliyetçiliğini tekeline almış sanan bu peydah yapı ezelden beri var olan Soycu,Toplumcu Türk milliyetçiliği tanımını değiştiremez.
Esen olsun..

Çevrimdışı gokturkhan

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #4 : 29 Haziran 2007 »
Bence soytarılığın daniskası.

Çevrimdışı Genc_Atsiz

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #5 : 30 Haziran 2007 »
Değerli soydaşım Kök-Börü derginin ismi "yeni düşünce" ankarada yayınlanıyor fakat yayın tarihi hakkında bir bilgiye daha ulaşamadım. Ben de bir yanda araştırıyorum. Yalnız "Türkçüler günü" sizinde bilginiz dahilindedir şüphesiz 1988'den beri "Milliyetçiler günü" olarak kutlanıyor.
esen kalın

Çevrimdışı İgdirhan

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #6 : 30 Haziran 2007 »
3 Mayıs Türkçüler Gününün ,Milliyetçiler Günü olarak değiştirilmesiyle ilgili belge ve köprü aşağıdadır.
http://www.milliyetciler.de/html/modules.php?name=News&file=print&sid=1278   

TTK
Alıntı
Rıza Müftüoğlu açıklıyor ;
 3 Mayıs Türkçüler Günü, 3 Mayıs 1944 günü Nihal Atsız başta olmak üzere, aralarında Başbuğumuzun olduğu bir gurup Türk Milliyetçisi aydının tutuklanması, tutukluluk sırasında işkenceler görmesi nedeniyle ve ayrıca Atatürk'ten sonra değişen yönetim politikasına karşı ilk Milliyetçi çıkışın; hareketin dönüm noktası olarak kabul edilip kutlandığı bir gündür. "3 Mayıs Türkçüler Günü" 1987 yılına kadar bu isim altında kutlanmıştır.
3 Mayıs 1944 tutuklanmasından sonra milliyetçi aydınlar bir müddet siyaset üstü kalarak davalarını yürütmek yolunu seçtiler. Daha sonra mevcut siyasi partilere girmek suretiyle partiler üstü siyasetlerine güç katmayı denediler. 1969 da ise Başbuğumuz partileşerek Türk Milliyetçiliği davasını yürütmeyi uygun buldu ve bunu en etkili yol olarak ilan etti.
3 Mayıs Türkçüler Günü 1980 ihtilaline kadar muntazaman her yıl kutlandı. 12 Eylül ihtilalinden sonra Türk Milliyetçileri zindanlarda ve işkencehanelerde, 3 Mayıs 1944 yılı işkence ve baskılarını gölgede bırakacak şekilde işkence gördüler. Zindanlara atılmayan Türk Milliyetçileri ise ayrı baskı ve tehditlere maruz kaldı. Yani  12 Eylül ihtilalinden sonra maddi, manevi baskı görmeyen tek bir Türk Milliyetçisi, tek bir ülkücü göstermek mümkün değildir.
Başbuğ değiştirdi
Rahmetli Başbuğ 5 yıl tutuklu kaldıktan sonra tahliye oldu. Bir müddet sonra Türk Milliyetçileri tekrar bir araya gelmeye ve kalındığı yerden devam etmenin yollarını aramaya başladı. Bu arada ilk 3 Mayıs Türkçüler Günü de kutlandı. Yemekli bir toplantı yapıldı.
Sonra 1987 yılında Başbuğ 3 Mayıs Türkçüler Günü'nün adını "3 Mayıs Milliyetçiler Bayramı" olarak değiştirdi. Ve bundan sonra her yıl 3 Mayıs günü "Milliyetçiler Bayramı" olarak ilan edildi ve kutlamalar bu isim altında yapılmaya başlandı.
Başbuğ Alparslan Türkeş bu isim değişikliğini niye yaptı?
Benim bildiğim kadarıyla Başbuğ 3 Mayıs 1944 yılında Tabutluklardan geçenlerle 12 Eylül 1980 ihtilalinden sonra İşkencehanelerden ve zindanlardan geçenleri 3 Mayıs'ta buluşturmak istedi. Yani 3 Mayıs'ta sadece Nihal Atsız, Alparslan Türkeş ve arkadaşları değil bunlarla birlikte Türk Milliyetçiliğine hizmet eden ve bu uğurda çile çeken herkesin anılmasını ve bütün milliyetçileri kapsayacak şekilde bir "gün" olarak değil bir "bayram" olarak kutlanmasını istedi. Başka nedenler de olmuş olabilir.

Çevrimdışı Genc_Atsiz

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #7 : 30 Haziran 2007 »
"Başlangıçta Türk Milliyetçileri, o acı günleri, hüzünle anmak için toplanıyorlardı. Dâvânın mağdurlarının tamamı, Askerî Mahkeme’de görülen Temyiz duruşmalarından sonra 3 Mart 1947 tarihinde suçsuz bulunup beraat edince, toplantılar bayram günü kutlamalarına dönüştü. Adına Türkçüler Bayramı denildi. 1988 yılı kutlamalarında merhum Başbuğ Alparslan Türkeş, ‘Türkçülük’ kelimesinin ırkçılık kavramını çağrıştırdığını belirterek, 3 Mayıs için ‘Milliyetçiler Günü’ denilmesinin uygun olacağını söylemişti." http://www.ulkubirligi.biz/modules.php?name=ulkuculuk&file=turkculuk

Bu sitede değişim nedeni bu şekilde açıklanmıştır. Esenlikler